Ako z├ílohova┼ą kontakty v syst├ęme Android [4 Contact Backup Methods]

Ako z├ílohova┼ą kontakty v syst├ęme Android [4 Contact Backup Methods] 1

Chcete sa dozvedie┼ą, ako z├ílohova┼ą kontakty pomocou telef├│nu s Androidom? Z├ílohovanie kontaktov je pomerne jednoduch├ę. Kroky s├║ pri vytv├íran├ş ├║plnej z├ílohy zariadenia dos┼ą podobn├ę, ak nie rovnak├ę.

─îas od ─Źasu je z├ílohovanie s├║borov v┼żdy odpor├║─Źan├Ż postup. Zvl├í┼í┼ą ak m├íte d├┤le┼żit├ę s├║bory, ktor├ę mus├şte ulo┼żi┼ą. Aj ke─Ć je nepopierate─żn├ę, ┼że v├Ą─Ź┼íina ignoruje jeho d├┤le┼żitos┼ą.

Elektronick├ę zariadenia vr├ítane ├║lo┼żn├Żch jednotiek m├┤┼żu zlyha┼ą sk├┤r, ako sa o─Źak├ívalo. Ak k tomu d├┤jde, z├ílohovanie s├║borov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą, v├ís ur─Źite u┼íetr├ş od bolesti hlavy, ak ho nem├íte.

Zálohovanie kontaktov Android

Android smartphones prich├ídzaj├║ s predin┼ítalovan├Żmi aplik├íciami, ktor├ę sa pova┼żuj├║ za predvolen├║ aplik├íciu pre konkr├ętny model telef├│nu. Odli┼ín├ę bud├║ napr├şklad predvolen├ę aplik├ície nain┼ítalovan├ę pre smartf├│n Samsung so syst├ęmom Android a pre smartf├│n Huawei. Aplik├ícia kontaktov, ktor├║ n├íjdete v Samsungu Galaxy S10 nebude rovnak├í aplik├ícia pre kontakty ako na Huawei P30. Z tohto d├┤vodu bude schopnos┼ą z├ílohova┼ą s├║bory odli┼ín├í a bude sa l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od zariadenia.

Niektor├ę telef├│ny s Androidom pou┼ż├şvaj├║ aplik├íciu Kontakty, ktor├í u┼ż m├í schopnos┼ą z├ílohova┼ą va┼íe kontakty, zatia─ż ─Źo in├ę nie.

S oh─żadom na to sme vytvorili tento ─żahko pou┼żite─żn├Ż sprievodca o tom, ako m├┤┼żete z├ílohova┼ą svoje kontakty r├┤znymi sp├┤sobmi.

Ako z├ílohova┼ą kontakty v syst├ęme Android

Vytvorenie z├ílo┼żnej k├│pie kontaktov v telef├│ne s Androidom nie je tak├ę zlo┼żit├ę, ako by sa mohlo zda┼ą. Existuje mnoho sp├┤sobov, ako to urobi┼ą, a existuje mnoho dostupn├Żch aplik├íci├ş, ktor├ę to m├┤┼żu urobi┼ą za v├ís.

Ne┼ż sa v┼íak rozhodnete pou┼ż├şva┼ą in├ę aplik├ície, tu s├║ sp├┤soby, ako to urobi┼ą bez pou┼żitia aplik├íci├ş tret├şch str├ín:

1. Zálohujte kontakty Android na kartu SD

Ka┼żd├Ż smartphone je spravidla dod├ívan├Ż s predvolenou predin┼ítalovanou aplik├íciou pre Kontakty. Obvykle tieto Kontakty aplik├ícia m├┤┼że z├ílohova┼ą v├í┼í aktu├ílny zoznam kontaktov ulo┼żen├Ż v telef├│ne bez oh─żadu na to, ─Źi s├║ ulo┼żen├ę v pam├Ąti telef├│nu alebo na SIM karte.

Na z├ílohovanie kontaktov pomocou Kontakty aplik├íciu, postupujte pod─ża nasleduj├║cich krokov:

    Spustite Kontakty aplik├ícia. Prejdite na aplik├íciu nastavenie.Klepnite na polo┼żku Exportova┼ą do ├║lo┼żiska a pokra─Źujte v exportovan├ş kontaktov.

A je to, teraz m├íte kompletn├║ z├ílohu svojich kontaktov. Kontakty m├┤┼żete importova┼ą kedyko─żvek, pokia─ż m├íte nain┼ítalovan├║ pam├Ą┼ąov├║ kartu, na ktor├║ ste ulo┼żili z├ílohu.

Poznámka:

Nie v┼íetko smartphones bude ma┼ą predin┼ítalovan├║ mo┼żnos┼ą z├ílohovania Kontakty app. T├íto mo┼żnos┼ą nie je k dispoz├şcii pre v├Ą─Ź┼íinu modelov Samsung smartphones.

2. Z├ílohujte kontakty do ├║─Źtu Google

Android smartphones zvy─Źajne prich├ídzaj├║ s nastaveniami Google v r├ímci v┼íeobecn├Żch nastaven├ş zariadenia. Nastavenia Google v├ím umo┼żnia z├ílohova┼ą kontakty pomocou ├║─Źtu Google, ─Źo je pr├şjemn├í funkcia. Zvl├í┼í┼ą ak pou┼ż├şvate Gmail ako hlavn├║ e -mailov├║ adresu.

Ak chcete z├ílohova┼ą kontakty pomocou ├║─Źtu Google, postupujte takto:

    Spustite nastavenie app. Prejdite na Google slu┼żieb nastavenia. Klepnite na Z├íloha a zabezpe─Źi┼ą to Kontakty je vybrat├í. Klepnite na Z├ílohujte teraz na z├ílohovanie kontaktov.
Z├ílohova┼ą do ├║─Źtu GoogleZ├ílohova┼ą do ├║─Źtu Google

A to je v┼íetko. Teraz m├íte k svojmu ├║─Źtu Google priraden├║ ├║pln├║ z├ílo┼żn├║ k├│piu svojich kontaktov.

Aby t├íto met├│da fungovala, uistite sa, ┼że m├íte akt├şvny ├║─Źet Google, s ktor├Żm ju m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą.

3. Z├ílohujte kontakty pomocou vstavan├ęho zariadenia Z├ílohovanie a obnovenie

─Äal┼í├şm sp├┤sobom, ako z├ílohova┼ą kontakty, je pou┼żi┼ą vstavan├ę zariadenie z├ílohovanie a obnovenie mo┼żnos┼ą.

Pri z├ílohovan├ş kontaktu pomocou tejto met├│dy postupujte pod─ża nasleduj├║cich pokynov:

    Spusti┼ą nastavenie app. Prejdite na Syst├ęm mo┼żnosti alebo Vopred mo┼żnost├ş. Znova prejdite na polo┼żku Z├ílohovanie a obnovenie. Hne─Ć ako ho n├íjdete, klepnite na┼ł. Klepnite na Z├ílohovanie d├ít a klepnite Extern├ę ├║lo┼żisko.Vyberte Pam├Ą┼ąov├í karta a klepnite Z├ílohova┼ą spustite z├ílohovanie kontaktov.

Ke─Ć to budete ma┼ą hotov├ę, teraz m├íte na extern├║ kartu micro SD v telef├│ne ulo┼żen├Ż kompletn├Ż z├ílo┼żn├Ż s├║bor va┼íich kontaktov.

Kontakty m├┤┼żete tie┼ż ulo┼żi┼ą bu─Ć na extern├Ż USB flash disk OTG, alebo na pam├Ą┼ąov├║ jednotku po─Ź├şta─Źa zvolen├şm ktor├ęhoko─żvek z nich.

4. Z├ílohujte kontakty pre Android pomocou aplik├íci├ş tret├şch str├ín

Ak existuje aplik├ícia, ktor├║ m├┤┼żeme d├┤razne odporu─Źi┼ą na z├ílohovanie kontaktov, bude to t├íto Kontakty aplik├ícia od spolo─Źnosti Google LLC.

contact_google_llc_app_backup_syncAplik├ícia Kontakty od spolo─Źnosti Google

T├íto aplik├ícia nie je len aplik├íciou, ktor├í spracov├íva kontakty va┼íich telef├│nov, ale m├┤┼że tie┼ż vykon├íva┼ą z├ílohovanie kontaktov a synchronizova┼ą ich vo v┼íetk├Żch va┼íich zariadeniach.

contact_google_llc_app_backup_syncSynchroniz├ícia medzi v┼íetk├Żmi zariadeniami

Ak nastav├şte t├║to aplik├íciu ako predvolen├║ aplik├íciu Kontakty, budete m├┤c┼ą z├ílohova┼ą svoje kontakty a synchronizova┼ą ich na v┼íetk├Żch svojich zariadeniach. Okrem toho m├┤┼że tie┼ż z├ílohova┼ą kontakty vo va┼íom ├║─Źte Google do cloudu a tie┼ż v├ím umo┼żn├ş pr├şstup k nemu vo va┼íom ├║─Źte Google z ak├ęhoko─żvek zariadenia.

Toto je z─Ćaleka to, ─Źo pova┼żujeme za najlep┼í├ş sp├┤sob z├ílohovania kontaktov, ak pou┼ż├şvate smartphone so syst├ęmom Android.

Ako z├ílohova┼ą kontakty v syst├ęme Android [4 Contact Backup Methods] 2

Ak chcete z├ílohova┼ą svoje kontakty pomocou Kontakty aplik├íciu od spolo─Źnosti Google, sta─Ź├ş, ak:

    Stiahnite si a nain┼ítalujte aplik├íciu. Spustite aplik├íciu a klepnite na kruhov├║ ikonu v pravom hornom rohu rozhrania aplik├ície. (V├Ą─Ź┼íinou ide o v├í┼í obr├ízok alebo ikonu telef├│nu) Vyberte Zariadenie a potom klepnite na Z├ílohova┼ą. (Ak m├íte k telef├│nu priraden├Ż viac ako jeden ├║─Źet Google, vyberte ├║─Źet Google, do ktor├ęho chcete kontakty presun├║┼ą.) Po─Źkajte nieko─żko sek├║nd a je to.

Teraz ste ├║spe┼íne vytvorili z├ílohu svojich kontaktov a nahrali ste ju do svojho ├║─Źtu Google.

─Äal┼íie pozoruhodn├ę aplik├ície na z├ílohovanie telef├│nnych kontaktov

1. Jednoduch├ę z├ílohovanie – prenos a obnovenie kontaktov
2. MCBackup – Z├ílohovanie mojich kontaktov
3. Super zálohovanie a obnovenie
4. Zálohovanie a obnovenie

─îasto kladen├ę ot├ízky: Z├ílohovanie kontaktov pre Android

Ako z├ílohova┼ą kontakty z telef├│nu na Google?

Ak chcete z├ílohova┼ą kontakty z telef├│nu na Google, stiahnite si a nain┼ítalujte s├║bor Kontakty aplik├ícia od spolo─Źnosti Google. Spustite aplik├íciu a prihl├íste sa do svojho ├║─Źtu Google. V pravom hornom rohu klepnite na kruhov├║ ikonu a vyberte Zariadenie. Klepnite na Z├ílohujte teraz a ak m├íte viacero ├║─Źtov Google, vyberte preferovan├Ż ├║─Źet Google. Ke─Ć to bude hotov├ę, aplik├ícia zaz├ílohuje v┼íetky va┼íe kontakty z telef├│nu do vybrat├ęho ├║─Źtu Google.

Ako migrova┼ą kontakty z telef├│nu na nov├Ż telef├│n?

Na migr├íciu kontaktov z v├í┼ího telef├│nu zo star├ęho telef├│nu do nov├ęho telef├│nu m├┤┼żete pou┼żi┼ą Kontakty aplik├ícia od Googlu, aby to urobila za v├ís, ak oba telef├│ny pou┼ż├şvaj├║ Android. V opa─Źnom pr├şpade pou┼żite predvolen├ę Kontakty aplik├ícia na vytvorenie z├ílo┼żn├ęho s├║boru v├í┼ího kontaktu a jeho ulo┼żenie na kartu SD. Pou┼żite kartu SD, ktor├í obsahuje s├║bor, a obnovte ho v novom telef├│ne.

Ako z├ílohova┼ą kontakty z telef├│nu na kartu SD?

Ak chcete z├ílohova┼ą kontakty z telef├│nu na kartu SD, spustite predvolen├ę nastavenie Kontakty aplik├íciu a prejdite na nastavenia aplik├ície. H─żada┼ą Import/Export mo┼żnos┼ą. Po n├íjden├ş vyberte Exportova┼ą do ├║lo┼żiska vytvori┼ą z├ílohu va┼íich kontaktov. Novo vytvoren├í z├íloha sa ulo┼ż├ş na va┼íu SD kartu.

Z├ílohovac├ş s├║bor Samsung Portable SSD T5Prenosn├Ż SSD Samsung T5

Ak neust├íle z├ílohujete s├║bory ulo┼żen├ę v po─Ź├şta─Źi alebo telef├│ne, napr├şklad dokumenty, kontakty, text, obr├ízky, vide├í a ─Ćal┼íie, odpor├║─Źame v├ím pou┼żi┼ą Prenosn├Ż SSD Samsung T5. Tento prenosn├Ż extern├Ż disk SSD je navrhnut├Ż ako spolo─Źn├şk pre smartphones, tablety a notebooky s portom USB typu C.

The Samsung SSD T5 je k dispoz├şcii s kapacitami 500 GB, 1 TB a 2 TB. U┼żite si slobodu ma┼ą ve─żkokapacitn├║ extern├║ ├║lo┼żn├║ jednotku, ktor├║ m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą s telef├│nom a tabletom. Nielen┼że je prenosn├Ż, ale pon├║ka aj ┼íialen├║ prenosov├║ r├Żchlos┼ą a┼ż 540 MB/s.

amazon-kupit-tlacitko-3

D├┤le┼żitos┼ą vytvorenia z├ílohy

Je nepopierate─żn├ę, ┼że v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş nech├ípe podstatu z├ílohovania s├║borov alebo jej pripisuje d├┤le┼żitos┼ą. V├Ą─Ź┼íina spotrebite─żov nevykonala ani nevykonala ┼żiadnu formu z├ílohovania vo svojom po─Ź├şta─Źi a smartphones.

D├┤razne odpor├║─Źame, aby bolo zvykom ─Źas od ─Źasu z├ílohova┼ą s├║bory ulo┼żen├ę v telef├│ne a po─Ź├şta─Źi. Preto┼że elektronika nie je dokonal├í a to ist├ę plat├ş pre mobiln├ę telef├│ny smartphones. Zariadenia nakoniec zomr├║ kv├┤li opotrebovaniu a ka┼żd├í elektronika m├í rovnak├║ vieru.

Navy┼íe nie ka┼żd├í elektronika m├í rovnak├║ trvanlivos┼ą. Sk├┤r alebo nesk├┤r m├┤┼że v├í┼í telef├│n fungova┼ą nespr├ívne a zomrie┼ą sk├┤r, ako sa o─Źak├ívalo, a k tak├Żmto pr├şpadom zvy─Źajne doch├ídza vtedy, ke─Ć to najmenej ─Źak├íte. Preto je nevyhnutn├ę z├ílohova┼ą d├┤le┼żit├ę s├║bory, aby ste sa zachr├ínili pred ┼ąa┼żkos┼ąami a boles┼ąami hlavy zo straty s├║borov. Najhor┼íie je, ┼że ich nemo┼żno obnovi┼ą. Nielen┼że sa vyhnete probl├ęmom, ale u┼íetr├ş v├ím to aj ─Źas a peniaze.

D├║fame, ┼że v├ís tento ─Źl├ínok pou─Źil o tom, ako z├ílohova┼ą kontakty v telef├│ne Android. Radi by sme poznali va┼íe my┼ílienky a sk├║senosti v tejto z├íle┼żitosti. Okrem toho sa m├┤┼żete podeli┼ą o svoj n├ízor a sk├║senosti so z├ílohovan├şm kontaktov. Kto vie, mo┼żno budete m├┤c┼ą pom├┤c┼ą ─Ćal┼íiemu nad┼íencovi Androidu v n├║dzi.

Nev├íhajte n├ís preto kontaktova┼ą v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie!