Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu

V apríli spoločnosť Google opätovne označila svoju službu Hangouts Meet na Google Meet a krátko nato ju bezplatne sprístupnila všetkým. Aby bolo čo najjednoduchšie začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet, spoločnosť Google upečla túto službu priamo do verzie prehliadača Gmail. Ako ju začať používať dnes.

Na rozdiel od Zoomu, ktorý dôrazne nabáda používateľov, aby si stiahli aplikáciu Zoom, aby skočili na schôdzku (psst, v skutočnosti to nemusíte robiť, ak kliknete na tlačidlo „Pripojiť sa z prehliadača“ drobným písmom), Google Meet nevyžaduje na fungovanie žiadne špeciálne rozšírenia ani aplikácie. Najlepšie zo všetkého je, že stretnutie je zabudované priamo do webovej verzie služby Gmail pre všetkých používateľov Google bez ohľadu na to, ktorý prehliadač uprednostňujete. S niekoľkými kliknutiami sme ho mohli spustiť v prehliadačoch Chrome, Firefox, Edge a Safari.

Tu je postup, ako začať reláciu Google Meet z Gmailu

Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 1 Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 2

    Otvorte svoj obľúbený prehliadač a prejdite do Gmailu. Nájdite sekciu „Zoznámte sa“ v ľavom dolnom rohu obrazovky. Kliknite na „Začať schôdzku“. Ak používate službu Google Meet prvýkrát, počítač vás môže požiadať o prístup k mikrofónu a fotoaparátu. Iniciátori stretnutí uvidia obrazovku „Schôdzka pripravená“ obsahujúcu adresu URL schôdzky, volacie číslo a PIN, ktoré môžu byť zdieľané s účastníkmi. Vyberte, či sa chcete pripojiť a začať schôdzku, alebo Ak chcete zdieľať svoju obrazovku od začiatku, klepnite na „Prítomný“. Môžete tiež zvoliť zdieľanie obrazovky po začatí schôdzky. Ste s! Odtiaľ môže až 100 ľudí skočiť na vaše stretnutie a zúčastniť sa konverzácie prostredníctvom videa, zvuku a rozhovoru.

Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 3

Ako sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu

Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 4 Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 5

    Otvorte svoj obľúbený prehliadač a prejdite do Gmailu. Nájdite sekciu „Zoznámte sa“ v ľavom dolnom rohu obrazovky. Kliknite na možnosť Pripojiť sa k schôdzi. Zadajte kód od iniciátora schôdzky. Tento kód bude reťazcom písmen a spojovníkov na konci adresy stretnutia. (napr. fyi-hdsc-sfz) Ak je to prvýkrát, čo používate Meet, možno budete musieť povoliť prístup k fotoaparátu a mikrofónu vášho počítača. To je všetko! Pripojili ste sa k prebiehajúcej schôdzi.

Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 6

Ako skryť integráciu Google Meet v Gmaile

Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 7 Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 8

Aj keď bude služba Google Meet vítaným doplnkom mnohých používateľov Gmailu, nie každému to bude užitočné. Našťastie existuje rýchly spôsob, ako Meet zmiznúť.

    Prihláste sa do Gmailu pomocou prehliadača. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu obrazovky a v rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť Nastavenia. Kliknite na kartu Chat a Hit v hornej časti obrazovky. V hlavnej ponuke vyberte možnosť Skryť časť Zoznámiť sa. Kliknite na „Uložiť“ a je hotovo.

Iné spôsoby použitia služby Google Meet

Ako začať alebo sa pripojiť k relácii Google Meet z Gmailu 9

Okrem integrácie s Gmailom je možné vytvárať stretnutia alebo sa s nimi stretávať na stretnutí.google.com pomocou prakticky ľubovoľného prehliadača v počítači. Používatelia sa môžu tiež pripojiť prostredníctvom oficiálnej mobilnej aplikácie Google Meet pre Android a iOS.

Zoznámte sa so spoločnosťou Google

Zoznámte sa so spoločnosťou Google

Skúste postupovať