Ako vytvori┼ą prieskum v programe WordPress (pomocou kr├ísnych spr├ív)

Chcete vytvori┼ą prieskum WordPress? Prieskumy v├ím pom├┤┼żu zhroma┼żdi┼ą cenn├ę inform├ície, tak┼że ich m├┤┼żete pou┼żi┼ą na prij├şmanie rozhodnut├ş na z├íklade ├║dajov. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko vytvori┼ą prieskum WordPress a vygenerova┼ą kr├ísne spr├ívy.

Vyh─żad├ívanie doplnkov WordPress

V├Żber najlep┼íieho vyh─żad├ívacieho n├ístroja pre WordPress

Existuje mnoho online slu┼żieb, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ vytv├íra┼ą vyh─żad├ívacie formul├íre a za─Źleni┼ą ich do WordPress. Nev├Żhodou t├Żchto formul├írov je, ┼że ├║daje s├║ ulo┼żen├ę na serveroch tret├şch str├ín a maj├║ obmedzen├ę mo┼żnosti prisp├┤sobenia.

Niektor├ę z t├Żchto formul├írov s├║ tie┼ż obmedzen├ę na po─Źet odpoved├ş, ktor├ę m├┤┼żete z├şska┼ą. Ak chcete z├şska┼ą viac odpoved├ş, mus├şte plati┼ą viac a tieto slu┼żby maj├║ ─Źasto vysok├ę mesa─Źn├ę n├íklady.

Nebolo by pekn├ę, keby ste mohli vykon├íva┼ą v├Żskum na svojej vlastnej webovej str├ínke bez spoliehania sa na slu┼żby tret├şch str├ín?

Tu prich├ídza WPForms. Je to najlep┼í├ş doplnok WordPress na vytv├íranie formul├írov na trhu.

Ned├ívno ozn├ímili nov├Ż v├Żkonn├Ż vyh─żad├ívac├ş modul a doplnok WordPress, pomocou ktor├ęho m├┤┼żete ─żahko vytv├íra┼ą vyh─żad├ívacie formul├íre na svojich webov├Żch str├ínkach.

S funkciou vyh─żad├ívania WPForms z├şskate:

 • V├Żkonn├Ż gener├ítor formul├írov typu drag and drop na vytv├íranie prieskumov
 • Polia inteligentn├ęho vyh─żad├ívania, ako je napr├şklad klasifik├ícia, Likertova ┼ík├íla a ─Ćal┼íie
 • Podmienen├í logika na prisp├┤sobenie vyh─żad├ívac├şch pol├ş na z├íklade vstupu pou┼ż├şvate─ża
 • Interakt├şvne v├Żskumn├ę spr├ívy s st─║pcami, grafmi, tabu─żkami a tabu─żkami.
 • Schopnos┼ą exportova┼ą vyh─żad├ívaciu grafiku vo form├íte JPEG, PDF alebo tla─Źen├ę form├íty
 • Exportujte v├Żsledky vyh─żad├ívania ako s├║bor CSV na pou┼żitie inde
 • Po tom sa pozrime na to, ako ─żahko vytvori┼ą a prida┼ą prieskumy na svoje str├ínky WordPress.

  ┼á├şrenie: WPForms je vytvoren├Ż rovnak├Żm t├şmom za WPBeginner. Je to jeden z na┼íich pr├ęmiov├Żch doplnkov WordPress.

  Vytvorte prieskum WordPress

  Prv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok WPForms. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

  Doplnok Ankety a prieskumy WPForms je s├║─Źas┼ąou v├í┼ího pl├ínu Pro. Pou┼ż├şvatelia WPBeginner m├┤┼żu pomocou n├í┼ího kup├│nu WPForms z├şska┼ą 10% z─żavu na v┼íetky licencie WPForms.

  Po aktiv├ícii doplnku mus├şte ├şs┼ą na WPForms ┬╗Konfigur├ícia zadajte licen─Źn├ę k─ż├║─Źe. Tieto inform├ície n├íjdete vo svojom ├║─Źte na webovej str├ínke WPForms.

  Licencia WPForms

  Potom mus├şte nav┼ít├şvi┼ą WPForms ┬╗Pluginy a prejdite nadol na doplnok Prieskumy a prieskumy. Pokra─Źujte a kliknut├şm na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą doplnok nain┼ítalujte vyh─żad├ívac├ş doplnok. Po in┼ítal├ícii mus├şte kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×Aktivova┼ąÔÇť za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą doplnok.

  Nain┼ítalujte doplnok vyh─żad├ívania a vyh─żad├ívania

  Teraz ste pripraven├ş vytvori┼ą formul├ír prieskumu.

  Mus├şte nav┼ít├şvi┼ą WPForms ┬╗Prida┼ą nov├Ż vytvorte nov├Ż formul├ír. T├Żm sa spust├ş rozhranie vytv├írania formul├írov WPForms drag and drop.

  Vytvorte vyh─żad├ívac├ş formul├ír

  Najprv mus├şte zada┼ą n├ízov pre formul├ír prieskumu a klikn├║┼ą na ┼íabl├│nu prieskumu.

  Na─Ź├şta sa vzorov├í ┼íabl├│na formul├íra sp├Ątnej v├Ązby od z├íkazn├şkov s nieko─żk├Żmi poliami, ktor├ę u┼ż boli do formul├íra pridan├ę.

  ┼áabl├│na vyh─żad├ívacieho formul├íra

  M├┤┼żete jednoducho uk├íza┼ą a klikn├║┼ą, aby ste upravili ak├ęko─żvek pole, usporiadali ho pomocou drag and drop, alebo ho vymazali z formul├íra. Do ─żav├ęho st─║pca m├┤┼żete prida┼ą aj nov├ę polia formul├íra.

  WPForms podporuje v┼íetky ─Źasto pou┼ż├şvan├ę polia formul├írov, vr├ítane rozba─żovac├şch pon├║k, prep├şna─Źov, za─Źiarkavac├şch pol├ş─Źok, Likertovej stupnice, zad├ívania textu, hodnotiacej stupnice a ─Ćal┼í├şch. To ve─żmi u─żah─Źuje vytv├íranie vysoko interakt├şvnych formul├írov prieskumu.

  WPForms obsahuje aj podmienen├║ logiku, ─Źo znamen├í, ┼że svoje prieskumn├ę ot├ízky m├┤┼żete prisp├┤sobi┼ą na z├íklade vstupu pou┼ż├şvate─ża do jedn├ęho z vy┼í┼íie uveden├Żch pol├ş.

  Podmienen├ę polia

  Po vytvoren├ş formul├íra mus├şte kliknut├şm na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą ulo┼żi┼ą nastavenia formul├íra. Kliknut├şm na tla─Źidlo Zavrie┼ą opust├şte n├ístroj na tvorbu formul├írov.

  Pridajte vyh─żad├ívac├ş formul├ír na svoju str├ínku WordPress

  WPForms u─żah─Źuje prid├ívanie formul├írov kdeko─żvek na web. Vyh─żad├ívac├ş formul├ír m├┤┼żete ─żahko prida┼ą do ktorejko─żvek publik├ície, str├ínky, vlastn├ęho typu publik├ície alebo bo─Źn├ęho panela WordPress.

  Ak chcete prida┼ą vyh─żad├ívac├ş formul├ír do publik├ície, typu str├ínky alebo typu publik├ície WordPress, mus├şte nav┼ít├şvi┼ą obrazovku ├║pravy publik├ície a klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą formul├írÔÇť.

  Tla─Źidlo Prida┼ą formul├ír

  Zobraz├ş sa kontextov├ę okno, v ktorom m├┤┼żete vybra┼ą vyh─żad├ívac├ş formul├ír vytvoren├Ż sk├┤r a pokra─Źova┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo Vlo┼żi┼ą formul├ír.

  Teraz uvid├şte kr├ítky k├│d formul├íra pridan├Ż v editore pr├şspevkov.

  Po dokon─Źen├ş ├║pravy pr├şspevku pokra─Źujte a zverejnite ho. Ak chcete vidie┼ą akt├şvny vyh─żad├ívac├ş formul├ír v akcii, m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku.

  Prezeranie vyh─żad├ívacieho formul├íra

  WPForms v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje ─żahko prida┼ą vyh─żad├ívac├ş formul├ír na ─żubovo─żn├Ż postrann├Ż panel alebo plochu pripraven├║ na pou┼żitie widgetu. Sta─Ź├ş ├şs┼ą na Vzh─żad ┬╗Widgety v oblasti spr├ívcu WordPress a pretiahnite miniaplik├íciu WPForms na ─żubovo─żn├Ż bo─Źn├Ż panel.

  Miniaplik├ícia vyh─żad├ívania

  V nastaveniach miniaplik├íci├ş vyberte vyh─żad├ívac├ş formul├ír, ktor├Ż ste vytvorili predt├Żm, a nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą, aby sa ulo┼żili va┼íe zmeny.

  Teraz m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą ich webov├║ str├ínku a zobrazi┼ą vyh─żad├ívac├ş formul├ír na bo─Źnom paneli.

  Miniaplik├ícia vyh─żad├ívania na bo─Źnom paneli

  Pozrite si v├Żsledky vyh─żad├ívacieho formul├íra

  WPForms zobrazuje v├Żsledky vyh─żad├ívania v kr├ísnych grafoch a tabu─żk├ích. M├┤┼żete tie┼ż vytla─Źi┼ą v├Żsledky vyh─żad├ívania a exportova┼ą ich na pou┼żitie v ob─ż├║benom tabu─żkovom softv├ęri.

  Ak chcete zobrazi┼ą v├Żsledky vyh─żad├ívania, mus├şte nav┼ít├şvi┼ą WPForms ┬╗V┼íetky formul├íre a kliknite na odkaz ÔÇ×V├Żsledky vyh─żad├ívaniaÔÇť pod vyh─żad├ívac├şm formul├írom.

  Zobrazi┼ą v├Żsledky vyh─żad├ívania

  Na str├ínke s v├Żsledkami uvid├şte odpovede prieskumu v tabu─żke a v interakt├şvnych tabu─żk├ích. Odpovede m├┤┼żete exportova┼ą pre jednu ot├ízku a pre cel├Ż prieskum.

  V├Żsledky testu

  V hornej ─Źasti sa zobrazia mo┼żnosti prechodu na r├┤zne typy m├íp a mo┼żnos┼ą exportu. Jednotliv├ę v├Żsledky vyh─żad├ívania m├┤┼żete ulo┼żi┼ą vo form├ítoch JPEG, PDF a Print a u─żah─Źi┼ą tak zdie─żanie na prezenta─Źn├Żch listoch, blogov├Żch pr├şspevkoch alebo na soci├ílnych m├ędi├ích.

  Tabu─żky s v├Żsledkami

  Preve─Ćte ─żubovo─żn├Ż formul├ír na vyh─żad├ívanie

  WPForms v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje previes┼ą ak├Żko─żvek formul├ír do vyh─żad├ívacieho formul├íra a zobrazi┼ą vy┼í┼íie uveden├ę v├Żsledky ako vyh─żad├ívanie. M├┤┼żete dokonca vybra┼ą konkr├ętne polia formul├íra, ktor├ę chcete pova┼żova┼ą za vyh─żad├ívacie polia.

  Je to u┼żito─Źn├ę najm├Ą vtedy, ak chcete zhroma┼ż─Ćova┼ą ├║daje pomocou in├Żch formul├írov, napr├şklad kontaktn├ęho formul├íra, registr├ície pou┼ż├şvate─ża alebo registra─Źn├Żch formul├írov.

  Ak chcete previes┼ą existuj├║ci formul├ír WPForms na prieskum, jednoducho upravte formul├ír v WPForms a prejdite na Nastavenia ┬╗Vyh─żad├ívania a vyh─żad├ívania oddiel. Za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Povoli┼ą preh─żady vyh─żad├ívaniaÔÇť a ulo┼żte zmeny.

  Povoli┼ą preh─żady vyh─żad├ívania pre ─żubovo─żn├Ż formul├ír v WPForms

  Ak chcete povoli┼ą preh─żad├ívanie vyh─żad├ívania pre jednotliv├ę pole formul├íra, jednoducho upravte formul├ír a kliknite na pole, ktor├ę chcete aktivova┼ą.

  V ─Źasti Mo┼żnosti po─ża na ─żavej strane kliknite na polo┼żku Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti a za─Źiarknite mo┼żnos┼ą Povoli┼ą preh─żady vyh─żad├ívania.

  Povo─żte preh─żady vyh─żad├ívania pre ─żubovo─żn├ę pole formul├íra

  D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako ─żahko vytv├íra┼ą a prid├íva┼ą vyh─żad├ívacie formul├íre WordPress. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą na┼íu pr├şru─Źku pre za─Źiato─Źn├şkov o tom, ako sledova┼ą interakciu pou┼ż├şvate─żov so slu┼żbou WordPress pomocou slu┼żby Google Analytics.

  Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,