Ako vytla─Źi┼ą plag├ít na viacer├Żch stran├ích v programe Word?

S touto situ├íciou by ste sa stretli aspo┼ł raz v ┼żivote. Chcete vytvori┼ą ve─żk├Ż plag├ít. A mo┼żno ste to u┼ż vytvorili. Ot├ízkou v┼íak je, ako to vytla─Źi┼ą. Je zrejm├ę, ┼że by ste to museli vytla─Źi┼ą na viacer├Żch stran├ích. Nebojte sa, prevediem v├ís ÔÇťako vytla─Źi┼ą ve─żk├Ż plag├ít na viac str├ínÔÇŁV tomto blogovom pr├şspevku, aby bola pre v├ís t├íto vec jednoduch┼íia.

Sekcie plag├ítov s├║ zvy─Źajne vytvoren├ę v programe Word. Teraz, ke─Ć tla─Źiare┼ł dok├í┼że vytla─Źi┼ą str├ínku ur─Źitej ve─żkosti, je najbe┼żnej┼íou ve─żkos┼ąou papiera A4, vytla─Źenie ve─żk├ęho plag├ítu by bolo ve─żmi n├íro─Źn├ę. Presne to tu budeme sk├║ma┼ą – ako vytla─Źi┼ą plag├ít na viac str├ínok v programe Word. Vytla─Źi┼ą to ako plag├ít m├┤┼że by┼ą trochu ┼ąa┼ż┼íie ako na┼íe men┼íie v├Żtla─Źky.

Ako vytla─Źi┼ą plag├ít na viacer├Żch str├ínkach v programe Word?

Profesion├íli tam vonku by na dosiahnutie ├║lohy rad┼íej pou┼żili aplik├íciu Photoshop alebo in├║ podobn├║ mo┼żnos┼ą. Ale pre noobov, ako sme my, by to skuto─Źne nebolo rie┼íenie, ktor├ę by sme nazvali ÔÇ×─żahk├ęÔÇť.

Word v├ím v┼íak pon├║ka nieko─żko dobr├Żch mo┼żnost├ş, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą splni┼ą ├║lohu tla─Źe ve─żkosti plag├ítu v programe Word. Po─Ćme presk├║ma┼ą ide├ílne rie┼íenia na zodpovedanie v├í┼ího dotazu, ako vytla─Źi┼ą plag├ít na viacer├Żch stran├ích vo form├íte Word.

Met├│da 1 – Pou┼żitie farby

Vstavan├í aplik├ícia Microsoft Paint by mala by┼ą na tento ├║─Źel vynikaj├║cou vo─żbou. V skuto─Źnosti v├ím pon├║ka vzru┼íuj├║ce mo┼żnosti na zmenu mierky obr├ízkov, aby ste ich mohli pintova┼ą na viac str├ín a vytvori┼ą plag├ít.

Vytla─Źen├şm ve─żk├ęho obr├ízka, ako je mapa, na list form├ítu A4 by ste stratili ve─ża detailov. Vytla─Źenie na viac str├ín by bolo vynikaj├║cou vo─żbou. Za t├Żmto ├║─Źelom obr├ízok rozdel├şme a vytla─Ź├şme na viacero str├ín form├ítu A4.

Nasleduj tieto kroky:

 • Spusti┼ą Microsoft Ma─żova┼ą.
 • Prejdite na obr├ízok, ktor├Ż chcete vytla─Źi┼ą. Ak je vo Worde, m├┤┼żete ho skop├şrova┼ą a prilepi┼ą do programu Ma─żovanie.
 • Akon├íhle ste v s├║bore, kliknite na S├║bor e┼íte raz a umiestnite kurzor my┼íi na Vytla─Źi┼ą.
 • Vyberte mo┼żnos┼ą Nastavenie strany.
 • Pod Nastavenie strany, vyh─żadajte mo┼żnos┼ą pre ┼ák├ílovanie.
 • Vyberte mo┼żnos┼ą pre Zapadaj├║ do.
 • M├┤┼żete nakonfigurova┼ą, na ko─żko str├ín chcete rozdeli┼ą obr├ízok.

A 2 X 2 mierka str├ínky v├ím umo┼żn├ş vytla─Źi┼ą v├í┼í obr├ízok do 4 str├ínky, zatia─ż ─Źo a 4 X 4 zmena mierky str├ínky v├ím umo┼żn├ş vytla─Źi┼ą ho na 16 str├ín.

M├┤┼żete prejs┼ą na uk├í┼żku tla─Źe a pozrie┼ą sa, ako str├ínka vyzer├í. K tejto mo┼żnosti m├íte pr├şstup S├║bor> Tla─Źi┼ą> Uk├í┼żka pred tla─Źou. Z├şskate tak predstavu o tom, ako bude va┼ía str├ínka vyzera┼ą po vytla─Źen├ş na viac str├ín.

Ke─Ć ste pripraven├ş vytla─Źi┼ą si plag├ít, m├┤┼żete si vybra┼ą mo┼żnos┼ą S├║bor> Vytla─Źi┼ą, a m├┤┼że┼í ├şs┼ą. M├┤┼żete si vybra┼ą tla─Źiare┼ł a po─Źet k├│pi├ş, ktor├ę chcete vytla─Źi┼ą, ako pri ostatn├Żch dokumentoch.

┼ák├ílovanie m├┤┼żete nastavi┼ą ak├Żmko─żvek z va┼íich preferovan├Żch sp├┤sobov. Nie je potrebn├ę, aby bol v 2 X 2 alebo podobn├║ in├║ mo┼żnos┼ą ┼ítvorca. Pred vytla─Źen├şm m├┤┼żete experimentova┼ą so svojimi nastaveniami a skontrolova┼ą uk├í┼żku tla─Źe.

Ak ste na Windows 10, budete musie┼ą vybra┼ą ┼ítandardn├║ aplik├íciu Paint a nie Print 3D, ktor├í je predin┼ítalovan├í Windows 10.

Met├│da 2 -Pou┼żite rie┼íenie tretej strany

Rie┼íenie tretej strany, ako napr├şklad Blockposters, m├┤┼że by┼ą celkom u┼żito─Źn├ę pri va┼íej snahe vytla─Źi┼ą plag├ít na viac str├ínok v programe Word. Je to v skuto─Źnosti naj─żah┼íia mo┼żnos┼ą, preto┼że doslova nevy┼żaduje, aby ste ─Źoko─żvek robili. Jedn├í sa o webov├║ str├ínku, ktor├í prev├ídza konverziu na z├íklade va┼íich odpor├║─Źan├ş a poskytne v├ím skonvertovan├Ż s├║bor vo forme s├║boru PDF.

Na splnenie ├║lohy postupujte nasledovne:

 • Nav┼ít├şvte webov├║ str├ínku a nahrajte svoj obr├ízok.
 • Maxim├ílna ve─żkos┼ą by bola 5 MB za pr├ęmiov├Ż plag├ít (ktor├Ż je dod├ívan├Ż s cenovkou) alebo 2.5 MB o plag├ít zadarmo.
 • ─Äalej m├┤┼żete nakonfigurova┼ą nastavenia pre presn├║ ve─żkos┼ą a ─Ćal┼íie po┼żiadavky, ktor├ę m├┤┼żete ma┼ą.

Kliknite na Vytvori┼ą m├┤j plag├ít, a m├┤┼że┼í ├şs┼ą. Webov├í str├ínka vytvor├ş v├í┼í plag├ít a umo┼żn├ş v├ím ho stiahnu┼ą vo form├íte s├║boru PDF. M├┤┼żete si ho jednoducho vytla─Źi┼ą, aby vyhovoval va┼íim presn├Żm potreb├ím.

Met├│da 3 – Previes┼ą s├║bor programu Word na s├║bor TIFF

Konverzia s├║boru Word na s├║bor TIFF v├ím pom├┤┼że chr├íni┼ą obsah s├║boru neporu┼íen├Ż. Tla─Źiare┼ł TIFF pracuje efekt├şvne a efekt├şvne prakticky s ka┼żd├Żm Windows aplik├ície. Konverzia dokumentu programu Word na TIFF bude dostato─Źne n├ípomocn├í pri vytv├íran├ş plag├ítu na viacer├Żch stran├ích.

Na konverziu s├║boru Word na s├║bor TIFF budete potrebova┼ą pr├şstup k tla─Źiarni obr├ízkov TIFF.

Nasledujte tieto kroky opatrne, aby ste si pomohli pri tla─Źi plag├ítu na viac str├ín v programe Word-

 • Nain┼ítalujte si obr├ízkov├║ tla─Źiare┼ł TIFF z tohto odkazu.
 • Pri in┼ítal├ícii va┼íej obr├ízkovej tla─Źiarne TIFF postupujte pod─ża pokynov.
 • Potom otvorte dokument v programe Word, z ktor├ęho chcete vytla─Źi┼ą plag├ít. M├┤┼żete to urobi┼ą pomocou mo┼żnosti S├║bor> Tla─Źi┼ą.
 • Z Tla─Źiare┼ł mo┼żnosti nastavenia, zvo─żte mo┼żnos┼ą TIFF image printer.
 • V Ulo┼żi┼ą s├║bor s obr├ízkom vyberte mo┼żnos┼ą ulo┼żi┼ą s├║bor vo form├íte TTF.
 • S├║bor bude preveden├Ż do form├ítu TIFF a bude ulo┼żen├Ż vo form├íte na konkr├ętnom mieste.

V ─Ćal┼íej f├íze m├┤┼żete zl├║─Źi┼ą viacero dokumentov do jedn├ęho a vytvori┼ą jeden s├║bor TIFF.

Hne─Ć ako ulo┼ż├şte s├║bor TIFF, m├┤┼żete ho nain┼ítalova┼ą Picture Window Pro a vytla─Źte ho pod─ża svojich predst├ív. Tento n├ístroj v├ím pom├┤┼że nakonfigurova┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu mo┼żnost├ş, ktor├ę v├ím umo┼żnia jednoduch├║ tla─Ź plag├ítu.

To bolo nieko─żko mo┼żnost├ş, ktor├ę by v├ím mali umo┼żni┼ą vytla─Źi┼ą plag├ít na viacer├Żch str├ínkach v programe Word. Prv├í mo┼żnos┼ą v├ís samozrejme n├║ti skop├şrova┼ą obr├ízok alebo in├ę prvky zo s├║boru programu Word do programu Paint, aby ste s n├şm mohli pracova┼ą.

Predpoklad├íme, ┼że n├ístroj tretej strany bude najlep┼í├ş, preto┼że nevy┼żaduje ┼żiadne ┼ípeci├ílne znalosti ani odborn├ę znalosti. Rozhodnite sa pre niektor├║ z mo┼żnost├ş, ktor├ę v├ím najlep┼íie vyhovuj├║, a pode─żte sa s nami o svoje sk├║senosti.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2FjrtYK