Ako zadať nuly pred číslami v bunke Microsoft Excel

– Reklama –

Všetci používame program Microsoft Excel alebo akýkoľvek tabuľkový program na správu našich financií a riešenie niektorých úradných prác, ktoré je možné dosiahnuť iba pomocou aplikácie. Microsoft Excel je inteligentná aplikácia, ktorá dokáže automaticky rozpoznať typ údajov, ktoré zadávate do bunky, a môže s vami zadanými údajmi urobiť potrebné opatrenia na vykonávanie rôznych druhov operácií. Ale niekedy sa môžete stretnúť s problémami len kvôli tejto schopnosti automatického rozpoznávania. Napríklad, ak potrebujete vložiť nuly pred číslo, tieto nuly sa automaticky vynechajú stlačením klávesu Enter.

Okrem toho, ak sa pokúsite zadať ľubovoľný matematický operátor v niektorej z buniek, zobrazí sa ako chyba a program Microsoft Excel ho môže tiež považovať za vzorec, ktorý nemusí byť ten, ktorý zadávate. To však neznamená, že v žiadnej bunke v programe Microsoft Excel nemôžete zadávať čísla s nulami pred ňou alebo iným matematickým operátorom. Existuje niekoľko riešení, ktoré vám môžu pomôcť zadať čísla s nulami pred ňou a matematickými operátormi a urobiť z programu Microsoft Excel spracovanie týchto údajov v bunke ako textu

Bez ďalšieho zdržania teda začíname s tým, ako to môžeme urobiť v programe Microsoft Excel. Bude to fungovať aj na iných alternatívach programu Microsoft Excel, ako je OpenOffice LibreOffice a ďalšie.

Zadávanie núl pred číslami v programe Microsoft Excel


Vyberte bunky, do ktorých chcete zadať čísla, nulami alebo matematickými operátormi, kliknite pravým tlačidlom myši na jednu z nich a kliknite na themFormátovať bunky …'.

Formátovanie buniekFormát buniek možnosť Excel

Pod , Číslo ' kartu, ktorá by mala byť vybraná v predvolenom nastavení, kliknite na , Text ' pod , Kategória ' a kliknite na , OK ' neskôr.

Karta Počet v Exceli formátu buniekKarta Počet v Exceli formátu buniek

Teraz, aj keď zadáte čísla do jednej z buniek, bude sa to považovať za text. Aj keď pred ním zadáte čísla s nulami, bude sa s nimi zaobchádzať ako s textom a v ľavom hornom rohu bunky môžete dostať malé varovanie. To vám len povie, že číslo je uložené ako text. Môžete tiež previesť tento text na číslo, môžete to urobiť aj jediným kliknutím. Tieto ďalšie nuly pred číslom sa však vymažú, pretože tieto ďalšie nuly nemajú číselnú hodnotu.

V Excel 30 zadajte nuly pred číslamiV Exceli zadajte nuly pred číslami

Existuje tiež jednoduchý spôsob, ako môžete nastaviť, aby program Microsoft Excel považoval čísla alebo akékoľvek iné údaje, ktoré zadáte, za text. Pred zadaním údajov stačí pred textom, ktorý chcete zadať, použiť jednoduchú ponuku alebo (or). Vďaka tomu bude program Microsoft Excel považovať údaje v tejto bunke za text a pred číslo môžete pridať ľubovoľný počet núl.

Program Microsoft Excel považuje údaje v tejto bunke za textProgram Microsoft Excel považuje údaje v tejto bunke za text

Týmto spôsobom môžete zadať mobilné čísla, ktoré majú pred sebou nulovú hodnotu, ak bývate v Indii, a môže sa vyskytnúť doslova množstvo situácií, keď musíte zadať číslo. 0 pred počtom alebo viacerými matematickými operátormi v jednej bunke. Aj keď existujú ďalšie formáty údajov, ktoré dokážu, aby program Microsoft Excel považoval údaje za telefónne čísla ako meny. Spôsob, akým som tu diskutoval, aby program Microsoft Excel spracoval obsah buniek, pretože text sa môže hodiť v mnohých rôznych situáciách.

Takže to bolo všetko o tom, ako môžete zadať nuly pred číslom pre viac matematických operátorov v bunke v programe Microsoft Excel. Máte nejaké otázky? Neváhajte a komentovať to isté nižšie.