Ako vytvárať dobré obrázky pomocou zariadenia Android

Existuje dobrý dôvod, prečo je fotografia považovaná za umelecký druh. Ktokoľvek môže nasmerovať objektív v náhodnom smere a stlačiť tlačidlo, ale fotografovanie, ktoré skutočne vyzerá dobre a profesionálne, vyžaduje čas, znalosti a prax. Ak radi fotografujete, ale nie ste spokojní s tým, ako dopadnú, alebo sa chcete len naučiť, ako sa v ich fotografovaní zdokonaľovať; je to pre vás.

Na všetky sekcie fotografie platí niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré zlepšia vaše schopnosti fotografovania a kvalitu obrazu. Tieto pravidlá a tipy nepremenia vaše fotografie z Androidu na oceňované umelecké diela, ale nebudete sa hanbiť ukázať tieto fotografie priateľom a rodine.

Neexistujú žiadne aplikácie, ktoré by kúzelne zlepšili vaše fotografické schopnosti, aj keď existujú aplikácie, ktoré vám pomôžu. Na konci toho však budete vedieť, ako dobre fotografovať so svojim zariadením Android a dokonca aj s inými fotoaparátmi.

1. Pochopte nástroje, s ktorými pracujete

Aj keď dobrá fotografia neznamená iba to, koľko megapixelov váš Android obsahuje, prichádza do úvahy. Ak je váš telefón vybavený fotoaparátom nižšej triedy, nečakajte, že získate rovnakú kvalitu obrazu, akú získate z fotoaparátu vyššej triedy.

obrázky s veľkými šošovkami, dobré pre Android

To znamená, že dobrý remeselník môže stále robiť umelecké dielo s nástrojmi nízkej kvality, rovnako ako amatér môže omylom vyrobiť vrak vlaku z najlepších nástrojov v odbore. Preskúmali sme, čo si myslíme, že sú najlepšie telefóny s Androidom na trhu na fotografovanie, ale nezúfajte, ak váš telefón nie je na zozname!

Môžete sa naučiť, ako so svojim zariadením Android robiť dobré obrázky, aj keď nepatrí medzi najnovšie a najlepšie, ktoré vyšli pred piatimi minútami.

2. Nebojte sa svojich nastavení

V závislosti od zariadenia s Androidom a verzie systému Android, ktorú používate; nastavenia fotoaparátu budú vždy odlišné. V súčasnej dobe používam zariadenie nižšej vrstvy, takže moje možnosti sú obmedzené, ale stále mám dosť na to, aby som si dal väčšiu kontrolu nad fotografovaním.

Camera-Settings-Good-Android-Pictures

Napríklad aj pomocou obmedzenej sady nástrojov môžem ovládať zaostrenie, expozíciu a vnútorný jas fotoaparátu iba niekoľkými pohybmi prsta. Ak má váš Android k dispozícii ešte viac možností fotoaparátu, napríklad režim Pro, alebo samostatné posuvníky vyváženia, nebojte sa s nimi hrať.

3. Osvetlenie vždy robí rozdiel

Ak má niečo, s čím majú telefóny s Androidom, najmä staršie modely, problémy, je to fotografovanie za tmy. To môže byť do určitej miery pravda pre všetky fotografie, ale zdá sa, že tento problém prichádza viac s Androidom.

Jeden jednoduchý spôsob, ako zvýšiť množstvo svetla na predmete, je blesk, ale k tomu sa dostaneme neskôr. Ak sme v kontrolovanom prostredí, je lepšie namiesto blesku zvýšiť úroveň svetla okolo vás.

Tu je príklad niekoľkých záberov s nízkou expozíciou a slabým osvetlením:

low-light1-good-android-images

low-light2-good-android-images

A potom niekoľko záberov so zmiešanou expozíciou a jasnejším osvetlením:

high-light1-good-android-images

obrázky high-light2-good-android-obrázky

Aj keď sú nasnímané fotoaparátom nižšej kvality, stále vidíte rozdiel, ktorý môže spôsobiť osvetlenie. Tieto sady príkladov sú blízke extrémom, takže nájsť šťastné médium je kľúčové. „Nefotiť v tme“ znie ako zrejmá rada, ale je veľký rozdiel, ak sa ňou budete riadiť.

4. Zistite, kedy a kedy blesk nepoužívať

Fotografovanie s bleskom prináša svetlo k vášmu objektu, keď vám chýbajú prostriedky na ovládanie svetla okolo vás. Je to dosť silný nástroj, ale bohužiaľ, umelé svetlo, ktoré poskytuje, nie vždy správne vyvažuje. Rýchly výbuch svetla obklopuje váš predmet, ale vytvára okolo nich alebo dokonca na nich veľké množstvo oslnenia.

flash-good-android-images

Aby ste tomu zabránili, musíte vedieť, kedy použiť blesk a kedy si len pohrávať s jasom a expozíciou. Ak si chcete so systémom Android urobiť dobrý obraz, musíte úplne porozumieť všetkým nástrojom, ktoré má vaše zariadenie k dispozícii.

To neznamená, že musíte neustále používať všetkých sedem režimov, ktoré má váš fotoaparát, ale znamená to, že musíte použiť ten najlepší pre správnu situáciu. Blesk je vynikajúci, ak nemáte inú možnosť alebo ak jasné svetlo nespôsobuje dráždivé odlesky. Čím viac budete používať blesk, tým viac budete mať pocit, že je to vhodné, takže pokračujte v fotografovaní!

5. Nájdite pravý uhol

Aby ste sa vyhli poslednej sekcii, je možné dosiahnuť lepšie osvetlenie pomocou uhlov a pridania správneho množstva svetla na váš predmet. Nebojte sa vziať si pár sekúnd navyše, aby ste získali lepší uhol, a to nielen kvôli osvetleniu, ale aj iná strana objektu môže zaistiť lepší záber.

uhly-dobrý-android-obrázky

Čo znamená „pravý“ uhol, je zvyčajne subjektívne. Pri fotografovaní nie je žiadny uhol záberu, takže je len na vás, ktorý zo všetkých záberov, ktoré urobíte, sa vám páči viac. To môže znamenať nasnímanie obrázku na inú stranu predmetu, zhora alebo dokonca zospodu; je to na vás a závisí to od toho, koľko času máte na svoj záber.

6. Nestrieľajte vždy do centra

Napriek tomu, že profesor Oak chce vždy obrázky Pokémon so stredom v ráme; ak máte vždy predmet vpredu a v strede, je to celkom nudný obrázok. Nebojte sa experimentovať so zaostrením a uhlami, aby ste predmet umiestnili do vzdialených rohov záberu, alebo ho nechajte mierne nakrivo.

no-center1-good-android-images

no-center2-good-android-images

To, kam umiestnite objekt do rámčeka, zostane na vás, ale existujú určité fotografické techniky s príťažlivejším umiestnením objektu ako priamo v strede. Dôrazne vám odporúčam experimentovať s rôznymi uhlami a umiestnením objektu, ak fotografujete iba s predmetom v strede.

Výsledky sa vám možno nebudú páčiť hneď alebo dokonca neskôr, ale prinajmenšom ste na konci dňa získali viac fotografických skúseností.

7. Digitálny zoom nie je váš priateľ

Častejšie než ne, priblíženie zariadenia Android vám poskytne horší záber. Dôvodom je to, že vo väčšine prípadov to všetko spôsobí nafúknutie záberu pri jeho priblížení. Váš objektív nemá schopnosť zväčšovať a udržiavať rovnakú kvalitu, takže namiesto toho skôr približuje existujúci objekt. obrázok, kým vám nezostane len neporiadok pixelov.

Tu vám ukážem, čo mám na mysli, pomocou niekoľkých rôznych úrovní priblíženia na rovnaký predmet:

zoom1-good-android-images

zoom2-good-android-images

zoom3-good-android-images

Kam až sa kvalita zníži, závisí od megapixelov, ktoré má váš fotoaparát k dispozícii. Keďže je môj fotoaparát na dolnom konci, priblíženie do značnej miery obraz úplne zničí. V tomto prípade mi teda digitálny zoom nefunguje na žiadnej úrovni, ak dúfam v schodný záber.

Nie je to rovnaké pre každý fotoaparát smartfónu, takže ak chcete so systémom Android robiť dobré obrázky, uistite sa, že rozumiete tomu, ako váš digitálny zoom ovplyvňuje kvalitu obrazu.

Čo teda môžete robiť, ak funkcia priblíženia nefunguje tak, ako by ste chceli? Najlepšie urobíte, ak sa priblížite k svojmu predmetu. Je to riešenie s nízkou technologickou náročnosťou a je jedným z najjednoduchších v knihe, ale funguje a prináša výsledky.

8. Uistite sa, že držíte telefón oboma rukami

Na prvý pohľad to môže znieť hlúpo, ale pri fotografovaní je lepšie použiť obe ruky. Ak máte na telefóne iba jednu ruku a začne sa vám triasť, pravdepodobne skončíte s rozmazaným záberom, ktorý je rozostrený.

blurry1-good-android-images

Niektoré zariadenia s Androidom majú vo svojom fotoaparáte zabudovanú funkciu proti chveniu, ktorú môžete prepínať, aby ste to znížili, ale je lepšie si zvyknúť držať telefón tak stabilne, ako môžete. Ak nemôžete držať telefón stabilne, dokonca ani oboma rukami, je najlepšie povoliť toto nastavenie alebo nájsť pevný povrch, aby ste si pri fotografovaní znova položili telefón.

DIGITÁLNA KAMERA OLYMPUS

Ak je váš fotoaparát zariadením nižšej úrovne, ako je to moje, a nemá žiadne interné možnosti na plynulé chvenie fotoaparátu; existuje jeden trik, ktorý môžete vyskúšať. Ak jednoducho nemôžete udržať ruky v rovnováhe, skúste pri fotografovaní na niekoľko sekúnd zadržať dych. Len dávajte pozor, aby ste príliš dlho nezadržali dych, omdletie nestojí za obraz, bez ohľadu na to, aké je dobré.

9. Urobte si čas, ak máte luxus

Na to, aby ste dokázali urobiť nádhernú fotografiu za sekundu, musíte byť narodený génius alebo technologický čarodejník. V závislosti od zariadenia s Androidom trvá niekoľko sekúnd, kým sa fotoaparát zaostrí, keď zoradíte, čo si myslíte, že je perfektný záber. Ak svojmu Androidu nedáte patričný čas na úpravu a sústredenie sa, skončíte s neporiadkom, ktorý bude lepšie vymazať.

Na druhej strane, ak máte čas, urobte čo najviac záberov svojho predmetu. Keďže používate digitálnu platformu, nemusíte sa báť, že by ste stratili miesta na cievke, takže smelo do toho!

Ak urobíte aspoň desať snímok z predmetu, môže sa stať, že skončíte s deviatimi čertmi, ale desiate miesto bude niečo, čo stojí za predĺženie.

10. Starajte sa o svoj objektív poriadne

Nie je to niečo, o čom si každý myslí, ale šošovka na zadnej strane vášho Androidu sa môže určite znečistiť, alebo dokonca poškriabať. Ak si myslíte, že to má veľký vplyv na kvalitu obrazu, mýlite sa. Vo fotografii je objektív najdrahšou súčasťou a bez dobrého objektívu nemôžete s Androidom robiť dobré fotografie.

obrúsky-dobré-android-obrázky

S čistením šošovky by ste mali zaobchádzať opatrne a s mäkkou handričkou. Ak vlastníte handričku určenú na čistenie okuliarov alebo niečo podobné, na vykonanie práce tu bude viac než dosť. Nie, opakujem, nepoužívajte papierové utierky vyčistiť šošovku; nakoniec poškriabete povrch.

Ak nemáte dostatočne mäkkú handričku, napríklad na čistenie alebo dokonca mäkkú spodnú časť košele; Nepokúšajte sa vyčistiť šošovku s čímkoľvek iným.

Záver

Už ste urobili nové fotky? Ak máte, uvidíte, že k zlepšeniu dôjde čoskoro. Pokiaľ na svoje obrázky použijete pravidlá, ako sú tieto, a urobíte si čas, budú vždy vyzerať lepšie ako záber, ktorému nebudete venovať veľa času.

Nasnímanie snímky, ktorú stojí za to zachrániť, môže trvať niekoľko sekúnd, ale všetky tieto sekundy stoja za to, keď si na ňu budete ešte roky pamätať.

Máte nejaké vlastné tipy na fotografovanie, o ktoré by ste sa chceli podeliť, alebo máte otázky týkajúce sa fotografií? Môžete zdieľať buď v nižšie uvedených komentároch!

Odporúčaný kredit obrázku