Ako zabrániť automatickému spánku Macu

Ak máte pocit, že váš Mac bude spať príliš rýchlo, môžete zastaviť spánok Mac automaticky tak, že v počítači Mac zvýšite časovač vypnutia alebo nakonfigurujete počítač Mac tak, aby už nikdy nespal.

Zastavte počítač Mac v režime spánku

V predvolenom nastavení všetky počítače Mac automaticky prejdú do režimu spánku po určitej dobe nečinnosti. Táto funkcia v systéme Mac je navrhnutá tak, aby šetrila energiu a tiež zabránila neoprávnenému prístupu, keď ste mimo svojho počítača Mac.

Zvyčajne ide o obdobie nečinnosti, ktoré Mac automaticky spí 2 minút na batériu a 10 minút, keď je počítač Mac zapojený do priameho zdroja napájania.

Funkcia automatického šetrenia energie sa vypne, keď sledujete filmy alebo videá na počítači Mac a nie pri čítaní alebo prezeraní zaujímavého článku na webovej stránke.

To môže byť veľmi nepríjemné, najmä ak ste v strede čítania niečoho a obrazovka vášho počítača Mac sa vypne a prejde do režimu dlhodobého spánku.

Zastavte Mac v automatickom spánku

Ak necháte počítač Mac bez dozoru automaticky spať, postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

1, cvaknutie Apple Kliknite na ikonu na hornom paneli ponuky vášho počítača Mac a potom v rozbaľovacej ponuke kliknite na položku Predvoľby systému.

Karta Predvoľby systému v systéme Mac

2, Kliknite na obrazovku System Settings Energy Saver.

Možnosti úspory energie na obrazovke nastavení systému Mac

3, Kliknite na kartu napájacieho adaptéra v režime úspory energie a posuňte posúvač vedľa položky „Vypnite obrazovku po „ úplne doprava do pozície Nikdy (pozri obrázok nižšie).

Monitor Mac nikdy nenechajte spať, keď je pripojený k sieťovému adaptéru

4, Potom kliknite na kartu Batéria a posuňte posúvač vedľa položky „Po tom vypnite displej”To Never position (viď obrázok nižšie)

Pri používaní batérie nikdy nenechajte monitor Mac odpočívať

Poznámka: Namiesto toho, aby ste vybrali možnosť „Nikdy“ a nenechali počítač Mac spať, je lepšie nechať počítač Mac zostať nahor po dlhšiu dobu posunutím posúvača na 15 alebo 30 minút.

Týmto spôsobom môžete zabrániť tomu, aby počítač Mac vybil batériu, ak necháte počítač Mac dlhšiu dobu bez dozoru.