Ako zabr├íni┼ą autorom odstra┼łova┼ą pr├şspevky v programe WordPress

Pou┼ż├şvatelia s rolou autorsk├ęho pou┼ż├şvate─ża m├┤┼żu predvolene odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę pr├şspevky, aj ke─Ć s├║ u┼ż uverejnen├ę. Ak prev├ídzkujete blog pre viacer├Żch autorov, mo┼żno budete chcie┼ą zabr├íni┼ą tomu, aby autori odstr├ínili svoje vlastn├ę pr├şspevky, najm├Ą ke─Ć u┼ż s├║ publikovan├ę. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko zabr├íni┼ą autorom, aby odstr├ínili svoje vlastn├ę pr├şspevky WordPress.

Pre─Źo autorom zabr├íni┼ą v mazan├ş svojich vlastn├Żch pr├şspevkov WordPress?

WordPress prich├ídza s v├Żkonn├Żm syst├ęmom riadenia rol├ş pou┼ż├şvate─żov. Ka┼żd├Ż pou┼ż├şvate─ż zaregistrovan├Ż na svojej webovej str├ínke WordPress m├í priraden├║ u┼ż├şvate─żsk├║ rolu a ka┼żd├í u┼ż├şvate─żsk├í rola m├í r├┤zne opr├ívnenia.

Pou┼ż├şvatelia s rolou ÔÇ×autorÔÇť m├┤┼żu p├şsa┼ą pr├şspevky a uverej┼łova┼ą ich na svojich webov├Żch str├ínkach. T├║to rolu vo v┼íeobecnosti pou┼ż├şvaj├║ blogy WordPress s viacer├Żmi autormi.

Autori m├┤┼żu tie┼ż odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę publik├ície vr├ítane publikovan├Żch publik├íci├ş. Ako vlastn├şk webu m├┤┼żete chcie┼ą autorom zabr├íni┼ą. Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako to dosiahnu┼ą, je zmena role pou┼ż├şvate─ża autora a zmena opr├ívnen├ş WordPress.

Pozrime sa, ako ─żahko zabr├íni┼ą autorom v mazan├ş svojich vlastn├Żch pr├şspevkov.

met├│da 1: zabr├íni┼ą autorom v mazan├ş pr├şspevkov pomocou doplnku

T├íto met├│da je jednoduch┼íia a odpor├║─Źan├í pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov.

Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą vylep┼íen├Ż doplnok Capability Manager. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Pou┼ż├şvatelia ┬╗Schopnosti str. Tu m├┤┼żete na─Ź├şta┼ą ak├║ko─żvek rolu pou┼ż├şvate─ża WordPress a zmeni┼ą jej mo┼żnosti a opr├ívnenia.

Role manager a u┼ż├şvate─żsk├ę schopnosti

Mali by ste za─Źa┼ą umiestnen├şm pol├ş─Źka ÔÇ×Vybra┼ą rolu na zobrazenie / ├║pravyÔÇť v pravom st─║pci a potom z rozba─żovacej ponuky vybra┼ą pou┼ż├şvate─żsk├║ rolu ÔÇ×AutorÔÇť. Potom mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Na─Ź├şta┼ąÔÇť a na─Ź├şta┼ą mo┼żnosti role autorsk├ęho pou┼ż├şvate─ża.

Na─Ź├şta┼ą rolu autora autora

Doplnok teraz na─Ź├şta mo┼żnosti pou┼ż├şvate─ża ÔÇ×AutorÔÇť. V ─Źasti Mo┼żnosti odstr├ínenia by ste mali zru┼íi┼ą za─Źiarknutie pol├ş─Źka ved─ża odstr├ínenia a odstr├ínenia publikovan├Żch mo┼żnost├ş.

Potom m├┤┼żete prejs┼ą do dolnej ─Źasti str├ínky a kliknut├şm na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą zmeny ulo┼żte svoje nastavenia.

Pou┼ż├şvatelia s rolou autorsk├ęho pou┼ż├şvate─ża u┼ż nebud├║ m├┤c┼ą odstr├íni┼ą ┼żiadne pr├şspevky na svojom webe WordPress.

Povolenia na vrátenie

Schopnosti role pou┼ż├şvate─ża s├║ v├Żslovne definovan├ę. To znamen├í, ┼że ak odstr├ínite schopnos┼ą z u┼ż├şvate─żskej role, nevr├íti sa, pokia─ż ju v├Żslovne nadefinujete. Aj ke─Ć odin┼ítalujete doplnok, vykonan├ę zmeny kapacity sa automaticky nezru┼íia.

Ak chcete autorom vr├íti┼ą povolenie na odstr├ínenie, budete musie┼ą tento postup zopakova┼ą a za─Źiarknu┼ą pol├ş─Źka ved─ża mo┼żnost├ş na odstr├ínenie a odstr├ínenie publikovan├Żch pr├şspevkov.

Ak chcete doplnok odin┼ítalova┼ą a vr├íti┼ą sa k predvolen├Żm funkci├ím WordPress, mus├şte najsk├┤r nav┼ít├şvi┼ą N├ístroje ┬╗Spr├ívca schopnost├ş a kliknite na odkaz ÔÇ×Obnovi┼ą predvolen├ę nastavenia WordPressÔÇť.

Obnovte opr├ívnenia roly pou┼ż├şvate─ża

met├│da 2: manu├ílne zabr├íni autorom vymaza┼ą svoje vlastn├ę pr├şspevky

T├íto met├│da vy┼żaduje, aby ste do svojich s├║borov WordPress pridali k├│d. Ak ste to e┼íte neurobili, pre─Ź├ştajte si n├í┼ího sprievodcu o tom, ako skop├şrova┼ą a prilepi┼ą k├│d do WordPress.

Nasleduj├║ci k├│d budete musie┼ą prida┼ą do s├║boru function.php alebo do doplnku pre konkr├ętnu lokalitu.

function wpb_change_author_role(){
	global $wp_roles;
	$wp_roles->remove_cap( 'author', 'delete_posts' );
	$wp_roles->remove_cap( 'author', 'delete_published_posts' );

}
add_action('init', 'wpb_change_author_role');

Tento k├│d men├ş rolu autora autora a vylu─Źuje ich schopnos┼ą odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę pr├şspevky.

Ak chcete povolenia vr├íti┼ą, jednoduch├ę odstr├ínenie k├│du neznamen├í ┼żiadne zmeny. Odstr├ínen├ę mo┼żnosti budete musie┼ą explicitne nadefinova┼ą tak, ┼że prv├Ż ├║tr┼żok k├│du nahrad├şte nasleduj├║cim k├│dom:

function wpb_change_author_role(){
	global $wp_roles;
	$wp_roles->add_cap( 'author', 'delete_posts' );
	$wp_roles->add_cap( 'author', 'delete_published_posts' );

}
add_action('init', 'wpb_change_author_role');

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako zabr├íni┼ą autorom odstr├íni┼ą svoje vlastn├ę pr├şspevky WordPress. M├┤┼żete tie┼ż vysk├║┼ía┼ą na┼íu najnov┼íiu podrobn├║ pr├şru─Źku zabezpe─Źenia WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,