Ako zabr├íni┼ą iPhone alebo iPad v in┼ítal├ícii aplik├íci├ş s ─Źasom na obrazovke

Ako zabr├íni┼ą iPhone alebo iPad v in┼ítal├ícii aplik├íci├ş s ─Źasom na obrazovke 1

Funkcia ─îas na obrazovke v syst├ęme iOS a iPadOS v├ím poskytuje inform├ície o tom, ako dlho pou┼ż├şvate svoj smartf├│n. Poskytuje dokonca aj inform├ície o aplik├íci├ích, ktor├ę vo svojom smartf├│ne ─Źasto pou┼ż├şvate. Na obrazovke sa v┼íak pou┼ż├şva ove─ża viac in├Żch sp├┤sobov ako len na zverejnenie inform├íci├ş. Funkcia ─Źasu na obrazovke obsahuje r├┤zne n├ístroje rodi─Źovskej kontroly, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ pr├şstup k ┼ípecifick├Żm nastaveniam, pomocou ktor├Żch m├┤┼żete ovl├ída┼ą jednotliv├ę ─Źasti smartf├│nu.

Jedn├Żm tak├Żmto n├ístrojom je mo┼żnos┼ą zak├íza┼ą in┼ítal├íciu aplik├íci├ş. Predpokladajme, ┼że m├íte die┼ąa a chcete, aby va┼íe die┼ąa pou┼ż├şvalo iPad iba na vzdel├ívacie ├║─Źely. V takom pr├şpade to zablokuje in┼ítal├íciu ─Ćal┼í├şch aplik├íci├ş na iPad. To ist├ę plat├ş aj pre iPhone. Ako presne teda zabr├ínite s┼ąahovaniu aplik├íci├ş na iPhone s ─Źasom obrazovky? Dozvieme sa to v ─Źl├ínku.

Ako zabr├íni┼ą iPhone alebo iPad v in┼ítal├ícii aplik├íci├ş s ─Źasom na obrazovke

Ako zabr├íni┼ą in┼ítal├ícii aplik├ície na iPhone pomocou ─Źasu obrazovky?

Ak si ne┼żel├íte, aby va┼íe die┼ąa toto nastavenie zmenilo samo, budete musie┼ą nastavi┼ą ─Źasov├Ż k├│d obrazovky, tj ak ste tak e┼íte neurobili. Ak chcete nastavi┼ą ─Źasov├Ż k├│d obrazovky,

Otvorte na svojom zariaden├ş iOS Nastavenia. Prejdite nadol a stla─Źte mo┼żnos┼ą ÔÇ×─îas obrazovkyÔÇť.

Ako zabr├íni┼ą iPhone alebo iPad v in┼ítal├ícii aplik├íci├ş s ─Źasom na obrazovke

Tu n├íjdete v┼íetky inform├ície o pou┼ż├şvan├ş va┼íej aplik├ície. N├íjdete mo┼żnos┼ą ÔÇ×Pou┼żi┼ą ─Źasov├Ż k├│d obrazovkyÔÇť. Kliknite na┼ł.

Ako zabr├íni┼ą iPhone alebo iPad v in┼ítal├ícii aplik├íci├ş s ─Źasom na obrazovke

Teraz zadajte heslo, ktor├ę chcete nastavi┼ą pre funkciu ─Źasu obrazovky. Mus├şte ho zaregistrova┼ą dvakr├ít, aby ste potvrdili svoje heslo. Ak va┼íe zariadenie pou┼ż├şva syst├ęm iOS 13.4 alebo nesk├┤r, po zadan├ş nov├ęho pr├şstupov├ęho k├│du sa zobraz├ş v├Żzva na zadanie hesla Apple ID a heslo. Toto bude u┼żito─Źn├ę, ak zabudnete svoje heslo pre ─Źasov├ę okno.

Po nastaven├ş hesla sa pozrime, ako deaktivova┼ą in┼ítal├íciu aplik├íci├ş na va┼íom iPhone. Nezabudnite v┼íak, ┼że na to, aby ste t├║to funkciu mali vo svojom nastaven├ş, potrebujete zariadenie so syst├ęmom iOS 12 alebo nov┼í├şm.

V zariaden├ş iPhone alebo iPad otvorte polo┼żku Nastavenia. Posu┼łte zobrazenie nadol a klepnite na mo┼żnos┼ą ÔÇ×─îas obrazovkyÔÇť. Teraz sa zobraz├ş ponuka ─Źasu obrazovky. Prejdite nadol na mo┼żnos┼ą ÔÇ×Obmedzenia obsahu a ochrany osobn├Żch ├║dajovÔÇť a klepnite na ┼łu.

Ako zabr├íni┼ą iPhone alebo iPad v in┼ítal├ícii aplik├íci├ş s ─Źasom na obrazovke 2

Zadajte heslo, ktor├ę ste nastavili pre ─Źas na obrazovke. Ak nie je zapnut├ę, zapnite tla─Źidlo Obmedzenia obsahu a ochrany osobn├Żch ├║dajov. Prv├í mo┼żnos┼ą uveden├í ni┼ż┼íie je ÔÇ×N├íkup iTunes a obchodu App StoreÔÇť. Kliknite na┼ł.

Ako zabr├íni┼ą iPhone alebo iPad v in┼ítal├ícii aplik├íci├ş s ─Źasom na obrazovke 3

V ─Źasti ÔÇ×Uklada┼ą n├íkupy a stiahnut├ę s├║boryÔÇť klepnite na ÔÇ×In┼ítalova┼ą aplik├ícieÔÇť.

Ako zabr├íni┼ą iPhone alebo iPad v in┼ítal├ícii aplik├íci├ş s ─Źasom na obrazovke 4

Potom kliknite na ÔÇ×Nepovoli┼ąÔÇť na ─Ćal┼íej str├ínke.

T├Żmto je va┼ía in┼ítal├ícia dokon─Źen├í. Teraz nem├┤┼że ┼żiadny u┼ż├şvate─ż in┼ítalova┼ą ┼żiadne nov├ę aplik├ície na iPhone alebo iPad. To znamen├í, ┼że ak nemaj├║ ─Źasov├ę heslo na obrazovke. T├íto funkcia bude u┼żito─Źn├í pre rodi─Źov, ktor├ş nechc├║, aby ich deti s┼ąahovali a pou┼ż├şvali aplik├ície alebo hry na soci├ílnych sie┼ąach. Je to v┼íak iba jednorazov├ę pou┼żitie funkcie ─Źasu obrazovky. Okrem toho existuje aj nieko─żko ─Ćal┼í├şch funkci├ş, medzi ktor├ę patr├ş deaktiv├ícia n├íkupov v aplik├ícii, blokovanie webov├Żch str├ínok a ─Ćal┼íie.

Teraz viete, ako zabr├íni┼ą in┼ítal├ícii aplik├ície na iPhone pomocou funkcie ─Źasu obrazovky. Ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky t├Żkaj├║ce sa tejto pr├şru─Źky, komentujte ni┼ż┼íie. ─Äal┼íie u┼żito─Źn├ę inform├ície n├íjdete aj v na┼íich ─Ćal┼í├şch ─Źl├ínkoch o tipoch a trikoch pre iPhone, tipoch a trikoch pre Android, tipoch a trikoch pre po─Ź├şta─Źe a ove─ża viac.