Ako vytlačiť obrázok na viac strán v systéme Mac?

Možno si pamätáte, že za starých dobrých čias existovali možnosti tlače väčšieho obrázka na niekoľko strán. V posledných aktualizáciách táto funkcia chýbala. Ako vytlačiť veľký obrázok na viac strán v systéme Mac? Tu uvedené tipy by vám mali pomôcť dosiahnuť najlepšie výsledky.

Prečo potrebujete vytlačiť veľký obrázok na viac strán?

Existujú situácie, kedy by ste potrebovali vytlačiť veľký obrázok. Alebo dokonca vytvorte banner. Práve tam by ste nemohli vytlačiť celý obrázok na jeden list papiera. Obrázok by ste museli vytlačiť na viac listov.

V skutočnosti by ste jednotlivé časti obrázku vytlačili na viac listov papiera. Toto sa nazýva kachľový alebo rastrovaný papier. To sa dá urobiť na počítači Mac alebo PC. V programe Word existujú aj možnosti tlače väčších obrázkov na viac strán. V záujme tohto príspevku sa pozrieme na možnosti vytlačenia obrázku na viac stránok v systéme Mac.

Ako vytlačiť obrázok na viacerých stránkach v systéme Mac?

Metódy používané na tlač väčších obrázkov na viac strán na počítači Mac by mali byť podobné tým, ktoré by ste používali s Windows. V skutočnosti väčšina nástrojov funguje rovnako s počítačmi Mac aj Windows operačné systémy.

Najlepšou možnosťou by bolo previesť súbor s obrázkom do formátu PDF. Takýmto spôsobom budete môcť použiť aplikáciu Acrobat Reader alebo akékoľvek iné možnosti na vytlačenie obrázka na viac strán. Ak vás zaujíma, ako vytlačiť veľký obrázok na viac strán na počítači Mac, môžete to urobiť stiahnutím a inštaláciou programu Adobe Acrobat.

Metóda 1 – Na tlač obrázka na viac strán v systéme Mac použite Adobe Acrobat

Na začiatok skonvertujte svoj existujúci súbor s obrázkom – či už vo formáte Word alebo vo formáte súboru s obrázkom – na PDF. Tu sú možnosti, ktoré musíte dodržať:

  • Otvorte svoj obrázok z ľubovoľnej obľúbenej aplikácie
  • Vyberte možnosť Tlačiť.
  • V dialógovom okne Tlač nevyberajte predvolenú tlačiareň. Vyberte ľubovoľnú možnosť, ktorá je k dispozícii v dialógovom okne tlače, a uložte súbor do formátu PDF.
  • Na konverziu súboru do formátu PDF môžete dokonca použiť akékoľvek riešenie od iného dodávateľa.

Akonáhle je súbor PDF vytvorený, môžete ho otvoriť v programe Adobe Acrobat a vytlačiť obrázok na viac strán.

Dialógové okno Tlač by vám v ideálnom prípade malo ukázať veľa možností pre tlač súboru. Vyberte možnosť Plagát. Upozorňujeme, že túto možnosť by ste nemali vyberať Viac stránok.

Vyberte možnosti tlače viacerých strán jedného obrázku. Môžete si vybrať počet strán, na ktoré môžete banner vytlačiť.

Existuje niekoľko ďalších možností, ktoré by mali byť dostatočne užitočné na dosiahnutie úlohy. Nástroje ako Tiler, SplitPrint, TilePhotos by bolo dosť prospešné na dosiahnutie najlepších výsledkov. Môžu však byť dostatočne drahé a bolo by dosť praktické rozhodnúť sa. Keďže Acrobat Reader je bezplatný, odporúčame vám vybrať si preň.

Metóda 2 – Na tlač obrázku na viac strán použite Rasterbator

Rasterbator je vynikajúcou možnosťou na zväčšenie obrázku. Ak ste vytvorili obrázok na jednej strane a chcete ho zväčšiť, vytlačte ho na viacero strán.

Navštívte tento odkaz pre Rasterbator. Môže byť použitý na vytvorenie nástenného umenia vo veľkosti plagátu alebo iných obrázkov podľa vášho výberu. Tento nástroj funguje ako nástroj prehliadača a nevyžaduje na to nainštalovanie žiadnej samostatnej aplikácie. Funguje s Mac aj Windows.

Nahrajte svoj zdrojový obrázok. Malo by to byť celkom samozrejmé.

Teraz môžete nakonfigurovať potrebné zmeny a štýly podľa toho, ako chcete, aby váš plagát vyzeral. Môžete konfigurovať farbu, štýl a ďalšie možnosti.

Veľkosť obrázka alebo plagátu môžete určiť v priečinku Výstupná veľkosť sekcii. V uvedenom príklade Rasterbator určí výšku papiera alebo obrázku na základe toho, koľko listov širokej tlače ste zadali.

Akonáhle sú všetky špecifikácie nakonfigurované, môžete kliknúť na možnosť Obnoviť pôvodný obrázok. Obrázok bude skonvertovaný do súboru PDF a bude možné ho stiahnuť do počítača.

Teraz môžete jednoducho použiť aplikáciu Acrobat Reader ako v predchádzajúcom prípade na vytlačenie obrázku. Pred vytlačením obrázka si skontrolujte náhľad pred tlačou.

Metóda 3 – Vytlačte obrázok na viac strán pomocou Photoshopu

Photoshop je vynikajúcou možnosťou, ako vytlačiť obrázok na viac strán. Funguje to buď s počítačom Mac alebo Windows a ponúka takmer identickú funkciu.

Zaujíma vás, ako vytlačiť veľký obrázok na viac strán vo Photoshope? Tu uvedené tipy by mali byť dostatočne nápomocné pre vaše potreby. Uistite sa, že máte v počítači nainštalovaný Photoshop.

Postupujte opatrne podľa týchto pokynov:

  • Otvorte svoj obrázok vo Photoshope. Presné kroky budú závisieť od verzie Photoshopu, ktorý ste si nainštalovali do zariadenia.
  • Pozrite sa na maximálnu veľkosť, ktorú môže tlačiareň vytlačiť. Photoshopu to pomôže určiť, na koľko strán by bolo potrebné vytlačiť jeden obrázok.

Keď ste určili veľkosť plagátu alebo maximálnu veľkosť, ktorú chcete vytlačiť, môžete použiť nástroj na označenie a vystrihnúť časti z veľkého obrázku. Potom môžete každú zo sekcií vytlačiť skopírovaním do schránky.

Diskusia o tom, ako vytlačiť veľký obrázok na viac stránok vo Photoshope, môže byť trochu ťažká na pochopenie, pokiaľ nie ste odborníkom na Photoshop. Malo by sa však tiež poznamenať, že Photoshop je v zásade nástroj na úpravu obrázkov a nedodáva sa s funkciou obkladania.

Ideálnou možnosťou by bolo použiť aplikáciu Acrobat Reader na vytlačenie veľkého dokumentu, ako je to popísané vyššie. Metóda Rasterbator by mala byť ďalšou životaschopnou možnosťou.

Záverečné poznámky

To bolo všetko, čo sme mali k vášmu dotazu, ako vytlačiť veľký obrázok na viac strán na Macu. Metódy by mali byť v ideálnom prípade rovnaké Windows a Mac, alebo dokonca s Wordom, kde môžete pomocou programu Microsoft Paint vytlačiť plagát na viacero strán.

Odporúčame zvoliť si buď Acrobat Reader alebo Rasterbator ako perfektnú možnosť, ako dosiahnuť čo najlepšie skúsenosti s obkladaním.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/30bfFkF