Ako zak├íza┼ą koment├íre k v├í┼ímu Facebook ─îasov├í os, stena a profil

Facebook je popredn├í platforma soci├ílnych m├ędi├ş, ktor├í sp├íja ─żud├ş t├Żm, ┼że im umo┼ż┼łuje zdie─ża┼ą fotografie, vide├í, textov├ę spr├ívy a ─Ćal┼íie inform├ície o ich ┼żivote. Zais┼ąuje, ┼że bez oh─żadu na to, kde sa nach├ídzate, m├íte priestor na vyjadrenie sa online so svojimi rovesn├şkmi a priate─żmi.

Internet je v┼íak do istej miery bez n├ísledkov. Pou┼ż├şvatelia namiesto toho, aby boli potrestan├ş za to, ┼że sa m├Żlia, maj├║ sklon sa k nim dosta┼ą pre─Ź. To sa preklad├í aj do in├Żch soci├ílnych siet├ş. Ostatn├ş na internete m├┤┼żu komentova┼ą ─Źoko─żvek, ─Źo vy alebo niekto in├Ż. To m├┤┼że vies┼ą k trollingu, negativite a in├Żm negat├şvnym form├ím komunik├ície.

Facebook Je zn├íme, ┼że obmedzuje schopnos┼ą pou┼ż├şvate─ża prisp├┤sobi┼ą svoje interakcie. Skr├Żvanie koment├írov nie je v├Żnimkou. bohu┼żia─ż, Facebook Nepom├íha zak├íza┼ą koment├íre k va┼íim pr├şspevkom. To znamen├í, ┼że budete musie┼ą by┼ą kreat├şvni, aby ste mohli kontrolova┼ą svoje s├║kromie a obsah.

─îi u┼ż chcete skry┼ą v┼íetky koment├íre, zabr├íni┼ą niektor├Żm kontaktom v komentovan├ş alebo odstr├íni┼ą koment├íre, presk├║mame va┼íe mo┼żnosti v tomto ─Źl├ínku. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu chcie┼ą pou┼ż├şva┼ą Facebook a ─Ćal┼íie soci├ílne siete na zdie─żanie a komunik├íciu so svojimi bl├şzkymi priate─żmi, ale nie so v┼íetk├Żmi na internete. V takom pr├şpade maj├║ tieto priestory tendenciu pon├║ka┼ą mo┼żnosti ochrany osobn├Żch ├║dajov, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ vybra┼ą si, kto m├┤┼że robi┼ą to, ─Źo vo va┼íom obsahu.

Ak chcete za─Źa┼ą, prejdite do svojho preferovan├ęho webov├ęho preh─żad├íva─Źa na po─Ź├şta─Źi alebo mobilnom zariaden├ş. Potom sa prihl├íste Facebook s e-mailom alebo pou┼ż├şvate─żsk├Żm menom pripojen├Żm k v├í┼ímu ├║─Źtu spolu s va┼í├şm heslom.

─Äalej prejdite na ┼í├şpku rozba─żovacej ponuky v pravom hornom rohu obrazovky a vyberte mo┼żnos┼ą Nastavenia.

Odtia─ż budete chcie┼ą zmeni┼ą nastavenia ochrany osobn├Żch ├║dajov. Tu si m├┤┼żete vybra┼ą, kto uvid├ş va┼íe pr├şspevky, a dokonca si necha┼ą skontrolova┼ą ostatn├Żch, ktor├ş v├ís ozna─Źia, sk├┤r ako bud├║ publikovan├ş vo va┼íich Facebook Chronol├│gia / domovsk├í str├ínka.

Teraz, ke─Ć viete, ┼że m├┤┼żete obmedzi┼ą, kto na internete m├┤┼że ma┼ą dokonca pr├şstup k va┼íim osobn├Żm inform├íci├ím, je ─Źas zak├íza┼ą va┼íe koment├íre Facebook Akcie.

Mo┼żnos┼ą ÔÇ×Iba jaÔÇť znamen├í, ┼że v├í┼í pr├şspevok sa zobrazuje iba v├ím, ─Źo sa tie┼ż t├Żka: iba vy m├┤┼żete komentova┼ą. Po uverejnen├ş pr├şspevku m├┤┼żete v┼żdy aktualizova┼ą nastavenia ochrany osobn├Żch ├║dajov.

 1. Vyh─żadajte pr├şspevok, pre ktor├Ż chcete upravi┼ą s├║kromie.
 2. Klepnite na tri zvisl├ę bodky v pravom hornom rohu pr├şspevku
 3. Klepnite na polo┼żku ÔÇ×Upravi┼ą s├║kromieÔÇť
 4. Vyberte z mo┼żnost├ş ÔÇ×Verejn├ęÔÇť, ÔÇ×PriateliaÔÇť alebo ÔÇ×Priatelia okrem …ÔÇť

Mo┼żnos┼ą ÔÇ×Priatelia okrem …ÔÇť v├ím umo┼ż┼łuje skry┼ą v├í┼í pr├şspevok pred v├Żberom Facebook u┼ż├şvate─żov.

Vytvrdzovanie obsahu

Svoje koment├íre v┼íak m├┤┼żete nejak├Żm sp├┤sobom ovl├ída┼ą. Pre za─Źiato─Źn├şkov m├┤┼żete pomocou osobn├Żch nastaven├ş zak├íza┼ą, kto m├┤┼że uverej┼łova┼ą pr├şspevky na va┼íej ─Źasovej osi.

Ak to chcete urobi┼ą, prejdite na nastavenia svojho ├║─Źtu a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Kto m├┤┼że uverej┼łova┼ą pr├şspevky na va┼íej ─Źasovej osi?ÔÇť vo─żba. Potom kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Upravi┼ąÔÇť na pravej strane a vyberte medzi ÔÇ×PriateliaÔÇť alebo ÔÇ×Len jaÔÇť. T├Żm sa zabr├íni n├íhodn├ęmu uverejneniu na va┼íej ─Źasovej osi.

Okrem toho m├┤┼żete upravi┼ą nastavenie kontroly pr├şspevkov. T├íto ─Źas┼ą sa nach├ídza aj na str├ínke s nastaveniami ├║─Źtu a zav├Ązuje ka┼żd├ę zverejnenie na va┼íej ─Źasovej osi do ─Źakaj├║ceho obdobia. Z tohto d├┤vodu si m├┤┼żete vzia┼ą ─Źas na presk├║manie v┼íetk├ęho, ─Źo sa niekto pok├║┼ía vlo┼żi┼ą na va┼íu str├ínku. Uistite sa, ┼że m├┤┼żete vybra┼ą vzh─żad online, ktor├Ż v├ím vyhovuje.

Nakoniec si m├┤┼żete zvoli┼ą skrytie koment├írov konkr├ętnymi slovami. Tieto nastavenia sa nach├ídzaj├║ aj na str├ínke spr├ívy ├║─Źtu. M├┤┼żete nad ┼łou umiestni┼ą kurzor my┼íi, vybra┼ą mo┼żnos┼ą Upravi┼ą a umiestni┼ą slov├í, ktor├ę chcete obmedzi┼ą, aby sa na va┼íej str├ínke nezobrazili. V┼íetky koment├íre s t├Żmito slovami sa automaticky skryj├║ z va┼íej ─Źasovej osi, pekn├í funkcia.

Ako zak├íza┼ą koment├íre k v├í┼ímu Facebook ─îasov├í os, stena a profil 1

Aj ke─Ć ┼żiadne z nich nie s├║ ofici├ílnymi rie┼íeniami, umo┼ż┼łuj├║ v├ím ma┼ą v├Ą─Ź┼íiu kontrolu nad va┼íimi osobn├Żmi a firemn├Żmi str├ínkami, ako ste mali predt├Żm. Ak sa chcete ─Źo najviac sna┼żi┼ą, m├┤┼żete v ─Źasti ÔÇ×skry┼ą koment├íreÔÇť vyhodi┼ą ve─ża be┼żne pou┼ż├şvan├Żch slov a zabr├íni┼ą tak, aby sa na va┼íej str├ínke zobrazovali takmer v┼íetky koment├íre.

V s├║─Źasnosti je naj├║─Źinnej┼íou mo┼żnos┼ąou spr├ívy koment├írov k v├í┼ímu Facebook pr├şspevky ich odstra┼łuj├║. ─îi u┼ż ide o nevy┼żiadan├Ż obsah alebo jednoducho nechcete koment├íre, je k dispoz├şcii mo┼żnos┼ą odstr├íni┼ą koment├íre.

Ak chcete odstr├íni┼ą a odstr├íni┼ą koment├íre z Facebook Pri aplik├ícii postupujte pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Vyh─żadajte ├║to─Źn├Ż koment├ír a podr┼żte ho
 2. V zobrazenej ponuke – Klepnite na ÔÇ×Odstr├íni┼ąÔÇť
 3. Potvr─Ćte, ┼że chcete tento koment├ír odstr├íni┼ą

V tejto ponuke je tie┼ż mo┼żnos┼ą ÔÇ×skry┼ąÔÇť koment├íre, ─Źo znamen├í, ┼że ich nemus├şte ├║plne odstr├íni┼ą.

Vymazanie koment├írov z webov├ęho prehliada─Źa je jednoduch├ę:

 1. N├íjdite koment├íre, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą
 2. Priamo doprava uvid├şte tri vodorovn├ę bodky: klepnite na ne
 3. Zobraz├ş sa ponuka s mo┼żnos┼ąou ÔÇ×Odstr├íni┼ą …ÔÇť alebo ÔÇ×Skry┼ą koment├íreÔÇť: kliknite na po┼żadovan├║ polo┼żku
 4. Potvr─Ćte odstr├ínenie koment├íra

Aj ke─Ć to nemus├ş by┼ą ide├ílne rie┼íenie ako jednoduch├ę za─Źiarkavacie pol├ş─Źko, ktor├ę trvalo zak├í┼że koment├íre, z├şskate ur─Źit├║ kontrolu nad nevy┼żiadanou po┼ítou.

Ako zak├íza┼ą koment├íre k v├í┼ímu Facebook ─îasov├í os, stena a profil 2

Facebook Pou┼ż├şvate─ż vytvoril sp├┤sob, ako zak├íza┼ą koment├íre k Facebook str├ínky a skupiny, ale na to mus├şte by┼ą administr├ítorom skupiny alebo origin├ílnym plag├ítom.

 1. Za─Źnite v├Żberom skupinov├Żch pr├şspevkov, ku ktor├Żm nechcete dost├íva┼ą koment├íre.
 2. Kliknite na ikonu troch bodov v pravom hornom rohu a vyberte mo┼żnos┼ą Zak├íza┼ą koment├íre. ─Żutujeme, ale st├íle nem├┤┼żete zak├íza┼ą koment├íre pre cel├Ż web.

Ak ovl├ídate svoj vlastn├Ż Facebook skupiny, m├┤┼żete ─żahko opravi┼ą a odstr├íni┼ą koment├íre, tak┼że zosta┼łte na svojich vlastn├Żch str├ínkach, ktor├ę v├ím poskytuj├║ administrat├şvne schv├ílenie. T├Żmto sp├┤sobom budete ma┼ą v├Ą─Ź┼íiu kontrolu nad svoj├şm obsahom a t├Żm, ako na┼ł ─żudia reaguj├║. Svoju skupinu m├┤┼żete tie┼ż privatizova┼ą, tak┼że sa k nej m├┤┼żu vyjadri┼ą iba t├ş, ktor├Żch ste sa pustili.

Roz┼í├şrenia prehliada─Źa Chrome

Existuj├║ roz┼í├şrenia prehliada─Źa Google Chrome, ktor├Żch cie─żom je poskytn├║┼ą v├ím v├Ą─Ź┼íiu vo─żnos┼ą v ├║─Źtoch soci├ílnych m├ędi├ş. Blokova─Ź Shut Up Comment Block pre prehliada─Ź Chrome tvrd├ş, ┼że to rob├ş presne to. V─Ćaka nad┼íen├Żm hodnot├ím v├ím tento dodatok do v├í┼ího prehliada─Źa Chrome umo┼żn├ş zastavi┼ą v┼íetky koment├íre.

Jedinou nev├Żhodou pridania roz┼í├şrenia do prehliada─Źa Chrome je, ┼że funguje iba pre tento prehliada─Ź. Tak┼że ak pou┼ż├şvate Facebook aplik├ície vo va┼íom mobilnom zariaden├ş, m├┤┼żu ma┼ą probl├ęmy. Ak ste skuto─Źne v pos├║van├ş bez koment├írov, je to pre v├ís vo─żba!

Obmedzenie va┼íich sledovate─żov

To je ne┼í┼ąastn├ę Facebook neposkytuje viac mo┼żnost├ş moderovania ako tieto. ─Äal┼íie platformy soci├ílnych m├ędi├ş, ako s├║ TwitterInstagram a Tumblr pon├║kaj├║ r├┤zne sp├┤soby, ako zabr├íni┼ą ostatn├Żm v komunik├ícii s vami. Soci├ílne m├ędi├í by mali by┼ą o kontrole, ktor├║ poskytuje pou┼ż├şvate─żom, pokia─ż ide o ich s├║kromie. Ak sa to nepodar├ş, v├Żrazne to zlyh├íva jeho pou┼ż├şvate─żov.

To znamen├í, ┼że obmedzte, s k├Żm sa spoj├şte Facebook M├┤┼że tie┼ż pom├┤c┼ą zabr├íni┼ą ak├Żmko─żvek probl├ęmom online. Pok├║ste sa odosla┼ą alebo prija┼ą ┼żiadosti o priate─żstvo od t├Żch, ktor├Żm d├┤verujete. Skontrolujte, ─Źi s├║ skontrolovan├ę v┼íetky pr├şspevky na ─Źasovej osi a m├íte tak ├║pln├║ kontrolu nad najlep┼í├şmi pr├şspevkami na str├ínke. Bude to trva┼ą trochu dlh┼íie, ale ak tak urob├şte, z├şskate pre v├ís dokonale pripraven├║ str├ínku.

Je to tie┼ż trochu frustruj├║ce, preto┼że ─żudia po┼żadovali deaktiv├íciu Facebook koment├íre na nejak├║ dobu. Zd├í sa, ┼że spolo─Źnos┼ą prev├ídzkovan├í v Zuckerbergu tieto po┼żiadavky na─Ćalej ignoruje a zabezpe─Źuje, aby pou┼ż├şvatelia nedostali to, ─Źo chc├║.