Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako vytvoriť silné heslo, ktoré si pamätáte

Stále viac našich životov sa pohybuje online, potreba udržiavať bezpečné počítačové prostredie je veľmi dôležitá. Vytvorenie hesla nie je dosť dobré, musí byť STRONG. Častou chybou je však to, že si mnohí myslia, že silné heslá sa ťažko zapamätajú. Nie je to pravda a mám pre vás dobrú správu. Dnes preskúmam, ako vytvoriť heslo, ktoré je ľahko zapamätateľné, ale veľmi silné.

Ako vytvoriť bezpečné a bezpečné heslo

  1. Použite prístupovú frázu.
    • Najlepšia vec na prístupovej fráze je jej dĺžka, nie je to slovo zo slovníka av niektorých prípadoch je ľahké zadávať špeciálne znaky, ktoré sú pre ľudí a počítače ťažké a snažia sa uhádnuť svoje heslo pomocou odhadu hrubou silou. Napríklad staré heslo, ktoré som nedávno použil, bolo: Môj laptop je čierny a škaredý! – Páni, 28-znakové heslo je ľahko zapamätateľné (vidím iba môj laptop) a je takmer nemožné uhádnuť alebo hacknúť (pokiaľ neuvidíte môj laptop). Niektoré služby ako Twitter v hesle neumožňujú medzery, preto ho možno budete musieť z času na čas upraviť. Odporúčame tiež pridať číselné znaky, ak ste veľmi paranoidní a pre svoj online účet nepoužívate dvojfaktorové overenie.
  2. Použite nástroj na správu hesiel
    • Na groovyPost odporúčame dvoch správcov hesiel. LastPass a 1 heslo, Sú to skvelé aj moderné nástroje, ktoré vám pomôžu nielen vytvoriť dlhé a silné heslá, ale tiež ich bezpečne uložia online, aby ste k svojim heslám mohli bezpečne pristupovať na všetkých svojich zariadeniach.
    • Čo sa týka toho, ktorý z nich je najlepší, používam 1Password doma a LastPass v práci. Takže obidve sú dobré. Ak máš rodinu, páči sa mi to 1Password Family Plan, Ľahko sa používa a funguje iba na všetkých zariadeniach mojej rodiny.
  3. Silné heslo je jedinečné heslo.
    • Takže lákavé nikdy niekedy bol na použitie Rovnaké heslo na viacerých webových stránkach. Zdieľanie hesiel medzi webmi je ako hrať ruskú ruletu. Stačí, keď hacknete webovú stránku, ktorá vám zničí deň, najmä ak sa heslo použije na všetkých vašich online účtoch. Pridajte do svojej online stopy vrstvu zabezpečenia pomocou jedinečného hesla na každej webovej stránke. Toto je ďalší dôvod, prečo používam správcu hesiel. Každé heslo je jedinečné a 1Password ma upozorní, ak omylom znovu použijem heslo na viac ako jednom webe.
  4. Nepoužívajte slovníky slovníka,
    • Áno, viem, že vaše deti sú zábavné, ale ich mená sú strašné heslá, ako sú mesiace v roku, filmové tituly a roztomilé chlpaté zvieratá. Slová v slovníku sú predvídateľné, a Existuje viac ako milión aplikácií, ktoré sa špecializujú na útoky na účty pomocou slovníkových slov vo všetkých známych jazykoch. Jedinou výnimkou z tohto pravidla je použitie slovníkových slov v prístupovej fráze, ako je uvedené vyššie.
  5. Rovnako ako väčšina cenností v živote, aj heslá si vyžadujú údržbu.
    • Inými slovami, ak ste už chvíľu používali rovnaké heslo, zmeňte ho. Pri použití prístupovej frázy by ste opäť nemali mať problém s jednoduchými jednoduchými frázami, ktoré si ľahko zapamätáte. Ak neviete, ako zmeniť niektoré heslá svojho účtu, nezúfajte. Toto sú niektoré z najpopulárnejších sprievodcov, ako ich zmeniť. Amazon, Facebook a Twitter heslo
  6. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, heslá napísané lepiacou žltou, skryté pod klávesnicou, nezabezpečujú bezpečnosť. Potom to nerob! Takmer vo všetkých prípadoch, ak sa stane najhoršie a zabudnete svoje heslo, môžete svoju e-mailovú adresu takmer vždy resetovať.

Čo bude ďalej?

Pokiaľ ide o online bezpečnosť, je potrebné viac vrstiev. Jednou z najdôležitejších vrstiev je dvojfaktorová autentifikácia. Je to trochu komplikovanejšie, ale ako vždy, máme sprievodcu krok za krokom, ktorý vás prevedie týmto postupom. Poznáte niekoho, kto používa veľmi zlé heslo online? Pomôžte im a podeľte sa s nimi o tieto tipy ešte dnes!