Ako z├ílohova┼ą po─Ź├şta─Ź na Disk Google

V pr├şpade straty, kr├íde┼że alebo spustenia po─Ź├şta─Źa riskujete stratu v┼íetk├Żch s├║borov, fotografi├ş a ├║dajov. Jednoduch├Żm sp├┤sobom, ako sa pripravi┼ą na tak├║to udalos┼ą, je z├ílohovanie po─Ź├şta─Źa na Disk Google pomocou n├ístrojov na z├ílohovanie a synchroniz├íciu spolo─Źnosti Google.

Ako z├ílohova┼ą po─Ź├şta─Ź na Disk Google

N├ístroj Z├ílohovanie a synchroniz├ícia Google je navrhnut├Ż tak, aby automaticky na─Ź├ştaval ├║daje z po─Ź├şta─Źa PC alebo Mac a ukladal ich na v├í┼í ├║─Źet Disk Google.

Postup nastavenia slu┼żby z├ílohovania a obnovy spolo─Źnosti Google Windows PC alebo Mac je skuto─Źne jednoduch├Ż a m├í nasleduj├║ce v├Żhody.

1,Automaticky z├ílohuje dokumenty, fotografie a cel├║ plochu Disku Google. Nemus├şte manu├ílne odovzd├íva┼ą s├║bory na Disk Google.

2, D├íta sa ukladaj├║ v rovnakom porad├ş ako v po─Ź├şta─Źi. V┼íetky zmeny, ktor├ę vykon├íte vo svojich s├║boroch v po─Ź├şta─Źi, sa okam┼żite synchronizuj├║ s Diskom Google.

3, K ├║dajom je mo┼żn├ę pristupova┼ą kdeko─żvek a na akomko─żvek zariaden├ş. M├┤┼żete napr├şklad pristupova┼ą ku v┼íetk├Żm s├║borom v po─Ź├şta─Źi pomocou telef├│nu so syst├ęmom Android alebo iPhone, ak cestujete a po─Ź├şta─Ź so sebou nesete.

4, Na Disk Google m├┤┼żete z├ílohova┼ą viac po─Ź├şta─Źov. D├íta pre ka┼żd├Ż po─Ź├şta─Ź sa ukladaj├║ osobitne vo va┼íom ├║─Źte Disk Google.

Zálohovanie a synchronizácia nahrádza Disk Google

Ak u┼ż Disk Google pou┼ż├şvate, program Z├ílohovanie a synchroniz├ícia odstr├íni aplik├íciu Disk Google z v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

O vymazanie ├║dajov sa v┼íak nemus├şte ob├íva┼ą. Z├ílohovanie a synchroniz├ícia nevyma┼ż├║ va┼íe s├║bory a prie─Źinky v prie─Źinku Disk Google.

Teraz, ke─Ć pochop├şte v├Żhody n├ístrojov na z├ílohovanie a synchroniz├íciu spolo─Źnosti Google, cho─Ćte ─Ćalej a pozrite sa, ako z├ílohova┼ą po─Ź├şta─Ź na Disk Google pomocou z├ílohovania a synchroniz├ície.

Z├ílohujte svoj po─Ź├şta─Ź na Disk Google pomocou z├ílohovania a synchroniz├ície

Prv├Żm krokom je stiahnutie z├ílohovac├şch a synchroniza─Źn├Żch n├ístrojov zdisk Google, k dispoz├şcii pre po─Ź├şta─Źe Mac aj Windows PC.

Po stiahnut├ş n├ístroja Z├ílohovanie a synchroniz├ícia do po─Ź├şta─Źa spustite obslu┼żn├Ż program kliknut├şm na┼ł a spust├ş sa proces nastavenia po─Ź├şta─Źa na z├ílohovanie na Disk Google.

Ak ste v po─Ź├şta─Źi predt├Żm nain┼ítalovali aplik├íciu Disk Google, automaticky sa prihl├ísite do aplik├ície Z├ílohovanie a synchroniz├ícia. Ak nie, kliknite na tla─Źidlo Za─Ź├şname.

Za─Źnite so z├ílohovan├şm a synchroniz├íciou

Na ─Ćal┼íej obrazovke sa prihl├íste do svojho ├║─Źtu Gmail zadan├şm svojho pou┼ż├şvate─żsk├ęho mena a hesla pre Gmail. Po prihl├ísen├ş sa zobraz├ş informa─Źn├í obrazovka a kliknut├şm na tla─Źidlo I prejdem na ─Ćal┼í├ş krok.

Zálohovanie pre zálohovanie a synchronizáciu

Na ─Ćal┼íej obrazovke uvid├şte po─Ź├şta─Źe, dokumenty a obr├ízky automaticky z├ílohovan├ę na Disk Google. M├┤┼żete necha┼ą tieto polo┼żky vybrat├ę alebo zru┼íi┼ą v├Żber v┼íetk├Żch polo┼żiek, ktor├ę nechcete synchronizova┼ą s Diskom Google.

Stolov├ę po─Ź├şta─Źe, dokumenty a fotografie vybran├ę na z├ílohovanie na Disk Google

Ak chcete prida┼ą ─Ćal┼íie prie─Źinky, kliknite na Vybra┼ą odkaz na prie─Źinok a vyberte prie─Źinok, ktor├Ż chcete z├ílohova┼ą a synchronizova┼ą s Diskom Google.

Ve─żkos┼ą prenosu fotografi├ş a videa:V tejto ─Źasti si m├┤┼żete vybra┼ą nahranie fotografi├ş vysokej kvality alebo origin├ílnej kvality na Disk Google.

Ak vyberiete mo┼żnos┼ą Vysok├í kvalita, spolo─Źnos┼ą Google skonvertuje nahran├ę fotografie na ve─żkos┼ą 16 MP a tieto fotografie na Disku Google n├ísledne poskytn├║ neobmedzen├ę bezplatn├ę ├║lo┼żisko.

Ak vyberiete p├┤vodn├║ kvalitu, fotografie sa odovzdaj├║ na Disk Google v rovnakom form├íte ako v├í┼í fotoapar├ít, ale odovzdanie sa zapo─Ź├şta do limitu povolen├ęho ukladacieho priestoru na Disk Google.

Fotky Google: Ak vyberiete t├║to mo┼żnos┼ą, odovzd├íte fotografie a vide├í do svojho po─Ź├şta─Źa do Fotiek Google, ─Źo v├ím umo┼żn├ş zdie─ża┼ą tieto fotografie s ostatn├Żmi.

Po dokon─Źen├ş v├Żberu vy┼í┼íie kliknite na ─Äalej a prejdete na ─Ćal┼íiu obrazovku.

Na ─Ćal┼íej obrazovke m├┤┼żete zru┼íi┼ą v├Żber mo┼żnosti Synchronizova┼ą m├┤j disk s t├Żmto po─Ź├şta─Źom, ak si ne┼żel├íte, aby boli va┼íe s├║bory slu┼żby Disk Google dostupn├ę na va┼íom po─Ź├şta─Źi (Pozn├ímka: tieto s├║bory s├║ s├║bory na Disku a nie s├║bory z v├í┼ího po─Ź├şta─Źa).

Synchronizujte m├┤j disk s t├Żmto po─Ź├şta─Źom v ─Źasti Z├ílohovanie a synchroniz├ícia

Ak vyberiete mo┼żnos┼ą ÔÇ×Synchronizova┼ą moje zariadenie s t├Żmto po─Ź├şta─ŹomÔÇť, pom├┤cka Backup & Sync synchronizuje s├║bory Disku Google s po─Ź├şta─Źom.

V├Żhodou synchroniz├ície s├║borov z Disku Google sp├Ą┼ą do v├í┼ího po─Ź├şta─Źa je, ┼że si ich m├┤┼żete prezera┼ą a upravova┼ą v re┼żime offline. Po vykonan├ş zmien sa vykonan├ę zmeny synchronizuj├║ sp├Ą┼ą na Disk Google.

Po v├Żbere s├║borov na Disku Google m├┤┼żete kliknut├şm na tla─Źidlo ┼átart spusti┼ą proces z├ílohovania vybrat├Żch prie─Źinkov (stoln├ę po─Ź├şta─Źe, dokumenty, obr├ízky) na Disk Google.

─îas z├ílohy z├ívis├ş od mno┼żstva ├║dajov, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii na va┼íom po─Ź├şta─Źi, a od r├Żchlosti prenosu v├í┼ího internetov├ęho pripojenia.

Po dokon─Źen├ş procesu z├ílohovania Disku Google m├┤┼żete kedyko─żvek pristupova┼ą na Disk Google kliknut├şm na ikonu Cloud Symbols na paneli ├║loh a n├ísledn├Żm kliknut├şm na ikonu Disk Google.

Pr├şstup na Disk Google z po─Ź├şta─Źa

Va┼íe po─Ź├şta─Źov├ę ├║daje bud├║ k dispoz├şcii na Disku Google v ─Źasti Po─Ź├şta─Źe. Ak m├íte viac ako jeden po─Ź├şta─Ź, m├┤┼żete ka┼żd├ęmu po─Ź├şta─Źu prideli┼ą jedine─Źn├Ż n├ízov.

Po─Ź├şta─Źov├ę ├║daje Disku Google

M├┤┼że z├ílohova┼ą a synchronizova┼ą obnovu Windows PC?

Ke─Ć je po─Ź├şta─Ź nastaven├Ż na z├ílohovanie a synchroniz├íciu jeho ├║dajov s Diskom Google, k├│pia va┼íich po─Ź├şta─Źov├Żch ├║dajov bude v┼żdy na Disk Google.

Mali by ste si v┼íak by┼ą vedom├ş, ┼że ÔÇ×Z├ílohovanie a synchroniz├íciaÔÇť uklad├í iba va┼íe s├║bory a fotografie na Disk Google, nez├ílohuje opera─Źn├ę syst├ęmy, aplik├ície a softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇős├║bory vo va┼íom po─Ź├şta─Źi na Disk Google.

Nebudete preto m├┤c┼ą obnovi┼ą svoje Windows po─Ź├şta─Ź so z├ílohovan├şm a synchroniz├íciou. Ak chcete obnovi┼ą po─Ź├şta─Ź, st├íle mus├şte pou┼żi┼ą bod obnovenia syst├ęmu alebo pou┼żi┼ą obraz syst├ęmu.