Ako vyriešiť problémy so sieťou T-Mobile

Na tomto svete nie je nič dokonalé.

Toto príslovie ide ruka v ruke s T-Mobile, pretože existuje niekoľko problémov, ktoré trápia zákazníkov. T-Mobile je bezpochyby jednou z najlepších sietí v okolí, ale niekedy to môže byť aj celková bolesť.

Aj keď nedokážeme úplne vyriešiť problémy so sieťou T-Mobile, môžeme poskytnúť niekoľko riešení, ktoré môžu fungovať. Mnoho problémov so sieťou pochádza z hardvérových a fyzických problémov a niekedy ich nemožno vyriešiť bez zmeny zariadenia alebo fyzického umiestnenia.

Našťastie niektoré ďalšie problémy je možné vyriešiť bez veľkého úsilia. Cieľom tohto článku je poskytnúť ľahko zrozumiteľné riešenia rôznych problémov, s ktorými sa zákazníci T-Mobile stretávajú.

Súvisiace: Opravy neregistrovaných v sieti v telefónoch T-Mobile a Samsung

Problém 1: Kvalita videa

Kedykoľvek používate mobilné dáta, kvalita videa vo vašom smartfóne vyzerá úplne škaredo. Mnoho ľudí má tento presný problém a nie sú spokojní so schopnosťami streamovania v sieti. Našťastie je to zámerné obmedzenie, ktoré T-Mobile kladie na vaše streamovacie služby, a dá sa ľahko napraviť.

Ako vyriešiť problémy so sieťou T-Mobile 2

Riešenie:

T-Mobile má funkciu s názvom Binge On, ktorá umožňuje konkrétnym streamovacím službám prehrávať videá bez započítania do vášho mesačného dátového plánu. Toto je šikovná malá funkcia, ktorá vám pomôže pozerať veľa videí bez obáv o svoje údaje. Streamy sú však obmedzené na rozlíšenie 480 p, čo môže na vašom smartfóne s vysokým rozlíšením pôsobiť úplne starodávne. Ak chcete, aby sa videá zobrazovali vo vysokom rozlíšení, musíte túto funkciu zakázať.

Prejdite na webovú stránku T-Mobile a prihláste sa do svojho účtu. Alternatívne môžete použiť aplikáciu T-Mobile vo svojom smartfóne. Teraz prejdite na svoj profil z ponuky umiestnenej v pravom hornom rohu. Teraz vyberte Nastavenia médií. Nájdite Binge On možnosť a vypnite ju.

Túto jednoduchú metódu môžete použiť aj na zapnutie, vypnutie alebo zapnutie funkcie Binge.

Vychovávať váš telefónny číselník. Vytočte # 263 #, aby ste Binge zapli. Vytočte # 266 #, aby ste ho znova zapli. Vytočte # 264 #, aby ste jednoducho skontrolovali stav.

Problém 2: Texty cez Wi-Fi

Mnoho zákazníkov T-Mobile sa s týmto problémom stretlo aspoň raz a existuje niekoľko faktorov, ktoré k nemu prispievajú. Niekedy zrazu stratíte schopnosť odosielať alebo prijímať textové správy, kým nevypnete Wi-Fi.

Ako vyriešiť problémy so sieťou T-Mobile 3

Riešenie:

Siete Wi-Fi niekedy používajú server proxy, ktorý nedokáže odoslať malé dátové pakety bežnej textovej správy. Ak ide o nový problém, môžete sa o tom porozprávať so správcom siete a pokúsiť sa nájsť riešenie. Väčšina miest však v skutočnosti nespĺňa otázky týkajúce sa ich sietí Wi-Fi, takže pri odosielaní textových správ budete musieť vypnúť Wi-Fi. Niektoré smartphones prichádzajú s predvolenou správou, ktorá nefunguje dobre s Wi-Fi. Aj keď je tento problém v dnešnej dobe zriedkavý, stále existuje šanca, že nová aplikácia na odosielanie správ pre smartfóny nebude fungovať dobre so sieťou T-Mobile. Na to odporúčame najlepšie aplikácie na odosielanie správ pre Android, môžete si stiahnuť alternatívnu aplikáciu, aby ste sa tomuto problému vyhli.

Problém 3: Volanie cez Wi-Fi

Telefonovanie cez Wi-Fi je úžasná funkcia, ktorá všetko zjednodušuje. Či už hovoríte doma, alebo telefonujete do zahraničia, s telefonovaním cez Wi-Fi si nemusíte robiť starosti. Je to skvelá funkcia zostať v kontakte so svojimi priateľmi a rodinou v zahraničí alebo vo vedľajšej miestnosti. Pred niekoľkými rokmi malo telefonovanie cez Wi-Fi veľa problémov, ale v dnešnej dobe T-Mobile zvýšil ich infraštruktúrnu hru a väčšinou funguje perfektne pre všetkých ľudí.

Riešenie:

Ak ste práve dostali svoj smartphone s novým číslom T-Mobile, existuje šanca, že počkáte 24 hodín, kým telefonovanie cez Wi-Fi bude fungovať perfektne. Všetko, čo musíte urobiť, je čakať jeden deň na úplnú registráciu vášho smartfónu v sieti. Tento proces sa spustí hneď, ako vložíte SIM kartu do smartfónu. Ak sa vám v stavovom riadku zobrazujú hovory cez Wi-Fi, existuje niekoľko dôvodov, prečo sa to môže stať. Našťastie to môžete ľahko vyriešiť bez väčších starostí jednoduchým obnovením pripojenia Wi-Fi. Vypnite Wi-Fi a počkajte niekoľko sekúnd, kým ho znova zapnete. Ak to nefunguje, reštartujte smartphone a ak to zlyhá, musíte reštartovať sieťový smerovač Wi-Fi.

Problém 4: Útrapy VPN

T-Mobile má hovädzie mäso s niektorými Služby VPN a nemusí sa s nimi dobre hrať. Dôvodom je, že T-Mobile štandardne používa IPv6 pre mnoho Androidov smartphones a môže to viesť k problémom s niektorými aplikáciami VPN.

Ako vyriešiť problémy so sieťou T-Mobile 4

Riešenie:

Hlavným riešením by bolo upraviť nastavenia APN a pridajte nový APN IPv4.

Zamierte do Nastavenia> Mobilné siete> Názvy prístupových bodov. Teraz si môžete vytvoriť nový APN, môžete ho pomenovať ľubovoľne, ako obvykle. Obvykle používam banán. Teraz musíte zadať rovnaké nastavenia ako aktuálny APN od spoločnosti T-Mobile. Prakticky môžete ignorovať sekundárny APN používaný pre T-Mobile MMS. Odtiaľ zmeňte sekcie označené roamingovým protokolom APN a protokolom APN na IPV4. Vyberte nový APN, ktorý ste urobili ako predvolený.

To by malo vyriešiť všetky problémy, ktoré má vaša aplikácia VPN s T-Mobile.

Problém 5: Duplicitné správy

Veľa ľudí nahlásilo odoslanie duplicitných alebo vykresľovacích správ z vášho zariadenia niekomu inému. Niektorí hlásili, že sa to deje s alarmujúcou frekvenciou a niektorí tvrdia, že správy odoslané pred mesiacmi boli opäť prijaté.

Ako vyriešiť problémy so sieťou T-Mobile 5

Riešenie:

T-Mobile hovorí, že je to preto, že máte vo vláknach príliš veľa správ a možno budete musieť vykonať mäkký reset. Našťastie dodržiavanie ich pokynov problém skutočne rieši. Nie je to však úplné riešenie, pretože nechcete odstrániť celé vlákna jednoducho preto, že na ich konci je chyba. Na tento účel odporúčame použiť ďalšia aplikácia na odosielanie správ ktorý je dodávaný s cloudovým zálohovaním.

Záverečné myšlienky

Aj keď to nie je komplexný návod na riešenie problémov so sieťou T-Mobile, rieši 5 hlavné, ktoré má veľa ľudí. Mnoho ľudí by navrhlo, aby ste sa presťahovali z T-Mobile a začali používať inú sieť, ale každá sieť má svoje vlastné problémy.

Našťastie siete zlepšujú svoju infraštruktúru a služby, takže v budúcnosti môžeme vidieť čoraz menej problémov. Ak sme zmeškali akýkoľvek problém T-Mobile, ktorý je potrebné vyriešiť, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch a pokúsime sa ho tiež vyriešiť.

Kredity za obrázok