Ako zabrániť tomu, aby fotografie, ktoré nasnímate mobilom, nevyšli von…

rozmazané fotografie

Uvoľnite sa, nie ste jediný, koho frustruje, keď sa snaží urobiť dobrú fotku a je rozmazaná. Bezpochyby je to niečo veľmi bežné medzi používateľmi smartfónov. Tentokrát si to teda vysvetlíme ako sa vyhnúť foteniu rozmazaných fotiek mobilom.

Vyhnite sa rozmazaným fotografiám mobilom pomocou nasledujúcich tipov

Tieto odporúčania vám pomôžu vyhnúť sa rozmazaniu fotografií na vašom smartfóne. Všetky sú veľmi jednoduché!

Vyčistite komoru

čisté androidové kamery

Bezpochyby prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vyčistiť fotoaparát. Vyčistite zadnú aj prednú kameru. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť klasickým fotografiám, ktoré vyzerajú úplne rozmazane alebo zahmlene. Je to jednoduché, no môže to byť užitočnejšie, než by ste si mysleli. Môžete to urobiť s vašou košeľou, hoci ideálne je a jedna z tých utierok na čistenie okuliarov.

Majte dobrý pulz

Je dobrý pulz je potrebný, aby ste sa vyhli rozmazaným fotografiám. Keď má váš mobil zlý stabilizátor (hlavne ak je lacný), ak nemáte dobrý pulz pri fotení, mnohé budú rozmazané. To sa zhoršuje, keď je nedostatok svetla.

Tip, ktorý vám môžeme dať, aby ste fotografovali stabilizovaným spôsobom, je oprieť si ruky o pevný bod (napríklad o stenu) alebo ich dokonca trochu prilepiť k telu, aby ste s nimi toľko nehýbali.

Fotil váš mobil dobre a zastavil sa?

Ak váš mobil urobil fotky dobre, no zrazu dopadnú zle, problém môže byť v inom. Ak je to bohužiaľ váš prípad, zatvorte aplikáciu fotoaparátu a znova ju otvorte aby ste videli, či sa situácia nezmení.

Môžete tiež reštartovať telefón, aby ste zistili, či došlo k nejakej pozitívnej zmene. Ale keď nič z toho nefunguje, máte len vy skúste obnoviť továrenské nastavenie telefónu.

Obnovili ste továrenské nastavenia telefónu a fotografie sú stále rozmazané? Potom snímač mohol byť poškodený. V tomto bode nebudete mať inú možnosť, ako ho odniesť do servisného strediska, aby ste zistili, či sa dá opraviť alebo nie.

Ako ste určite videli, existuje niekoľko spôsobov, ako zabrániť tomu, aby váš mobil robil rozmazané fotografie. Na druhej strane vás pozývame pozrieť si ich 5 triky na fotenie pri slabom svetle a tieto 5 tipy na fotografovanie ako profesionál. Zakrátko si zlepšíte svoje schopnosti fotografa!