Ako vytvori┼ą z├ílohu v WordPress

V┼íetci sa sna┼ż├şme, aby boli na┼íe str├ínky v bezpe─Ź├ş, vr├ítane v├Żberu bezpe─Źn├ęho hostite─ża a pou┼żitia siln├Żch hesiel, aby sme predi┼íli hrubej sile alebo h├ídaniu hackerov. Jednou z najlep┼í├şch vec├ş, ktor├║ m├┤┼żete urobi┼ą, ak si chcete odd├Żchnu┼ą, je zd├┤razni┼ą spo─żahliv├ę z├ílohy. Pre─Źo je to tak?

Napriek krokom, ktor├ę podniknete na ochranu svojich webov├Żch str├ínok, st├íle existuj├║ nov├ę sp├┤soby, ako naru┼íi┼ą bezpe─Źnos┼ą. Nulov├ę prieskumy s├║ cenn├ę z nejak├ęho d├┤vodu, a to preto, ┼że proti nim v s├║─Źasnosti neexistuje ┼żiadna obrana ani oprava. To znamen├í, ┼że m├┤┼żete ma┼ą k dispoz├şcii najsilnej┼íie zabezpe─Źenie a st├íle riskujete stratu cenn├Żch ├║dajov. Ak si zarob├şte na ┼żivobytie so svoj├şm webom online alebo dokonca s pr├şjmom z obchodu s elektronick├Żm obchodom, ak je str├ínka deaktivovan├í, m├┤┼że to sp├┤sobi┼ą vlnenie, ktor├ę ovplyvn├ş cel├Ż v├í┼í ┼żivot!

Pravideln├ę vykon├ívanie viacer├Żch z├íloh je t├Żm spr├ívnym sp├┤sobom, ako sa pripravi┼ą na neo─Źak├ívan├ę. V├Ą─Ź┼íina z├ílohy netrv├í dlho a je mo┼żn├ę ich vykona┼ą iba v nieko─żk├Żch min├║tach namiesto ─Źakac├şch dn├ş. Pozrime sa na nieko─żko ─Ćal┼í├şch oblast├ş, ktor├ę dokazuj├║, pre─Źo s├║ pravideln├ę z├ílohy so spr├ívnymi doplnkami tak├ę d├┤le┼żit├ę.

Ako vytvori┼ą z├ílohu v WordPress

Jednoduch├ę z├ílohovanie pomocou slu┼żby BlogVault

Ak pr├íve potrebujete doplnok, ktor├Ż dok├í┼że vytvori┼ą z├ílohy, na ktor├ę sa m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą, vysk├║┼íajte BlogVault. Je to perfektn├í vo─żba pre WordPress, preto┼że ide o doplnok, ktor├Ż u┼ż bol vytvoren├Ż pre v├ís. WordPress rob├ş in┼ítal├íciu ka┼żd├ęho doplnku ve─żmi jednoduch├Żm a automatizovan├Żm. Prejdite na web alebo na informa─Źn├Ż panel lokality WordPress ako spr├ívca. Na hlavnom paneli WordPress m├┤┼żete vyh─żad├íva┼ą doplnky a nain┼ítalova┼ą ich pomocou nieko─żk├Żch kliknut├ş.

Viac ako 500 000 webov tomuto doplnku d├┤veruje, tak┼że z jeho popularity je mo┼żn├ę odvodi┼ą, ┼że program je vynikaj├║ci. ├Üspe┼ínos┼ą je 99.9% a nemus├şte sa prihlasova┼ą, aby ste mohli manu├ílne meni┼ą svoje z├ílohy. Syst├ęm pre v├ís urob├ş v┼íetko, tak┼że nemus├şte zanech├íva┼ą upomienky na telef├│ne ani p├şsa┼ą pozn├ímky pre seba. Automatiz├ícia je ve─żmi v├Żkonn├í a m├┤┼że u┼íetri┼ą ve─ża ─Źasu, tak┼że nemus├şte pon├íh─ża┼ą, aby ste obnovili d├íta alebo stratili ─Źas ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł, ke─Ć vytvor├şte z├ílohu manu├ílne.

Vzia┼ą sp├Ą┼ą

BlogVault Primer

Po in┼ítal├ícii doplnku BlogVault sa pozrite na svoje mo┼żnosti a kliknite na str├ínky. Tu n├íjdete v┼íetky str├ínky, pre ktor├ę m├íte kontrolu a pre ktor├ę m├┤┼żete vytvori┼ą z├ílohu. V pravom hornom rohu sledujte tla─Źidlo PRIDAJTE NOV├Ü STR├üNKU, Toto tla─Źidlo v├ím umo┼żn├ş prida┼ą na t├║to str├ínku to─żko str├ínok, ko─żko je potrebn├ę. T├íto mo┼żnos┼ą je ide├ílna pre digit├ílnu marketingov├║ agent├║ru alebo webov├ęho v├Żvoj├íra zodpovedn├ęho za r├┤zne klientske str├ínky. Na tejto hlavnej str├ínke m├┤┼żete spusti┼ą v┼íetky z├ílohy, tak┼że nemus├şte preh─żad├íva┼ą viac adres├írov, aby ste naklonili spravovan├ę weby.

Po pridan├ş str├ínok sa zobraz├ş ├║plne vpravo, ┼że m├íte mo┼żnos┼ą synchroniz├ície a zobraz├ş sa v├ím pri poslednej synchroniz├ícii str├ínok. Ak si v┼íimnete, ┼że ste sa u┼ż nejak├Ż ─Źas neaktualizovali, m├┤┼żete spusti┼ą nov├║ synchroniz├íciu na ovl├ídacom paneli. Ak chce u┼ż├şvate─ż ─Ćal┼íie inform├ície, kliknite na jednu z tu uveden├Żch lokal├şt.

Kliknut├şm na jednotliv├ę webov├ę str├ínky z├şskate podrobnej┼íie inform├ície. Odtia─żto m├┤┼żete vidie┼ą, ko─żko z├íloh ste u┼ż vytvorili. Viac je v┼żdy lep┼íie a pon├║ka ─Ćal┼íie mo┼żnosti stravovania. Je to skvel├Ż n├ípad, preto┼że m├┤┼żete vykona┼ą zmenu na webovej str├ínke a uvedomi┼ą si, ┼że to bola nespr├ívna zmena nieko─żko t├Ż┼żd┼łov po zmene. T├Żm, ┼że m├íte viac z├ílo┼żn├Żch bodov, m├┤┼żete ur─Źi┼ą, kde sa v┼íetko pokazilo, a za─Źnite odznova pred ├║pravou konfigur├ície alebo vlo┼żen├şm chybn├ęho doplnku do syst├ęmov├ęho adres├íra. S nieko─żk├Żmi bodmi obnovenia ho m├┤┼żete takmer pova┼żova┼ą za stroj ─Źasu. Vyberte ├║daje, do ktor├Żch sa chcete vr├íti┼ą, a pou┼żite ich ako nov├║ in┼ítal├íciu.

Obnovuje sa bacup

M├┤┼żete nielen vidie┼ą po─Źet z├íloh, ale aj ve─żkos┼ą s├║borov a tabuliek na webe. Z├şskate tak dobr├Ż preh─żad o tom, ako dlho bude trva┼ą vytvorenie z├ílohy. Je zrejm├ę, ┼że ─Ź├şm v├Ą─Ź┼íia je str├ínka, t├Żm viac ─Źasu bude trva┼ą, k├Żm sa vytvor├ş k├│pia. Pri poh─żade doprava m├íte nieko─żko mo┼żnost├ş zalo┼żen├Żch na zabezpe─Źen├ş, ako napr├şklad po─Źet skontrolovan├Żch s├║borov a ─Źi sa zistil ┼íkodliv├Ż k├│d.

Dodato─Źn├ę bezpe─Źnostn├ę opatrenia prostredn├şctvom z├ílohovania a br├íny firewall

M├íte obavy, ┼że je v├í┼í web napadnut├Ż? Firewall zaznamen├í prihlasovacie pokusy na web a po┼żiadavky na prenos. Ak v niektorom z nich existuje ┼ípi─Źka, mo┼żno n├íjdete hackera, ktor├Ż sa sna┼ż├ş vyhn├║┼ą va┼íim bezpe─Źnostn├Żm opatreniam. Va┼íe zistenia okam┼żite ozn├ímte oddeleniu InfoSec va┼íej spolo─Źnosti alebo kontaktujte odborn├şka v tejto oblasti. Ak sa hacker pok├║┼ía z├şska┼ą pr├şstup, m├┤┼żete podnikn├║┼ą kroky na ─Ćal┼íie posilnenie str├ínky a zabr├ínenie jej prieniku.

Zoznamy doplnkov na va┼íom webe s├║ tie┼ż uveden├ę a povedia v├ím, ko─żko akt├şvnych je. Ak s├║ potrebn├ę aktualiz├ície, budete to tie┼ż vedie┼ą, ale pred vykonan├şm zmeny sa uistite, ┼że m├íte z├ílohu! Spr├ívy m├┤┼żu by┼ą automatizovan├ę a zasielan├ę v├ím pravidelne, tak┼że v┼żdy viete o stave webovej str├ínky a vytvoren├Żch z├íloh├ích. Ak pripravujete webov├║ str├ínku pred jej spusten├şm, m├┤┼żete tie┼ż vidie┼ą pokrok na tomto paneli.

V pravom hornom rohu kliknite na ikonu ukazuj├║cu dve oto─Źn├ę ┼í├şpky a vytvorte kruh. Toto je va┼íe tla─Źidlo synchroniz├ície a umo┼żn├ş v├ím vytvori┼ą potrebn├║ z├ílohu. Na za─Źiatku m├┤┼żete pozn├ímky prid├íva┼ą sami. Je u┼żito─Źn├ę vedie┼ą, pre─Źo ste vytvorili z├ílohu a ozna─Źi┼ą ak├ęko─żvek zmeny, ktor├ę by ste mohli urobi┼ą.

Chcem nain┼ítalova┼ą doplnok s n├ízvom Rich Reviews, preto┼że je to pre pou┼ż├şvate─żov WordPressu ┼íikovn├Ż sp├┤sob zhroma┼ż─Ćovania koment├írov a ich zobrazovania v rebr├ş─Źku vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov. Bohat├ę recenzie s─żubuj├║ zv├Ż┼íenie po─Źtu kliknut├ş a pril├íkanie ─Ćal┼í├şch ─żud├ş, aby nav┼ít├şvili m├┤j web. N├ív┼ítevn├şci m├┤┼żu prezera┼ą produkty, kateg├│rie alebo cel├Ż web. Pred in┼ítal├íciou tohto doplnku som r├Żchlo poznamenal, pre─Źo ho z├ílohujem pre bud├║ce pou┼żitie. Ikona dvoch ┼í├şpok sa za─Źne ot├í─Źa┼ą a hovoria mi, ┼że je z├íloha dokon─Źen├í. V┼íetko pripraven├ę!

Po nain┼ítalovan├ş doplnku viem, ┼że do┼ílo k chybe v softv├ęri a hackeri m├┤┼żu vlo┼żi┼ą vlastn├Ż k├│d na moju webov├║ str├ínku! ┼ákoda u┼ż bola sp├┤soben├í a teraz som zranite─żn├í. V─Ćaka starostliv├Żm pozn├ímkam a z├íloh├ím m├┤┼żem ─żahko pou┼żi┼ą slu┼żbu BlogVault, aby som sa v ─Źase pred in┼ítal├íciou doplnku, ktor├Ż umo┼żn├ş ostatn├Żm pou┼ż├şvate─żom vlo┼żi┼ą nespr├ívny k├│d na moju existuj├║cu webov├║ str├ínku, vr├ítil v─Źas. Perfektn├ę!

Ako vid├şme, BlogVault sa ─żahko pou┼ż├şva a dokument├ícia je jednoduch├í. Neust├íle nav┼ítevujte skvel├ę mot├şvy, kde n├íjdete ─Ćal┼íie novinky o nov├Żch funkci├ích s programom BlogVault. V┼żdy m├íme najnov┼íie spr├ívy a recenzie doplnkov.

Firewall a spr├íva viacer├Żch serverov s├║─Źasne

Aktualizujte a zálohujte svoje stránky WordPress automaticky

Ak sa s technol├│giou m├┤┼żete spo─żahn├║┼ą na jednu vec, v bud├║cnosti sa to zmen├ş. Aj pri WordPress jadro nikdy nezost├íva statick├ę a ─żudia v z├íkulis├ş v┼żdy h─żadaj├║ sp├┤soby, ako vylep┼íi┼ą z├íkladn├║ verziu. S poslednou zmenou bol predstaven├Ż Gutenberg, ktor├Ż bol pre niektor├Żch spr├ívcov webu vynikaj├║ci a pre ostatn├Żch devastuj├║ci. Ak chcete zabezpe─Źi┼ą, aby va┼íe webov├ę str├ínky fungovali tak, ako chcete, mus├şte vykona┼ą aktualiz├ície. Jedinou v├Żzvou je, ┼że aktualiz├ície nefunguj├║ v┼żdy spr├ívne alebo m├┤┼żu vytv├íra┼ą konflikty medzi existuj├║cimi doplnkami.

V┼żdy, ke─Ć m├íte k dispoz├şcii skvel├║ aktualiz├íciu alebo doplnok WordPress, ktor├Ż je komplexn├Ż pre va┼íu in┼ítal├íciu, uistite sa, ┼że pred vykonan├şm ak├Żchko─żvek nov├Żch aktualiz├íci├ş m├íte k├│piu str├ínky, ktor├í bola vytvoren├í. To v├ím umo┼żn├ş vr├íti┼ą sa v ─Źase do bodu pred aktualiz├íciou, ak sa nov├Ż k├│d nebude dobre mie┼ía┼ą s aktu├ílnymi prvkami. Pri automatickom z├ílohovan├ş to pon├║ka nieko─żko bodov obnovenia, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą. S mnoh├Żmi r├┤znymi bodmi obnovenia m├┤┼żete minimalizova┼ą mno┼żstvo cenn├Żch ├║dajov alebo pr├ícu, ktor├║ strat├şte, a ─Źasto ich necha┼ą na nule.

─Äal┼í├şm aspektom, ktor├Ż je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą, je, ke─Ć vlastn├şk webov├Żch str├ínok za─Źne upravova┼ą doplnky a r├┤zne aspekty webovej str├ínky. Ak nie ste profesion├íl, je mo┼żn├ę na webe vykona┼ą zmeny, ktor├ę nebudete m├┤c┼ą vr├íti┼ą. V┼íetci sme mali chv├şle, ke─Ć sme sa sna┼żili opravi┼ą doplnok, ktor├Ż zlyhal s neo─Źak├ívan├Żmi v├Żsledkami, preto┼że mnoh├ę komponenty s├║ vz├íjomne prepojen├ę. Pracujte bez strachu a aktualizujte sk├┤r, ako za─Źnete meni┼ą d├┤le┼żit├ę ─Źasti webu, aby ste predi┼íli v├Żpadkom.