Ako zabezpečiť, aby Bluetooth systému Android Auto fungoval

Ak ste niekedy používali Android Auto, pravdepodobne ste sa stretli s problémami s pripojením Bluetooth. Prečo Android Auto potrebuje Bluetooth, dokonca aj pri káblovom pripojení? Pretože Bluetooth nemá potrebnú šírku pásma, aby mohol ponúkať zvuk aj video pre Android Auto. Riešením spoločnosti Google preto bolo používať Bluetooth iba na prijímanie hovorov z telefónu-prostredníctvom protokolu Hands-Free. Aj keď teda v systéme Android Auto používate káblové (alebo bezdrôtové pripojenie, je to to isté), stále potrebujete pripojenie Bluetooth, aby ste mohli prijímať hovory v aute. Očividne to znamená, že ak je spustený Android Auto, žiadne iné zariadenie s Androidom sa nemôže pripojiť k palubnej doske vášho auta.

Súvisiace: Kompletný zoznam automobilov kompatibilných s Android Auto

Ako zabezpečiť, aby Bluetooth systému Android Auto fungoval

Krok 1: Uistite sa, že je Bluetooth zapnuté

Tento vás môže rozosmiať, ale môže vás prekvapiť (alebo nie!), Ako často sa ľudia hnevajú, že Bluetooth nefunguje, a to dokonca bez toho, aby ho zapli!

Ako zabezpečiť, aby Bluetooth systému Android Auto fungoval 2

Krok 2: Pripojte telefón k autu predtým, ako ho zapojíte

Niektorí ľudia si všimli, že ak zapojíte telefón pred vytvorením pripojenia Bluetooth k automobilu, takmer vždy zlyhá. Ak teda máte problémy, skúste zapojiť telefón do auta a až potom ho zapojte.

Krok 3: Skontrolujte nastavenia systému Android Auto

Uistite sa, že máte v nastaveniach Android Auto zapnutú možnosť Bluetooth. Malo by sa zapnúť automaticky, ale niekedy nie, takže je vhodné hľadať chyby, ak máte problémy.

Krok 4: Skontrolujte verziu svojho operačného systému

Ak používate Android Auto, odporúča sa mať najnovšiu verziu systému Android. Ak nie, skontrolujte, či je k dispozícii aktualizácia. Mohlo by to vyriešiť váš problém.

Súvisiace: Telefóny kompatibilné s Android Auto

Časté otázky

Môžete spustiť Android Auto bez Bluetooth?

Bohužiaľ nie. Existujú ľudia, ktorí tvrdia, že nechali Bluetooth vypnutý a všetko bolo v poriadku, ale vďaka tomu je Android Auto veľmi nestabilný – takže skutočnosť, že to pre nich fungovalo, bolo čisté šťastie.

Prečo Android Auto potrebuje na fungovanie Bluetooth?

Pretože Bluetooth nemá dostatočnú šírku pásma na to, aby ponúkal video aj zvuk pre Android Auto, Google obmedzil používanie Bluetooth iba na prijímanie hovorov z vášho mobilného zariadenia-pomocou protokolu Hands-Free.

Potrebujete Bluetooth na káblové pripojenie?

Áno, máte, aj keď máte káblové pripojenie, pretože vaše hovory sú spravované prostredníctvom Bluetooth.

Zabezpečenie fungovania Bluetooth systému Android Auto – príjemný zážitok

Dúfame, že vám naše návrhy pomohli vylepšiť vaše skúsenosti s Android Auto, pretože bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie, Bluetooth je pre fungovanie Android Auto nevyhnutné. Bohužiaľ, nie je veľa vecí, ktoré môžete robiť, okrem malých trikov alebo trikov, o ktorých môžete len dúfať, že budú fungovať, recept neexistuje. Povedzte nám teda, funguje vaše Bluetooth teraz lepšie? Čo si robil? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!