Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako vytvoriť webovú stránku pre malé podniky: Krok za krokom (2020)

Chcete vytvoriť webovú stránku pre svoju malú firmu, aby ste na internete našli nových zákazníkov? Vytvorenie webovej stránky pre malú firmu sa stalo veľmi jednoduchým a všetko môžete urobiť sami bez toho, aby ste si najali vývojára. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko vytvoriť webovú stránku pre malé firmy (krok za krokom).

Vytvorte webovú stránku pre malú firmu

Prešiel 0, Pred vytvorením webovej stránky pre malú firmu

Na rozdiel od starých čias sa vytváranie webovej stránky pre malú firmu stalo veľmi jednoduchým. Podľa nášho podrobného sprievodcu môžete robiť všetko sami, bez toho, aby ste vedeli akékoľvek kódovanie alebo najali vývojára.

Tu je prehľad toho, čo sa dozviete:

Výber názvu domény pre webové stránky malých firiem
Webbhotellköp
Nainštalujte WordPress
Vytvorte obsah svojej webovej stránky pre malé podniky
Vyberte šablónu a zmeňte vzhľad svojej webovej stránky
Pridajte ďalšie funkcie pomocou doplnkov a rozšírení
Zdroje, ktoré vám pomôžu a vylepšia vaše zručnosti WordPress

Aká je najlepšia platforma na vytvorenie webovej stránky pre malé podniky?

Najväčšou chybou, ktorú väčšina začiatočníkov urobí, je výber nesprávnej platformy na vytvorenie komerčnej webovej stránky. Našťastie ste tu, aby ste neurobili túto chybu.

WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete. Poskytuje 32% všetkých webových stránok na internete vrátane miliónov webových stránok malých firiem na celom svete.

Najlepšie na WordPress je to, že vám poskytuje prístup k tisícom premed šablón stránok, rozšírení a doplnkov. Môžete si vytvoriť takmer akýkoľvek typ webovej stránky bez toho, aby ste sa museli učiť kódovať.

Po tomto sa pozrime na to, ako ľahko vytvoriť webovú stránku pre malé podniky s programom WordPress s rozpočtom.

Prešiel 1, Čo potrebujete na vytvorenie webovej stránky pre malé firmy

Na vytvorenie webovej stránky pre malé podniky potrebujete nasledujúce tri prvky.

Názov domény: bude to názov vašej stránky, napríklad wpbeginner.com
Hostiteľ webhostingu – toto bude vaša webová stránka a kde budú uložené všetky vaše súbory
60 minút času

Pripravený? Začnime.

Prešiel 2, Nastavte si webovú stránku pre malé firmy

K dispozícii sú dva typy WordPress. WordPress.com, čo je hostingové riešenie, a potom máte WordPress.org aka WordPress s vlastným hosťovaním. Pozrite si naše úplné porovnanie stránok WordPress.com a WordPress.org, aby ste porozumeli rozdielu.

Použijeme WordPress.org s vlastným hosťovaním, pretože vám poskytuje okamžitý prístup ku všetkým hotovým funkciám WordPress.

Na vytvorenie webovej stránky potom budete potrebovať názov domény WordPress a hostiteľa.

Na konfiguráciu vašich stránok vám odporúčame použiť Bluehost. Je to jedna z najväčších hostingových spoločností na svete a oficiálne odporúčaný poskytovateľ hostingu WordPress.

Zvyčajne platíte 14,99 USD ročne za doménové meno a webhosting začína od 70,99 $ mesačne. To je veľa peňazí, ak ste len začínajú.

Našťastie sa spoločnosť Bluehost zaviazala ponúknuť našim používateľom bezplatné doménové meno, SSL a 60% zľavu na webhosting. V podstate môžete začať s 20,75 dolárov mesačne.

→ Kliknite sem a uplatnite si túto exkluzívnu ponuku Bluehost ←

Budeme pokračovať a kúpiť si doménové meno a hostiteľa.

Prešiel 3, Výber názvu domény pre webové stránky malých firiem

Najprv musíte navštíviť web Bluehost v novom okne prehliadača a kliknúť na zelené tlačidlo „Spustiť teraz“.

Počnúc Bluehostom

Na nasledujúcej stránke budete vyzvaní, aby ste si vybrali cenový plán. Plány Basic a Plus sú najobľúbenejšími možnosťami medzi vlastníkmi malých podnikov.

Vyberte si plán

Kliknutím na tlačidlo „Vybrať“ vyberte plán a prejdite na ďalší krok.

Zobrazí sa výzva na výber názvu domény pre vaše stránky.

Vyberte názov domény pre svoj web

Tipy na nájdenie názvu domény pre webové stránky vašej spoločnosti

Názvy domén sú kľúčové pre úspech vašich webových stránok. Mali by ste stráviť nejaký čas výberom perfektného názvu domény pre svoju firmu, ale neprevažujte ho.

      Držte sa verzie .com, pretože používatelia si ľahšie zapamätajú čas (pozri .com vs. .net, čo je lepšie)
      Názov vašej domény musí súvisieť s vašou firmou (napríklad stargardening.com)
      Ak uprednostňovaný názov domény nie je k dispozícii, skúste k nemu pridať geografické umiestnenie. Zvyšuje sa tým viditeľnosť vašej domény vo výsledkoch miestneho vyhľadávania (napríklad stargardeninghouston.com).
      Nechajte to jednoduché, krátke a ľahko vysloviteľné.

Potrebujete ďalšiu pomoc? Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako zvoliť najlepší názov domény pre web svojej firmy.

určiť si bod 4, Inštalácia WordPress

Po výbere názvu domény sa zobrazí výzva na zadanie informácií o účte, ako je meno, adresa, e-mail atď.

Nižšie sú uvedené niektoré ďalšie možnosti ubytovania, ktoré si môžete kúpiť. Neodporúčame vám, aby ste si tieto doplnky kupovali ihneď, takže ich vypnite. V prípade potreby ich môžete kedykoľvek pridať.

Zrušte začiarknutie krytu zariadenia

Aby ste dokončili nákup, musíte pridať svoje platobné informácie.

Po dokončení nákupu dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do ovládacieho panela vášho hostiteľa.

Bluehost automaticky nainštaluje WordPress za vás a môžete sa prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress priamo z hostiteľského panela.

Hostiteľská karta Bluehost

Po prihlásení sa zobrazí administratívna oblasť WordPress. Tu budete spravovať svoj web, meniť nastavenia a pridávať nový obsah.

Prístrojová doska WordPress

Prešiel 5, Vytvorte dizajn obsahu pre webové stránky malých firiem

Teraz, keď ste nainštalovali WordPress, musíte vytvoriť zhrnutie obsahu stránok. Dobré webové stránky pre malé podniky sú jednoduché a riadia sa štandardným webovým dizajnom.

Stačí ísť na Stránky »Pridať nový vytvoriť novú stránku WordPress.

Pridajte novú stránku do WordPress

Nerobte si starosti s obsahom, textom a obrázkami. Pridanie jednoduchého názvu, textu a niekoľkých obrázkov je jednoduché. Tieto stránky môžete kedykoľvek upraviť a podľa potreby pridať ďalší obsah.

Toto sú niektoré z najbežnejších stránok používaných pri navrhovaní webových stránok pre malé podniky.

      webové stránky – Toto je uvítacia stránka na vašom webe. Pridajte názov svojej spoločnosti volaním na vaše služby / produkty alebo kontaktnú stránku. Uveďte stručný popis toho, prečo by si ho mali zákazníci zvoliť.

      O nás – Vaši zákazníci chcú skôr, ako sa môžu rozhodnúť, vedieť viac o ľuďoch v spoločnosti. Vytvorte o nás stránku s cieľom informovať používateľov, kto ste, aké sú vaše obchodné hodnoty a aké relevantné skúsenosti máte vo svojom odbore.

      Služby / produkty – Vytvorte stránku na zobrazenie informácií o službách alebo produktoch, ktoré ponúkate. Pridajte názov pre každú službu / produkt a uveďte stručný popis. Môžete tiež pridať ceny alebo požiadať používateľov, aby vás kontaktovali a požiadali o cenovú ponuku.

      Kontaktuj nás – Toto je stránka, na ktorú vás používatelia musia kontaktovať. Musíte pridať kontaktný formulár, aby vás používatelia mohli priamo kontaktovať. Môžete tiež pridať fyzickú adresu alebo telefónne číslo spoločnosti.

V prípade potreby môžete vytvoriť aj ďalšie stránky. Môžete napríklad vytvoriť samostatnú stránku blogu, jednotlivé stránky pre každú službu alebo produkt a ďalšie.

Prešiel 6, Vyberte si dizajn svojho webu

WordPress je štandardne dodávaný so základnou šablónou, ktorú môžete použiť. Ak sa vám predvolená téma nepáči, môžete si vybrať z tisícov bezplatných a platených tém WordPress.

Môžete sa pozrieť na náš výber najlepších tém WordPress pre obchodné weby. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, prečítajte si naše tipy na výber dokonalého motívu WordPress pre svoj web.

Odporúčame vám hľadať jednoduchý dizajn, ktorý vyzerá dobre a má všetky správne prvky.

Webová stránka spoločnosti má zvyčajne navrchu navigačnú ponuku. Na webových stránkach sa zvyčajne nachádza uvítacia správa s tlačidlom volania, po ktorej nasleduje ďalší obsah.

Príklady jednoduchého dizajnu komerčných webových stránok

Po výbere témy môžete pokračovať a nainštalovať ju. Podrobné pokyny nájdete v našej príručke pre začiatočníkov k inštalácii témy WordPress.

Každá téma WordPress má rôzne nastavenia na prispôsobenie svojho vzhľadu. Mnoho z týchto možností je k dispozícii v systéme Windows 7 Vzhľad »Prispôsobiť stránka v oblasti správcu WordPress.

Prispôsobte si vzhľad svojich webových stránok vo WordPress

Odtiaľto môžete pridávať navigačné ponuky, meniť farby, pridávať alebo odstraňovať rôzne sekcie a ďalšie. Ak ste s návrhom spokojní, nezabudnite kliknúť na tlačidlo Zverejniť v hornej časti a uložte zmeny.

Ak nemôžete nájsť tému, ktorá vyhovuje vašim potrebám, môžete použiť jednu z populárnych verzií drag-and-drop aplikácie WordPress na vytvorenie vlastného rozloženia pre vaše potreby.

Odporúčame použiť tému Beaver Builder alebo Divi.

Prešiel 7, Pomocou doplnkov WordPress môžete pridať ďalšie funkcie

Pridajte doplnky WordPress

Doplnky WordPress sú ako aplikácie pre vaše stránky WordPress. Môžete ich nainštalovať a pridať na svoje stránky nové funkcie, ako sú kontaktné formuláre, Google Analytics, ovládacie prvky a ďalšie.

Existuje viac ako 50 000 bezplatných doplnkov dostupných iba v adresári doplnkov WordPress. To znamená, že bez ohľadu na funkciu, ktorú chcete pridať, existuje veľká šanca, že pre ňu nájdete doplnok.

Nižšie sú uvedené doplnky, ktoré inštalujeme na každú stránku:

      WPForms Lite – Pridajte kontaktné formuláre na svoj web WordPress

      Váš SEO: Vylepšite svoj SEO WordPress a získajte väčšiu návštevnosť od spoločnosti Google

      MonsterInsights (free) – Pomáha sledovať štatistiky návštevníkov pomocou služby Google Analytics

      WP Super Cache: Zvýšte rýchlosť svojej stránky pridaním vyrovnávacej pamäte

      UpdraftPlus – bezplatný záložný doplnok WordPress

      Sucuri: bezplatný skener malware na webových stránkach

Potrebujete pre svoje stránky skvelé doplnky? Pozrite si náš odborný výber kľúčových doplnkov WordPress pre komerčné stránky.

Podrobné pokyny nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Prešiel 8, Naučte sa WordPress

Teraz, keď máte webovú stránku WordPress, možno budete chcieť rozšíriť svoju hru a získať ďalšie tipy na vylepšenie svojej stránky.

WPBeginner je najväčšia bezplatná webová stránka zdrojov WordPress na svete. Nasledujú užitočné zdroje WordPress, ktoré sa nachádzajú vo WPBeginner, pričom všetky sú úplne zadarmo.

      Blog WPBeginner – tu zverejňujeme naše pokyny, pokyny a podrobné príručky pre WordPress.

      Videá WPBeginner – tieto podrobné videá vám pomôžu naučiť sa WordPress RÝCHLE.

      WPBeginner o YouTube: Potrebujete viac inštrukcií pre video? Prihláste sa na odber nášho kanála YouTube s viac ako 52 000 predplatiteľmi a viac ako 7 milióny návštev.

      WPBeginner Dictionary – Najlepšie miesto pre začiatočníkov, ktorí sa chcú zoznámiť s jazykom WordPress.

      Plán WPBeginner – pozrite sa na doplnky, nástroje a služby, ktoré používame na WPBeginner.

      Ponuky WPBeginner – exkluzívne zľavy na produkty a služby WordPress pre používateľov WPBeginner.

Môžete tiež použiť Google na nájdenie odpovedí vo WPBeginner jednoduchým pridaním „wpbeginner“ na koniec hľadaného výrazu.

Ak nenájdete odpoveď, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára. Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme na vašu otázku odpovedali alebo vás nasmerovali správnym smerom.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako vytvoriť webovú stránku pre malé firmy. Môžete si tiež pozrieť náš kompletný sprievodca SEO pre začiatočníkov WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube na pozeranie videozáznamu s programom WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,

Table of Contents