Ako vytvoriť titulky, ktoré idú vírusovej pomocou sociálnych médií

Máte problémy s väčším počtom kliknutí a záložiek na vaše články? Pravdepodobne existuje oblasť, kde vás sklamá váš obsah. Túto chybu urobia niekedy aj najlepší autori blogových príspevkov.

Jeden aspekt vášho písania vyžaduje veľa úsilia, aby sa to napravilo, a je také zrejmé, že sa bežne prehliada. Čo je prvé, čo vidí užívateľ sociálnych médií?

„Pozerám sa na titulky, aby som získal predstavu o tom, čo sa deje. Zriedka čítam príbehy a informujem ľudí, ktorí si pravdepodobne prečítajú správy sami.“

„Zistilo sa, že čím menej sa reklama podobá reklame a čím viac sa podobá redakcii, tým viac čitateľov sa zastaví, pozrie a prečíta.“

Áno, uhádli ste. Je držiteľom.

Bez presvedčivého nadpisu to nebude priťahovať pozornosť a váš článok sa nebude šíriť tak ľahko. Ak napíšete vynikajúci názov, získate viac kliknutí, viac záložiek a vaši čitatelia budú nútení zdieľať ho so svojimi priateľmi a kontaktmi.

Pozrite sa na posledný článok, ktorý ste napísali a ktorý pôsobil veľmi dobre (alebo ak nemáte dobrý príklad, vyberte si neporiadok).

 • Priťahuje pozornosť? Prvou prácou, ktorú musíte urobiť pri výrobe nového článku, je jeho prečítanie a vašou prvou úlohou pri prečítaní článku je upútať pozornosť čitateľa.
 • Zameria sa na konkrétne publikum? Sme do veľkej miery motivovaní vlastným záujmom a naše mozgy sú spojené, aby hľadali a počúvali každú správu, ktorá je namierená proti nám. Ak váš názov špecificky identifikuje cieľovú skupinu, všimne sa táto skupina, ak má k nej príbuzný. Ale buďte opatrní, môže to zvrátiť!
 • Je to tak Vysoko špecifické prístupy omnoho lepšie priťahujú pozornosť a vytvárajú presvedčenie ako nejasné, všeobecné vyhlásenia, ktoré sa môžu zdať nespoľahlivé. Namiesto toho, aby ste povedali „dosahujte vynikajúce výsledky“, povedzte, dosiahnite 147 nárastov.2% zárobkov s týmto jednoduchým nastavením. “
 • Vyvolávate veľa zvedavosti? Čo čitateľa nielen upozorní, ale tiež podnikne kroky? Malo by vám to dať dobrý dôvod na to, aby ste čítali ďalej, než je celý nadpis článku, a práve tu prichádza zvedavosť. Vytvorte pocit neúplnosti; čaká na zásahovej linke, takže čitateľ musí nájsť odpoveď, aby bol spokojný.
 • Sľubuje držiteľ silné výhody? Odpovie váš nadpis „Takže čo?“ Predovšetkým musí existovať odmena. Vaši čitatelia musia vedieť, čo je v nich pre nich, prečo by sa mali starať.

5 typy nadpisov

Štandardné typy nadpisov sociálnych médií inklinujú k nasledujúcim kategóriám:

 1. správy– Najmä správy, je to veľmi populárne. Oznamte niečo, zdieľajte klebety a dajte ľuďom vedieť, čo sa teraz deje. Vďaka spoločenským správam sa tradičné médiá zdajú byť pomalé a zastarané, pretože keď sa správy rozšíria na sociálnych sieťach, bežné médiá ich len zdvihnú. Nevýhodou je, že váš obsah nebude vnímaný ako trvalý, vždy bude niečo novšie, jasnejšie a modernejšie. Napríklad: „Breaking News: Biely dom sa presúva na Ban Bacon“
 2. ciele– Ponúka spôsob, ako dosiahnuť cieľ, získať viac, byť silnejší, bohatší, atraktívnejší, zdravší … celé tieto časopisy sú plné. Stačí sa pozrieť nabudúce, keď pôjdete do pokladne v supermarkete. Napríklad: „101 vyskúšalo a vyskúšalo zoznamovacie tajomstvá, aby získalo svojho vysnívaného partnera“
 3. problémy– Druhou stranou cieľa je problém. Strach predáva aj pozitívne; len sa opýtajte novín. Ekonomika, zdravie, obavy z globálnej politiky, čokoľvek. Napríklad: „Konečne! Uvoľnite svoj počítačový vírus pomocou softvéru s otvoreným zdrojom. “
 4. ako—Zdieľajte techniku, návod, receptúru alebo receptúru, aby ste dosiahli niečo praktické a užitočné. Je to niečo ako cieľ, ale namiesto sna vám dáva kroky na vytvorenie niečoho. Napríklad: „Ako získať priateľov a ovplyvniť ľudí“
 5. pobaviť—Sociálne médiá sú plné čistej zábavy. Mohlo by to byť vtipné video, roztomilá fotografia, vtip alebo dokonca odkaz na náhodne vtipné vlákno fóra. Toto je obsah prestávky na kávu, na ktorej boli postavené sociálne siete. Napríklad: „nepríjemné alebo príjemné? Absolvujte posledný test osobnosti“.

Predovšetkým musí vyvolať emocionálnu reakciu. Pamätajte, že nechceme iba „záujem“, chceme, aby sa čitateľ rozhodol, aj keď táto akcia jednoducho stlačí tlačidlo hlasovania.

Emocionálne tlačidlá

Ak naozaj chcete upútať pozornosť a prinútiť svojich čitateľov, aby konali, aj keď je to len na komentovanie alebo odovzdanie odkazu svojim priateľom, musíte ich zachytiť tam, kde je to dôležité: prejavte empatiu a nechajte sa cítiť. Dokážete čitateľa rozosmiať, plakať alebo kričať na obrazovke? Vezmite si hollywoodsky tip a emocionálne posúvajte publikum pomocou týchto tlačidiel pre rýchly prístup.

 1. Boost and Slam—Čo je najlepšie / najhoršie / najviac / najmenej? Porovnať a kontrast, najmä ak sa dá kombinovať s kontrastom (pozri # 10).
 2. Smiať sa, fandiť, ​​smiať sa alebo plakať„Ľudský záujem, ktorý ťahá za nitky srdca, vždy funguje.“ Obzvlášť keď kombinujete plač, smiech a fandenie. Len sa opýtajte Susan Boyle.
 3. Rozhorčenie, hnev a iba rozhorčenie„Vypočujte si rádio alebo hovoriace hlavy a prsty v káblovej spravodajskej sieti.“
 4. Strach, podvody, problémy a hroziace katastrofy„Boj sa, klikni.“
 5. Sexy, roztomilé a atraktívne„Sex sa predáva.“ Žiadostivosť priťahuje pozornosť.
 6. Rozdeľte a podmante si nás (proti nim)—Polarizujte svoje publikum, priťahujte pozornosť. Mnohé z reťazových listov, ktoré ho žiadajú, aby postúpil, súvisia s podporou jednej strany argumentu pri útoku na druhú stranu, najmä pokiaľ ide o politiku.
 7. Šok a úžas„Niekoho to prekvapí, predstavuje niečo tak strašne odlišné.“
 8. Zvedavosť, zmätenosť, hádanky a hádanky– Čitatelia čítali len preto, aby z hlavy dostali nápad.
 9. Chytené na mieste„Ľudia to milujú, keď sú chytení bohatí, mocní a slávni, keď robia niečo, čo by nemali robiť, najmä ak ide o ich značku alebo akceptovanú osobnosť.“
 10. Naopak, sporný a obhajca diabla—Výzva akceptovala hlboko zakorenenú múdrosť, stereotypy a predpoklady.

10 hlavných vzorcov, ktoré fungujú

Ak chcete začať vytvárať atraktívne titulky, použite nasledujúce vzorce nadpisov „vyplňte medzery“.

 1. Robíte tieto chyby ________?
 2. Tajomstvo ___________
 3. Čo nás ______ môže naučiť ________
 4. Všetko, čo viete o _____, je zlé <
 5. Ako _______ urobil _____ a môžete tiež!
 6. Ak ________, môžete ___________
 7. Nakoniec už žiadne _______
 8. Nakoniec! _________
 9. Zistite, ako milióny používateľov ______ ________
 10. Ako získať viac / lepšie / lacnejšie _______

Ak sa vám tieto hlavné myšlienky páčia, nezabudnite kliknutím sem prevziať bezplatné formáty osvedčených titulov PDF 102.

Pre vás

Podeľte sa s nami o svoje najlepšie titulky v komentároch!