Ako zapnúť núdzový režim

Možno ste mali pocit, že niečo nie je v poriadku s hrou, ktorú ste si nedávno stiahli. Nebolo k dispozícii v službe Google Play, ale stále ste ho museli mať. Všetko išlo skvele, až kým ste zrazu nesklopili vyskakovacie reklamy ako muchy, a zdá sa, že odtiaľto išlo všetko jednoducho dolu vodou.

Dokonca aj nová bezpečnostná aplikácia tretej strany, ktorú ste si načítali na opravu vecí, vyzerala povrchne, ale potom ste si opäť stiahli veľa aplikácií. Možno, že sa vaše využitie dát zvýšilo bez zjavného dôvodu, váš smartphone sa neustále zrúti a jeho výkon je prinajlepšom pomalý.

Zachytil váš telefón s Androidom vírus alebo iný škodlivý softvér?

Ako môžete presne vedieť, kto je vinníkom?

Absolútne – s pomocou Bezpečnostný mód.

Musíš si prečítať: Núdzový režim Android

Bližší pohľad na riziká

Ako zapnúť núdzový režim 2

Podľa najnovšej štúdie F-Secure sa odhaduje, že viac ako 99% škodlivého softvéru pre mobilné zariadenia je na zariadeniach s Androidom. Predtým, ako pripustíte, že Steve Jobs mal pravdu, že jediným spôsobom, ako zabrániť vírusom, je prísna kontrola zo strany výrobcu, je tiež dôležité uznať, že možno bolo toto číslo trochu nadhodnotené.

Prevažná väčšina týchto škodlivých aplikácií pochádza z malých obchodov s aplikáciami tretích strán nachádzajúcich sa v Ázii a na Blízkom východe. Keď sa pozriete na štatistiky aplikácií dostupných zo samotnej služby Google Play, pravdepodobnosť, že sa váš Android nakazí vírusom, je veľmi malá -.1%.

Napriek tomu najnovšia správa spoločnosti G DATA odhaduje, že okolo 3.5 do konca tohto roka bude objavených milión nových kmeňov škodlivého softvéru pre Android. Pravdepodobnosť, že sa vaše zariadenie ocitne pod útokom, sa môže výrazne líšiť od toho.1% v závislosti od vašej geografickej polohy, správania sa používateľa a skutočnosti, že hrozby majú v priebehu rokov tendenciu sa zvyšovať, nie znižovať.

Ak jeden z týchto nepríjemných programov znefunkční vaše zariadenie, je to tak.1% sa vám osobne bude zdať ako 100%. Ak zistíte, že váš Android je obeťou začarovaného cyklu reštartovania alebo iných frustrujúcich javov, budete chcieť vedieť, ako s nimi zaobchádzať bez toho, aby ste prišli o rozum alebo o Android.

Prevencia je lepšia ako liečba

Antivírusový softvér pre telefón s Androidom

Pokiaľ ide o vírusy, stále platí príslovie používané v medicíne- unca prevencie stojí za kilo liečenia.

Okrem toho, že zistíte, ako zapnúť núdzový režim a zotaviť sa z malvéru, budete chcieť vedieť aj to, ako mu v budúcnosti zabrániť. Vyberte si a používajte dobrú antivírusovú aplikáciu pre svoje zariadenie Androida použite prehliadač ochrany osobných údajov pri prehliadaní menej ako renomovaných a dôveryhodných stránok. Sťahujte aplikácie z Google Play alebo obchod s aplikáciami tretej strany, ktorý bol preverený na prítomnosť škodlivého softvéru.

Ako spustiť telefón s Androidom v núdzovom režime

Viem, že vás už zaujíma, ako získať prístup k bezpečnému režimu v telefóne s Androidom. Bez ďalších okolkov vás to teda naučím pomocou týchto dvoch nižšie uvedených metód. Prvým je použitie tlačidla napájania a druhým kombináciou klávesov napájania a hlasitosti.

A. Použitie vypínača

Táto metóda zvyčajne funguje dobre s novšími telefónmi. Ak vlastníte zariadenie so systémom Android 4.0 platformu a vyššie, pokračujte a vyskúšajte túto.

Krok 1.

Stlačte a podržte tlačidlo napájania, kým sa na obrazovke nezobrazí možnosť Vypnúť.

Možnosť vypnutia telefónu s Androidom

Krok 2.

Klepnite a podržte možnosť Vypnúť. Mali by ste vidieť možnosť reštartovať do núdzového režimu.

Niektoré zariadenia, ako moje, sa neobťažovali so žiadosťou o zapnutie núdzového režimu. Ak máte rovnaký prípad ako ja, nebojte sa, pretože váš telefón vás okamžite reštartuje do núdzového režimu.

Reštartujte počítač do núdzového režimu

Krok 3.

Skontrolujte ľavý dolný roh obrazovky a ak vidíte núdzový režim, funkciu ste vo svojom telefóne úspešne povolili.

Obrazovka núdzového režimu vyzerá takto

B. Kombinácia klávesov (napájanie + hlasitosť)

Uhádli ste správne, ďalšia metóda je kombináciou dvoch výkonných tlačidiel: vypínača a ovládača hlasitosti. Ak to jeden nezvládne, potom títo dvaja urobia trik a poskytnú vám prístup do núdzového režimu.

Ak váš telefón používa operačný systém, ktorý je starší ako Android 4.0, mali by ste vyskúšať túto metódu. Nie je to len pre staršie telefóny; funguje to aj na niektorých novších zariadeniach.

Krok 1.

Vypnite telefón.

Krok 2.

Stlačte a podržte tlačidlo napájania, kým sa na obrazovke nezobrazí logo, potom uvoľnite. Pred stlačením vypínača sa uistite, že je telefón úplne vypnutý.

Stlačte a podržte vypínač

Krok 3.

Rýchlo stlačte tlačidlo zníženia hlasitosti a niekoľko sekúnd ho podržte, kým sa nezobrazí správa „Núdzový režim: ZAPNUTÝ“.

Ako vypnúť núdzový režim v systéme Android

Postupovali ste podľa vyššie uvedených pokynov a podarilo sa vám vstúpiť do núdzového režimu. Jediným problémom je, že teraz neviete, ako ho vypnúť a spustiť v normálnom režime.

Toto je najjednoduchší a najľahší spôsob vypnite telefón Android z núdzového režimu: Reštart.

Reštart

Na začiatok reštartovanie smartfónu rieši rôzne poruchy. Vaše zariadenie Android si musí z času na čas oddýchnuť rovnako ako ľudia. Tu je návod, ako reštartovať telefón s Androidom a dostať sa z núdzového režimu.

Krok 1.

Stlačte a podržte vypínač.

Stlačte a podržte vypínač

Krok 2.

V zobrazenej ponuke vyberte položku Reštartovať/Reštartovať. Niektoré zariadenia však majú iba možnosť Vypnúť.

Reštartujte telefón s Androidom v núdzovom režime

Krok 3.

Ak má váš telefón možnosť Reštartovať, mal by sa po vypnutí automaticky zapnúť.

Ak nie, musíte telefón znova zapnúť stlačením vypínača.

Lúčiť sa

Mohlo by sa zdať skľučujúce odinštalovať to, čo ste si nainštalovali do telefónu, ale v tomto bode je to pravdepodobne potrebné. Môžete ho však získať späť mínus nevhodné aplikácie alebo aktualizácie.

Núdzový režim samozrejme nie je jediným spôsobom riešenia problémov s Androidom. Rozhodne by som odporučil vyskúšať to skôr, ako sa uchýlite k a obnovenie výrobných nastavení, ktorý bude vyžadovať, aby ste vymazali všetko okrem toho, čo bolo vybalené z krabice.

Problémy môžu pochádzať z rôznych zdrojov a neobmedzujú sa iba na aplikácie alebo aktualizácie. Problém môže byť v hardvéri samotného zariadenia. Problém môže byť skôr v tom, že aktualizácia nie je aktualizácia, ktorá by odstránila známu chybu. Zlé pripojenie môže mať za následok aj menej ako optimálny výkon.

Aj keď je núdzový režim príjemným miestom, kde sa veci môžu vrátiť k správnemu fungovaniu, je obmedzený. Stále budete chcieť zapracovať na problémoch, ktoré vás sem priviedli. Do tej doby nebudete mať prístup k ničomu, čo pôvodne nebolo vo vašom telefóne nainštalované.

Núdzový režim je dobré miesto na návštevu, ale pravdepodobne nie tam, kde by ste chceli žiť. Zamyslite sa nad pokladmi, ktoré ste našli a ktoré zbierajú digitálny prach, alebo nad všetkými nepreskúmanými príležitosťami, ktoré ste ešte nenašli.

Viete o ďalších spôsoboch prístupu k núdzovému režimu vo svojom telefóne s Androidom, ktoré tu nie sú uvedené? Máte rady a tipy na riešenie problémov? Povedzte nám o tom v nižšie uvedených komentároch.

A ak vás stále zaujíma núdzový režim, pozrite sa na náš Ultimate Guide to Safe Mode!