Ako vytvori┼ą z├ílohu v WordPress

V┼íetci rob├şme v┼íetko, ─Źo je v na┼íich sil├ích, aby sme zaistili bezpe─Źnos┼ą na┼íich str├ínok, vr├ítane v├Żberu hostite─ża, ktor├Ż m├í dobr├║ bezpe─Źnos┼ą a pou┼żitia siln├Żch hesiel na zastavenie hrubej sily alebo h├ídania hackerom. Jednou z najlep┼í├şch vec├ş, ktor├║ m├┤┼żete urobi┼ą, ak si chcete odd├Żchnu┼ą, je v┼íak d├┤raz na pevn├ę z├ílohy. Pre─Źo je toto

Napriek krokom, ktor├ę podniknete na zabezpe─Źenie svojej str├ínky, st├íle existuj├║ nov├ę sp├┤soby, ako naru┼íi┼ą bezpe─Źnos┼ą. Nulov├ę zneu┼ż├şvania s├║ cenn├ę z nejak├ęho d├┤vodu, a to preto, ┼że proti nim neexistuje s├║─Źasn├í ochrana alebo n├íplas┼ą. To by znamenalo, ┼że by ste mohli ma┼ą k dispoz├şcii najsilnej┼íie zabezpe─Źenie a st├íle riskujete stratu svojich cenn├Żch ├║dajov. Ak si zarob├şte na ┼żivobytie so svoj├şm webom online alebo dokonca s pr├şjmom z obchodu s elektronick├Żm obchodom, ak d├┤jde k poklesu va┼íich str├ínok, m├┤┼że to sp├┤sobi┼ą zvlnenie, ktor├ę ovplyvn├ş cel├Ż v├í┼í ┼żivot!

Pravideln├ę vykon├ívanie viacer├Żch z├íloh je t├Żm spr├ívnym sp├┤sobom, ako sa pripravi┼ą na neo─Źak├ívan├ę. V├Ą─Ź┼íina z├ílohy netrv├í dlho a je mo┼żn├ę ich vykona┼ą iba p├ír min├║t namiesto dn├ş ─Źakania. Pozrime sa na nieko─żko ─Ćal┼í├şch oblast├ş, ktor├ę ukazuj├║, pre─Źo s├║ be┼żn├ę z├ílohy so spr├ívnymi doplnkami tak├ę d├┤le┼żit├ę.

Jednoduch├ę z├ílohovanie pomocou slu┼żby BlogVault

Ak pr├íve potrebujete doplnok, ktor├Ż dok├í┼że vytvori┼ą z├ílohy, na ktor├ę sa m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą, vysk├║┼íajte BlogVault. Je to perfektn├í vo─żba pre WordPress, preto┼że ide o doplnok, ktor├Ż u┼ż bol vytvoren├Ż pre v├ís. WordPress rob├ş in┼ítal├íciu ka┼żd├ęho doplnku ve─żmi jednoduchou a automatizovanou. Prejdite na ich web alebo sa prihl├íste do hlavn├ęho panela lokality WordPress ako spr├ívca. Na hlavnom paneli WordPress m├┤┼żete vyh─żad├íva┼ą doplnky a nain┼ítalova┼ą ich pomocou nieko─żk├Żch kliknut├ş.

Viac ako 500 000 webov tomuto doplnku d├┤veruje, tak┼że z jeho popularity je mo┼żn├ę odvodi┼ą, ┼że program je vynikaj├║ci. Miera ├║spe┼ínosti je 99.9% a nemus├şte zad├íva┼ą manu├ílne zmeny z├ílohy. Syst├ęm urob├ş v┼íetko pre v├ís, tak┼że na telef├│ne nemus├şte zanech├íva┼ą pripomienky ani si p├şsa┼ą pozn├ímky. Automatiz├ícia je ve─żmi v├Żkonn├í a m├┤┼że v├ím u┼íetri┼ą ve─ża ─Źasu, tak┼że sa nemus├şte pon├íh─ża┼ą, aby ste ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł na─Ź├ştali d├íta alebo str├ícali ─Źas a manu├ílne vytvorili z├ílohu.

Vzia┼ą sp├Ą┼ą

BlogVault Primer

Po nain┼ítalovan├ş doplnku pre slu┼żbu BlogVault sa pozrite na svoje mo┼żnosti a kliknite na str├ínky. Tu n├íjdete v┼íetky str├ínky, pre ktor├ę m├íte kontrolu a pre ktor├ę m├┤┼żete vytvori┼ą z├ílohu. V pravom hornom rohu si v┼íimnite tla─Źidlo PRIDAJTE NOV├Ü STR├üNKU, Toto tla─Źidlo v├ím umo┼żn├ş prida┼ą na t├║to str├ínku to─żko str├ínok, ko─żko potrebujete. T├íto mo┼żnos┼ą je ide├ílna pre digit├ílnu marketingov├║ agent├║ru alebo webov├ęho v├Żvoj├íra, ktor├Ż m├í na starosti mnoho r├┤znych klientskych str├ínok. Na tejto hlavnej str├ínke m├┤┼żete spusti┼ą v┼íetky z├ílohy, tak┼że nemus├şte preh─żad├íva┼ą viac adres├írov, aby ste naklonili spravovan├ę weby.

Po pridan├ş va┼íich webov├Żch str├ínok uvid├şte ├║plne vpravo, ┼że m├íte mo┼żnos┼ą synchroniz├ície a zobraz├ş sa v├ím pri poslednej synchroniz├ícii webovej str├ínky. Ak si v┼íimnete, ┼że ste sa u┼ż nejak├Ż ─Źas neaktualizovali, m├┤┼żete spusti┼ą nov├║ synchroniz├íciu z ovl├ídacieho panela. Ak chce u┼ż├şvate─ż ─Ćal┼íie inform├ície, kliknite na jeden z webov uveden├Żch tu.

Kliknut├şm na jednotliv├ę webov├ę str├ínky z├şskate podrobnej┼íie inform├ície. Odtia─żto m├┤┼żete vidie┼ą, ko─żko z├íloh ste u┼ż vytvorili. Viac je v┼żdy lep┼íie a poskytuje v├ím ─Ćal┼íie body obnovenia, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą. Je to skvel├Ż n├ípad, preto┼że m├┤┼żete vykona┼ą zmenu na webovej str├ínke a uvedomi┼ą si, ┼że to bol nespr├ívny krok nieko─żko t├Ż┼żd┼łov po zmene. T├Żm, ┼że m├íte viac z├ílo┼żn├Żch bodov, m├┤┼żete ur─Źi┼ą, kde sa v┼íetko pokazilo, a za─Źa┼ą znova s├║─Źasne pred ├║pravou konfigur├ície alebo zaveden├şm chybn├ęho doplnku do syst├ęmu. S nieko─żk├Żmi bodmi obnovenia ho m├┤┼żete takmer pova┼żova┼ą za stroj ─Źasu. Vyberte ├║daje, do ktor├Żch sa chcete vr├íti┼ą, a pou┼żite ich ako nov├║ in┼ítal├íciu.

Obnovuje sa bacup

M├┤┼żete nielen vidie┼ą po─Źet z├íloh, ale aj ve─żkos┼ą s├║borov a tabuliek na webe. Z├şskate tak dobr├Ż preh─żad o tom, ako dlho bude trva┼ą vytvorenie z├ílohy. Je zrejm├ę, ┼że ─Ź├şm v├Ą─Ź┼íia je str├ínka, t├Żm dlh┼íie bude trva┼ą, k├Żm sa vytvor├ş k├│pia. Pri poh─żade doprava m├íte nieko─żko mo┼żnost├ş zalo┼żen├Żch na zabezpe─Źen├ş, ako napr├şklad po─Źet skontrolovan├Żch s├║borov a pr├şpadn├Ż ┼íkodliv├Ż k├│d.

Dodato─Źn├ę bezpe─Źnostn├ę opatrenia prostredn├şctvom z├íloh a br├íny firewall

M├íte obavy, ┼że va┼íe str├ínky m├┤┼żu by┼ą napadnut├ę? Firewall zaznamen├í protokoly pokusov o prihl├ísenie pre po┼żiadavky lokality a prenosu. Ak v niektorom z nich existuje ┼ípi─Źka, mo┼żno ste narazili na hackera, ktor├Ż sa sna┼ż├ş vyhn├║┼ą va┼íim bezpe─Źnostn├Żm opatreniam. Va┼íe zistenia okam┼żite ozn├ímte oddeleniu InfoSec va┼íej spolo─Źnosti alebo kontaktujte odborn├şka v tejto oblasti. Ak sa hacker pok├║┼ía z├şska┼ą pr├şstup, m├┤┼żete podnikn├║┼ą kroky na ─Ćal┼íie posilnenie webovej str├ínky a s┼ąa┼żi┼ą jej prienik.

Zoznam doplnkov pre va┼íe str├ínky je tie┼ż uveden├Ż a d├í v├ím vedie┼ą, ko─żko akt├şvnych je. Ak s├║ potrebn├ę aktualiz├ície, budete to tie┼ż vedie┼ą, ale pred vykonan├şm zmeny skontrolujte, ─Źi m├íte z├ílohu. Preh─żady je mo┼żn├ę automatizova┼ą a zasiela┼ą v├ím pravidelne, tak┼że v┼żdy viete o stave str├ínky a z├íloh├ích, ktor├ę sa vytv├íraj├║. Ak pripravujete web pred jeho spusten├şm, m├┤┼żete tie┼ż vidie┼ą pokrok na tomto paneli.

V pravom hornom rohu kliknite na ikonu, ktor├í zobrazuje dve ot├í─Źaj├║ce sa ┼í├şpky a vytvorte kruh. Toto je va┼íe tla─Źidlo synchroniz├ície a umo┼żn├ş v├ím vytvori┼ą potrebn├║ z├ílohu. Akon├íhle to za─Źne, m├┤┼żete si prida┼ą pozn├ímky sami. Je to u┼żito─Źn├ę, aby ste vedeli, pre─Źo ste vytvorili z├ílohu a ozna─Źili v┼íetky zmeny, ktor├ę by ste mohli urobi┼ą.

Chcem nain┼ítalova┼ą doplnok s n├ízvom Rich Reviews, preto┼że je to pre pou┼ż├şvate─żov WordPressu ┼íikovn├Ż sp├┤sob zhroma┼ż─Ćovania recenzi├ş a ich zobrazovania v rebr├ş─Źku vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov. Bohat├ę recenzie s─żubuj├║ zv├Ż┼íenie po─Źtu kliknut├ş a pril├íkanie ─Ćal┼í├şch ─żud├ş, aby nav┼ít├şvili moje str├ínky. N├ív┼ítevn├şci m├┤┼żu prezera┼ą produkty, kateg├│rie alebo cel├Ż web. Pred in┼ítal├íciou tohto doplnku si r├Żchlo v┼íimnem, pre─Źo ho z├ílohujem pre bud├║ce pou┼żitie. Ikona dvoch ┼í├şpok sa za─Źne ot├í─Źa┼ą a potom mi ozn├ímia, ┼że z├íloha je dokon─Źen├í. V┼íetko pripraven├ę!

Po nain┼ítalovan├ş doplnku viem, ┼że v softv├ęri je chyba a hackeri si m├┤┼żu vlo┼żi┼ą vlastn├Ż k├│d na moju str├ínku! ┼ákoda bola sp├┤soben├í a teraz som zranite─żn├í. V─Ćaka starostliv├Żm pozn├ímkam a z├íloh├ím m├┤┼żem ─żahko pou┼żi┼ą slu┼żbu BlogVault, aby som sa v ─Źase pred in┼ítal├íciou doplnku, ktor├Ż in├Żm pou┼ż├şvate─żom umo┼żn├ş vlo┼żi┼ą nespr├ívny k├│d na moju existuj├║cu str├ínku, vr├ítil v─Źas. Perfektn├ę!

Ako vid├şme, BlogVault sa ─żahko pou┼ż├şva a dokument├ícia je jednoduch├í. Neust├íle nav┼ítevujte skvel├ę mot├şvy, kde n├íjdete ─Ćal┼íie novinky o nov├Żch funkci├ích s programom BlogVault. V┼żdy m├íme najnov┼íie spr├ívy a recenzie doplnkov.

Firewall a spr├íva viacer├Żch webov├Żch str├ínok s├║─Źasne

Aktualizujte a z├ílohujte svoje webov├ę str├ínky WordPress automaticky

Ak sa m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą na jednu vec s technol├│giou, bude to tak, ┼że sa v bud├║cnosti zmen├ş. Aj pri WordPress jadro nikdy nezost├íva statick├ę a ─żudia v z├íkulis├ş v┼żdy h─żadaj├║ sp├┤soby, ako vylep┼íi┼ą z├íkladn├║ verziu. S poslednou zmenou bol predstaven├Ż Gutenberg, ─Źo bol vynikaj├║ci krok pre niektor├Żch webmasterov a pre ostatn├Żch devastuj├║ci. Ak si chcete by┼ą ist├ş, ┼że va┼íe webov├ę str├ínky funguj├║ tak, ako chcete, je potrebn├í aktualiz├ícia. Jedinou v├Żzvou je, ┼że aktualiz├ície nefunguj├║ v┼żdy spr├ívne alebo m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą konflikty medzi existuj├║cimi doplnkami.

Kedyko─żvek m├íte skvel├║ aktualiz├íciu alebo doplnok WordPress, ktor├Ż je komplexn├Ż pre va┼íe nastavenie, uistite sa, ┼że m├íte k├│piu webovej str├ínky, ktor├í bola vytvoren├í pred vykonan├şm ak├Żchko─żvek nov├Żch aktualiz├íci├ş. To v├ím umo┼żn├ş vr├íti┼ą sa v ─Źase do bodu pred aktualiz├íciou v pr├şpade, ┼że sa nov├Ż k├│d nebude dobre mie┼ía┼ą s aktu├ílnymi prvkami. Ak vykon├ívate automatick├ę z├ílohovanie, z├şskate viac bodov obnovenia, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą. S mnoh├Żmi r├┤znymi bodmi obnovenia m├┤┼żete minimalizova┼ą mno┼żstvo cenn├Żch ├║dajov alebo pr├íce, ktor├║ strat├şte, a mnohokr├ít ich necha┼ą na nule.

─Äal┼í├şm aspektom, ktor├Ż treba vzia┼ą do ├║vahy, je, ke─Ć vlastn├şk webov├Żch str├ínok za─Źne vylep┼íova┼ą doplnky a r├┤zne aspekty webu. Ak nie ste profesion├íl, na str├ínkach sa m├┤┼żu vykona┼ą zmeny, ktor├ę nebudete m├┤c┼ą vr├íti┼ą. V┼íetci sme mali ─Źasy, ke─Ć sa sna┼ż├şme opravi┼ą doplnok, ktor├Ż zlyhal s neo─Źak├ívan├Żmi v├Żsledkami, preto┼że mnoho komponentov je vz├íjomne prepojen├Żch. Pracujte neboj├ícne a nezabudnite vykona┼ą aktualiz├íciu tesne predt├Żm, ako za─Źnete meni┼ą d├┤le┼żit├ę ─Źasti webu, aby ste predi┼íli v├Żpadkom.