Ako zakoreniť farbu kútika, aby ste od Barnesa získali viac Ušľachtilý

Ste unavení z obmedzení od spoločnosti Barnes & Noble na vašom tablete Nook Color? Chcete používať svoje zariadenie Nook Color ako bežné zariadenie Android na prístup ku všetkým funkciám spoločnosti Google? Hľadáte jednoduchý spôsob, ako vykoreniť svoj tablet Nook Color?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali áno, pokračujte v čítaní a zistite, ako rootnúť farbu Nook.

Prečo rootovať svoj farebný tablet v kútiku?

Ako viete, rootovanie je riskantný proces a zruší sa tým záruka na vaše zariadenie. To znamená, že po zakorenení Nook Color budete môcť so zariadením urobiť oveľa viac. Budete môcť:

Používajte svoj tablet Nook Color ako každé iné zariadenie s Androidom a máte k dispozícii používateľské rozhranie spoločnosti Google. Nainštalujte si Google Play Store na získanie aplikácií tretích strán Nainštalujte si do svojho zariadenia Nook Color vlastné režimy a pamäte ROM Používajte všetky bežné funkcie od Googlu vrátane živých tapiet a párovania zariadení pomocou technológie Bluetooth

Predpoklady

Okrem tabletu Nook Color a Windows PC, budete tiež potrebovať kartu micro SD s najmenej 128 MB bezplatného úložiska. Uistite sa, že používate samostatnú kartu micro SD alebo vytvoríte zálohu jej obsahu, pretože bude počas procesu naformátovaný. Na pripojenie karty micro SD k počítaču budete potrebovať aj čítačku kariet micro SD. Pred pokračovaním v procese zakorenenia sa uistite, že je vaša Nook Color nabitá najmenej na 50%. Preneste všetky svoje dôležité súbory a údaje do počítača len pre prípad, že by sa niečo pokazilo.

Auto Nooter

Auto Nooter je možno najľahšou a najpoužívanejšou metódou rootovania pre Nook Color. Pochádzajúca z fór XDA, táto metóda by mala fungovať správne s verziami firmvéru 1.0.0 a 1.0.1.

Krok 1

Stiahnite si aplikáciu Win32 Disk Imager do počítača. Otvorte inštalačný súbor a nainštalujte si aplikáciu do počítača ako akýkoľvek iný počítačový softvér. Ak sa zobrazí rozbaľovacia správa o zabezpečení, kliknite na tlačidlo Spustiť.

Krok 2

Stiahnite si zip súbor Auto Nooter do svojho počítača. Pre verziu softvéru 1.0.0, použite túto verziu a pre verziu 1.0.1, použite tento odkaz. Verziu firmvéru môžete zistiť tak, že prejdete do ponuky Nastavenia, klepnete na Informácie o zariadení a vyberiete farbu O vašej NOOKE.

Firmware kútika

Krok 3

Extrahujte stiahnutý súbor zip Auto Nooter do počítača.

Krok 4

Vložte kartu micro SD do čítačky kariet a pripojte ju k počítaču. Kartu naformátujte kliknutím pravým tlačidlom na jednotku v priečinku Tento počítač a výberom položky Formátovať.

Formát disku

Krok 5

Otvorte program Win32 Disk Imager, ktorý ste nainštalovali skôr, kliknite na ikonu Priečinok a vyberte súbor Auto Nooter, ktorý ste extrahovali skôr. Súbor bude mať príponu .img.

Priečinok Win32

Krok 6

Kliknite na rozbaľovaciu ponuku pod zariadením a vyberte názov disku pre vašu kartu micro SD. Ak je napríklad vaša karta micro SD k dispozícii ako jednotka H vo vašom počítači, vyberte ako disk H.

Zariadenie Win32

Krok 7

Kliknite na tlačidlo Napísať, v potvrdzovacom kontextovom okne stlačte tlačidlo Áno a počkajte, kým sa proces nedokončí. Keď sa indikátor priebehu úplne načíta, môžete aplikáciu zavrieť.

Win32 Napíšte

Krok 8

Prejdite v počítači na položku Tento počítač, kliknite na adresár karty SD a skontrolujte, či sa na karte SD nenachádzajú štyri nové súbory. Ak nevidíte žiadny súbor, postupujte podľa predchádzajúcich krokov znova. Ak sú súbory k dispozícii, môžete prejsť na ďalší krok.

Krok 9

Odpojte čítačku kariet od počítača a vložte kartu micro SD do priestoru Nook Color. Pred vložením karty SD sa uistite, že je Nook Color úplne vypnutý.

Krok 10

Pripojte svoj Nook Color k počítaču pomocou kábla micro USB. Uistite sa, že zariadenie nezapnete. Zariadenie by sa malo automaticky spustiť a zobrazí sa niekoľko vyskakovacích okien.

Krok 11

Počkajte na inštalačný proces a po dokončení sa Nook Color automaticky reštartuje. Teraz môžete zariadenie odpojiť od počítača. Ak bol proces rootovania úspešný, dostanete novú bootovaciu obrazovku.

Krok 12

Počkajte, kým sa zariadenie úplne nespustí, a môže to chvíľu trvať, kým sa zavádza prvýkrát po procese rootovania. Vyberte kartu SD z Nook Color.

Krok 13

Preskočte všetky uvítacie kroky vrátane polohy a prihlásenia do Googlu. Je to dôležité, ak chcete v zariadení používať účet Google a aplikácie Google.

Krok 14

Otvor YouTube aplikáciu z ponuky Extra, kliknite na Môj kanál a prihláste sa pomocou podrobností svojho účtu Google. Po prihlásení budete mať prístup ku všetkým bežným aplikáciám Google vrátane Gmailu a Obchodu Play. To je všetko! Úspešne ste rootovali svoje zariadenie Nook Color a teraz si doň môžete nainštalovať aplikácie tretích strán.

Záver

Zakorenenie je jednou z prvých vecí, ktoré sa používateľom vybavia po kúpe nového zariadenia s Androidom a pri rootovaní normálneho systému Android smartphones je skutočne populárny, veľa ľudí nevie, ako môžu rootovať tablet Nook Color alebo Amazon’s Kindle Spustite, pretože sú predinštalované s upravenou verziou systému Android. Ak ste unavení obmedzeniami spoločnosti Barnes & Noble vo vašej farbe Nook Color, môžete zariadenie ľahko rootovať, aby ste všetky tieto obmedzenia prekonali. Po rootovaní zariadenia získate nielen iné používateľské rozhranie, ale získate aj všetky základné funkcie operačného systému Android a namiesto toho, aby ste zariadenie používali iba ako elektronickú čítačku, budete ho môcť používať ako bežný tablet s Androidom. Po rootovaní si tiež môžete stiahnuť niekoľko bezplatných kníh.

Po zakorenení získate všetky bežné aplikácie vrátane Gmailu a Google Play Store a budete môcť zariadenie synchronizovať s vašim účtom Google. Okrem toho si budete môcť z fór XDA nainštalovať aj vlastný režim a ROM, napríklad Cyanogenmod. Pri rootovaní zariadenia zanikne záruka výrobcu a zariadenie by ste mali rootovať iba na vlastnú zodpovednosť. Uistite sa, že ste správne dodržali všetky pokyny o tom, ako zakoreniť farbu v kútiku, a pokojne položte otázky nižšie.