Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako vytvori┼ą najlep┼íiu marketingov├║ strat├ęgiu v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş

Ako vytvori┼ą najlep┼íiu marketingov├║ strat├ęgiu v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş 1
Ako vytvori┼ą marketingov├║ strat├ęgiu v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş24. september 2019

Knowing ako vytvori┼ą najlep┼íiu marketingov├║ strat├ęgiu v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, ─Źo je v podstate zhrnutie toho, ─Źo pl├ínujete urobi┼ą a d├║fate, ┼że ho dosiahnete na soci├ílnych m├ędi├ích, v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą pri usmer┼łovan├ş va┼íich akci├ş online. Ka┼żd├ęmu pr├şspevku, ako napr├şklad, odpovedzte a komentujete konkr├ętny ├║─Źel, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że uspie┼ą.

Ako odborn├şci na digit├ílny marketing vieme, ┼że ─Ź├şm konkr├ętnej┼íia je marketingov├í strat├ęgia v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, t├Żm efekt├şvnej┼íia bude. Preto n├í┼í t├şm zostavil nieko─żko jednoduch├Żch krokov na vytvorenie najlep┼íej marketingovej strat├ęgie v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş pre va┼íe jedine─Źn├ę podnikanie.

1, Stanovte ciele marketingu v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş

Pri stanovovan├ş marketingov├Żch cie─żov soci├ílnych m├ędi├ş je d├┤le┼żit├ę stanovi┼ą ciele a ciele, ktor├ę sa riadia ┼ípecifick├Żm, merate─żn├Żm, dosiahnute─żn├Żm, relevantn├Żm a ─Źasovo ohrani─Źen├Żm r├ímcom SMART, preto┼że vzne┼íen├ę a v┼íeobecn├ę ciele s├║ ─Źasto nedosiahnute─żn├ę alebo znemo┼ż┼łuj├║ zmera┼ą n├ívratnos┼ą invest├şcia (NI). Je tie┼ż d├┤le┼żit├ę zabezpe─Źi┼ą, aby ciele soci├ílnych m├ędi├ş boli v s├║lade s va┼íou celkovou marketingovou strat├ęgiou s cie─żom ur─Źi┼ą skuto─Źn├║ hodnotu va┼íej pr├íce.

Po stanoven├ş cie─żov marketingu v soci├ílnych m├ędi├ích nezabudnite sledova┼ą zmyslupln├ę metriky, ako s├║ vygenerovan├ę kontakty, sprostredkovania z webu a miera konverzie. Sledovanie r├┤znych cie─żov pre r├┤zne platformy soci├ílnych m├ędi├ş alebo dokonca r├┤zne pou┼żitia pre ka┼żd├║ platformu v├ím umo┼żn├ş porovna┼ą a porovna┼ą, ktor├í platforma najlep┼íie vyhovuje va┼íim konkr├ętnym ┼żelaniam a potreb├ím.

2, Presk├║majte svoje publikum

─î├şm viac viete o svojej cie─żovej skupine a o tom, ─Źo chc├║ vidie┼ą na soci├ílnych m├ędi├ích, t├Żm pravdepodobnej┼í├ş bud├║ sledovatelia soci├ílnych m├ędi├ş. Za─Źnite vytvoren├şm osobnost├ş publika / kupuj├║cich, ktor├ę menia potenci├ílnych fan├║┼íikov a sledovate─żov na skuto─Źn├Żch ─żud├ş so skuto─Źn├Żmi t├║┼żbami a potrebami. Anal├Żza soci├ílnych m├ędi├ş z bezplatn├Żch n├ístrojov, ako s├║ Facebook ┼átatistiky publika v├ím m├┤┼żu poskytn├║┼ą mno┼żstvo cenn├Żch inform├íci├ş o tom, kto s├║ va┼íi sledovatelia, kde ┼żij├║ a ako interaguj├║ s va┼íou zna─Źkou na soci├ílnych m├ędi├ích, ─Źo v├ím poskytuje inform├ície potrebn├ę na vylep┼íenie strat├ęgie a lep┼íie zacielenie na potenci├ílnych z├íkazn├şkov.

3, Konkurenti konkurencie

Nezabudnite si vzia┼ą ─Źas na pou─Źenie od konkurentov, ktor├ş u┼ż pou┼ż├şvaj├║ soci├ílne m├ędi├í. Vykonanie anal├Żzy konkurenta poskytne cenn├ę inform├ície o tom, kto je hospod├írska s├║┼ąa┼ż, ─Źo sa dar├ş dobre a nie tak dobre, a ─Źo sa o─Źak├íva vo va┼íom odvetv├ş, a z├írove┼ł v├ím pom├┤┼że n├íjs┼ą pr├şle┼żitosti na vyu┼żitie, napr├şklad zameranie sa na siete, kde va┼íe publikum je nedostato─Źne sledovan├ę.

4, Vykonajte audit soci├ílnych m├ędi├ş

Presk├║manie s├║─Źasn├ęho ├║silia v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş sledovan├şm toho, ─Źo je a ─Źo nefunguje, s k├Żm sa sp├íjate, s ktor├Żmi sie┼ąami va┼íe cie─żov├ę publikum pou┼ż├şva a ako sa va┼ía pr├ştomnos┼ą v soci├ílnych m├ędi├ích porovn├íva s konkurenciou, poskytne dobr├Ż v├Żchodiskov├Ż bod pre pl├ínovanie toho, ako ─Źo najlep┼íie zlep┼íenie v├Żsledkov. Audit by mal poskytn├║┼ą jasn├Ż obraz o ├║─Źele ka┼żd├ęho ├║─Źtu soci├ílnych m├ędi├ş a o tom, ─Źi sa oplat├ş zachova┼ą alebo nie.

5, Nastavenie a optimaliz├ícia ├║─Źtov soci├ílnych m├ędi├ş

Pred zalo┼żen├şm a optimaliz├íciou ├║─Źtov soci├ílnych m├ędi├ş mus├şte najsk├┤r zisti┼ą, ktor├ę kan├íly sa maj├║ pou┼żi┼ą a ak├í je strat├ęgia pre ka┼żd├Ż z nich. z Facebook a Instagram na YouTube a Twitter, existuje mnoho r├┤znych kan├ílov, z ktor├Żch ka┼żd├Ż m├┤┼że sl├║┼żi┼ą svojmu ├║─Źelu. Zv├í┼żte v├Żber nieko─żk├Żch kan├ílov soci├ílnych m├ędi├ş, s ktor├Żmi budete pracova┼ą, a vytvorte pre ka┼żd├║ z nich misie, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu zamera┼ą sa na ve─żmi konkr├ętne ciele pre ka┼żd├Ż ├║─Źet.

Po v├Żbere platforiem vytvorte svoje profily alebo vylep┼íite existuj├║ce profily tak, aby boli v s├║lade s ur─Źen├Żm strategick├Żm pl├ínom. Je tie┼ż d├┤le┼żit├ę optimalizova┼ą ka┼żd├Ż ├║─Źet soci├ílnych m├ędi├ş vyplnen├şm v┼íetk├Żch profilov├Żch pol├ş, pomocou k─ż├║─Źov├Żch slov, ktor├ę ─żudia pou┼żij├║ pri h─żadan├ş va┼íej firmy, a pomocou obr├ízkov, ktor├ę s├║ pre ka┼żd├║ sie┼ą spr├ívne ve─żkosti.

6, Vytvorte kalend├ír obsahu soci├ílnych m├ędi├ş

V kalend├íri obsahu soci├ílnych m├ędi├ş by mal by┼ą uveden├Ż obsah, ktor├Ż bude zverejnen├Ż, ako aj ─Źas, ktor├Ż sa str├ívi interakciou s publikom a interakciou s n├şm. Nezabudnite uvies┼ą d├ítum a ─Źas v┼íetk├Żch aktiv├şt v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, ako je napr├şklad zdie─żanie obr├ízkov, odkazov, blogov├Żch pr├şspevkov a vide├ş, aby ste zaistili, ┼że pr├şspevky s├║ primerane rozmiestnen├ę a bud├║ publikovan├ę v optim├ílnom ─Źase.

Ke─Ć┼że zdie─żanie skvel├ęho obsahu je nevyhnutn├ę, m├í spr├ívny pl├ín zdie─żania obsahu maximalizova┼ą vplyv ka┼żd├ęho pr├şspevku. Zv├í┼żte umiestnenie r├┤znych typov pr├şspevkov do kalend├íra obsahu, aby ste si udr┼żali spr├ívny pomer. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov maj├║ pravidlo 80-20 alebo pravidlo tretiny tendenciu pracova┼ą najlep┼íie.

Pravidl├í pre soci├ílne m├ędi├í 80 – 20

 • 80% pr├şspevkov by malo informova┼ą, vzdel├íva┼ą alebo pobavi┼ą
 • 20% pr├şspevkov sa priamo t├Żka propag├ície zna─Źky
 • Pravidl├í tret├şch str├ín v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş

 • 1/3 soci├ílneho obsahu propaguje podnikanie, prev├ídza ─Źitate─żov a generuje potenci├ílnych z├íkazn├şkov
 • 1/3 soci├ílneho obsahu zdie─ża n├ípady a pr├şbehy od ved├║cich predstavite─żov odvetvia
 • 1/3 soci├ílny obsah zah┼Ľ┼ła osobn├ę interakcie s publikom
 • Po nastaven├ş kalend├íra obsahu soci├ílnych m├ędi├ş zv├í┼żte pou┼żitie n├ístrojov pl├ínovania tret├şch str├ín, ako s├║ Hootsuite alebo Buffer, na pr├şpravu pr├şspevkov v predstihu. To v├ím umo┼żn├ş str├ívi┼ą viac ─Źasu form├ítovan├şm a tvorbou ka┼żd├ęho pr├şspevku namiesto toho, aby ste ho robili za chodu.

  7, Testujte, vyhodno┼ąte a upravte

  Strat├ęgia marketingu soci├ílnych m├ędi├ş je d├┤le┼żit├Żm dokumentom pre v┼íetky podniky; nikdy by sa v┼íak nemalo predpoklada┼ą, ┼że dokument bude zdokonalen├Ż pri prvom pokuse. Je mimoriadne d├┤le┼żit├ę sledova┼ą v├Żsledky, aby sa zistilo, ktor├ę strat├ęgie funguj├║ a ktor├ę strat├ęgie bude potrebn├ę upravi┼ą. Uistite sa, ┼że ├║daje pravidelne prehodnocujete a pravidelne prehodnocujete strat├ęgiu, aby ste na┼íli najlep┼íiu strat├ęgiu pre va┼íe konkr├ętne obchodn├ę potreby.

  Spr├ívna marketingov├í strat├ęgia soci├ílnych m├ędi├ş v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą lep┼íie oslovi┼ą cie─żov├║ skupinu online. Ak sa chcete dozvedie┼ą viac o tom, ako vytvori┼ą marketingov├║ strat├ęgiu v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş, spojte sa s odborn├şkmi na digit├ílny marketing e┼íte dnes.