Ako vytvoriť index skratiek v programe Word – Office 365

Program Word umožňuje vytvárať obsah, zoznam obrázkov a indexov. Ak píšete dostatočne dlhý článok a používate príliš veľa skratiek, mali by ste všetko indexovať. Je to veľmi jednoduché, to by ste mali robiť.

Vytvorte index skratiek

Index môžete vytvoriť kedykoľvek; Pri písaní dokumentu alebo keď s ním budete hotoví, je najlepšie pridať niekoľko skratiek, ktoré budete používať za chodu. To znamená, že vám nebude chýbať.

Jediným trikom je vedieť, ako pridať objekty do indexu. Otvorte dokument a vyberte skratku, ktorú chcete pridať. Je dobré najskôr použiť celý formulár a potom ho nasledovať so skratkou v zátvorkách. Po výbere otvorte kartu Odkazy a kliknite na tlačidlo Vybrať záznam.

V okne, ktoré sa otvorí, zadajte do poľa Hlavný záznam úplnú formu skratky. Neodstraňujte skratku. Tento postup opakujte pre každú skratku, ktorú chcete pridať. Keď vyberiete položku, odsek sa automaticky vloží a nie je najlepšie vidieť. Môžete ho skryť na karte Domovská stránka. Kliknutím na tlačidlo P na zadnej strane súpravy nástrojov sekcie ju skryjete.

Ako vytvoriť index skratiek v programe Word - Office 365 1

Po dokončení otvorte koniec dokumentu a zadajte index. Otvorte kartu Odkazy a kliknite na tlačidlo Vložiť index. V prípade potreby môžete do indexu pridať ďalšie prvky a potom index aktualizovať / aktualizovať kliknutím pravým tlačidlom myši alebo kliknutím na kartu Odkazy a výberom tlačidla aktualizácie.

Ako vytvoriť index skratiek v programe Word - Office 365 2

Spravidla pridávajú index, keď pridávate položky indexu. Ak v dokumente potrebujete viac ako jeden index, mali by ste si naplánovať ďalšie pridanie viac ako jedného indexu, čo je dosť komplikované a udržanie záznamu v poradí medzi dvoma (alebo tromi) môže byť výzvou.

Indexy sú samo-generované prvky ako Alt-text a nie je ich čo robiť na ich formátovanie. Pri zadávaní indexu sa pozrite na dostupné možnosti. Ak to, čo vyberiete, pre váš dokument nefunguje, môžete index odstrániť a znova ho vložiť. Ak tak urobíte, získate rovnaké možnosti ako predtým a môžete zmeniť vzhľad.