Ako založiť rýchly blog v roku 2020?

Blogovanie môže byť zábavný koníček, výnosný obchod alebo oboje! Ak máte záujem vytvoriť si vlastný blog, pravdepodobne máte veľa otázok o tom, ako začať. Prejdeme si prvé kroky, ktoré by ste mali urobiť, aby váš blog mohol začať fungovať.

Čo je to blog?

Na začiatok sa pozrime na definíciu blogu. Blogy sú webové stránky, ktoré sa zameriavajú na písomný obsah, mnohé z nich sa zameriavajú na jeden konkrétny predmet. Blogové príspevky budú často písané z osobného hľadiska. To umožňuje spisovateľovi mať viac spojenia so svojimi čitateľmi. Blogy majú tiež často sekciu s komentármi, kde sa čitatelia môžu podeliť o svoje myšlienky a skúsenosti s ostatnými a spisovatelia im môžu odpovedať.

Vyberte si tému a meno

Prvým krokom je rozhodnúť sa, na čo bude váš blog zameraný. Aby ste zúžili tento výber, skúste myslieť na veci, pre ktoré ste nadšení. Bude pre vás jednoduchšie písať obsah na tému, ktorá vás skutočne zaujíma. Budete tiež lepšie informovaní o téme, ktorá vám príde vhod, ak vám vaši čitatelia položia otázky súvisiace s vašim materiálom.

Potom, čo ste sa rozhodli, o čom chcete písať, je načase pomenovať váš blog. Názov vášho blogu pomôže čitateľom rozpoznať vás a informovať ich, o čom je váš obsah. Meno, ktoré vyberiete, bude tiež názvom domény pre vašu webovú stránku. Toto meno musí byť zaregistrované, než sa stane živým. Ak je to možné, urobte ho krátky a milý, aby zostal pre návštevníkov webových stránok nezabudnuteľný.

Vyberte platformu

Existuje mnoho rôznych blogovacích platforiem, takže máte široké spektrum možností. WordPress je bežnou voľbou, pretože je to svetovo najpopulárnejší softvér pre blogy. WordPress sa dá ľahko rozšíriť, pretože váš blog rastie. Používateľovi tiež poskytuje prístup k tisícom bezplatných doplnkov, ktoré môžete použiť na vylepšenie svojho webu. Je to dobrá voľba pre nových používateľov, pretože používanie softvéru je bezplatné. Ak však dávate prednosť použitiu inej platformy, existuje veľa takých, ktoré je možné nájsť vyhľadávaním na internete.

Pozrite sa na webhosting

Aby bol váš blog úspešný, musíte si vybrať spoľahlivú webhostingovú spoločnosť. Najlepšia webhostingová spoločnosť pre vás bude závisieť od toho, aké sú vaše potreby. Niektoré spoločnosti uprednostňujú rýchlosť, zatiaľ čo iné poskytujú veľké množstvo úložného priestoru. Jeden z faktorov, na ktoré sa treba vždy pozrieť, je doba prevádzky, čo je čas, počas ktorého je zaručená prevádzka webovej stránky. Skúste nájsť spoločnosť, ktorá ponúka dobu prevádzky najmenej 99,90%, pretože to je priemyselný štandard.

Pokiaľ ide o webhosting, zvyčajne existuje voľba medzi riadeným a nespravovaným. Vďaka riadenému hostingu sa spoločnosť stará o prevádzku webovej stránky a servera. Ak pôjdete s nespravovaným hostingom, budete prevziať všetku zodpovednosť sami. S nespravovaným hostingom by ste mali ísť iba vtedy, ak máte nejaké znalosti o kódovaní a počítačovej technológii alebo ak ich plánujete čoskoro získať.

Navrhnite svoj blog

Teraz prichádza zábavná časť! Webovú stránku si môžete prispôsobiť tak, aby vyzerala, ako chcete. Ak používate WordPress, prichádza s mnohými rôznymi témami, ktoré môžete kedykoľvek zmeniť. Na prispôsobenie svojho blogu sa môžete hrať s rôznymi druhmi písma, štýlov a obrázkov. Nezabudnite však, že všetko je jednoduché a užívateľsky prívetivé. Môžete to vyskúšať skôr, ako sa váš web začne zobrazovať. Uistite sa, že sú vaše odkazy aktívne a text je konzistentný. Tiež sa uistite, že sú obrázky na správnych miestach. Návštevníci vašich stránok ocenia, že ste pre nich navigáciu urobili intuitívnou. V opačnom prípade môžu byť frustrovaní a nevrátia sa na váš web.

Speňažte svoj blog

Ak máte záujem zarobiť peniaze na svojom blogu, existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako to urobiť. Jednou zo spôsobov speňaženia je affiliate marketing. To je vtedy, keď propagujete produkty iných ľudí, ktoré sa týkajú vášho obsahu. Ak si ľudia kúpia produkt, získate províziu za predaj. Ak napríklad prevádzkujete vegánsky blog, mohli by ste predávať doplnkové zdravotné doplnky a vitamíny.

Ďalšia vec, ktorú by ste mohli vyskúšať, je pridanie reklamy s platbou za kliknutie do vášho blogu. Môžete vyjednať s inzerentmi, aby ste dosiahli čiastku, na ktorej sa obaja dohodnete. Spravidla nezačnete zarábať peniaze, pokiaľ nebudete mať každý deň tisíce návštevníkov vašich stránok, ale je to dobré miesto, kde začať.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3jGndF3