Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako zarobiť peniaze na TikTok

Tiktok prevzal svet šialených sociálnych médií! Od uvedenia videa na trh pre Android a iOS v roku 2017 zaznamenala videoreklama obrovský pokrok v popularite. Podľa vlastných slov „TikTok je popredným svetovým cieľom mobilného videa s krátkym formátom“. Myšlienka TikTok spočíva v tom, že ľudia môžu pomocou krátkeho a rýchleho videa vytvárať krátke videá smartphones, umožňujúc každému byť tvorcom médií. V marci 2020 je na celom svete viac ako 800 miliónov aktívnych používateľov aplikácie s viac ako 1,5 1 miliarda stiahnutí v obchode App Store Google Play. TikTok sa stal celosvetovou senzáciou a teraz sa stal najviac stiahnutou aplikáciou v App Store.

Ďalšie informácie nájdete v článku.

Tak ako pri takmer každom trende založenom na internete, TikTok rýchlo položil otázku: „Môžete z toho zarobiť peniaze?“ Odpoveď je ÁNO, určite môžete. Aj keď TikTok nebol špeciálne postavený na speňažovaní a poskytovaní tokov výnosov tvorcom, aplikácia je veľmi komerčne prívetivá a pomocou tejto platformy je možné kreatívne zarábať na živobytie. TikTok neponúka tvorcom speňaženie svojich videí na tejto platforme. To neznamená, že ide o zatvorené dvere. Prostredníctvom TikTok môžu tvorcovia zaistiť sponzorstvo a branding svojich príspevkov, najmä ak majú veľké sledovacie príspevky.

V nadchádzajúcich dňoch by sa však mohli vyskytnúť určité zmeny konfigurácie, najmä s rastúcou popularitou Tiktoku. Blížia sa klebety, že táto aplikácia zaujme viac prístupu YouTuben, ktorý umožňuje úspešným tvorcom priamo zarábať na svojich videách.

V tomto článku sa venujem základným spôsobom, ako je možné so spoločnosťou TikTok zarobiť peniaze. Majte na pamäti, že neexistuje „magický vzorec“ alebo schéma na rýchle zbohatnutie; Neexistuje žiadna tajná technika, ktorá by vám umožňovala uverejňovať video TikTok každý deň a za mesiac na ústup do toskánskej vily, kde môžete jazdiť na motorových člnoch v Stredomorí. Keby tam bol, použil by som to bez toho, aby som ti to povedal. Skôr budem hovoriť o základoch a dám vám niekoľko návrhov, ako premýšľať o speňažovaní platformy, aby ste sa mohli rozhodnúť, ako budete postupovať. Zarobiť peniaze na TikTok je ako zarobiť peniaze kdekoľvek inde: vyžaduje prácu, kreativitu, trochu šťastia a čo je najdôležitejšie, vytvárať hodnotu, aby ostatní ľudia chceli byť súčasťou toho, čo robíte. Ak nevytvoríte hodnotu, nemusíte zarábať peniaze.

Ako zarobiť peniaze na TikTok 1

Prvá metóda: byť „ovplyvňovateľom“

Byť ovplyvňovateľom online je v skutočnosti legitímny prístup k speňažovaniu vašej online prítomnosti. Ovplyvňovateľ je niekto, kto má schopnosť ovplyvniť nákupné rozhodnutia iných kvôli ich popularite, dôveryhodnosti alebo vzťahu s publikom. Sociálne médiá sú miestom, kde niektorí ľudia investovali svoj čas a úsilie do budovania svojej reputácie online, aby sa stali vplyvmi. Výraz „ovplyvňovateľ“ však v posledných mesiacoch získal veľa zlých konotácií. Je to hlavne preto, že sa niekedy zdá, že všetci poloatraktívni mladí muži alebo ženy sa rozhodnú, že chcú mať vplyv. Takže kupujú 50 000 falošných sledovateľov Instagram, a potom sa pokúša prinútiť výrobcov skutočného tovaru a služieb, aby im ich dali výmenou za recenzie a vystavenie. Pokiaľ však nie ste Kim Kardashian, je skutočne ťažké byť vplyvný a slávny jednoducho na základe uplatnenia svojho vplyvu a slávy.

Pod vplyvom: Viac ako 80 štatistík o horúcom vplyve na marketing

Skutoční vplyvní ľudia sú ľudia, ktorí majú skutočných organických prívržencov skutočných ľudských ľudí, ktorí si skutočne vážia a rešpektujú „vplyvného“, keď hovoria o svojej oblasti odbornosti. Vo svete existuje veľa skutočných ovplyvňovačov, vo veľkom aj malom merítku. Priateľ, ktorého hudobný vkus implicitne dôverujete: Táto osoba je ovplyvňovateľom, či už má troch ďalších „fanúšikov“ ako vy alebo tri milióny. Kritici potravín pre hlavné noviny (alebo dokonca pre maloletých) sú často vplyvní, rovnako ako filmoví kritici. Vo väčšom meradle mala Martha Stewart kedysi veľmi silný vplyv a stále má veľký vplyv. Oprah Winfrey bol pravdepodobne najvplyvnejším ovplyvňovačom; Samotná zmienka o knihe vo vašom programe stačila na to, aby sa stala #1 bestseller a autor v osobnej mediálnej osobnosti. Zdá sa, že v súčasnosti smerujú k menším vplyvom, ale stále majú značný dosah. Značky ovplyvňujú ovplyvňovateľov, pretože môžu vytvárať trendy a povzbudzovať svojich sledovateľov, aby kupovali produkty, ktoré propagujú.

Všimli ste si niečo, čo majú všetci vplyvní, ktorých som spomínal, spoločné? Všetky z nich pridaná hodnota s ich názormi Nepočúvate hudobne vyladeného priateľa, pretože má skvelý web alebo preto, že vaši ostatní priatelia vám povedali, že bola skvelá. Namiesto toho ju počúvate, pretože ste zistili, že má veľmi dobrý vkus, a keď odporučí album alebo interpreta viete, že to bude dobré, Šetrí vám to čas a peniaze zakaždým, keď otvoríte ústa, a preto tomu venujete pozornosť.

Potravinová kritika a filmová kritika odcudzuje ľudí od zlých reštaurácií a zlých filmov a vedie ich k dobrým. Pridávajú hodnotu svetu tým, že majú názor, ktorý sa ukázal byť všeobecne spoľahlivým arbitrom, či niečo stojí za váš čas a peniaze alebo nie. Martha Stewart produkuje úžasné recepty a fantastické remeselné projekty, o ktoré by sa ľudia mohli usilovať. Oprah Winfrey takmer vždy odporučil knihy a autorov, ktorí boli naozaj, naozaj dobrí.

Je to rok, keď reštaurácie prestávajú obsluhovať ovplyvňovateľov? znaku | Jedlo ...

Takže zatiaľ čo vplyvy sú skutočné a vy môžete byť veľmi dobrí, mali by ste si byť vedomí, že ak nepridávate hodnotu na základe vyjadrenia svojho názoru, v skutočnosti nerobíte nič, čo by stálo za to ovplyvňovať a nebudete môcť získať alebo udržať popularitu viac ako náhodou alebo manipuláciou. Musíte niečo povedať.

Ak vy robiť máte niečo, čo stojí za to povedať, a vy robiť Máte skutočné ľudské bytosti, ktoré venujú pozornosť vašim názorom, takže TikTok vám poskytuje veľmi jednoduchú metódu speňaženia vašich videonahrávok v aplikácii. Všetko, čo musíte urobiť, je odporučiť produkty a služby, ktoré skutočne používate a myslíte si, že sú dobré; Tieto značky, obchody, umelci alebo ktokoľvek vás bude radi kompenzovať za obranu vášho produktu alebo služby. Musíte mať skutočne veľkú a odhodlanú skupinu sledovateľov – simulovaná skupina sledovateľov, s ktorou ste hovorili o Tinderovi, jednoducho nebude stačiť. Ale so skutočnou prítomnosťou vplyvu môžete ľahko zarobiť tisíce alebo desiatky tisíc dolárov naraz vylepšením produktu niekoho iného. Ak chcete byť úspešní, musíte mať dobrú povesť a spoľahlivosť, pokiaľ ide o vaše názory a pripomienky.

Poznámka: Mnoho ovplyvňovateľov narazilo na problémy s prijímaním obchodov so značkou a nesprístupňovalo dohodu svojim nasledovníkom. Aj keď to pre mnohých ľudí trochu znižuje hodnotu vášho názoru, myslím si, že z dlhodobého hľadiska musíte odhaliť, že súhlasíte s týmto typom dohody, pretože následky odhalenej dohody, ktorú ste neodhalili, sú veľkým škandálom, ktorý hrozne poškodí vašu povesť. , v prvom rade podkopáva to, čo z vás robí vplyvného. Nakoniec, ak chcete vybudovať silný vzťah so svojimi nasledovníkmi, musíte byť úprimní a udržať si ich dôveru.

Druhá metóda: živý prenos

Ako zarobiť peniaze na TikTok 2

Hlavne zameraný na hudobné vystúpenie (synchronizácia pier alebo naživo) sa k živému toku na TikTok stalo prostredníctvom adresy URL live.ly, ale odvtedy sa hudobne prenášal. Reálne výmenné kurzy sa v priebehu času líšia, ale základný systém je jednoduchý: používatelia TikTok môžu nakupovať „mince“ s reálnymi peniazmi prostredníctvom nákupov v aplikácii. Potom môžu pomocou svojich mincí (a iných mien v aplikáciách) tipovať tvorcov TikToku, pričom im v podstate dávajú malé množstvo skutočných peňazí, vďaka za vytvorenie dobrého živého obsahu. TikTok prevádza 80% zo špičkovej hodnoty na osobu, ktorá vysiela živé vysielanie, pričom si vytvára účet (a nie náhodou, signalizuje značkám, že táto osoba skutočne rastie pod vplyvom).

Vo všeobecnosti nejde o majetok, ale môže to byť prúd príjmov, aj keď by ste mali peniaze vziať vo forme digitálnych darčekov namiesto hotovosti; Nie je však také ťažké premeniť ich na studené tvrdé peniaze.

Metóda tri: propagácia / predaj vlastných spoločností

Ako zarobiť peniaze na TikTok 3

Toto je pravdepodobne najrealistickejší spôsob, ako väčšina ľudí zarobiť peniaze prostredníctvom TikTok, a to aj bez toho, aby hromadili veľké sledujúce osoby a stali sa ovplyvňovateľmi v národnom meradle. Tajomstvo spočíva v tom, že máte nejaký iný predmet podnikania alebo obchodu a využívate TikTok ako úplne bezplatný spôsob propagácie a predaja svojich výrobkov alebo služieb alebo propagácie vášho súčasného podnikania. Dobrou správou je, že to môže byť takmer akýkoľvek (legálny) obchod alebo služba, či už je to hlúpy, mazaný, technický alebo šialený.

Napríklad môžete mať službu raftingu na rieke, ktorá vezme ľudí na raftoch na rieke Colorado každé leto. Môžete robiť videá z každého výletu na rafte a robiť 15-sekundové klipy, ktoré ukazujú neuveriteľnú zábavu, ktorú majú ľudia. Uverejnite to na TikTok spolu s niektorými propagačnými rámčekmi, ktoré ukazujú, kde sa nachádzate, ako sa s vami spojiť, koľko si účtujete a kedy je váš ďalší výlet, a svoje rezervácie nájdete ako kúzla. TikTok neplatí priamo za nič, ale vaše podnikanie teraz zarába tisíce dolárov za sprostredkovanie a nových zákazníkov, ktorých svojimi videami priťahujete. (A samozrejme si môžete vložiť aj svoje videá Facebook stránka YouTube kanál atď.)

Ďalším príkladom je niekto, kto podniká v remeselníctve, povedzme, že vytvárate sklenené sochy z roztaveného skla. Môžete robiť superrýchle videá typu How-I-Do-It, ktoré ukazujú jeho techniky (a aký dobrý je, zdôrazňujúc jeho najlepšie a najkrajšie dielo) a náhodne spomínajú, že tieto sochy predáva aj prostredníctvom svojich webových stránok, ktoré potom poskytne odkaz na. Inštruktážne videá nielen oslovujú ľudí, ktorí majú radi vašu prácu, ale môžete tiež predávať výrobky priamo z vašich videí, ale namiesto toho, aby platili za šírku pásma, TikTok ich kryje za vás.

Nakoniec môžete v podstate inzerovať akékoľvek podnikanie, aj keď to nie je niečo, čo sa dobre prekladá do videa. Zverejnením videa, ktoré je zábavné, zábavné, kreatívne alebo hudobne dobré, zaujme pozornosť a potom môžete mať na konci niekoľko rámčekov na predstavenie vášho produktu alebo služby.

Metóda štyri: Amazon Referenčné odkazy

Ako zarobiť peniaze na TikTok 4

Je možné zarobiť veľa peňazí Amazon odkazy na sprostredkovanie, ak to urobíte správne, hoci niektorí ľudia by mohli byť zmätení návrhom, že by ste to mohli urobiť na Tik Tok. Ako sa chystáte niečo propagovať, keď vaše video a životopis nemožno prepojiť? Nemôžete očakávať, že vaši diváci pracne napíšu tento odkaz a potom ho napíšu ručne do prehliadača. Aj keby to urobili, mohlo by to nakoniec stáť vašu Amazon Skóre! Pravidlá spoločnosti Amazon zakazujú akémukoľvek prepojenému systému, ktorý ich skrýva alebo nesprávne uvádza, aby vedeli, odkiaľ konkrétny odkaz pochádza. Ručné zadanie odkazu robí presne toto: chcete, aby vaši diváci klikali a ťukali na tlačidlo, NIKDY nepisovali ani prepisovali. Ako to teda urobíme?

Vaša biografia je hlavným miestom, kde môžete mať písomné informácie o TikTok. (Do svojich videí môžete pridať text, ale má tendenciu odvádzať pozornosť od samotného videa.) Nemôžete však mať ani odkazy na svojej bio stránke; môže mať text, ale nedá sa naň kliknúť / dotknúť sa ho. Používatelia si nemôžu vybrať, aby ho neskôr skopírovali a vložili do prehliadača. Čo teda môžete urobiť? Chcete vycentrovať svoj životopis v krátkom textovom reťazci – skrátenú adresu URL na svoju domovskú stránku pridruženého marketingu, ak vaša základná adresa URL nie je zvládnuteľná alebo chytľavá, alebo iba obyčajnú adresu URL, ak je chytľavá a krátka.

Na svoju domovskú stránku pridruženého marketingu uvediete aktuálny Amazon odkazy na sprostredkovanie. Ak ľudia nebudú spokojní s tým, že budú musieť zadať svoju adresu URL, stratíte určitú dynamiku predaja, takže čím kratšiu a sladšiu môžete túto adresu URL urobiť, tým bude lepšia. Zosieťovanie vašich odkazov sa teraz stane záležitosťou zabezpečenia toho, aby ste pre vaše publikum mali správne pridružené odkazy. Povedzme, že ste vykonali 20 sekundovú perovú synchronizáciu skladby Justin Beiber. To pravdepodobne nie je inšpiráciou pre nikoho, kto by chcel ísť na vašu stránku a požiadať o futbalový tím. Amazon – ale môže ich to inšpirovať k priamemu nákupu Justinovho albumu.

Prepojenie účtu TikTok s inými platformami sociálnych médií

Ako už bolo uvedené vyššie, zarábať peniaze prostredníctvom TikTok znamená mať veľa nasledovníkov. Aj keď je TikTok celkom populárna platforma sama o sebe, prepojí váš účet TikTok s inými účtami sociálnych médií, ako sú Instagram, a YouTube vám môžu pomôcť zvýšiť vašu popularitu. Čím viac divákov vaše videá TikTok oslovia, tým väčšia je šanca na objavenie.

Pridajte svoj YouTube kanál:

Ak chcete prepojiť svoj TikTok s vaším, postupujte podľa týchto krokov YouTube kanálov.

 • Prejdite na kartu Profil TikTok.
 • Vyberte Upraviť profil
 • Klepnite na Pridať YouTube
 • Pridajte svoj Instagram

  Ak chcete prepojiť svoje zariadenie, postupujte podľa týchto krokov Instagram Účet pre TikTok.

 • Prejdite na kartu Profil TikTok.
 • Vyberte Upraviť profil.
 • Klepnite na Pridať Instagram,
 • TikTok umožňuje niektorým používateľom pridávať odkazy na webové stránky v profiloch ...

  Máte nejaké ďalšie návrhy, ako zarobiť peniaze na TikTok? Boli by sme radi od nich počuť v komentároch nižšie!

  Nikdy to neuškodí vidieť, čo hovoria odborníci, a táto kniha o tom, ako vytvoriť videá, ktoré sa nedajú, je mocným a užitočným sprievodcom na zlepšenie kvality vášho videa!

  Máme pre vás omnoho viac zdrojov TikTok!

  Uľahčujeme vám zmenu mena na TikTok!

  Každý chce viac: takto získa na TikTok viac sledovateľov a fanúšikov.

  Tu sú informácie o programe TikTok Next Level.

  Napísali sme príručku, ako pridať do videa TikTok vizuálne efekty!

  A samozrejme tu je náš kompletný sprievodca, ako nahrávať a upravovať vaše videá TikTok.