Ako zabr├íni┼ą autorom v odstra┼łovan├ş pr├şspevkov WordPress

Pou┼ż├şvatelia s rolou autora m├┤┼żu predvolene odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę pr├şspevky, aj ke─Ć u┼ż boli uverejnen├ę. Ak prev├ídzkujete blog s viacer├Żmi autormi, mo┼żno budete chcie┼ą zabr├íni┼ą tomu, aby autori odstr├ínili svoje vlastn├ę pr├şspevky, najm├Ą ke─Ć s├║ publikovan├ę. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko zabr├íni┼ą autorom, aby odstr├ínili svoje vlastn├ę pr├şspevky WordPress.

Ako zabr├íni┼ą autorom v odstra┼łovan├ş pr├şspevkov WordPress

Pre─Źo autorom zabr├íni┼ą v mazan├ş svojich vlastn├Żch pr├şspevkov WordPress?

WordPress prich├ídza s v├Żkonn├Żm syst├ęmom riadenia u┼ż├şvate─żsk├Żch rol├ş. Ka┼żd├ęmu u┼ż├şvate─żovi zaregistrovan├ęmu na svojom webe WordPress je priraden├í rola pou┼ż├şvate─ża a ka┼żd├í rola pou┼ż├şvate─ża m├í r├┤zne povolenia.

Pou┼ż├şvatelia s rolou ÔÇ×autorÔÇť ich m├┤┼żu uverej┼łova┼ą a uverej┼łova┼ą na svojich webov├Żch str├ínkach. T├║to rolu zvy─Źajne pou┼ż├şvaj├║ blogy WordPress s viacer├Żmi autormi.

Autori m├┤┼żu tie┼ż odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę publik├ície vr├ítane publikovan├Żch publik├íci├ş. Ako vlastn├şk webu m├┤┼żete chcie┼ą autorom zabr├íni┼ą. Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako to dosiahnu┼ą, je zmena pou┼ż├şvate─żovej role autora a zmena povolen├ş pre WordPress.

Pozrime sa, ako ─żahko zabr├íni┼ą autorom v mazan├ş svojich vlastn├Żch pr├şspevkov.

met├│da 1: zabr├íni┼ą autorom v mazan├ş pr├şspevkov pomocou doplnku

T├íto met├│da je jednoduch┼íia a je odpor├║─Źan├í pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov.

Prv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą vylep┼íen├ę roz┼í├şrenie Capability Manager. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Pou┼ż├şvatelia ┬╗Pr├şle┼żitosti str. Tu m├┤┼żete na─Ź├şta┼ą v┼íetky u┼ż├şvate─żsk├ę role WordPress a zmeni┼ą jeho vlastnosti a opr├ívnenia.

Spr├ívca rol├ş a u┼ż├şvate─żsk├ę funkcie

Mali by ste za─Źa┼ą vyh─żadan├şm pol├ş─Źka ÔÇ×Vybra┼ą rolu na zobrazenie / ├║pravyÔÇť v pravom st─║pci a potom v zozname vybra┼ą u┼ż├şvate─żsk├║ rolu ÔÇ×AutorÔÇť. Potom mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Na─Ź├şta┼ąÔÇť a na─Ź├şta┼ą rolu autora autora.

Na─Ź├şta┼ą rolu u┼ż├şvate─ża pre autorov

Doplnok teraz na─Ź├şta funkcie role autora. V ─Źasti Funkcie odstr├ínenia zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka ved─ża odstr├ínenia a odstr├ínenia publikovan├Żch mo┼żnost├ş.

Potom m├┤┼żete prejs┼ą do dolnej ─Źasti str├ínky a kliknut├şm na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą zmeny ulo┼żte nastavenia.

Pou┼ż├şvatelia s rolou autora autora u┼ż nebud├║ m├┤c┼ą odstr├íni┼ą ┼żiadne pr├şspevky na svojich str├ínkach WordPress.

zásady vrátenia

Funkcie u┼ż├şvate─żskej role s├║ explicitne definovan├ę. To znamen├í, ┼że ke─Ć odstr├ínite schopnos┼ą z u┼ż├şvate─żskej role, nevr├íti sa, pokia─ż ju nadefinujete. Aj ke─Ć odin┼ítalujete doplnok, zmeny kapacity sa automaticky nezru┼íia.

Ak chcete vr├íti┼ą povolenie autora na odstr├ínenie, mus├şte postup zopakova┼ą a ozna─Źi┼ą pol├ş─Źka ved─ża mo┼żnost├ş na odstr├ínenie a odstr├ínenie publikovan├Żch pr├şspevkov.

Ak chcete odin┼ítalova┼ą doplnok a vr├íti┼ą sa k ┼ítandardn├Żm funkci├ím WordPress, mus├şte najprv nav┼ít├şvi┼ą N├ístroje ┬╗Spr├ívca schopnost├ş a kliknite na odkaz ÔÇ×Obnovi┼ą predvolen├ę nastavenia WordPressÔÇť.

Obnovte opr├ívnenia roly pou┼ż├şvate─ża

met├│da 2: manu├ílne zabra┼łuje autorom odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę pr├şspevky

T├íto met├│da vy┼żaduje, aby ste do svojich s├║borov WordPress pridali k├│d. Ak ste tak e┼íte neurobili, pre─Ź├ştajte si n├í┼ího sprievodcu o tom, ako skop├şrova┼ą a vlo┼żi┼ą k├│d do WordPress.

Do s├║boru features.php alebo doplnku pre konkr├ętnu lokalitu mus├şte prida┼ą nasleduj├║ci k├│d.

function wpb_change_author_role () {
global $ wp_roles;
$ wp_roles-> remove_cap (‘author’, ‘delete_posts’);
$ wp_roles-> remove_cap (‘author’, ‘delete_published_posts’);

}
add_action (‘init’, ‘wpb_change_author_role’);

Tento k├│d men├ş rolu pou┼ż├şvate─żov autora a vylu─Źuje ich schopnos┼ą odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę pr├şspevky.

Ak chcete obnovi┼ą povolenia, k├│d jednoducho neodstr├ínite. Odstr├ínen├ę funkcie mus├şte explicitne nadefinova┼ą tak, ┼że prv├Ż ├║tr┼żok k├│du nahrad├şte nasleduj├║cim k├│dom:

function wpb_change_author_role () {
global $ wp_roles;
$ wp_roles-> add_cap (‘author’, ‘delete_posts’);
$ wp_roles-> add_cap (‘author’, ‘delete_published_posts’);

}
add_action (‘init’, ‘wpb_change_author_role’);

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako zabr├íni┼ą autorom odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę pr├şspevky WordPress. M├┤┼żete tie┼ż vysk├║┼ía┼ą na┼íu najnov┼íiu podrobn├║ bezpe─Źnostn├║ pr├şru─Źku pre WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube na pozeranie videoz├íznamu s programom WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,