Ako vytv├íra┼ą plynul├ę anim├ície v syst├ęme Android (3 Met├│dy)

Nech u┼ż je akciov├Ż Android ak├Żko─żvek, v┼żdy existuj├║ faktory, ktor├ę je mo┼żn├ę zlep┼íi┼ą. Aj ke─Ć to m├┤┼że znie┼ą, ┼że hovor├şm o rootovan├ş, existuje mno┼żstvo krokov, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą, aby ste z telef├│nu vy┼ąa┼żili maximum bez rootu. Dnes budem hovori┼ą o jednom z t├Żchto krokov a tento krok sa mus├ş zaobera┼ą anim├íciami syst├ęmu Android.

Existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako zr├Żchli┼ą alebo vyhladi┼ą anim├ície syst├ęmu Android; s├║─Źasn├ę m├┤┼żete vylep┼íi┼ą pomocou mo┼żnost├ş pre v├Żvoj├írov, zmeni┼ą sp├║┼í┼ąa─Źe, aby ste si mohli zahra┼ą in├║ sadu anim├íci├ş, alebo vytvori┼ą ├║plne in├ę pomocou n├ístrojov syst├ęmu Android Studio. V├Ą─Ź┼íina tohto ─Źl├ínku bude o Android Studio, ale r├Żchlo sa dotknem mo┼żnost├ş pre v├Żvoj├írov a sp├║┼í┼ąa─Źov.

Met├│da 1: Mo┼żnosti v├Żvoj├íra

Ak ste trochu viac technologicky orientovan├ş ako v├Ą─Ź┼íina, s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou viete, o ─Źom s├║ mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov. Pomocou t├Żchto mo┼żnost├ş m├┤┼żete zmeni┼ą rozsah trvania anim├ície prechodov, windowsa v┼íeobecn├ę anim├ície.

T├ş, ktor├ş nevedia, ich r├Żchlo prejdem.

Krok 1: Otvorte zariadenie nastavenie.

nastavenie

Krok 2: Ak Mo┼żnosti v├Żvoj├íra nie s├║ akt├şvne:

Posu┼łte zobrazenie nadol na O telef├│neN├íjdite si svoje ─î├şslo zostavyKlepnite na ─Ź├şslo sedemkr├ít. Blaho┼żel├íme, teraz ste v├Żvoj├ír!

─îi alebo kedy Mo┼żnosti v├Żvoj├íra s├║ akt├şvni:

mo┼żnosti v├Żvoj├íra

Posu┼łte zobrazenie nadol na Mo┼żnosti v├Żvoj├íraPrejdite, k├Żm sa nedostanete Stupnica anim├ície okna, Stupnica prechodovej anim├íciea Rozsah trvania anim├ítora. Odtia─ż nastavte mierku r├┤znych anim├íci├ş, ako sa v├ím p├í─Źi, a potom si v┼íimnite rozdiely. Ak nie je ┼żiadny rozdiel zrejm├Ż, m├┤┼że by┼ą potrebn├ę re┼ítartovanie.

Pri hran├ş s nastaveniami priebe┼żne kontrolujte ne┼żiaduce anim├ície na svojom zariaden├ş. Ak nem├┤┼żete dosiahnu┼ą po┼żadovan├Ż v├Żsledok, mo┼żno budete musie┼ą vysk├║┼ía┼ą in├ę met├│dy.

Met├│da 2: Nov├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź

Ak sa nechcete dosta┼ą do v├Żvoja syst├ęmu Android a z├şska┼ą plynulej┼íie anim├ície a nieko─żko jednoduch├Żch ├║prav nastaven├ş v mo┼żnostiach v├Żvoj├íra v├ím ne┼ílo, mo┼żno nov├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź vyhovuje va┼íim potreb├ím?

V z├ívislosti od sp├║┼í┼ąa─Źa sa m├┤┼żu anim├ície vo va┼íom telef├│ne l├ş┼íi┼ą. Ak ste cel├Ż ─Źas zostali pri sp├║┼í┼ąa─Źi akci├ş, pre─Źo nevysk├║┼ía┼ą nieko─żko nov├Żch sp├║┼í┼ąa─Źov a zisti┼ą, ─Źi sa v├ím p├í─Źia zahrnut├ę anim├ície? V├Ą─Ź┼íina sp├║┼í┼ąa─Źov na trhu Google Play m├í sp├┤soby, ako zmeni┼ą r├Żchlos┼ą a vzh─żad anim├íci├ş.

S├│lov├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź

Ak sa vyd├íte mimo Google Play, m├┤┼żu by┼ą k dispoz├şcii e┼íte ─Ćal┼íie prisp├┤sobite─żn├ę anim├ície sp├║┼í┼ąa─Źa. Pri v├Ą─Ź┼íine odpa─żova─Źov sa nevy┼żaduje, aby ste rootovali svoj telef├│n, ale m├┤┼że existova┼ą nejak├Ż, ktor├Ż by ste chceli vysk├║┼ía┼ą a ktor├Ż vy┼żaduje root. V┼żdy skontrolujte ak├Żko─żvek popis aplik├ície, aby ste zistili, ─Źi neuv├ídza po┼żadovan├ę rootovanie.

N├íjdenie sp├║┼í┼ąa─Źa, ktor├Ż sa v├ím p├í─Źi, m├┤┼że nejak├Ż ─Źas trva┼ą, ale h─żadanie sp├║┼í┼ąa─Źov s po┼żadovan├Żmi anim├íciami je ove─ża jednoduch┼íia ├║loha, ako by ste anim├ície vyv├şjali sami. Ako osobn├ę odpor├║─Źanie m├┤┼że ma┼ą Solo Launcher hladk├ę anim├ície, ktor├ę h─żad├íte.

Stiahnite si z Google Play7

Met├│da 3: V├Żvoj pre Android Studio

Ak ├║pravy anim├íci├ş, ktor├ę u┼ż m├íte, nebud├║ fungova┼ą a ─Ćal┼íie sp├║┼í┼ąa─Źe nebud├║ vyhovova┼ą va┼íim potreb├ím, pre─Źo si tieto plynul├ę anim├ície nevytvori┼ą sami? V aplik├ícii Android Studio m├┤┼żete bezplatne vyv├şja┼ą anim├ície, ktor├ę m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą vo svojom zariaden├ş s Androidom.

Ak e┼íte nie ste obozn├ímen├ş s v├Żvojom syst├ęmu Android pomocou syst├ęmu Android Studio, pre─Ź├ştam si nieko─żko z├íkladov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu za─Źa┼ą, kroky, ktor├ę je potrebn├ę vykona┼ą pri vytv├íran├ş anim├íci├ş, a nasmeruje v├ís spr├ívnymi smermi, aby ste zostavili komplexn├Ż program. spolo─Źn├ę anim├ície.

Varovanie, ┼że pou┼ż├şvanie aplik├ície Android Studio bude vy┼żadova┼ą znalos┼ą k├│du Java a ni┼ż┼íie uveden├ę vysvetlenie bude predpoklada┼ą, ┼że tieto znalosti budete ma┼ą aj v bud├║cnosti.

Prv├í vec, ktor├║ mus├şte urobi┼ą, je stiahnu┼ą si Android Studio do po─Ź├şta─Źa. S├║bory s├║ dos┼ą ve─żk├ę – pre t├Żch z v├ís, ktor├ş maj├║ obmedzen├║ alebo obmedzen├║ ┼í├şrku p├ísma, dbajte na upozornenie.

Android Studio na stiahnutie

android-studio-na stiahnutie

K dispoz├şcii s├║ s├║bory na stiahnutie pre Windows, Mac a Linux, tak┼że nez├íle┼ż├ş na tom, ak├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm m├í v├í┼í po─Ź├şta─Ź pod kapotou, mali by ste by┼ą schopn├ş pou┼ż├şva┼ą Android Studio.

Pravdepodobne budete chcie┼ą nain┼ítalova┼ą Android Studio hne─Ć po stiahnut├ş, ale predt├Żm budete potrebova┼ą aktu├ílnu v├Żvojov├║ sadu Java SE. Ak nem├íte aspo┼ł Java NetBeans v7, m├┤┼żete si n├íjs┼ą bal├şk na stiahnutie a aktualizova┼ą sa.

Stiahnite si Java NetBeans

Teraz, ke─Ć m├íte najnov┼íiu v├Żvojov├║ s├║pravu Java SE, nain┼ítalujte si ju pred in┼ítal├íciou Android Studio. Ak si nain┼ítalujete Android Studio pred jazykom Java SE, pred in┼ítal├íciou budete vyzvan├ş na vyh─żadanie aktu├ílnych s├║borov Java SE.

Teraz, ke─Ć bola Java SE spr├ívne aktualizovan├í a nain┼ítalovan├í, m├┤┼żete za─Źa┼ą in┼ítalova┼ą Android Studio. Po─Źas in┼ítal├ície m├┤┼że by┼ą potrebn├ę, aby si Android Studio stiahlo ─Ćal┼íie s├║bory. Tieto s├║bory sa stiahnu pomocou in┼ítal├ítora, ale myslel som si, ┼że si zasl├║┼żia zmienku.

In┼ítal├ícia m├┤┼że trva┼ą viac ako nieko─żko min├║t v z├ívislosti od r├Żchlosti v├í┼ího internetov├ęho pripojenia, bu─Ćte preto pripraven├ş.

Ke─Ć Android Studio dokon─Ź├ş in┼ítal├íciu a stiahnutie v┼íetk├ęho, ─Źo potrebuje na svoju ─Źinnos┼ą, malo by sa v├ím otvori┼ą okno, aby ste mohli za─Źa┼ą.

Je tu toho ve─ża, a preto by ste sa mali r├Żchlo pozrie┼ą na prv├ę okno, ne┼ż budete pokra─Źova┼ą.

android-studio-main

Prim├írne sa budete zaobera┼ą prvou mo┼żnos┼ąou, aby ste mohli vytvori┼ą nov├║ anim├íciu. Nasleduj├║ v┼íak mo┼żnosti importu, do ktor├Żch m├┤┼żete na─Ź├şta┼ą uk├í┼żkov├ę anim├ície.

Sp├Ą┼ą na webovej str├ínke v├Żvoj├írov syst├ęmu Android je k dispoz├şcii ─Ćal┼íie s┼ąahovanie uk├í┼żkov├Żch anim├íci├ş.

Uk├í┼żkov├ę anim├ície

uk├í┼żkov├ę anim├ície

Ve─żkos┼ą s┼ąahovania je pomerne mal├í, ale je to komprimovan├Ż bal├şk. Po rozbalen├ş s├║boru n├íjdete s├ęriu prie─Źinkov s r├┤znymi s├║bormi Java, ktor├ę predstavuj├║ r├┤zne anim├ície. Tieto je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą v aplik├ícii Android Studio na lep┼íie pochopenie toho, ─Źo je potrebn├ę na spr├ívne k├│dovanie anim├ície.

Za─Źatie projektu ├║plne od za─Źiatku v aplik├ícii Android Studio m├┤┼że by┼ą trochu zdrvuj├║ce, najm├Ą ak v prvom rade neviete, ak├Ż typ anim├ície chcete vytvori┼ą.

Predt├Żm, ako sa ponor├şm do troch r├┤znych syst├ęmov anim├ície schopn├Żch pracova┼ą so syst├ęmom Android Studio, pre─Ź├ştajte si tento n├ívod v├Żvoj├írov syst├ęmu Android, ktor├Ż v├ím pom├┤┼że zorientova┼ą sa v programe:

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, v aplik├ícii Android Studio existuj├║ tri r├┤zne syst├ęmy anim├ície. S├║ to tieto:

Prv├í je Property Animation. Tento syst├ęm je o tom, ┼że vezmete predmet a zmen├şte jeho vlastnosti tak, aby vyhovoval va┼íim potreb├ím alebo t├║┼żbam.

https://www.youtube.com/user/androiddevelopers

Druhou je View Animation. Tento syst├ęm sa zaober├í vyladzovan├şm anim├íci├ş, ako s├║ rot├ície, zmeny ve─żkosti a ─Ćal┼íie jednoduch├ę transform├ície. Tret├şm, ale ur─Źite nie posledn├Żm, je kreslen├í anim├ícia. Tento syst├ęm funguje takmer ako flip kniha, kde nasn├şmate nieko─żko r├┤znych nakreslen├Żch obr├ízkov a umiestnite ich jeden po druhom a vytvor├şte anim├íciu.

Ak h─żad├íte vytv├íranie prechodn├Żch anim├íci├ş, View Animation je s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou syst├ęmom, o ktorom sa chcete dozvedie┼ą.

Ke─Ć pozn├íte smer, ktor├Żm sa chcete ubera┼ą, budete musie┼ą vedie┼ą, ako vytvori┼ą po┼żadovan├║ anim├íciu. Upresnenie, ako vytvori┼ą ka┼żd├║ mo┼żn├║ anim├íciu v aplik├ícii Android Studio, by bolo bohu┼żia─ż takmer nemo┼żn├ę.

Web Android Developer ako tak├Ż obsahuje rozsiahleho sprievodcu ka┼żdou t├ęmou anim├íci├ş a poskytuje pr├şklady. Navy┼íe, pokia─ż ide o View Animation, video s podrobnos┼ąami o tejto t├ęme n├íjdete tu:

Ak v├ís v├Żvoj Androidu dostato─Źne zauj├şma na vytv├íranie lep┼í├şch anim├íci├ş, vyz├Żvam v├ís, aby ste sa pozreli na pr├şru─Źky pre v├Żvoj├írov.

Záver

Ma┼ą plynul├ę anim├ície na zariaden├ş Android m├┤┼że by┼ą rovnako jednoduch├ę ako vyladenie nieko─żk├Żch ─Ź├şsel v mo┼żnostiach pre v├Żvoj├írov, alebo m├┤┼że by┼ą zlo┼żit├ę aj ├║plne k├│dova┼ą implement├íciu nov├Żch. K tomu druh├ęmu existuje nieko─żko u┼żito─Źn├Żch sprievodcov na webovej str├ínke pre v├Żvoj├írov syst├ęmu Android a pri prvom sa o to postar├íte nieko─żk├Żmi klepnutiami.

Pozn├íte ─Ćal┼íie met├│dy na vytv├íranie plynulej┼í├şch anim├íci├ş na svojom zariaden├ş s Androidom? Nev├íhajte sa o ne podeli┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch, a ke─Ć u┼ż ste pri tom, pre─Źo sa nepodeli┼ą o to, ktor├Ż launcher m├í pod─ża v├ís najlep┼íie anim├ície?

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku