Ako z├ílohova┼ą Samsung Galaxy S5 (5 Met├│dy)

Na z├ílohovanie telef├│nu by ste nikdy nemali potrebova┼ą d├┤vod; je to situ├ícia s n├şzkym rizikom vysokej odmeny, ktor├í m├┤┼że skon─Źi┼ą iba vo v├í┼í prospech. Z├ílohovanie zariadenia v┼íak d├┤razne odpor├║─Źame pred:

V takom pr├şpade by ste mali pozna┼ą najr├Żchlej┼íie a najbezpe─Źnej┼íie sp├┤soby z├ílohovania v┼íetk├Żch cenn├Żch s├║borov a ├║dajov. Pokia─ż ide o Samsung Galaxy S5 existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako to urobi┼ą, a jedna met├│da je dokonca zabudovan├í do samotn├ęho telef├│nu.

Ak neviete, ako sa k tomu dosta┼ą, najsk├┤r vysvetl├şm t├║to met├│du.

Súvisiace: Zálohovanie Androidu

Met├│da 1: Vstavan├ę z├ílohovanie do cloudu

Samsung Galaxy S5 m├í vstavan├║ funkciu z├ílohovania, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje ulo┼żi┼ą ur─Źit├ę ├║daje do cloudu a potom ich obnovi┼ą pomocou rovnakej funkcie.

Ak sa k tomu chcete dosta┼ą, cho─Ćte do svojho nastavenie, a potom prejdite nadol na U┼ż├şvate─ż a z├íloha.Od U┼ż├şvate─ż a z├íloha, vyberte Cloud na otvorenie cloudovej ponuky. Tu si m├┤┼żete vybra┼ą Z├íloha zobrazi┼ą ├║pln├Ż zoznam toho, ─Źo m├┤┼że t├íto funkcia z├ílohova┼ą.

Video z cel├ęho postupu si m├┤┼żete pozrie┼ą tu:

Nez├ílohuje sa t├Żm v┼íetko, ale je to u┼żito─Źn├ę, ak si nechcete s┼ąahova┼ą ─Ćal┼íie aplik├ície na z├ílohovanie telef├│nu alebo pou┼ż├şvate ─Źasovo n├íro─Źnej┼íie prostriedky.

Met├│da 2: H├ęlium

Aj ke─Ć neviem, ─Źi plyn h├ęlia m├┤┼że z├ílohova┼ą Samsung Galaxy S5, odporu─Źil by som aplik├íciu s rovnak├Żm n├ízvom ako to, ─Źo by ste pou┼żili na naplnenie bal├│na. Ak pozn├íte ClockworkMod, Helium poch├ídza od rovnak├Żch tvorcov.

Telef├│n v┼íak m├┤┼żete z├ílohova┼ą pomocou slu┼żby Helium aj bez toho, aby ste museli rootova┼ą zariadenie. Ak pou┼ż├şvate Helium bez rootovania, budete si musie┼ą stiahnu┼ą in├║ aplik├íciu do po─Ź├şta─Źa, aby ste aplik├íciu mohli naplno vyu┼ż├şva┼ą.

Upozor┼łujeme, ┼że pri tejto met├│de budete na pripojenie svojho zariadenia potrebova┼ą k├íbel USB Galaxy S5 do po─Ź├şta─Źa, ak telef├│n nie je rootovan├Ż.

Krok 1:

Stiahnite si Helium

Najprv si mus├şte stiahnu┼ą dvojicu aplik├íci├ş Helium, jednu pre zariadenie Android a jednu pre po─Ź├şta─Ź. Ak je va┼íe zariadenie u┼ż rootovan├ę, nebudete potrebova┼ą verziu aplik├ície pre po─Ź├şta─Ź.

Helium si m├┤┼żete stiahnu┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo Google Play tu:

Google Play

Navy┼íe si m├┤┼żete k├║pi┼ą profesion├ílnu verziu za $40,99, ─Źo m├í nieko─żko v├Żhod navy┼íe.

Po in┼ítal├ícii aplik├ície si m├┤┼żete stiahnu┼ą desktopov├║ verziu aplik├ície a nain┼ítalova┼ą ju.

Krok 2:

Pripojte svoj Galaxy S5 a po─Ź├şta─Ź

Teraz, ke─Ć m├íte Helium spusten├ę na oboch zapojen├Żch zariadeniach, m├┤┼żete za─Źa┼ą z├ílohova┼ą. Najprv cho─Ćte na telef├│ne do H├ęlia, kde v├ís ─Źak├í mil├ę priv├ştanie, ktor├ę v├ím poskytne odkaz na aplik├íciu pre stoln├ę po─Ź├şta─Źe.

h├ęlium-vitajte

Po prijat├ş uv├ştania sa v├ím zobraz├ş ├║vodn├í obrazovka, ktor├í v├ím povie, aby ste svoje zariadenie pripojili k po─Ź├şta─Źu prostredn├şctvom rozhrania USB.

H├ęlium, pros├şm pripojte sa

Po pripojen├ş sa zobraz├ş v├Żzva na spustenie aplik├ície Helium Desktop. M├┤┼żete by┼ą tie┼ż upozornen├ş, ak je v├í┼í Android USB v re┼żime MTP, a potom v├ís vyzve, aby ste v pr├şpade potreby prepli na PTP.

Po spusten├ş aplik├ície Helium Desktop sa v├ím m├┤┼że zobrazi┼ą nasleduj├║ca obrazovka:

Probl├ęmy s pracovnou plochou h├ęlia

V takom pr├şpade m├┤┼żete kliknut├şm na odkaz v spodnej ─Źasti obrazovky stiahnu┼ą ovl├ída─Źe potrebn├ę na spr├ívne pou┼ż├şvanie Helium. Ke─Ć si v┼íak stiahnete a nain┼ítalujete tieto ovl├ída─Źe, beh Helium by mal prebieha┼ą hladko a umo┼żni┼ą v├ím z├ílohova┼ą ├║daje.

Metóda 3: G Zálohovanie do cloudu

G Cloud Backup je ─Ćal┼íia aplik├ícia, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje z├ílohova┼ą ur─Źit├ę ├║daje v telef├│ne, ale nie v┼íetko, pokia─ż nepou┼ż├şvate rootovan├ę zariadenie. Ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż G Cloudu by mal vopred vedie┼ą, ┼że aplik├ícia je bezplatn├í, ale umo┼ż┼łuje v├ím ulo┼żi┼ą a┼ż 10 GB ├║dajov, pokia─ż sa neprihl├ísite za $2 mesa─Źn├ę predplatn├ę.

Google Play

Zaregistrovan├şm sa na odber sa tie┼ż odstr├ínia reklamy zo sk├║senost├ş, ale G Cloud Backup je mo┼żn├ę bez probl├ęmov plati┼ą bez platenia predplatn├ęho.

Ak ho chcete pou┼ż├şva┼ą, budete si musie┼ą vytvori┼ą ├║─Źet v slu┼żbe G Cloud Backup, ale m├íte mo┼żnos┼ą sa zaregistrova┼ą v slu┼żbe Google+, Facebookalebo pomocou e -mailov├ęho ├║─Źtu.

Registrácia do G-cloudu

Ak chcete in├║ cloudov├║ slu┼żbu, ako je t├í, ktor├í je v Samsungu Galaxy ┼átandardn├Ż bal├şk S5, to by mohol by┼ą cloud, na ktorom sa m├┤┼żete vzn├í┼ía┼ą. M├┤┼żete si ho stiahnu┼ą priamo z Google Play Store a za─Źnite ho pou┼ż├şva┼ą e┼íte dnes.

Metóda 4: Super záloha

Nie je to vt├ík ani lietadlo, ktor├ę by sa dalo zamie┼ła┼ą s vt├íkom, je to super z├íloha. Toto je ─Ćal┼íia z├ílo┼żn├í aplik├ícia, ktor├í funguje dostato─Źne dobre, ak je Galaxy S5 nie je rootovan├Ż, ale m├┤┼że z├ílohova┼ą ove─ża viac, ak je.

Neexistuj├║ ┼żiadne kroky pre t├║to met├│du, preto┼że v┼íetko, ─Źo potrebujete, je na jednom mieste, Google Play Store:

Google Play

M├┤┼żete v┼íak tie┼ż chcie┼ą ve─żk├║ kartu SD na ukladanie z├ílohovan├Żch inform├íci├ş.

Super záloha, vitajte

Na uv├ştacej obrazovke programu Super Backup sa uv├ídza, ┼że predvolenou cestou pre z├ílo┼żn├ę ├║daje je intern├ę ├║lo┼żisko telef├│nu, nie extern├ę. Pred kop├şrovan├şm ak├Żchko─żvek ├║dajov to v┼íak m├┤┼żete zmeni┼ą.

Po prijat├ş priv├ştania si m├┤┼żete prezrie┼ą cel├║ ┼ík├ílu toho, ─Źo m├┤┼że Super Backup z├ílohova┼ą.

Super mo┼żnosti z├ílohovania

Z├ílohovanie aplik├íci├ş nebude dostupn├ę bez kore┼ła, ale v┼íetky ostatn├ę funkcie programu Super Backup bud├║ fungova┼ą dobre.

Metóda 5: Zálohy Nandroid

Najkomplexnej┼íie som si nechal na koniec, ale Bez rootovan├ęho zariadenia nebud├║ z├ílohy Nandroid fungova┼ą. Ak h─żad├íte z├ílohu telef├│nu pred pokusom o root, nebude to pre v├ís t├íto met├│da.

Av┼íak pre t├Żch, ktor├ş chc├║ pravdepodobne jednu z najlep┼í├şch z├ílo┼żn├Żch met├│d, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş.

Z├ílohy Nandroid vyu┼ż├şvaj├║ vlastn├ę n├ístroje na obnovu, ako napr├şklad vy┼í┼íie uveden├Ż ClockworkMod, na vytvorenie presnej sn├şmky v├í┼ího telef├│nu a v┼íetk├Żch jeho ├║dajov. Na vytvorenie z├ílohy Nandroid by ste za norm├ílnych okolnost├ş museli vst├║pi┼ą do bootloadera, prejs┼ą do re┼żimu obnovenia a potom vytvori┼ą z├ílohu.

Ak som v├ís niekde stratil, m├┤┼żete sa tie┼ż pozrie┼ą na video, ktor├ę vysvet─żuje cel├Ż proces:

Existuje v┼íak aplik├ícia, ktor├í funguje na rootovan├Żch zariadeniach a ktor├í m├┤┼że vytvori┼ą z├ílohu za v├ís, ─Źo ┼íetr├ş potrebu zavedenia syst├ęmu do obnovy. Aplik├íciu Online Nandroid Backup si m├┤┼żete stiahnu┼ą tu:

Google Play

Aby ste mohli pou┼ż├şva┼ą t├║to aplik├íciu, budete potrebova┼ą aj Busy Box nain┼ítalovan├Ż vo va┼íom telef├│ne. V├Ą─Ź┼íina aplik├íci├ş v Google Play Store , ktor├ę vy┼żaduj├║ root, bud├║ vy┼żadova┼ą aj Busy Box, tak┼że ak ho e┼íte nem├íte, teraz je ─Źas nasko─Źi┼ą do vlaku.

Google Play

V─Ćaka Online z├ílohovaniu Nandroid m├┤┼żete svoje zariadenie na po┼żiadanie plne z├ílohova┼ą, pl├ínova┼ą z├ílohy, pomenova┼ą ich tak, aby boli organizovan├ę, a dokonca vytv├íra┼ą z├ílohy v r├┤znych ┼ít├Żloch.

Na obnovenie telef├│nu v┼íak budete musie┼ą vybra┼ą z├ílo┼żn├Ż s├║bor vo svojom vlastnom obnoven├ş. Napriek tomu Online Nandroid Backup obmedzuje jeden z dlh├Żch krokov, aby bol proces r├Żchlej┼í├ş.

Vytvoren├║ z├ílohu je mo┼żn├ę navy┼íe presun├║┼ą z telef├│nu do po─Ź├şta─Źa. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete odstr├íni┼ą s├║bor z telef├│nu a usporiada┼ą z├ílohy, ako sa v├ím p├í─Źi, pred v├Żberom s├║boru na obnovu.

Záver

Samsung Galaxy S5 m├í ve─ża mo┼żnost├ş na z├ílohovanie v┼íetk├Żch ├║dajov v zariaden├ş, ale na vykonanie ├║plnej z├ílohy budete musie┼ą svoj telef├│n rootova┼ą, ak ste to e┼íte neurobili. S t├Żm bolo povedan├ę, z├ílohovanie s├║boru Galaxy S5 m├┤┼że by┼ą r├Żchly, prospe┼ín├Ż a na┼í┼ąastie priate─żsk├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov.

Ke─Ć ste st├íle tu, pre─Źo n├ím v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch neda┼ą vedie┼ą, ako ─Źasto chcete z├ílohova┼ą svoje zariadenia? Viem, ┼że svoje ├║daje nez├ílohujem tak ─Źasto, ako by som mal, tak┼że si napl├ínujte nieko─żko automatick├Żch z├íloh, ak ste ─Źoko─żvek ako ja.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku