Ako vytvori┼ą dokonal├ę rie┼íenie z├ílohy po─Ź├şta─Źa (aj ke─Ć nem├íte …

Na trhu je v s├║─Źasnosti ve─ża poskytovate─żov cloudov├Żch slu┼żieb. Mnoh├ę z nich s├║ dnes zn├íme n├ízvy dom├ícnost├ş, napr├şklad Disk Google a Dropbox.

V slu┼żb├ích, ktor├ę poskytuj├║, je v┼íak nepatrn├Ż rozdiel.

Niektor├ę pon├║kaj├║ ─Źisto cloudov├ę ├║lo┼żisko, kde m├┤┼żete uklada┼ą a zdie─ża┼ą svoje s├║bory, zatia─ż ─Źo in├ę pon├║kaj├║ kompletn├ę automatizovan├ę rie┼íenie Cloud Backup.

Bohu┼żia─ż, ve─ża ─żud├ş si ich zamie┼ła. V├Żsledkom je, ┼że nemaj├║ adekv├ítne rie┼íenie z├ílohy.

Dnes v├ím uk├í┼żem, ako vytvori┼ą dokonal├ę rie┼íenie na z├ílohovanie cloudu pomocou najlep┼í├şch dostupn├Żch zdrojov.

Ak├Ż je rozdiel medzi cloudom a online?

Cloud je v podstate rozsiahly po─Ź├şta─Źov├Ż syst├ęm udr┼żiavan├Ż tret├şmi stranami. V─Ćaka svojej ve─żkosti m├íme v├Ą─Ź┼íiu flexibilitu v mno┼żstve ├║dajov, ktor├ę m├┤┼żeme ulo┼żi┼ą, a ako ich m├┤┼żeme z├şska┼ą.

Poskytovatelia cloudov├Żch slu┼żieb ─Źasto ukladaj├║ v┼íetky svoje po─Ź├şta─Źe a ├║lo┼żisk├í do ve─żk├ęho zariadenia naz├Żvan├ęho D├ítov├ę centrum.

Backblaze Data Center

K t├Żmto vzdialen├Żm d├ítov├Żm centr├ím sa prip├íjame cez internet, to znamen├í, ┼że na pr├şstup k na┼íim ├║dajom mus├şme by┼ą online. Preto by sme mohli nahradi┼ą slovo ÔÇ×cloudÔÇť slovom ÔÇ×onlineÔÇť a da┼ą n├ím ÔÇ×online ├║lo┼żiskoÔÇť a ÔÇ×online z├ílohovanieÔÇť.

Kv├┤li jednoduchosti uprednost┼łujem v├Żrazy ÔÇ×Cloud StorageÔÇť a ÔÇ×Online BackupÔÇť, aby sa rozli┼íovalo medzi slu┼żbami.

Cloudov├ę ├║lo┼żisko a prostriedky z├ílohovania online

V tejto ─Źasti n├íjdete:

  1. Cloudov├ę ├║lo┼żisko: poh─żad na najvy┼í┼íie men├í a to, ─Źo m├┤┼żete z├şska┼ą ZADARMO.
  2. Online z├ílohovanie: pozri sa na Backblaze a ako sa porovn├íva s podobn├Żmi zdrojmi.

1, Cloud-ov├ę ├║lo┼żisko

Slu┼żba Cloud Storage v├ím umo┼ż┼łuje uklada┼ą vybran├ę s├║bory online, tak┼że ich m├┤┼żete kedyko─żvek zdie─ża┼ą a ma┼ą k nim pr├şstup; napr. Dropbox a Disk Google.

Ak potrebujete ─Ćal┼íie ├║lo┼żisko, v├Ą─Ź┼íina poskytovate─żov m├í cenov├Ż pl├ín, tak┼że si m├┤┼żete k├║pi┼ą potrebn├ę mno┼żstvo.

Tu s├║ niektor├ę z aktu├ílnych obchodov s bezplatn├Żm a platen├Żm cloudov├Żm ukladan├şm (ceny v USD):

Cloud ├║lo┼żn├Ż st├┤l 1

st├┤l 1: Tabu─żka porovnania ├║lo┼żiska v cloude

2, Online zálohovanie

Online slu┼żba z├ílohovania v├ím umo┼ż┼łuje z├ílohova┼ą cel├Ż po─Ź├şta─Ź, aby ste mohli ─żahko obnovi┼ą svoje s├║bory; napr. Backblaze, Carbonite a Livedrive. Tieto slu┼żby zvy─Źajne zah┼Ľ┼łaj├║ na─Ź├ştanie malej aplik├ície do v├í┼ího po─Ź├şta─Źa a nechanie z├ílohovania be┼ża┼ą na pozad├ş.

Po─Źiato─Źn├í z├íloha m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą v z├ívislosti od mno┼żstva d├ít, ktor├ę sa maj├║ z├ílohova┼ą. Potom sa bud├║ z├ílohova┼ą iba nov├ę alebo zmenen├ę s├║bory.

Existuje ve─ża funkci├ş, ktor├ę je mo┼żn├ę porovna┼ą pre ka┼żd├ęho poskytovate─ża slu┼żieb z├ílohovania online, ale v tabu─żke ni┼ż┼íie som vybral nieko─żko k─ż├║─Źov├Żch bodov:

Cloudov├í tabu─żka z├ílohovania 2

st├┤l 2: Porovn├ívacia tabu─żka online z├ílohovania

Perfektn├ę cloudov├ę ├║lo┼żisko a online z├ílohovacie rie┼íenie

Moje preferencie pre z├ílohovanie s├║ pou┼żitie kombin├ície ÔÇ×bezplatn├ęhoÔÇť cloudov├ęho ├║lo┼żiska a ÔÇ×platenejÔÇť online z├ílohovacej slu┼żby.

Cloudov├ę ├║lo┼żisko – Disk Google

Disk Google je m├┤j hlavn├Ż ├║lo┼żn├Ż bod, preto┼że synchronizuje ├║daje medzi moj├şm lok├ílnym po─Ź├şta─Źom a cloudom.

Nain┼ítalovan├şm malej aplik├ície Disk Google do m├┤jho po─Ź├şta─Źa Mac m├┤┼żem vytv├íra┼ą prie─Źinky v mojom po─Ź├şta─Źi MacBook, ktor├ę sa automaticky skop├şruj├║ do cloudu.

Aplik├ícia vytvor├ş prie─Źinok s n├ízvom ÔÇ×Disk GoogleÔÇť a potom v ┼łom vytvor├şm podprie─Źinky:

google drive mac

K t├Żmto s├║borom sa m├┤┼żem dosta┼ą po prihl├ísen├ş do svojho ├║─Źtu Google. Pozrite si rovnak├ę podprie─Źinky, ktor├ę sa zobrazuj├║, preto┼że s├║ synchronizovan├ę:

google drive web

Z├ílohovanie online – sp├Ątn├í v├Ązba

Backblaze poskytuje moju slu┼żbu z├ílohovania online. Z├ílohujte m├┤j po─Ź├şta─Ź vr├ítane s├║borov v prie─Źinku Disk Google a tie┼ż m├┤j pripojen├Ż extern├Ż pevn├Ż disk (bez ─Ćal┼í├şch poplatkov).

Neexistuj├║ ┼żiadne obmedzenia pre ve─żkos┼ą s├║boru alebo r├Żchlos┼ą siete. Backblaze je navrhnut├Ż tak, aby bol bezpe─Źn├Ż a ┼íifrovan├Ż a ktor├Ż sa nepretr┼żite sp├║┼í┼ąa na pozad├ş z├ílohovan├şm mojich najnov┼í├şch s├║borov pri ich vytvoren├ş.

Perfektn├ę rie┼íenie

Pomocou slu┼żieb Cloud Storage a Cloud Backup som vytvoril dokonal├ę rie┼íenie pre z├ílohovanie. Moje ├║daje s├║ teraz ulo┼żen├ę v 3 oddelen├ę miesta: Tento po─Ź├şta─Ź, Disk Google a Backblaze.

To znamen├í, ┼że ke─Ć sa na niektorom z t├Żchto miest vyskytne probl├ęm, m├┤┼żem kedyko─żvek na─Ź├şta┼ą svoje ├║daje z jedn├ęho z ─Ćal┼í├şch dvoch miest.

zhrnutie

Cloud Storage sa l├ş┼íi od Cloud Backup.

Cloud Storage ulo┼ż├ş iba s├║bory, ktor├ę chcete kop├şrova┼ą alebo presun├║┼ą do online umiestnenia; napr. Disk Google.

  • Toto je manu├ílna ├║loha, na ktor├║ by ste mali pam├Ąta┼ą.

Cloud Backup neustále sleduje zmeny a automaticky ich ukladá na miesto online; napr. Backblaze.

  • Toto je automatick├í ├║loha, ktor├║ m├┤┼żete nakonfigurova┼ą a zabudn├║┼ą.

A ke─Ć u┼ż sme na t├ęmu po─Ź├şta─Źov├Żch z├íloh, nezabudnite sa uisti┼ą, ┼że m├íte pre svoje webov├ę str├ínky WordPress z├ílo┼żn├ę rie┼íenie.

Aj ke─Ć v├í┼í poskytovate─ż webhostingu sprac├║va va┼íe vlastn├ę z├ílohy, ur─Źite pou┼żite n├ístroj na z├ílohovanie od tret├şch str├ín, nad ktor├Żm m├íte kontrolu. Viac inform├íci├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku o z├ílo┼żn├Żch doplnkoch WordPress.

Ako z├ílohova┼ą po─Ź├şta─Ź do cloudu