Ako vytvori┼ą vlastn├ę miniat├║ry YouTube

Ste frustrovan├ş mo┼żnos┼ąou miniat├║ry YouTube predvolen├ę n├íhodn├ę pre va┼íe vide├í?

Kie┼ż by si mohol vytvorte nie─Źo vlastn├ę, aby ste vylep┼íili svoje n├ízory?

Od decembra 2011 YouTube urobil na vašich stránkach radikálne zmeny.

V┼íetko z rozlo┼żenia domovskej str├ínky, farieb webov├Żch str├ínok a dokonca aj vzh─żadu prehr├íva─Źov videa sa dramaticky zmenili.

┼Żiadna z t├Żchto estetick├Żch zmien v┼íak nemala skuto─Źn├Ż vplyv na sp├┤sob, ak├Żm mus├şme uv├ídza┼ą na trh vide├í YouTube,

T├íto najnov┼íia zmena v┼íak m├┤┼że by┼ą najv├Ą─Ź┼íou zmenou, ktor├║ m├┤┼żu vyu┼żi┼ą odborn├şci na video marketing. Predstavujeme n├íh─żad videa z YouTube personalizovan├ę.

Z podporn├ęho port├ílu spolo─Źnosti YouTube, pokyny na odovzdanie vlastnej miniat├║ry.

Trochu pozadia

V apr├şli 2012 YouTube ticho spustil mo┼żnos┼ą, ┼że v┼íetky kan├íly YouTube sa stal partnerom spolo─Źnosti YouTube, ÔÇťTento origin├ílny partnersk├Ż program pre rok 2007 YouTube Sklad├í sa z selekt├şvneho klubu producentov obsahu s ve─żk├Żm publikom a mnoh├Żch n├ív┼ítevn├şkov.

T├şto p├┤vodn├ş partneri maj├║ pr├şstup k ─Ćal┼í├şm funkci├ím a mo┼żnostiam, ktor├ę im pom├┤┼żu pred├íva┼ą ich vide├í, ktor├ę nikto in├Ż nemal (napr├şklad vlastn├║ miniat├║ru videa YouTube).

potom YouTube Ozn├ímil, ┼że ktoko─żvek by sa mohol sta┼ą partnerom, a ka┼żd├Ż sa pon├íh─żal spe┼ła┼żi┼ą svoj kan├íl a naplni┼ą svoje vide├í mno┼żstvom ru┼íiv├Żch a 15-sekundov├Żch rekl├ím, ktor├ę div├íkov trochu otravuj├║. St├íle v┼íak neexistovali ┼żiadne zvl├í┼ítne ─Źlensk├ę privil├ęgi├í, napr├şklad mo┼żnos┼ą Prisp├┤soben├í miniat├║ra … doteraz.

YouTube u┼ż potichu (a selekt├şvne) implementoval vlastn├Ż n├íh─żad YouTube be┼ża┼ą na niektor├ę kan├íly za posledn├Ż mesiac.

Aká je vlastná miniatúra YouTube?

┼Żiadne zmeny ani aktualiz├ície ma n├║tili tak nad┼íen├Ż, ako je tento!

Do teraz, YouTube N├íhodne (n├íhodne) ste vybrali tri statick├ę obr├ízky, ktor├ę si m├┤┼żete zvoli┼ą ako miniat├║ru videa. To znamen├í, ┼że ste pravdepodobne n├║ten├ş vybra┼ą si jeden z najhor┼í├şch mo┼żn├Żch sn├şmok obrazovky.

miniat├║ra videa
Teraz si m├┤┼żete zvoli┼ą vlastn├║ miniat├║ru.

Ale to sa men├ş. Vybran├ş pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu teraz nahra┼ą obr├ízok pod─ża vlastn├ęho v├Żberu, aby mohli svoje video vykresli┼ą, T├şto pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu teraz vyberte miniat├║ru pre va┼íe video a t├íto miniat├║ra sa zobraz├ş na str├ínkach s v├Żsledkami vyh─żad├ívania, s├║visiacich vide├ích a ako ├║vodn├Ż obr├ízok na vlo┼żen├Żch vide├ích.

Pre─Źo je to tak├ę d├┤le┼żit├ę?

Toto je nov├í v├Żkonn├í funkcia pre predajcov YouTube,

Jeden z najjednoduch┼í├şch sp├┤sobov z├şskajte viac prehrat├ş svojich vide├ş m├í ma┼ą atrakt├şvny n├íh─żad. Ke─Ć m├íte mal├║ kontrolu nad v├Żberom miniat├║r, nech├íte ve─ża n├íhod.

atrakt├şvny n├íh─żad
Vyberte miniat├║ry, ktor├ę najlep┼íie zodpovedaj├║ va┼íim marketingov├Żm cie─żom. YouTube,

Ale je toho viac. YouTube v skuto─Źnosti meria mieru prekliknutia (MP) v├í┼ího videa.

Stru─Źne povedan├ę, ak je va┼íe video hodnoten├ę n. ┬░ 3 pod─ża mo┼żn├ęho k─ż├║─Źov├ęho slova, ale ka┼żd├Ż sa rozhodne klikn├║┼ą na VA┼áU miniat├║ru v miniat├║re ─Ź. ┬░ 1 a n. ┬░ 2, Je pravdepodobn├ę, ┼że YouTube nahrajte ho do rebr├ş─Źka!

M├íte mo┼żnos┼ą vlastnej miniat├║ry?

Ako m├┤┼żete z├şska┼ą mo┼żnos┼ą vlastnej miniat├║ry? Nem├ím na teba odpove─Ć.

Videl som nov├ę kan├íly, star├ę kan├íly, kan├íly s mnoh├Żmi zobrazeniami a kan├íly s iba nieko─żk├Żmi videami, ktor├ę maj├║ t├║to nov├║ mo┼żnos┼ą, zatia─ż ─Źo in├ę tak neurobia.

Nena┼íiel som vzorec a m├┤┼żem to len predpoklada┼ą YouTube t├║to funkciu pomaly implementujete pre v┼íetk├Żch (dr┼ż├şm palce).

TO skontrolujte, ─Źi ste jedn├Żm zo ┼í┼ąastn├Żch YouTubersPrejdite do svojho Spr├ívcu vide├ş a na ktoromko─żvek z va┼íich predch├ídzaj├║cich vide├ş kliknite na tla─Źidlo Upravi┼ą.

V r├ímci troch mo┼żnost├ş pre miniat├║ry objav├şte tla─Źidlo Vlastn├í miniat├║ra.

tla─Źidlo vlastnej miniat├║ry
Kliknite na tla─Źidlo Vlastn├í miniat├║ra a nahrajte miniat├║ru.

Čo ak nemáte vlastnú miniatúru?

Ak e┼íte nem├íte vlastn├║ mo┼żnos┼ą miniat├║ry, odpor├║─Źam bu─Ć trpezliv├Ż,

Medzit├Żm, Mysl├şm, ┼że spe┼ła┼żenie v├í┼ího kan├íla v├ím pom├┤┼że– Aj ke─Ć som na┼íiel nepe┼ła┼żen├ę kan├íly s touto funkciou.

spe┼ła┼żenie nastavenia ├║─Źtu
Vo svojom kan├íli m├┤┼żete povoli┼ą spe┼ła┼żenie YouTube,

V nastaveniach kan├ílov YouTube, Vyberte mo┼żnos┼ą Spe┼ła┼żenie a aktivujte ju,

Tu je moje odpor├║─Źanie: aj ke─Ć chcete, aby bol v├í┼í kan├íl spe┼ła┼żen├Ż, m├┤┼żete vyberte, ktor├ę z va┼íich vide├ş bud├║ ma┼ą reklamy, Budete chcie┼ą zru┼íte v├Żber ─Źo najviac, Rozhodol som sa jednoducho spe┼ła┼żi┼ą tri alebo ┼ítyri z mojich najstar┼í├şch vide├ş.

Pokia─ż neprin├í┼íate mili├│ny zobrazen├ş, neuvid├şte z toho ve─ża pe┼łaz├ş. Je lep┼íia zamerajte svoje video ├║silie na pril├íkanie nov├Żch potenci├ílnych z├íkazn├şkov a z├íkazn├şkov prostredn├şctvom va┼íej cesty,

─îo ke─Ć vlastn├şte miniat├║ru?

Ak ste zistili, ┼że ste jedn├Żm z m├íla ┼í┼ąastn├Żch ─żud├ş, ktor├ş u┼ż dostali tento siln├Ż marketingov├Ż dar─Źek, venujte zv├Ż┼íen├║ pozornos┼ą: mus├şte vytvorte vlastn├ę miniat├║ry pre v┼íetky va┼íe predch├ídzaj├║ce vide├í ASAP,

Pod─ża mojej te├│rie je t├íto vlastn├í mo┼żnos┼ą miniat├║ry pr├şli┼í siln├í a bude zneu┼żit├í. Ke─Ć sa to stane, YouTube m├┤┼żete to jednoducho nav┼żdy odstr├íni┼ą.

N├íjdite grafick├ęho dizajn├ęra, ktor├Ż sa d├í dosta┼ą pridajte vlastn├║ miniat├║ru do v┼íetk├Żch svojich predch├ídzaj├║cich vide├ş,

Ako by mali vyzera┼ą va┼íe vlastn├ę miniat├║ry?

Pozrite sa na toto kr├ítke video z YouTube o tom, ako vytvori┼ą “dokonal├║” miniat├║ru YouTube,

Nasleduje nieko─żko r├íd, ktor├Żmi sa treba riadi┼ą aby va┼íe vlastn├ę miniat├║ry boli ─Źo najefekt├şvnej┼íie:

# 1: Spravte to relevantn├Żm!

To, ┼że roztomil├ę deti a fotografie pekn├Żch ┼żien z├şskavaj├║ viac kliknut├ş, neznamen├í, ┼że by ste ich mali pou┼ż├şva┼ą.

Ak va┼íe miniat├║ry nes├║visia s va┼í├şm obsahom, va┼íe nov├ę publikum sa m├┤┼że zbl├ízni┼ą. Va┼íe video nielen ÔÇ×odmietneÔÇť, ale okam┼żite od├şde.

YouTube sleduje ─Źas na str├ínke. A s priemern├Żm ─Źasom str├ínky iba 3 Sekundy, va┼íe hodnotenie a n├ízory klesn├║.

urobi┼ą to relevantn├Żm
Sna┼żte sa vybra┼ą pr├şslu┼ín├ę miniat├║ry pre svoje video.

# 2: Nájdite perfektnú fotografiu

Namiesto pou┼żitia n├íhodn├ęho obr├ízka vyh─żadajte vo svojom videu statick├║ fotografiu. N├íjdite si ─Źas a n├íjdite dokonal├Ż z├íber, ktor├Ż skuto─Źne popisuje, o ─Źom je va┼íe video,

M├┤┼że to by┼ą ak─Źn├Ż v├Żstrel alebo detail tv├íre alebo nie─Źo, ─Źo up├║ta pozornos┼ą ─żud├ş.

postupnos┼ą sn├şmok nie─Źoho alebo niekoho v pohybe
Vyberte miniat├║rne obr├ízky, ktor├ę up├║taj├║ pozornos┼ą va┼íich div├íkov.

# 3: Pridaj text

Pomocou softv├ęru na ├║pravu fotografi├ş prida┼ą text zameran├Ż na zisk do tejto strely e┼íte. ─Żudia by mali by┼ą schopn├ş r├Żchlo pre─Ź├şta┼ą text a presne vedie┼ą, o ─Źom je ich video.

n├íh─żad s textom
Tento obr├ízok miniat├║ry zd├┤raz┼łuje obsah videa.

# 4: Pridajte farbu

Jasn├ę ne├│nov├ę farby maj├║ tendenciu vynikn├║┼ą omnoho viac. Za─Źle┼łte do svojej miniat├║ry jasn├ę a kontrastn├ę farby Oko div├íka teda cestuje priamo k v├ím!

Na záver

Aj ke─Ć som skuto─Źne nad┼íen├Ż touto novou funkciou, nezaber├í to kone─Źn├║ strat├ęgiu ├║spechu YouTube: Poskytnite pozoruhodn├║ hodnotu! Ako v┼żdy, pokra─Źujte doru─Źte svojmu publiku v├Żnimo─Źn├Ż obsah a posilnite div├íkaa v├Żsledky pr├şdu.

Po─Ćme skontrolujte svoj kan├íl YouTube aby ste zistili, ─Źi m├íte mo┼żnos┼ą Prisp├┤sobi┼ą miniat├║ru, Ak tak neurob├şte, cho─Ćte do toho a aktivujte vo svojom ├║─Źte funkciu spe┼ła┼żeniaa bu─Ćte trpezliv├ş.

Ak m├íte vlastn├║ funkciu miniat├║ry, mus├şte urobi┼ą ve─ża pr├íce! Z├şskajte tieto miniat├║ry ASAP!

─îo mysl├ş┼í? Svoje ot├ízky a pripomienky zanechajte v r├ím─Źeku ni┼ż┼íie.

Related Articles

Back to top button