Ako zaisti┼ą, aby bol v├í┼í iPhone displej e┼íte stmievate─żnej┼í├ş ako nastavenie najtmav┼íieho jasu

Apple m├í za sebou dlh├║ cestu s optimaliz├íciou displeja iPhone tak, aby sa prisp├┤sobilo jeho prostrediu a poskytlo v├ím najlep┼í├ş mo┼żn├Ż vzh─żad. Ale aj ke─Ć je re┼żim Dark zapnut├Ż pre optim├ílne sledovanie v tmavom prostred├ş, funkcia Night Shift zapnut├í, aby sa zn├ş┼żilo modr├ę svetlo, a funkcia True Tone a Auto-Brightness na sn├şmanie okolia a prisp├┤sobenie displeja im m├┤┼że by┼ą st├íle pr├şli┼í jasn├í pri slabom osvetlen├ş. Plat├ş to najm├Ą vtedy, ke─Ć je na tmavom pozad├ş ve─ża bieleho textu alebo obr├ízkov. Ak zist├şte, ┼że v├í┼í iPhone je v noci st├íle pr├şli┼í svetl├Ż, aj ke─Ć ho ├║plne stlm├şte, existuj├║ e┼íte dve nastavenia, ktor├ę ho stmavn├║:

  • Zn├ş┼żte biely bod – S t├Żmto nastaven├şm m├┤┼żete zn├ş┼żi┼ą intenzitu jasn├Żch farieb, ─Źo je pravdepodobne prv├í vec, ktor├║ by ste mali vysk├║┼ía┼ą, ak sa sna┼ż├şte, aby bol displej pre no─Źn├ę ─Ź├ştanie trochu nejasnej┼í├ş. Zamierte na Nastavenia -> Zjednodu┼íenie ovl├ídania -> Ve─żkos┼ą displeja a textu a prepnite na Zmen┼íi┼ą bod Whitea. Na nastavenie pou┼żite pos├║va─Ź.
  • Ako nastavi┼ą, aby sa v├í┼í iPhone alebo iPad zobrazoval e┼íte stmavlej┼íie ako najjasnej┼íie nastavenie jasu.

  • Zoom filter – N├ístroj Pribl├ş┼żenie, ktor├Ż sa nach├ídza v nastaveniach zjednodu┼íenia ovl├ídania, pon├║ka nieko─żko filtrov, ktor├ę sa maj├║ pou┼żi┼ą v spojen├ş s n├şm, pri─Źom jedn├Żm z nich je aj slab├ę osvetlenie. Ak ju chcete zapn├║┼ą, cho─Ćte na Nastavenia -> Zjednodu┼íenie ovl├ídania -> Lupa a klepnite na Zoom Filter a zvo─żte Low Light. Potom v hornej ─Źasti prepnite Zoom. Obrazovka sa okam┼żite pribl├ş┼żi a pou┼żije sa filter pre slab├ę osvetlenie. Dvojit├Żm klepnut├şm tromi prstami zobrazenie oddialite. T├íto met├│da stlm├ş v┼íetko e┼íte viac ako najni┼ż┼íie nastavenie jasu. Mohlo by to by┼ą pr├şli┼í ve─ża, ale dajte mu ┼íancu v noci a uvid├şte, ako to pre v├ís funguje.
  • Ako nastavi┼ą, aby sa v├í┼í iPhone alebo iPad zobrazoval e┼íte stmavlej┼íie ako najjasnej┼íie nastavenie jasu. Ako nastavi┼ą, aby sa v├í┼í iPhone alebo iPad zobrazoval e┼íte stmavlej┼íie ako najjasnej┼íie nastavenie jasu.

Zd├í sa, ┼że pohor┼íovanie t├Żchto nastaven├ş nar├║┼ía automatick├Ż jas, tak┼że ak sa chcete vr├íti┼ą k norm├ílnemu stavu, pravdepodobne by ste ho mali prepn├║┼ą a znova zapn├║┼ą. Prep├şna─Ź n├íjdete priamo pod prep├şna─Źom Reduce White Point Toggle.