Ako vytvoriť odkaz na vypnutie počítača alebo iných možností napájania

– Reklama –

Tradičný spôsob vypínania a Windows počítač nezaberie veľa času a my všetci sme zvyknutí na spôsob vypínania našich Windows počítačov. To však neznamená, že neexistujú iné spôsoby zastavenia a Windows počítač alebo reštartovanie. Ak hľadáte iné spôsoby vypínania a Windows Počítač, jedným z nich je použitie ‘Alt + F4“A dostanete ponuku na vypnutie, kde si môžete vybrať, čo presne chcete s počítačom robiť. Môžete prepínať medzi mnohými možnosťami, ako je vypnutie, reštart, spánok a režim dlhodobého spánku. Ale existuje aj iný spôsob, ako vypnúť svoje Windows počítač bez otvorenia ponuky Štart.

Ak ste na pracovnej ploche, stačí dvojitým kliknutím na ikonu vypnúť počítač, reštartovať ho alebo vykonať ďalšie úlohy pomocou nástroja Windows výpočtovej. Aj keď vám to nemôže poskytnúť výrazné zvýšenie produktivity, môže to však byť užitočné, ak z akéhokoľvek dôvodu nemôžete otvoriť ponuku Štart, pravdepodobne preto, že počítač funguje alebo má budúcnosť Windows aktualizácia obsahuje chybu, ktorá vám niekedy bráni v otvorení ponuky Štart. Ver mi, čelil som tomu istému problému s počítačom pred pár rokmi Windows 10. Bolo však vyriešené ďalším Windows aktualizácie. Špekulácie s výnimkou, budem hovoriť o tom, ako môžete vypnúť, reštartovať, spať alebo hibernáciu počítača priamo z plochy najjednoduchším spôsobom.

Takže bez ďalšieho oneskorenia začnime s tým, ako môžete vytvoriť odkaz na reštartovanie počítača, spánok alebo režim dlhodobého spánku. Windows 10 počítač.

Vytvorenie skratky na vypnutie alebo iné možnosti napájania


krok 1: Pravým tlačidlom myši kliknite na prázdnu časť pracovnej plochy a pod 'Nový' kliknite na , Skratka ',

Vytvorte odkaz na možnosti napájania Windows 10 10Vytvorte odkaz na možnosti napájania Windows 10

krok 2: Teraz sa otvorí malé okno, kde budete musieť zadať umiestnenie súboru, priečinka alebo akejkoľvek inej položky, ktorú chcete vytvoriť. Keď sa chystáme vytvoriť odkaz na vypnutie, jednoducho zadajte nasledujúci príkaz do textového poľa a kliknite na 'Ďalšie',

Shutdown.exe / s / t 00

Shutdown.exeShutdown.exe

krok 3: V ďalšom kroku musíte zadať názov skratky. Predvolene, Windows automaticky priradí meno ‘Shutdown.exe'Na odkaz. Je voliteľné zmeniť meno na niečo podľa vašej podoby, ale nie je to dôležité. Teraz môžete kliknúť na ikonu 'Skončiť' Tlačidlo.

Kliknutím na tlačidlo Dokončiť vytvorte odkazKliknutím na tlačidlo Dokončiť vytvorte odkaz

krok 4: Skratku nájdete na pracovnej ploche s názvom 'vypnúť', Stačí naň dvakrát kliknúť a počítač začne proces vypínania.

Windows  Skratka na pracovnej plocheWindows Skratka na pracovnej ploche

voliteľne, môžete tiež zmeniť ikonu skratky, ktorú ste vytvorili, na správny symbol vypnutia kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu ‘Shutdown.exe“A potom výberom možnosti , Vlastnosti ',

Vlastnosti skratky pre vypnutieVlastnosti skratky pre vypnutie

krok 5: Teraz kliknite na ‘Zmeniť ikonu …“Na karte odkazov, ktorá by mala byť predvolene vybraná.

Zmeniť ikonu ...Zmeniť ikonu …

krok 6: V zobrazenom zozname jednoducho vyberte najvhodnejšiu skratku a kliknite na , OK ',

Vyberte najvhodnejšiu ikonu na vypnutieVyberte najvhodnejšiu ikonu na vypnutie

Na druhej strane, ak chcete vytvoriť odkaz na reštart, spánok a režim dlhodobého spánku, môžete použiť nasledujúce príkazy, keď budete vyzvaní na zadanie cesty k položke, pre ktorú chcete vytvoriť odkaz. Aby som bol presnejší, musíte v tomto kroku zadať príkaz.

vytvorte odkaz na reštart, spánok a režim dlhodobého spánkuvytvorte odkaz na reštart, spánok a režim dlhodobého spánku

Tu je zoznam príkazov pre každú jednotlivú energetickú aktivitu okrem vypínania.

Restart: Shutdown.exe /r /t 00  Sleep: rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0  Hibernate: rundll32.exe PowrProf.dll,SetSuspendState  Lock the PC: Rundll32.exe User32.dll,LockWorkStation

Týmto spôsobom môžete vytvoriť odkaz na vypnutie, reštart, spánok, režim dlhodobého spánku a uzamknutie podľa vašich požiadaviek. Okrem toho, ak nechcete ísť na pracovnú plochu a vypnúť počítač alebo vykonať ďalšie relevantné úlohy a nechcete otvoriť ponuku Štart, môžete tiež presunúť vytvorenú skratku na panel úloh a môžete tiež stačí kliknúť na položku na paneli úloh a počítač sa podľa vášho výberu začne vypínať, reštartovať, prepnúť do režimu spánku alebo režimu dlhodobého spánku.

odkaz, ktorý ste vytvorili na paneli úlohodkaz, ktorý ste vytvorili na paneli úloh

Je tu však jedna vec, ktorú by ste si mali všimnúť o presunutí odkazu na panel úloh. Ak naň omylom kliknete, počítač sa vypne alebo reštartuje, čo určite nebude chcieť. Neúmyselné kliknutie na klávesovú skratku pre vypnutie alebo reštart na paneli úloh bude frustrujúcejšie ako neúmyselné kliknutie na ikonu programu Internet Explorer na paneli úloh, ktorá vás požiada zakaždým, či si ju chcete vybrať ako predvolený prehliadač. Takže to bolo všetko o tom, ako vytvoriť zástupcu na vypnutie alebo iné možnosti napájania na pracovnej ploche alebo na paneli úloh, podľa toho, čo je pre vás výhodné. Máte nejaké otázky? Neváhajte a komentovať to isté nižšie.