Ako zak├íza┼ą vstavan├ę aplik├ície a funkcie v iPhone s ─Źasom obrazovky

Ako zak├íza┼ą vstavan├ę aplik├ície a funkcie v iPhone s ─Źasom obrazovky 1

─îas na obrazovke je funkcia pre zariadenia iOS a iPadOS, ktor├í obmedzuje ─Źas, ktor├Ż str├ívite v telef├│ne iPhone alebo iPad. M├┤┼żete riadi┼ą ─Źas pou┼ż├şvania jednotliv├Żch aplik├íci├ş a nastaven├şm ─Źasov├ęho limitu pre aplik├ície, o ktor├Żch si mysl├şte, ┼że zaberaj├║ ve─ża ─Źasu. Teraz je mo┼żn├ę funkciu ─Źasu obrazovky pou┼żi┼ą aj na zabr├ínenie n├íkupom iTunes a obchodu App Store, na umo┼żnenie vstavan├Żch aplik├íci├ş a funkci├ş, na zabr├ínenie explicitn├ęho hodnotenia obsahu a obsahu, na zabr├ínenie webov├ęho obsahu, na obmedzenie vyh─żad├ívania na webe Siri a ─Ćal┼í├şch.

T├íto funkcia ─Źasu na obrazovke je vhodn├í pre rodi─Źov, preto┼że m├┤┼żu kontrolova┼ą, ako ich deti pou┼ż├şvaj├║ iPad alebo iPhone. Predpokladajme ako rodi─Ź a nechcete, aby va┼íe die┼ąa pou┼ż├şvalo v telef├│ne ur─Źit├ę aplik├ície a funkcie; potom je rie┼íen├şm ─Źas obrazovky. A ak nie ste rodi─Źom, ale napriek tomu chcete na svojom iPhone zak├íza┼ą ur─Źit├ę aplik├ície a funkcie, m├┤┼żete to urobi┼ą aj vy. Pozrime sa teda podrobne na to, ako to m├┤┼żete urobi┼ą.

OSD

Ako deaktivujete vstavan├ę aplik├ície a funkcie na iPhone pomocou ─Źasu obrazovky?

Ak na detskom zariaden├ş zak├í┼żete aplik├ície a funkcie, mali by ste nastavi┼ą ─Źasov├Ż k├│d obrazovky. V opa─Źnom pr├şpade die┼ąa zmen├ş v┼íetko iba ru─Źne. Ak ste v┼íak jedin├Żm pou┼ż├şvate─żom zariadenia a chcete v telef├│ne iba zak├íza┼ą ur─Źit├ę aplik├ície a funkcie, heslo nepotrebujete. V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş v┼íak pou┼ż├şva t├║to funkciu ako rodi─Źovsk├║ kontrolu. Ak chcete nastavi┼ą ─Źasov├Ż k├│d obrazovky,

Otvorte na svojom zariaden├ş iOS Nastavenia. Prejdite nadol a stla─Źte mo┼żnos┼ą ÔÇ×─îas obrazovkyÔÇť.

Ako zak├íza┼ą vstavan├ę aplik├ície a funkcie v iPhone s ─Źasom obrazovky

Tu n├íjdete v┼íetky inform├ície o pou┼ż├şvan├ş va┼íej aplik├ície. N├íjdete mo┼żnos┼ą ÔÇ×Pou┼żi┼ą ─Źasov├Ż k├│d obrazovkyÔÇť. Kliknite na┼ł.

Ako zak├íza┼ą vstavan├ę aplik├ície a funkcie v iPhone s ─Źasom obrazovky

Teraz zadajte heslo, ktor├ę chcete nastavi┼ą pre funkciu ─Źasu obrazovky. Mus├şte ho zaregistrova┼ą dvakr├ít, aby ste potvrdili svoje heslo. Ak va┼íe zariadenie pou┼ż├şva syst├ęm iOS 13.4 alebo nesk├┤r, po zadan├ş nov├ęho pr├şstupov├ęho k├│du sa zobraz├ş v├Żzva na zadanie hesla Apple ID a heslo. Toto bude u┼żito─Źn├ę, ak zabudnete svoje heslo pre ─Źasov├ę okno.

Po nastaven├ş pr├şstupov├ęho k├│du m├┤┼żete v iPhone zak├íza┼ą v┼íetky aplik├ície a funkcie. Ak ho pou┼żijete, neodstr├ínite ani neodin┼ítalujete aplik├íciu zo svojho zariadenia. Odstr├íni iba ikonu aplik├ície z domovskej obrazovky a u┼ż k nej nebudete ma┼ą pr├şstup. Robi┼ą to,

Otvorte na svojom zariaden├ş iOS Nastavenia. Posu┼łte zobrazenie nadol a klepnite na mo┼żnos┼ą ÔÇ×─îas obrazovkyÔÇť. Kliknite na mo┼żnos┼ą Obmedzenia obsahu a ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Ako zak├íza┼ą vstavan├ę aplik├ície a funkcie v iPhone s ─Źasom obrazovky 2

Zadajte heslo, ktor├ę ste nastavili pre ─Źas na obrazovke. Dotknite sa mo┼żnosti Povolen├ę aplik├ície.

Ako zak├íza┼ą vstavan├ę aplik├ície a funkcie v iPhone s ─Źasom obrazovky 3

Teraz vid├şte zoznam aplik├íci├ş na va┼íom zariaden├ş. Sta─Ź├ş vypn├║┼ą prep├şna─Ź pre v┼íetky aplik├ície, ktor├ę chcete na tomto zariaden├ş zak├íza┼ą.

Ke─Ć tak urob├şte, aplik├ícia sa na domovskej obrazovke nebude nach├ídza┼ą a nebudete dost├íva┼ą ani upozornenia. Predpokladajme, ┼że zak├í┼żete aplik├íciu Kalend├ír, potom sa na dom├ícej obrazovke nezobraz├ş. K nastaveniu ─Źasu obrazovky sa mus├şte vr├íti┼ą ru─Źne a pou┼żi┼ą vy┼í┼íie uveden├║ met├│du; mus├şte znova povoli┼ą prep├şna─Ź aplik├íci├ş kalend├íra.

Teraz viete, ako zak├íza┼ą v┼íetky aplik├ície alebo funkcie na iPhone s ─Źasom obrazovky. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky t├Żkaj├║ce sa tejto pr├şru─Źky, komentujte ni┼ż┼íie. ─Äal┼íie u┼żito─Źn├ę inform├ície n├íjdete aj v na┼íich ─Ćal┼í├şch ─Źl├ínkoch o tipoch a trikoch pre iPhone, tipoch a trikoch pre Android, tipoch a trikoch pre po─Ź├şta─Źe a ove─ża viac.