Ako vytvoriť obchod podobný Etsy pomocou WordPress (krok za krokom)

Chcete s WordPress vybudovať obchod podobný Etsy? Etsy je online trh pre kreatívnych ľudí, ktorí chcú predávať ručne vyrábané výrobky, umelecké diela a ďalšie jedinečné predmety. Čo sa týka obchodu Etsy, je to trochu obmedzené. V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť obchod podobný Etsy pomocou programu WordPress a ako úspešne presunúť existujúci obchod Etsy do programu WordPress.

Ako vytvoriť obchod podobný Etsy pomocou WordPress

Toto sa dozviete v tomto článku.

Etsy vs WordPress – Porovnanie oboch platforiem s výhodami a nevýhodami
Čo potrebujete na vytvorenie stránky WordPress podobnej Etsy
Začnite s vlastným obchodom WordPress typu Etsy
Nainštalujte WooCommerce
Presuňte existujúci obchod Etsy do WordPress
Vyberte tému podobnú Etsy
Rozšírte svoj obchod o doplnky
Master WordPress

Etsy vs WordPress: čo je lepšie?

Etsy je online trh pre kreatívnych ľudí. Umožňuje vám predávať jedinečné, ručne vyrábané alebo prispôsobené produkty cieľovému publiku.

Na druhej strane, WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete. Umožňuje vám vytvoriť takmer akýkoľvek typ webových stránok, ktoré si možno predstaviť, vrátane úplných obchodov s elektronickým obchodom.

Existujú dva rôzne typy platforiem WordPress. WordPress.com, ktorá je hostiteľskou platformou a WordPress.org, ktorá sa tiež nazýva WordPress. Pozrite sa na rozdiel v našom porovnaní WordPress.com vs WordPress.org.

V tomto článku, keď hovoríme, WordPress, hovoríme o najpopulárnejšej a najhodnotnejšej platforme WordPress.org. Odporúčame vám používať WordPress.org, pretože vám poskytuje prístup ku všetkým funkciám WordPress hneď po vybalení.

S Etsy a WordPress môžete predávať produkty online, ale ktorý z nich by ste si mali zvoliť? Tu sú niektoré výhody a nevýhody oboch platforiem.

Výhody a nevýhody zriadenia obchodu Etsy

Pozrime sa na výhody a nevýhody použitia Etsy na predaj svojich výrobkov online.

Výhody používania Etsy

jednoduché použitie – Zriadenie obchodu Etsy je veľmi ľahké a nevyžaduje žiadne technické zručnosti. Stačí nahrať zoznamy produktov, pridať platobné podrobnosti a máte hotovo.

Cieľová skupina – Etsy má veľkú zákaznícku základňu používateľov, ktorí sa zaujímajú o jedinečné ručné výrobky, darčekové predmety, kreatívne a umelecké výrobky a ďalšie. Otvorením obchodu Etsy získate prístup na trh so zainteresovanými kupujúcimi.

Bezpečnosť a dôvera – Etsy spracováva platby a zaručuje dodávku produktu. To im pomohlo vybudovať dôveru medzi kupujúcimi a predávajúcimi.

Nevýhody použitia Etsy

Vyššie ceny – Etsy si účtuje $ 00,20 za kótovanie na burze a transakčný poplatok vo výške 5% z predajnej ceny (vrátane prepravných nákladov). Zvýšili transakčný poplatok dňa 3,5% al5% od 16. júla 2018. Ak používate PayPal, je tu tiež poplatok za spracovanie poplatku.

Nedostatočná kontrola – Nemáte žiadnu kontrolu nad platformou a spôsobom zobrazovania vašich produktov. Etsy môže odstrániť predávajúceho, ak sa domnieva, že výrobky predávajúceho nie sú v súlade s ich politikami alebo ak predávajúci neuspokojí zákazníka.

Obmedzené možnosti rastu – Keď bude vaša firma rásť, budete platiť Etsy omnoho viac s obmedzenými možnosťami rastu vašej vlastnej značky a podnikania.

Výhody a nevýhody používania WordPress

WordPress je najlepšia platforma na vytváranie všetkých typov webových stránok. Má však svoje vlastné výhody a nevýhody, ktoré budete chcieť zvážiť.

Výhody používania WordPress

Plná kontrola – Máte úplnú zodpovednosť a úplnú kontrolu nad svojím webom.

Neobmedzené funkcie – Na svoj web môžete pridať ľubovoľnú funkciu nainštalovaním rozšírení. Existuje viac ako 55 000 bezplatných doplnkov WordPress, ktoré môžete nainštalovať.

Neobmedzené zoznamy – Do obchodu môžete pridať ľubovoľný počet položiek. Neexistujú žiadne záznamy, ktoré by ste vlastnili a spravovali platformu sami.

Nízke náklady – Za každý predaj sa neplatia žiadne provízie ani transakčné poplatky. Za svoju platobnú bránu platíte iba malý poplatok.

Nevýhody používania WordPress

správa webových stránok – Ste zodpovedný za správu aktualizácií a zálohovanie. Existujú doplnky, ktoré vám pomôžu automatizovať tieto úlohy.

Krivka učenia – WordPress sa dá pomerne ľahko používať. Niekedy však budete potrebovať pomoc. Existuje veľa zdrojov WordPress, ktoré vám môžu pomôcť.

Viac informácií o WordPress nájdete v našej úplnej kontrole WordPress s podrobnými výhodami a nevýhodami platformy.

Po tom sa pozrime na to, ako vytvoriť obchod so značkou Etsy pomocou programu WordPress.

Požiadavky na vytvorenie obchodu podobného Etsy pomocou WordPress?

To sú veci, ktoré potrebujete na vytvorenie vlastného obchodu typu Etsy pomocou WordPress.

    Názov domény (bude to váš internetový obchod, tj wpbeginner.com)
    Účet webhostingu (toto je obchod v obchode a kde budú uložené všetky vaše súbory)
    Certifikát SSL (potrebujete na prijímanie platieb)
    Vaša úplná pozornosť za 30 minút.

Pripravený? Začnime.

Začnite s obchodom typu Etsy na WordPress

Názov domény zvyčajne stojí 14,99 USD ročne, webovú stránku v hodnote 70,99 USD mesačne a certifikát SSL približne 69,99 USD ročne.

To je veľa peňazí, ak ste len začínajú.

Našťastie sa ľudia v spoločnosti Bluehost dohodli, že ponúknu používateľom WPBeginner bezplatný názov domény + bezplatný certifikát SSL a 60% zľavu hostiteľa. Sú tiež oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostingu WordPress a WooCommerce a jednou z najväčších hostingových spoločností na svete.

V podstate môžete začať s $ 20,75 / mesiac.

→ Kliknite sem a uplatnite si túto exkluzívnu ponuku Bluehost ←

Poďme na to a kúpime vašu doménu + hostiteľa + SSL.

Najprv navštívte webovú stránku Bluehost a kliknite na zelené tlačidlo „Spustiť teraz“.

Začnite s Bluehost

Na nasledujúcej obrazovke vyberte požadovaný plán (základné plány a ďalšie sú najobľúbenejšie medzi používateľmi WPBeginner).

Potom sa zobrazí výzva na zadanie názvu domény pre vaše stránky.

Vyberte názov domény

Potrebujete pomoc pri výbere názvu domény? Prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov o tom, ako zvoliť dokonalý názov domény pre vaše webové stránky.

Nakoniec musíte dokončiť proces pridaním informácií o účte a vyplnením informácií o balíku. Na tejto obrazovke uvidíte možnosti, ktoré si môžete kúpiť.

Neodporúčame vám kupovať tieto položky, pretože zvýšia váš účet za domácnosť. Vždy ich môžete pridať neskôr, ak si myslíte, že sú potrebné.

Extra balíček

Teraz môžete pokračovať a zadať svoje platobné informácie a dokončiť nákup.

Potom dostanete e-mail s pokynmi na prihlásenie sa na hostiteľský ovládací panel.

Bluehost automaticky nainštaluje WordPress za vás a môžete sa prihlásiť na svoju webovú stránku WordPress priamo z hostiteľského panela.

Hostiteľská karta Bluehost

Po prihlásení sa zobrazí administratívna oblasť WordPress. Tu budete spravovať svoj internetový obchod, meniť nastavenia a pridávať nové položky.

Nainštalujte si na svoje webové stránky WooCommerce

Teraz, keď ste si zakúpili hosting a nainštalovali WordPress, ďalším krokom je premena vášho webu na internetový obchod.

Na tento účel musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WooCommerce na svojom webe. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Keď povolíte rýchle nastavenie obchodu WooCommerce, kliknite na tlačidlo Spustiť Sprievodcu nastavením.

Spustite Sprievodcu nastavením WooCommerce

Sprievodca inštaláciou vás prevedie základnou inštaláciou, inštaláciou stránky, výberom platených služieb a ďalšími.

Pridajte položky na predaj na webe WooCommerce

Po nastavení služby WooCommerce pridajte do svojho internetového obchodu niektoré položky, ktoré môžete predať.

Stačí ísť na Produkty »Pridať nové pridať svoju prvú položku.

Pridajte nový produkt

Najskôr zadajte názov produktu a potom podrobný popis. V pravom stĺpci môžete pridať kategóriu produktu, značky, prezentovaný obrázok a galériu.

Pridajte kategóriu produktu a obrázky

V oblasti popisu sa zobrazí políčko „Údaje o produkte“. Odtiaľ môžete nastaviť cenu produktu, zásoby, poštovné a ďalšie atribúty.

Pridajte údaje o produkte

Ak ste spokojní so všetkými informáciami o produkte, ktoré ste pridali, môžete kliknúť na tlačidlo Publikovať a zverejniť ich na svojom webe.

Opakujte postup a podľa potreby pridajte ďalšie produkty.

Importujte existujúci obchod Etsy do WordPress

Už máte obchod Etsy, ktorý chcete presunúť na WordPress? V tejto časti vám ukážeme, ako ľahko importovať svoj obchod Etsy do WordPress.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Easy Esty Importer. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii pridá doplnok na váš postranný panel správcu WordPress novú položku ponuky s názvom „Etsy Import“. Kliknutím na túto ikonu sa dostanete na konfiguračnú stránku doplnku.

Licenčný kľúč dovozcu Etsy

Zobrazí sa výzva na zadanie licenčného kľúča. Tieto informácie nájdete vo svojom účte na stránke doplnku.

Po aktivácii sa na konfiguračnej stránke zobrazí výzva na zadanie nasledujúcich informácií.

Kľúč Etsy API
Etsy Secret Key
Názov obchodu Etsy

Zadajte kľúče pre aplikáciu Etsy

Ak chcete získať tieto kľúče API, musíte navštíviť webovú stránku vývojára Etsy a potom kliknúť na odkaz „Vytvoriť novú aplikáciu“.

Vytvorte novú aplikáciu Etsy

Tým sa dostanete na novú stránku, kde budete vyzvaní na zadanie názvu aplikácie. Musíte si vybrať, že aplikáciu vytvoríte sami a nebude použitá na komerčné účely.

Nové nastavenia aplikácií

Potom kliknite na tlačidlo „Prijať podmienky a vytvoriť aplikáciu“.

Teraz uvidíte stránku s informáciami o vašej aplikácii. Odtiaľ budete musieť skopírovať tlačidlá Keystring a Shared Secret.

Skopírujte kľúče API

Vráťte sa na stránku nastavení doplnku Easy Etsy Importer. Po zadaní kľúčov API pokračujte kliknutím na tlačidlo „Uložiť a overiť“.

Tým sa dostanete na webovú stránku Etsy, kde sa zobrazí výzva na povolenie prístupu k aplikácii. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „Povoliť“.

Nechajte aplikáciu pristupovať do svojho obchodu Etsy

Doplnok sa teraz pokúsi pripojiť k vášmu obchodu Etsy a zobrazí správu o úspechu.

Obchod Etsy je pripojený

Potom musíte prepnúť na kartu nastavení. Predvolené nastavenia fungujú pre väčšinu webových stránok, ale podľa potreby ich môžete skontrolovať a zmeniť.

Nastavenia dovozcu

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť a nastavenia sa uložia.

Teraz môžete prejsť na kartu „Importovať“. Doplnok vám poskytuje možnosti na selektívne importovanie položky alebo na importovanie všetkých záznamov. Predvolené nastavenia fungujú pre väčšinu webových stránok, takže môžete pokračovať a kliknúť na tlačidlo „Importovať“.

Importovať zoznamy

Doplnok začne importovať vaše zoznamy Etsy do WooCommerce. Po dokončení sa zobrazí správa o úspechu a môžete vidieť importované produkty v systéme Produkty »Všetky produkty str.

Potom môžete prepnúť na kartu Poznámky a importovať svoje pripomienky Etsy do WooCommerce.

Importujte recenzie Etsy

Blahoželáme, importovali ste zoznamy obchodov Etsy na svoj web WooCommerce.

Vyberte si pre svoj obchod motív WordPress podobný Etsy

WordPress vám poskytuje prístup k tisícom bezplatných a platených webových stránok, ktoré môžete použiť. Tieto vzory sa nazývajú témy WordPress.

Vyberte si predmet

Každá téma WordPress obsahuje rôzne súbory šablón, vďaka ktorým získa váš web krásny dizajn. Používanie tém WordPress nevyžaduje žiadne znalosti programovania a programovania a každá z nich má rôzne možnosti, ktoré môžete použiť na prispôsobenie témy.

Vzhľadom na veľké množstvo dostupných tém WordPress sú možnosti často prehliadané. Aby sme to uľahčili, vybrali sme najlepšie témy WooCommerce WordPress, ktoré môžete použiť na svojich webových stránkach.

Zoznam obsahuje bezplatné a platené témy WordPress a všetky sú pripravené pre mobilné zariadenia.

Možno nenájdete tému, ktoré vyzerá presne ako webová stránka Etsy, ale môžete nájsť tému s rovnakými kvalitami návrhu a potom použiť nastavenie témy, aby vyzeralo viac.

Potrebujete ďalšiu pomoc? Prezrite si našu príručku pre začiatočníkov o tom, ako si pre svoj web zvoliť dokonalé téma WordPress.

Rozšírte svoj obchod pomocou doplnkov WordPress

Na rozdiel od Etsy máte úplnú kontrolu nad svojím obchodom WordPress. To, čo chcete, môžete zmeniť pomocou tisícov doplnkov WordPress.

Doplnky sú ako aplikácie pre váš web WordPress. Môžete ich nainštalovať a pridať na svoje stránky nové funkcie, ako sú kontaktné formuláre, Google Analytics a ďalšie.

S viac ako 55 000 doplnkami môžete ľahko nájsť doplnok pre takmer čokoľvek.

Toto sú niektoré z doplnkov, ktoré používame na všetkých našich stránkach.

WPForms Lite – Pridajte kontaktné formuláre na svoj web WordPress

Váš SEO: Vylepšite svoj SEO WordPress a získajte väčšiu návštevnosť od spoločnosti Google

MonsterInsights (free) – Pomáha sledovať štatistiky návštevníkov pomocou služby Google Analytics

WP Super Cache: Zvýšte rýchlosť svojej stránky pridaním vyrovnávacej pamäte

UpdraftPlus – bezplatný záložný doplnok WordPress

Sucuri: bezplatný skener malware na webových stránkach

Existuje tiež veľa doplnkov vytvorených špeciálne pre WooCommerce. Pozrite si náš zoznam najlepších bezplatných doplnkov WooCommerce. Doplnky drag-and-drop môžete použiť aj na ďalšie prispôsobenie vzhľadu a dojmu svojich webových stránok.

Majster WordPress zručnosti

Teraz, keď máte internetový obchod s WordPress, možno budete chcieť rozšíriť svoj web pridaním nových funkcií a rozšírením svojho podnikania.

WPBeginner je najväčšia bezplatná webová stránka zdrojov WordPress na svete. Máme veľa článkov, videí a podrobných návodov, ktoré vám pomôžu posunúť vaše stránky na vyššiu úroveň.

Toto sú niektoré z užitočných zdrojov, ktoré nájdete vo WPBeginner, pričom všetky sú úplne zadarmo.

Blog WPBeginner – tu zverejňujeme naše príručky, príručky a sprievodcov krok za krokom.

Videá WPBeginner – tieto podrobné videá vám pomôžu naučiť sa WordPress RÝCHLE.

WPBeginner o YouTube: Potrebujete viac inštrukcií pre video? Prihláste sa na odber nášho kanála YouTube s viac ako 102 000 predplatiteľmi a viac ako 10 miliónmi návštev.

WPBeginner Dictionary – Najlepšie miesto pre začiatočníkov, ktorí sa chcú zoznámiť s jazykom WordPress.

Plán WPBeginner – pozrite sa na doplnky, nástroje a služby, ktoré používame na WPBeginner.

Ponuky WPBeginner – exkluzívne zľavy na produkty a služby WordPress pre používateľov WPBeginner.

Môžete tiež použiť Google na vyhľadanie návodov na WPBeginner. Stačí pridať kľúčové slovo „wpbeginner“ a nájdete odpovede na všetky vaše otázky týkajúce sa WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol dostať sa z Etsy a vytvoriť obchod podobný Etsy pomocou WordPress. Môžete si tiež pozrieť náš zoznam nevyhnutných doplnkov WordPress pre komerčné stránky.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube na pozeranie videozáznamu s programom WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,