Ako vytvori┼ą vlastn├ę miniat├║ry YouTube

Ste frustrovan├ş mo┼żnos┼ąou miniat├║ry YouTube n├íhodn├Ż vzor pre va┼íe vide├í?

Kie┼ż by si mohol vytvorte nie─Źo prisp├┤soben├ę na vylep┼íenie svojich n├ízorov?

Od decembra 2011 YouTube urobil na vašich stránkach radikálne zmeny.

V┼íetko z rozlo┼żenia domovskej str├ínky, farieb webovej str├ínky a dokonca aj vzh─żadu prehr├íva─Źov videa sa dramaticky zmenili.

┼Żiadna z t├Żchto estetick├Żch zmien v┼íak nemala skuto─Źn├Ż vplyv na sp├┤sob, ak├Żm potrebujeme vyd├íva┼ą vide├í YouTube,

T├íto najnov┼íia zmena v┼íak m├┤┼że by┼ą najv├Ą─Ź┼íou zmenou, ktor├║ m├┤┼żu vyu┼żi┼ą odborn├şci na video marketing. Predstavujeme miniat├║ru videa YouTube zvyk.

Ako vytvori┼ą vlastn├ę miniat├║ry YouTube 1

Na podpornom portáli YouTube, pokyny na odovzdanie vlastnej miniatúry.

Trochu pozadia

V apr├şli 2012 YouTube ticho spustil mo┼żnos┼ą, ┼że v┼íetky kan├íly YouTube sa stal partnerom spolo─Źnosti YouTube, ÔÇťTento origin├ílny partnersk├Ż program pre rok 2007 YouTube Sklad├í sa z selekt├şvneho klubu producentov obsahu, s ve─żk├Żm publikom a mnoh├Żmi n├ív┼ítevn├şkmi.

T├şto p├┤vodn├ş partneri maj├║ pr├şstup k ─Ćal┼í├şm zdrojom a mo┼żnostiam, ktor├ę im pom├┤┼żu pred├íva┼ą ich vide├í, ktor├ę nikto in├Ż nemal (napr├şklad vlastn├Ż n├íh─żad videa pre YouTube)

tak┼że, YouTube Ozn├ímil, ┼że ktoko─żvek by sa mohol sta┼ą partnerom, a ka┼żd├Ż sa pon├íh─żal spe┼ła┼żi┼ą svoj kan├íl a naplni┼ą svoje vide├í mno┼żstvom ru┼íiv├Żch 15-sekundov├Żch rekl├ím, ktor├ę div├íkov trochu ob┼ąa┼żuj├║. St├íle v┼íak neexistovali ┼żiadne zvl├í┼ítne ─Źlensk├ę privil├ęgi├í, ako napr├şklad mo┼żnos┼ą Vlastn├í miniat├║ra … doteraz.

YouTube diskr├ętne (a selekt├şvne) implementoval vlastn├Ż n├íh─żad pre YouTube be┼ża┼ą na niektor├Żch kan├íloch za posledn├Ż mesiac alebo viac.

Aká je vlastná miniatúra YouTube?

┼Żiadne zmeny alebo aktualiz├ície ma n├║tili tak nad┼íen├Ż!

Doteraz YouTube N├íhodne (n├íhodne) ste vybrali tri statick├ę obr├ízky, ktor├ę si m├┤┼żete zvoli┼ą ako miniat├║ru videa. To znamen├í, ┼że ste pravdepodobne n├║ten├ş vybra┼ą si jeden z najhor┼í├şch mo┼żn├Żch sn├şmok obrazovky.

miniat├║ra videaTeraz si m├┤┼żete zvoli┼ą vlastn├║ miniat├║ru.

Ale to sa men├ş. Vybran├ş pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu teraz nahra┼ą obr├ízok pod─ża vlastn├ęho v├Żberu, aby mohli va┼íe video vykresli┼ą, T├şto pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu teraz vyberte miniat├║ru pre va┼íe video a t├íto miniat├║ra sa zobraz├ş na str├ínkach s v├Żsledkami vyh─żad├ívania, s├║visiacich vide├ích a ako ├║vodn├Ż obr├ízok na vlo┼żen├Żch vide├ích.

Pre─Źo je to tak├ę d├┤le┼żit├ę?

Jedn├í sa o v├Żkonn├║ nov├║ funkciu pre YouTube,

Jeden z najjednoduch┼í├şch sp├┤sobov z├şskajte viac prehrat├ş svojich vide├ş m├í ma┼ą atrakt├şvny n├íh─żad. Ak m├íte mal├║ kontrolu nad v├Żberom miniat├║ry, nech├íva ve─ża n├íhody.

atrakt├şvny n├íh─żadVyberte miniat├║ry, ktor├ę najlep┼íie zodpovedaj├║ va┼íim marketingov├Żm cie─żom. YouTube,

Ale je toho viac. YouTube v skuto─Źnosti meria mieru prekliknutia (MP) v├í┼ího videa.

V s├║hrne, ak je va┼íe video hodnoten├ę n. ┬░ 3 pod─ża mo┼żn├ęho k─ż├║─Źov├ęho slova, ale ka┼żd├Ż sa rozhodne klikn├║┼ą na VA┼áU miniat├║ru v miniat├║re ─Ź. ┬░ 1 a n. ┬░ 2, Je pravdepodobn├ę, ┼że YouTube nahrajte ho do rebr├ş─Źka!

M├íte mo┼żnos┼ą vlastnej miniat├║ry?

Ako m├┤┼żete z├şska┼ą mo┼żnos┼ą vlastnej miniat├║ry? Nem├ím na teba odpove─Ć.

Videl som nov├ę kan├íly, star├ę kan├íly, kan├íly s mnoh├Żmi zobrazeniami a kan├íly s iba nieko─żk├Żmi videami s touto novou mo┼żnos┼ąou, zatia─ż ─Źo in├ę nie.

Nena┼íiel som vzorec a m├┤┼żem to len predpoklada┼ą YouTube t├║to funkciu pomaly implementujete pre v┼íetk├Żch (dr┼ż├şm palce).

FOR uistite sa, ┼że ste jedn├Żm zo ┼í┼ąastn├Żch YouTubersPrejdite do svojho Spr├ívcu vide├ş a na ktoromko─żvek z va┼íich predch├ídzaj├║cich vide├ş kliknite na tla─Źidlo Upravi┼ą.

V troch mo┼żnostiach miniat├║ry n├íjdete tla─Źidlo Vlastn├í miniat├║ra.

tla─Źidlo vlastnej miniat├║ryKliknite na tla─Źidlo Vlastn├í miniat├║ra a nahrajte miniat├║ru.

Čo ak nemáte vlastnú miniatúru?

Ak e┼íte nem├íte vlastn├║ mo┼żnos┼ą miniat├║ry, odpor├║─Źam bu─Ć trpezliv├Ż,

Av┼íak, Mysl├şm, ┼że spe┼ła┼żenie v├í┼ího kan├íla v├ím pom├┤┼że– Aj ke─Ć som na┼íiel nepe┼ła┼żen├ę kan├íly s touto funkciou.

spe┼ła┼żenie nastavenia ├║─ŹtuVo svojom kan├íli m├┤┼żete povoli┼ą spe┼ła┼żenie YouTube,

V nastaveniach kan├ílov YouTube, Vyberte mo┼żnos┼ą Spe┼ła┼żenie a aktivujte ju,

Tu je moje odpor├║─Źanie: aj ke─Ć chcete, aby bol v├í┼í kan├íl spe┼ła┼żen├Ż, m├┤┼żete vyberte, ktor├ę z va┼íich vide├ş bud├║ ma┼ą reklamy, Budete chcie┼ą zru┼íte za─Źiarknutie ─Źo najviac, Rozhodol som sa jednoducho spe┼ła┼żi┼ą tri alebo ┼ítyri z mojich najstar┼í├şch vide├ş.

Pokia─ż neprin├í┼íate mili├│ny zobrazen├ş, neuvid├şte z toho ve─ża pe┼łaz├ş. Je lep┼íia zamerajte svoje video ├║silie na pril├íkanie nov├Żch potenci├ílnych z├íkazn├şkov a z├íkazn├şkov prostredn├şctvom va┼íej cesty,

Čo ak máte vlastnú miniatúru?

Ak ste zistili, ┼że ste jedn├Żm z m├íla ┼í┼ąastn├Żch ─żud├ş, ktor├ş dostali tento siln├Ż marketingov├Ż dar─Źek, venujte zv├Ż┼íen├║ pozornos┼ą: mus├şte ─Źo najr├Żchlej┼íie vytvorte vlastn├ę miniat├║ry pre v┼íetky va┼íe predch├ídzaj├║ce vide├í,

Moja te├│ria je tak├í, ┼że t├íto mo┼żnos┼ą vlastnej miniat├║ry je ve─żmi v├Żkonn├í a bude zneu┼żit├í. Ke─Ć sa to stane, YouTube m├┤┼żete to jednoducho nav┼żdy odstr├íni┼ą.

N├íjdite grafick├ęho dizajn├ęra, ktor├Ż sa pripoj├ş a pridajte vlastn├║ miniat├║ru do v┼íetk├Żch svojich predch├ídzaj├║cich vide├ş,

Ako by mali vyzera┼ą vlastn├ę miniat├║ry?

Pozrite sa na toto kr├ítke video z YouTube o tom, ako vytvori┼ą ÔÇ×perfektn├║ÔÇť miniat├║ru YouTube,

Tu je nieko─żko tipov, ktor├ę treba sledova┼ą aby va┼íe vlastn├ę miniat├║ry boli ─Źo najefekt├şvnej┼íie:

# 1: Spravte to relevantn├Żm!

To, ┼że roztomil├ę deti a fotografie kr├ísnych ┼żien z├şskavaj├║ viac kliknut├ş, neznamen├í, ┼że by ste ich mali pou┼ż├şva┼ą.

Ak va┼íe miniat├║ry nes├║visia s va┼í├şm obsahom, va┼íe nov├ę publikum sa m├┤┼że hneva┼ą. Va┼íe video nielen ÔÇ×odmietneÔÇť, ale okam┼żite od├şde.

YouTube sleduje ─Źas na str├ínke. A s priemern├Żm ─Źasom str├ínky iba 3 Sekundy, va┼íe hodnotenie a po─Źet zobrazen├ş klesn├║.

urobi┼ą to relevantn├ŻmSna┼żte sa vybra┼ą miniat├║ry relevantn├ę pre va┼íe video.

# 2: Nájdite perfektnú fotografiu

Namiesto pou┼żitia n├íhodn├ęho obr├ízka vyh─żadajte fotografiu z videa. N├íjdite si ─Źas a n├íjdite perfektn├║ fotografiu, ktor├í skuto─Źne popisuje, ─Źo je va┼íe video,

M├┤┼że to by┼ą ak─Źn├í sc├ęna, detail tv├íre alebo nie─Źo, ─Źo up├║ta pozornos┼ą ─żud├ş.

postupnos┼ą sn├şmok nie─Źoho alebo niekoho v pohybeVyberte miniat├║rne obr├ízky, ktor├ę up├║taj├║ pozornos┼ą va┼íich div├íkov.

# 3: Pridaj text

Pomocou softv├ęru na ├║pravu fotografi├ş prida┼ą text zameran├Ż na zisk pre t├║to fotografiu e┼íte. ─Żudia by mali by┼ą schopn├ş pre─Ź├şta┼ą text r├Żchlo a presne vedie┼ą, o ─Źom je video.

n├íh─żad s textomTento obr├ízok miniat├║ry zd├┤raz┼łuje obsah videa.

# 4: Pridajte farbu

Jasn├ę ne├│nov├ę farby maj├║ tendenciu vynikn├║┼ą omnoho viac. Za─Źle┼łte do svojej miniat├║ry jasn├ę kontrastn├ę farby Oko div├íka tak putuje priamo k v├ím!

Na záver

Aj ke─Ć som z tejto novej funkcie skuto─Źne nad┼íen├Ż, neodstr├íni to definit├şvnu strat├ęgiu pre ├║spech YouTube: Poskytnite pozoruhodn├║ hodnotu! Ako v┼żdy, pokra─Źujte doru─Źte svojmu publiku v├Żnimo─Źn├Ż obsah a posilnite div├íkaa v├Żsledky pr├şdu.

Po─Ć skontrolujte svoj kan├íl YouTube aby ste zistili, ─Źi m├íte mo┼żnos┼ą Prisp├┤sobi┼ą miniat├║ru, Ak nie, cho─Ćte do toho a aktivujte vo svojom ├║─Źte funkciu spe┼ła┼żeniaa bu─Ćte trpezliv├ş.

Ak m├íte vlastn├║ funkciu miniat├║ry, mus├şte urobi┼ą ve─ża pr├íce! Z├şskajte tieto miniat├║ry ─Źo najr├Żchlej┼íie!

Co si myslis? Svoje ot├ízky a pripomienky zanechajte v r├ím─Źeku ni┼ż┼íie.

Related Articles

Back to top button