Ako zabr├íni┼ą syst├ęmu Android v automatickom zab├şjan├ş aplik├íci├ş na pozad├ş [All OEMs]

Android OEM (p├┤vodn├Ż v├Żrobca zariaden├ş) Huawei, Xiaomi, OnePlus, Samsung, Oppo, Vivo doslova rotuj├║ smartphones na leniv├Żch telef├│noch. V┼íimli ste si niekedy, ┼że va┼íe aplik├ície pre Android sa zab├şjaj├║ na pozad├ş a n├íhle prestan├║ fungova┼ą? Ur─Źite ste tento probl├ęm videli v automatiza─Źn├Żch aplik├íci├ích, ako je Protokol hist├│rie upozornen├ş, Tasker, Pou┼ż├şvajte aplik├ície a ─Ćal┼íie.

Viete, pre─Źo tieto aplik├ície na va┼íom zariaden├ş prest├ívaj├║ fungova┼ą, ale na─Ćalej funguj├║ bez probl├ęmov na zariadeniach, ktor├ę pracuj├║ so skladom Android? Ak neviete, na vine je v├Żrobca v├í┼ího zariadenia.

Spolo─Źnos┼ą Google sa u┼ż postarala o obmedzenie slu┼żieb na pozad├ş a optimaliz├íciu pou┼ż├şvania bat├ęrie pomocou re┼żimu sp├ínku. Mnoho v├Żrobcov OEM v┼íak znova pridalo nieko─żko vrstiev nezmyseln├Żch obmedzen├ş v mene vytla─Źenia ─Ćal┼íej bat├ęrie. Tieto obmedzenia s├║ predvolene povolen├ę pre ka┼żd├║ stiahnut├║ aplik├íciu, s v├Żnimkou popul├írnych aplik├íci├ş (ktor├ę s├║ interne na bielej listine) a pou┼ż├şvatelia o tom nevedia.

A pre v├Żvoj├írov Androidu to bola no─Źn├í mora. V├Żvoj├íri dodr┼żiavaj├║ pravidl├í spolo─Źnosti Google a pri vykon├ívan├ş dlh├Żch ├║loh na pozad├ş zobrazuj├║ trval├ę upozornenia. Ale aj pri trvalom upozor┼łovan├ş OEM zab├şjaj├║ slu┼żby na pozad├ş, preto┼że aplik├ícia nie je na bielej listine.

Protokol hist├│rie upozornen├ş jednej z na┼íich aplik├íci├ş je tie┼ż v├í┼żne ovplyvnen├Ż z d├┤vodu r├┤znych obmedzen├ş ulo┼żen├Żch r├┤znymi OEM OEM pre Android. Najhor┼íie na tom je, ┼że ka┼żd├Ż OEM m├í in├║ implement├íciu a nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne ofici├ílne rozhrania API, ktor├ę by od pou┼ż├şvate─żov vy┼żadovali whitelist na┼íej aplik├ície.

 • Ak ste pou┼ż├şvate─żom a v┼íimnete si, ┼że aplik├ícia n├íhle prestane fungova┼ą, neop├║┼í┼ąajte 1- hviezdi─Źky v Obchode Play. Sk├║ste najsk├┤r kontaktova┼ą v├Żvoj├íra aplik├ície a zisti┼ą, pre─Źo sa aplik├ícia spr├íva spr├ívne.
 • Ak ste OEM, presta┼łte do aplik├íci├ş prid├íva┼ą nov├ę obmedzenia. Namiesto toho pou┼żite aplik├íciu Stock Android. U┼íetr├ş v├ím a v├Żvoj├írom ve─ża ─Źasu a pe┼łaz├ş.

Preto┼że ve─ża pou┼ż├şvate─żov a v├Żvoj├írov h─żad├í rie┼íenie zabr├íni┼ą syst├ęmu Android zab├şja┼ą aplik├ície v pozad├ş. Rozhodli sme sa nap├şsa┼ą t├║to pr├şru─Źku, ktor├í pom├┤┼że pou┼ż├şvate─żom, v├Żvoj├írom a na┼íim pou┼ż├şvate─żom protokolu hist├│rie upozornen├ş.

Zabr├í┼łte automatick├ęmu odstr├íneniu aplik├íci├ş z v├í┼ího smartf├│nu s Androidom

Zabr├í┼łte syst├ęmu Android zab├şja┼ą aplik├ície na pozad├ş

Kv├┤li preh─żadnosti sme za n├ízov aplik├ície pova┼żovali aplik├íciu Protokol hist├│rie upozornen├ş a podrobne vysvetl├şme kroky na bielu listinu v┼íetk├Żch popul├írnych OEM, ktor├ę sa menia smartphones Ak chcete n├íjs┼ą OEM v zozname, zvo─żte ÔÇ×In├ęÔÇť pre be┼żn├ę kroky.

Vyberte si v├Żrobcu

Huawei

Spolo─Źnos┼ą Huawei je zn├íma t├Żm, ┼że naru┼íuje funk─Źnos┼ą aplik├íci├ş a v├Żvoj├íri dostan├║ ─Źast├ę spr├ívy od pou┼ż├şvate─żov spolo─Źnosti Huawei. Nie sme v├Żnimkou. Viac ako 50% e-mailov a 1 hviezdi─Źiek, ktor├ę dost├ívame, poch├ídzaj├║ zo zariaden├ş Huawei. Bohu┼żia─ż, v EMUI neexistovalo priame rie┼íenie hist├│rie upozornen├ş na bielej listine ani inej aplik├ície.

EMUI 9Huawei pridal nov├║ aplik├íciu s n├ízvom PowerGenie ktor├Ż odstr├íni v┼íetky aplik├ície, pokia─ż to nie je na bielej listine v aplik├ícii PowerGenie. Aplik├ícia PowerGenie bohu┼żia─ż nem├í k dispoz├şcii ┼żiadne mo┼żnosti prisp├┤sobenia, ktor├ę by umo┼żnili prida┼ą na bielu listinu viac aplik├íci├ş, a m├┤┼żete ju tie┼ż ├║plne odin┼ítalova┼ą / zak├íza┼ą.

To znamen├í, ┼że v EMUI nie je mo┼żn├ę probl├ęm vyrie┼íi┼ą spr├ívne 9, Napriek tomu sa odpor├║─Źa vysk├║┼ía┼ą be┼żn├ę kroky na do─Źasn├ę vyrie┼íenie probl├ęmu.

Ak zist├şte, ┼że protokol hist├│rie upozornen├ş alebo ak├íko─żvek in├í aplik├ícia na va┼íom zariaden├ş Huawei prestali fungova┼ą, postupujte pod─ża nasleduj├║cich krokov a vykonajte zmeny v nastaveniach telef├│nu:

pozn├ímka: Vo svojom mobilnom zariaden├ş mo┼żno nen├íjdete v┼íetky mo┼żnosti uveden├ę ni┼ż┼íie. Ak nie s├║ k dispoz├şcii na va┼íom mobilnom zariaden├ş Huawei, m├┤┼żete ich bezpe─Źne ignorova┼ą.

zmena 1:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia
 2. vybra┼ą Roz┼í├şren├ę nastavenia,
 3. Klepnite na Spr├ívca bat├ęri├ş,
 4. Zmeni┼ą Pl├ín nap├íjania na v├Żkon,

zmena 2:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. vybra┼ą Roz┼í├şren├ę nastavenia,
 3. otvoren├Ż Spr├ívca bat├ęri├ş a hra┼ą sa Chr├ínen├ę aplik├ície,
 4. Nastavte protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żn├║ aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete) chr├ínen├Ż,

zmena 3:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia
 2. vybra┼ą aplik├ície,
 3. zvoli┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ak├║ko─żvek aplik├íciu pod─ża v├í┼ího v├Żberu) zo zoznamu.
 4. Klepnite na bat├ęrie,
 5. disable Energeticky n├íro─Źn├Ż ukazovate─ż,
 6. disable Zatvorte po uzamknutej obrazovke,
 7. umo┼żni┼ą Po vypnut├ş obrazovky pokra─Źujte v prev├ídzke (ak je k dispoz├şcii).

zak├í┼żte obmedzenia na pozad├ş na zariadeniach Huawei

zmena 4:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia
 2. Klepnite na aplikácie,
 3. cvaknutie konfigur├ícia / / ozuben├ę koleso v dolnej ─Źasti.
 4. V ─Źasti Spresnenie vyberte ┼ápeci├ílny pr├şstup,
 5. Teraz kliknite Ignorujte optimaliz├íciu bat├ęrie a zme┼łte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Povolen├ęÔÇť na ÔÇ×V┼íetky aplik├ícieÔÇť.
 6. zvoli┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ktor├║ko─żvek aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete) zo zoznamu a nastavte ju na dovoli┼ą,
 7. hit dobre na potvrdenie zmien.

ignorovanie optimaliz├ície bat├ęrie na Huawei smartphones

Pokia─ż ide o pou┼ż├şvate─żov protokolu hist├│rie upozornen├ş, po vykonan├ş vy┼í┼íie uveden├Żch zmien prejdite na str├ínku Rie┼íenie probl├ęmov na obrazovke Protokol hist├│rie upozornen├ş a kliknite na tla─Źidlo Op├Ątovn├ę povolenie povolenia Tla─Źidlo. Teraz zak├í┼żte povolenie na pr├şstup k upozorneniam a po jednej min├║te ho znova povolte.

Samsung

Na najnov┼í├şch vlajkov├Żch zariadeniach spolo─Źnosti Samsung sa volala nov├í funkcia Spiace aplik├ície sa prid├í. Aplik├ície uveden├ę v tomto zozname ÔÇ×Spiace aplik├ícieÔÇť sa nikdy nebud├║ sp├║┼í┼ąa┼ą na pozad├ş, nikdy nebud├║ dost├íva┼ą aktualiz├ície a nem├┤┼żu ani zobrazova┼ą upozornenia. Najprv sa mus├şte uisti┼ą, ┼że Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żn├í aplik├ícia, ktor├║ si vyberiete) nebude pridan├Ż do ÔÇ×Spiacich aplik├íci├şÔÇť.

Vykonajte nasleduj├║ce zmeny na zariaden├ş Samsung, aby ste zabr├ínili automatick├ęmu odstr├íneniu aplik├íci├ş:

zmena 1:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. otvoren├Ż Starostlivos┼ą o zariadenie,
 3. Klepnite na bat├ęrie,
 4. V pravom hornom rohu kliknite na 3 zvisl├ę bodky a vyberte polo┼żku konfigur├ícia,
 5. Tu to potrebujete disable
  • Adapt├şvna bat├ęria
  • Nepou┼żit├ę aplik├ície prepnite do re┼żimu sp├ínku
  • Automatick├ę zak├ízanie nepou┼ż├şvan├Żch aplik├íci├ş
 6. Po deaktiv├ícii vy┼í┼íie uveden├Żch mo┼żnost├ş kliknite teraz Spiace aplik├ície,
 7. Kliknite na ikonu odpadky ikonu v pravom hornom rohu na odstr├ínenie v┼íetk├Żch aplik├íci├ş z re┼żimu sp├ínku.

zmena 2:

V spolo─Źnosti Samsung Galaxy S8, existuje ─Ćal┼íia funkcia naz├Żvan├í Monitor nap├íjania aplik├íci├ş ktor├ę udr┼żuj├║ aplik├ície v re┼żime sp├ínku, ke─Ć sa nepou┼ż├şvaj├║ 3 nepretr┼żit├ę dni Ale bude existova┼ą ve─ża aplik├íci├ş, ktor├ę pracuj├║ na pozad├ş na synchroniz├íciu ├║dajov, sledovanie upozornen├ş, alarmov at─Ć., ktor├ę sa neotvoria ka┼żd├Ż de┼ł, ale musia fungova┼ą. V takom pr├şpade to potrebujete vypn├║┼ą Monitor nap├íjania aplik├íci├ş ako je vysvetlen├ę ─Ćalej.

 1. Otvorte telefón konfigurácia
 2. Klepnite na ├Üdr┼żba zariadenia,
 3. vybra┼ą bat├ęrie,
 4. disable Monitor nap├íjania aplik├íci├ş,

zmena 3:

Na in├Żch zariadeniach Samsung deaktivujte optimaliz├íciu bat├ęrie pod─ża nasleduj├║cich pokynov:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. Klepnite na aplikácie,
 3. Kliknite na 3 zvisl├ę bodky v pravom hornom rohu a vyberte polo┼żku ┼ápeci├ílny pr├şstup,
 4. vybra┼ą Optimalizujte bat├ęriu pou┼żi┼ą.
 5. vybra┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ktor├║ko─żvek aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete) zo zoznamu a zme┼łte ju na Neoptimalizujte,

zmena 4:

V predch├ídzaj├║cich verzi├ích na zariadeniach Samsung mus├şte vypn├║┼ą re┼żimy ├║spory energie nasleduj├║cim sp├┤sobom:

 1. Otvorte telefón konfigurácia
 2. vybra┼ą bat├ęrie,
 3. cvaknutie Re┼żim ├║spory energie a vypnite ho.
 4. cvaknutie Mimoriadne ├║sporn├Ż re┼żim a vypnite ho.

vypnite re┼żimy ├║spory energie na zariadeniach Samsung

Pokia─ż ide o pou┼ż├şvate─żov protokolu hist├│rie upozornen├ş, po vykonan├ş vy┼í┼íie uveden├Żch zmien prejdite na str├ínku Rie┼íenie probl├ęmov na obrazovke Protokol hist├│rie upozornen├ş a kliknite na tla─Źidlo Op├Ątovn├ę povolenie povolenia Tla─Źidlo. Teraz zak├í┼żte povolenie na pr├şstup k upozorneniam a po jednej min├║te ho znova povolte.

OnePlus

OnePlus je ve─żmi popul├írny pre svoje ├║┼żasn├ę u┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie a funkcie Oxygen OS. Ale ─Źo sa t├Żka optimaliz├ície bat├ęrie, m├í svoje vlastn├ę limity a nev├Żhody. Ako pou┼ż├şvate─ż mus├şte vykona┼ą ur─Źit├ę zmeny v nastaveniach telef├│nu, aby ste zabr├ínili aplik├ícii OnePlus odstra┼łova┼ą aplik├ície be┼żiace na pozad├ş.

Tu s├║ najbe┼żnej┼íie zmeny, ktor├ę mus├şte urobi┼ą, aby ste zabr├ínili automatick├ęmu odstr├íneniu aplik├íci├ş:

zmena 1:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. Klepnite na aplikácie,
 3. Kliknite na Ikona ozuben├ęho kolieska v pravom hornom rohu a klepnite na ┼ápeci├ílny pr├şstup,
 4. Kliknite na bat├ęrie,
 5. zvoli┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş zo zoznamu a zme┼łte ho na Neoptimalizujte,

V d├┤sledku chyby v syst├ęme Oxygen OS m├┤┼że OnePlus kedyko─żvek zmeni┼ą t├║to zmenu n├íhodne. Preto by ste mali by┼ą ostra┼żit├ş a zmeni┼ą ich sp├Ą┼ą na ÔÇ×Neoptimalizova┼ąÔÇť, ak sa nesk├┤r vr├íti na predvolen├║ hodnotu.

R├Żchle rie┼íenie, ako zabr├íni┼ą tomuto probl├ęmu:

 1. Otvorte protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ak├║ko─żvek in├║ aplik├íciu), ktor├║ chcete spusti┼ą na pozad├ş.
 2. Klepnut├şm na tla─Źidlo posledn├Żch aplik├íci├ş zobraz├şte zoznam minimalizovan├Żch aplik├íci├ş.
 3. Teraz kliknite na ikonu lock v pravom hornom rohu uk├í┼żky aplik├ície.

Po uzamknut├ş aplik├ície sa bude na─Ćalej sp├║┼í┼ąa┼ą na pozad├ş a nastavenia optimaliz├ície bat├ęrie sa nikdy nezmenia na predvolen├ę hodnoty.

zmena 2:

Na niektor├Żch modeloch OnePlus sa mus├şte uisti┼ą Automatick├ę sp├║┼í┼ąanie aplik├íci├ş je povolen├Ż pre va┼íu aplik├íciu. Postupujte takto:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. Klepnite na aplikácie,
 3. Kliknite na Ikona ozuben├ęho kolieska v pravom hornom rohu a klepnite na Automatick├ę spustenie aplik├ície,
 4. teraz umo┼żni┼ą Automatick├ę spustenie aplik├ície na zaznamenanie hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żnej aplik├ície, ktor├║ si vyberiete).

zmena 3:

Ak st├íle ─Źel├şte n├íhodn├ęmu odstr├íneniu slu┼żieb na pozad├ş aplik├íci├ş, sk├║ste vykona┼ą t├║to zmenu:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. Klepnite na bat├ęrie,
 3. vybra┼ą Optimaliz├ícia bat├ęrie,
 4. Z horn├ęho rozba─żovacieho zoznamu zme┼łte typ na V┼íetky aplik├ície,
 5. vybra┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ktor├║ko─żvek aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete) zo zoznamu a zme┼łte ju na Neoptimalizujte,

Pokia─ż ide o pou┼ż├şvate─żov protokolu hist├│rie upozornen├ş, po vykonan├ş vy┼í┼íie uveden├Żch zmien prejdite na str├ínku Rie┼íenie probl├ęmov na obrazovke Protokol hist├│rie upozornen├ş a kliknite na tla─Źidlo Op├Ątovn├ę povolenie povolenia Tla─Źidlo. Teraz zak├í┼żte povolenie na pr├şstup k upozorneniam a po jednej min├║te ho znova povolte.

asus

Na niektor├Żch zariadeniach Asus Aplik├ícia Power Master Bola predin┼ítalovan├í, ─Źo automaticky odstr├íni ├║lohy na pozad├ş, ke─Ć je obrazovka telef├│nu vypnut├í, a tie┼ż zabr├íni ich re┼ítartu. Ak chcete zabezpe─Źi┼ą, aby va┼íe zariadenie Asus nikdy neodstr├ínilo aplik├ície, ktor├ę s├║ spusten├ę na pozad├ş, mus├şte v zariaden├ş vykona┼ą nasleduj├║ce zmeny:

 1. otvoren├Ż PowerMaster aplik├ície.
 2. vybra┼ą ├Üspora bat├ęrie Mo┼żnosti.
 3. Vypnite ─îistite v suspenzii,
 4. Vypnite Automaticky odmietne automatick├ę spustenie aplik├íci├ş,
 5. Kliknite na Sp├Ą┼ą a teraz vyberte Spr├ívca automatick├ęho spustenia,
 6. Dotknite sa ikony vybit├í kartu a povoli┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żn├║ aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete).

nokia

M├ílo Nokia smartphones pr├şs┼ą s ┼áetri─Ź energie predin┼ítalovan├í aplik├ícia, ktor├í je zodpovedn├í za odstr├ínenie aplik├íci├ş be┼żiacich na pozad├ş. Bohu┼żia─ż, na zariadeniach Nokia je k dispoz├şcii iba jedno rie┼íenie:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. Klepnite na aplikácie,
 3. vybra┼ą V┼íetky aplik├ície,
 4. Klepnite na ponuku troch zvisl├Żch bodiek alebo ikonu ozuben├ęho kolieska v pravom hornom rohu a vyberte polo┼żku Zobrazi┼ą syst├ęm,
 5. Pos├║van├şm prejdite nadol na ikonu ┼áetri─Ź energie aplik├ície a N├║ten├ę zastavenie ┼że.
 6. Ak je k dispoz├şcii tla─Źidlo Odin┼ítalova┼ą, m├┤┼żete odin┼ítalova┼ą aplik├íciu Power Saver a probl├ęm natrvalo vyrie┼íi┼ą. Bohu┼żia─ż, mo┼żnos┼ą odin┼ítalovania je povolen├í iba na niektor├Żch s├║prav├ích zariaden├ş Nokia.

pozn├ímka: Aplik├ícia Power Saver sa d├í kedyko─żvek re┼ítartova┼ą a budete mo┼żno musie┼ą vyn├║ti┼ą zastavenie zaka┼żd├Żm, ke─Ć si v┼íimnete, ┼że aplik├ície, ktor├ę pou┼ż├şvate, sa za─Ź├şnaj├║ spr├íva┼ą nespr├ívne.

Pokia─ż ide o pou┼ż├şvate─żov protokolu hist├│rie upozornen├ş, po vykonan├ş vy┼í┼íie uveden├Żch zmien prejdite na str├ínku Rie┼íenie probl├ęmov na obrazovke Protokol hist├│rie upozornen├ş a kliknite na tla─Źidlo Op├Ątovn├ę povolenie povolenia Tla─Źidlo. Teraz zak├í┼żte povolenie na pr├şstup k upozorneniam a po jednej min├║te ho znova povolte.

Lenovo

Spolo─Źnos┼ą Lenovo mobilne zriedka odstra┼łuje aplik├ície na pozad├ş, ale existuje len m├ílo zariaden├ş Lenovo, ktor├ę okam┼żite zabij├║ cel├ę procesy aplik├íci├ş, ke─Ć sa dostanete mimo dosah aplik├íci├ş. Toto je r├Żchle rie┼íenie pre pou┼ż├şvate─żov Lenovo:

zmena 1:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. vybra┼ą aplik├ície,
 3. zvoli┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ak├║ko─żvek aplik├íciu pod─ża v├í┼ího v├Żberu) zo zoznamu.
 4. Klepnite na bat├ęrie,
 5. Zme┼łte polo┼żku ÔÇ×Nie je optimalizovan├íÔÇť na V┼íetky aplik├ície,
 6. Znova vyberte Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żn├║ aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete).
 7. Prepnite na Neoptimalizujte a stla─Źte Ulo┼żi┼ą / Hotovo.

zmena 2:

 1. Otvorte protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żn├║ aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete).
 2. Klepnut├şm na tla─Źidlo posledn├Żch aplik├íci├ş zobraz├şte zoznam minimalizovan├Żch aplik├íci├ş.
 3. Kliknite na ikonu lock v hornej ─Źasti uk├í┼żky aplik├ície.

Pokia─ż ide o pou┼ż├şvate─żov protokolu hist├│rie upozornen├ş, po vykonan├ş vy┼í┼íie uveden├Żch zmien prejdite na str├ínku Rie┼íenie probl├ęmov na obrazovke Protokol hist├│rie upozornen├ş a kliknite na tla─Źidlo Op├Ątovn├ę povolenie povolenia Tla─Źidlo. Teraz zak├í┼żte povolenie na pr├şstup k upozorneniam a po jednej min├║te ho znova povolte.

Xiao

MIUI Xiaomi sa p├í─Źilo 50% pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android a zvy┼íok to jednoducho nen├ívid├ş. Som si ist├Ż, ┼że 100% v├Żvoj├írov nen├ívid├ş MIUI pre jeho zl├ę API, dokument├íciu a sledovanie ch├Żb. Na zaznamenanie hist├│rie upozornen├ş sme ├║plne vyl├║─Źili v┼íetky telef├│ny Xiaomi (okrem s├ęrie Mi A) zo zoznamu kompatibiln├Żch zariaden├ş.

Pre v├Żvoj├írov bohu┼żia─ż nie s├║ k dispoz├şcii ┼żiadne rozhrania API, ktor├ę by od pou┼ż├şvate─żov vy┼żadovali vykonanie zmien alebo overenie inform├íci├ş o konfigur├ícii pou┼ż├şvate─ża. Na┼í┼ąastie pre pou┼ż├şvate─żov m├┤┼żu vykona┼ą (ve─ża) zmien v nastaven├ş telef├│nu, aby zabr├ínili MIUI v odstra┼łovan├ş aplik├íci├ş be┼żiacich na pozad├ş:

zmena 1:

 1. otvoren├Ż zabezpe─Źenia App.
 2. Klepnite na opr├ívnenie, (Ak nen├íjdete mo┼żnos┼ą Povolenia na domovskej obrazovke aplik├ície Zabezpe─Źenie, bude v niektor├Żch modeloch uveden├í v ─Źasti Spravovanie aplik├íci├ş)
 3. vybra┼ą Samovznietenie,
 4. teraz umo┼żni┼ą Automatick├ę spustenie protokolu hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żnej aplik├ície pod─ża v├í┼ího v├Żberu).

Povo─żte automatick├ę spustenie smartf├│nov Xiaomi

zmena 2:

 1. otvoren├Ż zabezpe─Źenia App.
 2. Klepnite na bat├ęrie,
 3. vybra┼ą ┼áetri─Ź bat├ęrie aplik├íci├ş,
 4. Vyberte protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żn├║ aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete).
 5. Nastavte ju na ┼Żiadne obmedzenia,

zak├í┼żte obmedzenia na pozad├ş pre aplik├ície v syst├ęme Xiaomi smartphones

zmena 3:

 1. Otvorte telefón konfigurácia,
 2. Kliknite na aplikácie,
 3. Vyberte mo┼żnos┼ą Z├íznam hist├│rie upozornen├ş (alebo po┼żadovan├║ aplik├íciu).
 4. Klepnite na Ďalšie povolenia,
 5. umo┼żni┼ą Za─Źnite na pozad├ş,

sp├║┼í┼ąanie aplik├íci├ş na pozad├ş na serveri xiaomi smartphones

zmena 3:

 1. Otvorte telefón konfigurácia,
 2. vybra┼ą Roz┼í├şren├ę nastavenia,
 3. Klepnite na Spr├ívca bat├ęri├ş,
 4. Vyberte ikonu Pl├ín nap├íjania na v├Żkon,

zmena 4:

 1. Otvorte telefón konfigurácia,
 2. vybra┼ą Roz┼í├şren├ę nastavenia,
 3. Klepnite na Spr├ívca bat├ęri├ş,
 4. zvoli┼ą Chr├ínen├ę aplik├ície,
 5. Nezabudnite do zoznamu chr├ínen├Żch aplik├íci├ş prida┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo aplik├íciu pod─ża v├í┼ího v├Żberu).

zmena 5:

 1. Otvorte telefón konfigurácia,
 2. Kliknite na aplikácie,
 3. Vyberte mo┼żnos┼ą Z├íznam hist├│rie upozornen├ş (alebo po┼żadovan├║ aplik├íciu).
 4. Klepnite na bat├ęrie,
 5. umo┼żni┼ą Energeticky n├íro─Źn├Ż ukazovate─ż,
 6. umo┼żni┼ą Po vypnut├ş obrazovky pokra─Źujte v prev├ídzke,

zmena 6:

 1. Otvorte telefón konfigurácia,
 2. vybra┼ą ─Äal┼íie mo┼żnosti,
 3. Klepnite na Bat├ęria a v├Żkon,
 4. otvoren├Ż Spravujte vyu┼żitie bat├ęrie aplik├ície,
 5. Teraz deaktivujte Re┼żimy ├║spory energie,

poistn├ę: Ke─Ć kliknete na tla─Źidlo ned├ívnych aplik├íci├ş v dolnej ─Źasti obrazovky, potiahnut├şm uk├í┼żky aplik├ície nadol ju pripnete. Ak tak urob├şte, aplik├ícia sa neodstr├íni, ke─Ć odstr├ínite posledn├ę aplik├ície a proces na pozad├ş aplik├ície bude fungova┼ą donekone─Źna.

Pixel, Nexus a ─Ćal┼íie skladom zariadenia s Androidom

Zariadenia be┼żiace na platforme Android Android si len zriedka v┼íimn├║, ┼że aplik├ície odch├ídzaj├║ na pozad├ş. Najprv sa mus├şte uisti┼ą, ┼że nepou┼ż├şvate aplik├íciu na zv├Ż┼íenie r├Żchlosti alebo ─Źisti─Ź pam├Ąte RAM. Ak pou┼ż├şvate podobn├ę aplik├ície, ktor├ę tvrdia, ┼że zvy┼íuj├║ r├Żchlos┼ą v├í┼ího zariadenia, okam┼żite ich odin┼ítalujte. Nebud├║ fungova┼ą pod─ża s─żubu a niekedy dokonca spomalia va┼íe zariadenie.

Na zariadeniach s Android Pie alebo vy┼í┼íou sa uistite, ┼że m├íte NO Na pozad├ş hist├│rie upozornen├ş protokolovania (alebo ─żubovo─żnej aplik├ície, ktor├║ si vyberiete) boli omylom povolen├ę obmedzenia na pozad├ş. M├┤┼żete to skontrolova┼ą na telef├│ne konfigur├ícia > aplik├ície > Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo ─żubovo─żn├║ aplik├íciu, ktor├║ si vyberiete)> pokro─Źil├Ż > bat├ęrie > Z├íkladn├ę obmedzenia,

xp zak├íza┼ą obmedzenia pozadia v xp smartphones be┼żiaci skladom android

Ak v┼íetko zlyh├í a probl├ęm st├íle pretrv├íva, sk├║ste vypn├║┼ą optimaliz├íciu bat├ęrie, ako je uveden├ę ni┼ż┼íie:

 1. Cho─Ćte do telef├│nu konfigur├ícia,
 2. vybra┼ą ┼Żiadosti a ozn├ímenia,
 3. zvoli┼ą Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo va┼ía ┼żiados┼ą pod─ża v├Żberu).
 4. Klepnite na bat├ęrie,
 5. Zme┼łte zostupn├║ hodnotu z ÔÇ×Nie je optimalizovan├ęÔÇť na V┼íetky aplik├ície,
 6. Posu┼łte zobrazenie nadol a vyberte polo┼żku Protokol hist├│rie upozornen├ş (alebo va┼ía ┼żiados┼ą pod─ża v├Żberu).
 7. Prepnite na Neoptimalizujte,
 8. Zasiahnite hotov├Ż potvr─Ćte zmenu.

Pokia─ż ide o pou┼ż├şvate─żov protokolu hist├│rie upozornen├ş, po vykonan├ş vy┼í┼íie uveden├Żch zmien prejdite na str├ínku Rie┼íenie probl├ęmov na obrazovke Protokol hist├│rie upozornen├ş a kliknite na tla─Źidlo Op├Ątovn├ę povolenie povolenia Tla─Źidlo. Teraz zak├í┼żte povolenie na pr├şstup k upozorneniam a po jednej min├║te ho znova povolte.

záver

V─Ćaka tis├şcom zariaden├ş s Androidom na trhu a desiatkam v├Żrobcov OEM nie je mo┼żn├ę vykona┼ą jedin├Ż krok zabr├íni┼ą syst├ęmu Android v zab├şjan├ş aplik├íci├ş na pozad├ş, A najhor┼íie je, ┼że aj zariadenia od toho ist├ęho v├Żrobcu maj├║ r├┤zne nastavenia a mo┼żnosti. Chcem, aby spolo─Źnos┼ą Google vyrie┼íila tento probl├ęm s fragment├íciou v syst├ęme Android a u─żah─Źila jeho pou┼ż├şvanie ako iOS.

Ako pou┼ż├şvate─ż mus├şte iba otestova┼ą zmeny, ktor├ę som uviedol vy┼í┼íie pre va┼íe zariadenie, a zisti┼ą, ─Źi br├íni odstr├íneniu aplik├íci├ş na pozad├ş. Ke─Ć┼że ka┼żd├ę zariadenie je vybaven├ę r├┤znymi funkciami a mo┼żnos┼ąami, v mobilnom zariaden├ş sa nemusia nach├ídza┼ą niektor├ę predch├ídzaj├║ce nastavenia. V takom pr├şpade to m├┤┼żete ignorova┼ą alebo skontrolova┼ą, ─Źi s├║ podobn├ę podmienky dostupn├ę v nastaveniach.