Ako vytvoriť opakovane použiteľné bloky obsahu pomocou WordPress

Ak zistíte, že do svojich príspevkov WordPress pravidelne pridávate rovnaké prvky na vytváranie textu alebo stránok, existuje efektívnejší spôsob. Volá sa opakovane použiteľné bloky obsahu a toto riešenie výrazne uľahčí vytváranie vašich príspevkov alebo stránok.

V závislosti od vašich stránok môžete mať obsah zásob, ktorý často pridávate do svojich príspevkov a stránok. Mohlo by to zahŕňať útržky textu, napríklad úvod alebo vyhlásenie o vzdaní sa zodpovednosti. Možno jeho obrázky, tlačidlá, odkazy alebo určitý formát, ktorý sa často vzťahuje na text. Môže to byť dokonca prihlasovací formulár pre váš informačný bulletin.

Čokoľvek sa zistí, že sa obsah opakuje pravidelne, môžu pomôcť opakovane použiteľné bloky obsahu. Ušetria vám veľa času a úsilia, a zároveň vám pomôžu byť produktívnejší.

V tomto príspevku sa dozviete 3 Ľahké spôsoby, ako vytvoriť jednu sekciu obsahu a potom ju pridať do viacerých príspevkov a stránok jediným stlačením tlačidla. Najprv sa budeme zaoberať zabudovanou možnosťou vo WordPress, potom sa budeme baviť o dvoch populárnych možnostiach vytvorenia stránky. Teraz sa pozrime, ako vytvoriť opakovane použiteľné bloky obsahu pre WordPress!

pozor: Táto príručka sa vzťahovala na bezplatný doplnok Global Content Blocks, ale keďže bol odstránený a existuje oveľa jednoduchšie dostupných metód, vybrali sme si 3 lepšie možnosti (podľa nášho názoru) nahradiť.

1, Vytvárajte opakovane použiteľné bloky obsahu pomocou Gutenberg

Ak používate WordPress 5,0 alebo vyšší, editor Gutenberg je už zabudovaný. Zatiaľ čo veľa ľudí je rozdelených na nový editor, Gutenberg pridáva niektoré užitočné nástroje do jadra WordPress. Inými slovami, je to intuitívny systém vytvárania stránok založený na blokoch.

Aj keď existuje veľa vstavaných blokov Gutenberg (pre tituly, galérie, najnovšie príspevky, zoznamy a ďalšie), máte tiež možnosť uložiť svoje vlastné opakovane použiteľné bloky.

Krok opakovane použiteľných blokov obsahu Gutenberg 1

Po vytvorení obsahu, ktorý chcete opätovne použiť, kliknite na ikonu 3 bodov. Potom vyberte možnosť „Pridať do opakovane použiteľných blokov“.

Krok opakovane použiteľných blokov obsahu Gutenberg 2

Stačí pridať názov bloku obsahu a uložiť ho.

Krok opakovane použiteľných blokov obsahu Gutenberg 3

Pri pridávaní nových blokov budete teraz môcť vybrať znovu použiteľné (vyhľadajte názov bloku alebo ho vyhľadajte v časti „Opakované použitie“). Nezabudnite, že položky, ktoré chcete mať vo svojom bloku obsahu, sa musia nachádzať v rovnakom riadku.

2, Pridajte bloky opakovane použiteľného obsahu do WP Bakery s programom Templatera

Jedným z najpopulárnejších staviteľov je WP Bakery Page Builder (predtým Visual Composer). Nemalo by byť žiadnym prekvapením, že ponúkajú jednoduchý spôsob vytvorenia opakovane použiteľných rozložení obsahu a blokov.

Na rozdiel od poslednej možnosti, ktorú pokrývame, bloky na opätovné použitie nie sú predvolene súčasťou programu WP Bakery. Namiesto toho musíte zakúpiť, nainštalovať a aktivovať doplnok Templatera.

ZÍSKAJTE TEMPLATERU

pozor: WP Bakery a Templatera sú súčasťou našej témy Total WordPress! Takže ak už používate našu tému (alebo ak chcete získať kópiu), nemusíte si kupovať stránku WP Bakery alebo Templatera. Stačí ich nainštalovať, keď sa zobrazí výzva po inštalácii témy.

Kroky opakovane použiteľného obsahu WPBakery 1

Akonáhle budete mať nainštalovaný a aktívny WP Bakery a Templatera, prejdite na „Správcu rolí“, aby ste sa uistili, že máte generátor aktívny vo všetkých typoch pracovných miest, na ktoré ho chcete použiť.

Kroky opakovane použiteľného obsahu WPBakery 2

Potom sa dostanete na stránku stavby. Po vytvorení dizajnu, ktorý chcete znova použiť, kliknite na ikonu Templatera v ľavom hornom rohu.

pozor: Téma Total používa ikonu Templatera na hlavnej lište hlavičky, ale ak používate iné témy, môžete vidieť logo klobúka WP Baker.

Kroky opakovane použiteľného obsahu WPBakery 3

Pridajte názov svojej šablóny návrhu a uložte.

Kroky opakovane použiteľného obsahu WPBakery 4

Ak chcete použiť svoju šablónu v nových príspevkoch alebo stránkach, jednoducho kliknite na možnosť „Pridať položku“.

Kroky opakovane použiteľného obsahu WPBakery 5

Posuňte zobrazenie nadol a kliknite na blok generátora stránky "Templatera".

Kroky opakovane použiteľného obsahu WPBakery 6

Vyberte šablónu a uložte ju. Potom môžete drag and drop premiestniť opakovane použiteľný obsahový blok alebo pridať ďalší obsah okolo neho.

3, Navrhnite opakovane použiteľný obsah pomocou blokov Elementor

A nemôžeme hovoriť o opakovane použiteľných blokoch obsahu bez toho, aby sme pokryli Elementora. Elementor je ďalší populárny tvorca stránok s množstvom jednoduchých možností na vytváranie vlastných rozložení stránky.

Na rozdiel od najnovšieho tvorcu stránok je funkcia hlavného bloku Elementor pre opakované použitie zahrnutá v hlavnom doplnku. V skutočnosti je dokonca k dispozícii aj v bezplatnej verzii doplnku (aj keď aktualizácia na Elementor Pro sa naozaj oplatí).

Kroky opakovane použiteľného obsahu Elementor 1

Ak chcete vytvoriť opakovane použiteľný blok obsahu pomocou Elementoru, jednoducho kliknite na šípku vedľa tlačidla Uložiť a vyberte možnosť „Uložiť ako šablónu“.

Kroky opakovane použiteľného obsahu Elementor 2

Otvorí sa kontextové okno s názvom novej šablóny. Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť.

Kroky opakovane použiteľného obsahu Elementor 3

Ak chcete použiť nový blok, kliknite pri vytváraní novej stránky na ikonu priečinka. Týmto sa otvorí Knižnica elementových šablón (jedným z dôvodov, prečo odporúčame inováciu na Pro, je to, že obsahuje stovky vopred pripravených rozložení na urýchlenie vytvárania stránok, ktoré nájdete tu).

Kroky opakovane použiteľného obsahu Elementor 4

Ak chcete blok použiť, prejdite do časti Moje šablóny a vložte blok. To je všetko!

záver

Dúfajme, že uvidíte veľa situácií, keď vám opakovane použiteľné bloky obsahu môžu ušetriť veľa času a úsilia. Pretože do obsahu môžete pridať takmer akýkoľvek obsah a bloky môžete pridať do takmer ktorejkoľvek časti vášho webu vrátane widgetov a tematických šablón, vďaka tejto výkonnej funkcii WordPress môžete byť skutočne kreatívni.

Aký obsah prevediete na opakovane použiteľný blok obsahu, aby ste ušetrili čas? Alebo máte inú metódu, ktorú nespomíname v tomto zozname? Zadarmo zdieľať svoje tipy (alebo otázky) v sekcii komentáre!