Ako zálohovať zariadenie Android pomocou Nandroid

Keď budete mať svoje zariadenie presne tak, ako ho chcete, zálohovanie vám môže ušetriť veľa starostí, ak s ním v budúcnosti budete mať problémy. Záloha Nandroid uloží váš telefón presne tak, ako je, a je ľahké ho nastaviť, pokiaľ máte nainštalovanú službu obnovy ako CWM alebo TWRP.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o zálohách Nandroid.

(To môže potenciálne spôsobiť stratu záruky na vaše zariadenie.)

Súvisiace: Zálohovanie Androidu

Čo je to záloha Nandroid?

Nandroid je nástroj, ktorý môžete použiť na zálohovanie telefónu. Je to veľmi užitočné, ak narazíte na problémy s koreňom alebo sa pohrávate s pokročilými nastaveniami.

Zálohu môžete uložiť do počítača, aby vám nezabral pamäť vo vašom zariadení a obnoví všetko tak, ako bolo pri zálohovaní.

Vytvorí zálohu;

OS (či už rootovaný alebo nie) Všetky aplikácie a hry, ako aj uložené údaje a priebeh Všetky fotografie, hudba a videá Textové a obrazové správy Vaše prihlasovacie údaje a nastavenia účtu, systémové nastavenia a uložené heslá

V zásade to šetrí všetko.

Celkovo sa odporúča zálohovať údaje vždy, keď je to možné.

Vykonanie zálohy môže niekedy chvíľu trvať. Potenciálne to môže trvať iba niekoľko minút, ale závisí to od niektorých faktorov, napríklad od počtu nainštalovaných aplikácií a rýchlosti karty SD. Ak to trvá 15 minút (alebo dokonca pol hodinu), skúste si urobiť starosti, ale tento proces môžete urýchliť odstránením aplikácií a údajov, ktoré nepotrebujete.

Potrebuje moje zariadenie rootovať?

Krátka odpoveď je, že nie. Všetko, čo potrebujete, je prístup root k operačnému systému Android, ale možno budete musieť odomknúť bootloader.Na skopírovanie údajov budete potrebovať službu obnovy, ako napríklad CWM alebo TWRP, takže rootovanie zariadenia je užitočné.

Ak vás zaujíma rootovanie, máme k dispozícii niekoľko sprievodcov pre celý rad telefónov, ako napríklad rootovanie zariadenia Motorola Nexus 6.

(TWRP môžete nainštalovať pomocou možností vývojára a ladenia USB na zariadeniach, ako je Nexus 5, bez potreby prístupu root.)

Ako vytvoriť zálohu

Samotné zálohovanie trvá iba niekoľko klepnutí, keď vo svojom zariadení prejdete do režimu obnovenia.

Začať;

Budeš musieť vojsť Režim obnovenia na vašom zariadení. To je dosť jednoduché a zvyčajne sa to robí podržaním Znížiť hlasitosť a Moc (Niektoré zariadenia pristupujú k bootloaderu pomocou mierne odlišnej kombinácie tlačidiel, takže sa nemusíte obávať, ak to nefunguje.) Pomocou tlačidiel na ovládanie hlasitosti prejdite na Režim obnovenia, a stlačte tlačidlo Moc tlačidlo na potvrdenie vášho výberu.

Po dokončení zálohovania reštartujte zariadenie.

Ak používate TWRP: (Team Win Recovery Project)

TWRP

TWRP je spoľahlivá a ľahko použiteľná služba vlastnej obnovy, ktorá bola prvýkrát vydaná v roku 2011.

Klepnite na pole s názvom Záloha. Teraz budete musieť vybrať, ktoré oddiely chcete zálohovať. Vyberte Predvolené ak chcete iba zálohovať svoje zariadenie.

Prejdite prstom doprava v spodnej časti obrazovky a telefón začne proces zálohovania.

Ak používate CWM: (Clockwork Mod Recovery)

CWM_Priklad

CWM je ďalšou službou, ktorú môžete použiť na zálohovanie zariadenia. Proces je podobný metóde TWRP.

Ísť do Zálohovanie a obnovenie a klepnite Záloha.Zálohovanie by malo začať vaše zariadenie.

Klepnite na Vráť sa a klepnite Teraz reštartujte systém. Váš telefón by sa mal začať reštartovať.

Prenos zálohy

Čo budete potrebovať:

Vaše zariadenie Karta SD (alebo niekde na uloženie zálohy v závislosti od jej veľkosti) Kábel USB pre vaše zariadenie Váš počítač

Keď máte zálohu uloženú, pravdepodobne ju budete chcieť preniesť do počítača. Je to dobrý spôsob, ako ušetriť miesto vo vašom zariadení, a znamená to, že v prípade akýchkoľvek problémov s kartou SD budete mať vždy k dispozícii záložnú zálohu.

Prenos súboru je jednoduchá úloha kopírovania a prilepenia, keď ste zariadenie Android pripojili k počítaču cez USB. (Aby ste mohli vidieť svoje súbory, budete musieť nechať zariadenie odomknuté.)

Záloha bude v adresári používanom pre nainštalovaný režim obnovy. Pozrite sa do priečinka TWRP alebo do adresára CWM. Mali by ste byť schopní súbor pretiahnuť na pracovnú plochu.

Ak nemôžete nájsť obnovovací súbor, skontrolujte ho /data/media/clockworkmod/zálohy pre CWM, príp /0/TWRP/Zálohy ak používate TWRP.

Ako používať zálohu Nandroid

Väčšinu tvrdej práce ste už vykonali, ale na záver, tu je návod, ako obnoviť zariadenie pomocou zálohy, ktorú ste urobili predtým.

Začnite zavedením systému Režim obnoveniapomocou rovnakej metódy, ako je uvedené vyššie. Klepnite na Záloha možnosť a klepnite na Obnoviť. Teraz si môžete vybrať z akýchkoľvek dostupných záloh. Vykonajte výber a obnovte zariadenie. Reštartujte zariadenie a po zapnutí sa obnoví po vytvorení zálohy.

To je všetko, teraz by ste mali mať všetko, čo potrebujete na zálohovanie podľa potreby. (Tiež by ste mali mať možnosť kopírovať zálohu z jedného zariadenia do druhého z počítača, pokiaľ majú rovnakú značku a číslo modelu.)

Ak sa počas procesu zálohovania vyskytnú problémy:

Niekoľko používateľov nahlásilo problémy so zálohovaním, aj keď sú zvyčajne zriedkavé. Tu je niekoľko problémov;

Problém so zálohovaním 1: Ak trvá zálohovanie znepokojivo dlho (viac ako hodinu)

Riešenie: je najlepšie to skúsiť počkať, pretože môžete mať veľa údajov. (Preto sa odporúča zálohovať všetky aplikácie a údaje, ktoré nechcete alebo nepotrebujete.) môže byť tiež dôvodom pre nízke rýchlosti.

Problém so zálohovaním 2: Ak pri použití TWRP nemôžete správne pristupovať k zálohe

Riešenie: môžete skontrolovať, ktoré súbory zálohujete, začiarknutím a zrušením začiarknutia políčok pri výzve na výber, ktoré oddiely chcete zahrnúť počas kroku 1.

Záver

Nikdy neviete, kedy môžete v telefóne naraziť na neočakávaný problém, či už ide o škodlivý malware alebo problém s aktualizáciou.

Zálohovanie údajov je vždy vhodné, aj keď ste so svojim zariadením nikdy predtým nemali problémy. Vždy je lepšie byť v bezpečí, než ľutovať, a dokončenie netrvá príliš dlho. Ak si zvyknete zálohovať, v dlhodobom horizonte vám ušetrí veľa starostí.

Ak sme vám pomohli so zálohovaním zariadenia alebo máte otázky týkajúce sa rootovania, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný kredit obrázku