Ako vytvori┼ą hudbu z viacer├Żch miestnost├ş od Alexa

Hudba z viacer├Żch miestnost├ş je skvel├í, preto┼że v├ím umo┼ż┼łuje prehr├íva┼ą rovnak├║ piese┼ł na v┼íetk├Żch va┼íich zariadeniach Echo. M├┤┼żete dokonca usporiada┼ą ve─Źierok a naplni┼ą miestnos┼ą v┼íetk├Żmi inteligentn├Żmi reproduktormi Echo, ktor├ę pracuj├║ unisono.

Nastavenie je ve─żmi jednoduch├ę a stereof├│nny z├í┼żitok z po─Ź├║vania si m├┤┼żete vychutna┼ą, ak m├íte iba dva reproduktory. Toto nastavenie sa trochu l├ş┼íi od v┼íeobecn├ęho priestoru pre viac miestnost├ş a my to tie┼ż pokryjeme.

po┼żiadavky

Na nastavenie hudby z viacer├Żch miestnost├ş potrebujete zobrazenie Echo, Echo alebo Echo Dot. T├íto funkcia nie je k dispoz├şcii v po┼żiarnej telev├şzii a Echo Touchez a nem├┤┼żete tak urobi┼ą na reproduktoroch tret├şch str├ín okrem Sonos. V┼íetky pripojen├ę reproduktory musia by┼ą samozrejme v rovnakej sieti Wi-Fi.

Tie┼ż mus├şte ma┼ą Amazon Hudba bez obmedzen├ş Amazon Hlavn├í hudba pre t├║to pr├ícu. T├ş, ktor├ş maj├║ Prime Music, m├┤┼żu na pripojen├Żch reproduktoroch prehr├íva┼ą iba jeden stream. Toto v┼íak neplat├ş v pr├şpade hudby Amazon Pl├ín rodinnej hudby.

Existuj├║ ur─Źit├ę obmedzenia, o ktor├Żch by ste mali vedie┼ą. Hudba z viacer├Żch miestnost├ş sa neprehr├íva cez reproduktory Bluetooth. Budete musie┼ą pou┼żi┼ą zvukov├Ż konektor (3,5 Mm) napr├şklad na pripojenie reproduktora k bodu Echo.

Vysielanie viacer├Żch miestnost├ş funguje so slu┼żbami Amazonu, ako aj s iHeartRadio, Pandora, SiriusXM at─Ć. Teraz existuje aj aktualiz├ícia na prepojenie Spotify, ale neumo┼ż┼łuje v├ím streamova┼ą zvukov├ę knihy.

Povoli┼ą viac miestnost├ş

Nasleduj├║ce kroky predpokladaj├║, ┼że m├íte v┼íetky zariadenia a aplik├ície nastaven├ę a pripraven├ę pre viac miestnost├ş. Tu je to, ─Źo mus├şte urobi┼ą.

Krok 1

Otvorte aplik├íciu Alexa a vyberte ikonu Smart Home Control. Ikona domova sa nach├ídza v ─żavej dolnej ─Źasti obrazovky.

Potom kliknite na ikonu znamienka plus v pravom hornom rohu v nasleduj├║com okne. Zobraz├ş sa kontextov├ę menu a mus├şte vybra┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×Prida┼ą hudbu z viacer├Żch miestnost├şÔÇť.

Krok 2

Alexa vy┼żaduje, aby ste vytvorili skupinu reproduktorov a mus├şte ich pomenova┼ą. Ponuka ÔÇ×N├ízov skupinyÔÇť v├ím umo┼ż┼łuje zvoli┼ą predvolen├Ż n├ízov alebo nastavi┼ą vlastn├Ż n├ízov.

Alexa Ako nastavi┼ą hudbu z viacer├Żch miestnost├ş

Ak chcete zada┼ą vlastn├ę n├ízvy, kliknite na textov├║ li┼ítu v hornej ─Źasti obrazovky, zadajte a vyberte n├ízov.

Krok 3

V nasleduj├║com okne s├║ zobrazen├ę v┼íetky reproduktory, ktor├ę m├┤┼żete k zariadeniu pripoji┼ą. Vyberte, ─Źo chcete zahrn├║┼ą, a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Ulo┼żi┼ąÔÇť.

D├┤le┼żit├ę pozn├ímky:

Do jednej skupiny m├┤┼że patri┼ą iba jeden re─Źn├şk. Ak chcete zo sady odstr├íni┼ą konkr├ętny zosil┼łova─Ź, vyberte Smart Home Controls. Potom prejdite na skupiny reproduktorov a vyberte polo┼żku ÔÇ×Unpair Speaker SystemÔÇť.

Krok 4

Ak v┼íetko p├┤jde dobre, m├┤┼żete teraz prehr├íva┼ą hudbu nastaven├şm viacer├Żch miestnost├ş. Vydajte pr├şkaz ÔÇ×Prehra┼ą hudbu + meno reproduktorov EchoÔÇť, prehr├ívanie by sa malo za─Źa┼ą s├║─Źasne na v┼íetk├Żch reproduktoroch.

Amazon Hudba je predvolen├í slu┼żba streamovania, aj ke─Ć m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj zdroje Spotify alebo nieko─żko ─Ćal┼í├şch zdrojov streamovania.

M├┤┼żete napr├şklad poveda┼ą: ÔÇ×Alexa, zahrajte + n├ízov rozhlasovej stanice na Pandore nad + n├ízov skupiny Echo.ÔÇť

Pomocn├ę funkcie

Prev├ídzku viacer├Żch miestnost├ş m├┤┼żete ovl├ída┼ą z ktor├ęhoko─żvek reproduktora v skupine. Zoznam skladieb m├┤┼żete napr├şklad spusti┼ą pomocou inteligentn├ęho reproduktora sp├ílne a ukon─Źi┼ą ho pomocou ponuky v ob├Żvacej izbe.

M├┤┼żete tie┼ż pou┼żi┼ą v┼íetky ┼ítandardn├ę pr├şkazy, ako napr├şklad zv├Ż┼íenie a zn├ş┼żenie hlasitosti, preskakovanie skladieb, pozastavenie prehr├ívania at─Ć.

Vytvorte nastavenie stereo echo

Hoci nastavenie stereo echo nie je tak├ę siln├ę ako Sonos, pon├║ka vynikaj├║ci z├íujem o peniaze. Nie je to ako vo viacer├Żch miestnostiach, preto┼że jeden z reproduktorov hr├í prav├Ż kan├íl a druh├Ż reprodukuje ─żav├Ż kan├íl. Z├şskate v┼íak o nie─Źo lep┼íiu zvukov├║ sc├ęnu.

Ak chcete vytvori┼ą stereof├│nny z├í┼żitok, prejdite do ovl├ídac├şch prvkov inteligentnej dom├ícnosti a klepnite na ikonu plus. Teraz namiesto v├Żberu mo┼żnosti ÔÇ×Prida┼ą hudbu z viacer├Żch miestnost├şÔÇť vyberte polo┼żku ÔÇ×Nastavenie zvukov├ęho syst├ęmu / subwooferaÔÇť.

Alexa Ako nastavi┼ą hudbu z viacer├Żch miestnost├ş

├üno, super je, ┼że s Echo Sub z├şskate ─Ćal┼íie basy. Ostatn├ę nastavenia s├║ v┼íak rovnak├ę ako v predch├ídzaj├║cej ─Źasti.

Pozn├ímka: Re─Ź v aplik├ícii sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od verzie Alexa, ktor├║ pou┼ż├şvate. Kroky a navig├ícia s├║ v┼íak rovnak├ę.

U┼żito─Źn├ę objedn├ívky

M├┤┼żete zv├í┼żi┼ą nastavenie ÔÇ×ob─ż├║ben├Żch re─Źn├şkovÔÇť, preto┼że t├Żm sa objedn├ívky ove─ża u─żah─Źia. T├Żmto m├┤┼żete poveda┼ą: ÔÇ×Alexa, zahrajte si Kendricka LamaraÔÇť a za─Źnite hra┼ą na ob─ż├║benom reproduktore.

Nez├íle┼ż├ş na tom, ─Źi je tento re─Źn├şk bl├şzko v├ís alebo ─Źi je v ur─Źitej skupine. Bez nastavenia ÔÇ×Preferovan├ę reproduktoryÔÇť sa prehr├ívanie spust├ş na zariaden├ş Echo, ktor├ę v├ís vyzdvihlo.

Po─Ćme sa z├║─Źastni┼ą ve─Źierky

Multi-miestnos┼ą Alexa s reproduktormi Echo je jedn├Żm z najjednoduch┼í├şch a najlacnej┼í├şch sp├┤sobov, ako z├şska┼ą integrovan├Ż inteligentn├Ż zvukov├Ż syst├ęm. A ak sa rozhodnete trochu pre┼ípikova┼ą Sonos, Alexova ┼ípecializovan├í zru─Źnos┼ą v├ím umo┼żn├ş hladko ovl├ída┼ą tieto sl├║chadl├í.

Ko─żko ozvien chcete pripoji┼ą? Prem├Ż┼í─żali ste o usporiadan├ş ve─Źierky s viacer├Żmi miestnos┼ąami? Povedzte n├ím viac o va┼íich preferenci├ích po─Ź├║vania.

Related Articles

Back to top button