Ako vypnúť titulky na televízore Samsung

Vypnutie titulkov na televízoroch Samsung je prechádzka v parku. Môžete to urobiť na všetkých moderných modeloch od kórejského výrobcu. Najlepšie je, že rovnaké kroky platia pre inteligentné modely aj pre štandardné televízory.

Pridali sme aj niekoľko tipov na riešenie problémov, ak titulky nie sú vypnuté. Tu je tip. Ak vás tvrdé titulky obťažujú, problém nie je s televízorom, ale s iným prístrojom alebo službou.

Vypnite titulky na televízore Samsung

Predtým, ako začnete, musíte premýšľať o niekoľkých veciach.

Titulky sú k dispozícii vo vysielaní a aplikáciách, ktoré ich podporujú. Streamovacie služby ako Hulu, Disney + a Netflix majú svoje predplatné a musíte ich vypnúť pre každú službu.

Tí, ktorí stále radi prehrávajú DVD a Blu-ray, vypínajú ponuku titulkov a diskov. A tu sú kroky na ich vypnutie na televízore Samsung.

krok 1

Uistite sa, že ste na domovskej obrazovke spoločnosti Samsung, potom uchopte diaľkové ovládanie a pomocou smerovej lišty prejdite na Nastavenia. Potom vyberte položku Všeobecné a vyberte ponuku Zjednodušenie ovládania.

Samsung TV Vypnutie titulkov

krok 2

Potom vyberte nastavenia titulkov a výberom titulkov ich vypnite. Predpokladáme, že titulky sú už zapnuté. Vedľa nadpisu je malá zelená bodka, ktorá to označuje. Keď ich vypnete, bodka zmení farbu.

Samsung TVVypnite titulky

možnosti titulkov

Ponuka nastavení titulkov ponúka tri rôzne možnosti nastavenia titulkov podľa vašich preferencií.

Možnosti titulkov

Táto ponuka umožňuje zmeniť vzhľad titulkov. Môžete zvoliť inú veľkosť písma, farbu, štýl a zmeniť farbu pozadia. Pre najpohodlnejší zážitok zo sledovania je najlepšie sa držať bielym písmom na čiernom pozadí a upraviť veľkosť písma.

Umiestnenie titulkov

Tu si môžete zvoliť požadovaný jazyk pre titulky, ale je tu háčik. Vysielače určujú dostupné jazyky. Je vhodné ponechať túto možnosť na štandardnej úrovni, ale väčšina staníc bude obsahovať španielske titulky, ak to potrebujete.

Samostatný titulok

Titulky sa kvôli ľahšiemu čítaniu zobrazujú v inej časti obrazovky. Ak ste zvyknutí na predvolenú pozíciu v dolnej časti obrazovky, táto možnosť sa môže zdať trochu divná. Niektorým používateľom to však môže pomôcť.

expert Rick

Klávesové skratky sú k dispozícii u väčšiny novších televízorov Samsung. Táto ponuka obsahuje možnosti, ktoré používate najviac, čo uľahčuje ich používanie.

Samsung TV Ako vypnúť titulky

Ak chcete otvoriť skratku, na chvíľu stlačte a podržte tlačidlo Mute na diaľkovom ovládači. Po zobrazení ponuky prejdite do sekcie Titulok so smerovým pruhom. Túto možnosť vyberte, ak ju chcete vypnúť. Nezabudnite, že malá bodka je zelená, keď sú titulky zapnuté.

Klávesové skratky majú okrem titulkov rôzne nastavenia displeja a hlasového sprievodcu spoločnosti Samsung.

Nemožno vypnúť titulky – čo robiť?

Ak titulky po vypnutí televízora nezmiznú, vypnite ich v službách tretích strán.

Väčšina set-top boxov satelitnej a káblovej televízie obsahuje titulky a nastavenia ovplyvňujú nastavenie obrazovky. Najprv určte zdroj vysielania, ktorý obsahuje trvalé titulky.

Potom musíte otvoriť nastavenia zdroja, nájsť titulky alebo ponuku skrytých titulkov a zakázať ich tam. Napríklad nasledujúce kroky ukazujú, ako vypnúť titulky Hulu.

krok 1

Keď je vysielanie zapnuté, potiahnite diaľkové ovládanie a potiahnutím prstom nadol získate prístup k lište prehrávania. Stlačením tlačidla Hore to isté.

krok 2

Teraz musíte otvoriť Nastavenia a posuňte prstom nahor alebo nadol. Potom prejdite na titulky a titulky a vyberte možnosť Vyp., Aby ste sa zbavili titulkov.

Titulky verzus skryté titulky

Ľudia často používajú skryté titulky a titulky. Ale je tu rozdiel.

Podľa návrhu sú titulky pre tých, ktorí nerozumejú zdrojovému jazyku alebo nemôžu zvuk používať. Preto zobrazujú iba dialógy na obrazovke.

Medzi skryté titulky patria aj zvukové popisy na pozadí, zvukové efekty, texty a ďalšie. Sú určené najmä pre ľudí so sluchovým postihnutím, pretože divákovi väčšinu zvuku oznamujú.

Prezeranie skrytých titulkov alebo titulkov závisí od zdroja a televízor Samsung ich podľa toho zobrazí. Nastavenia zdroja vám samozrejme tiež umožňujú meniť písmo, veľkosť a ďalšie nastavenia.

A čo španielska opera?

Titulky sa dajú ľahko vypnúť a zapnúť a nemusíte ich vyhľadávať v nekonečných ponukách. Ak televízor Samsung nereaguje, stačí ho zapnúť a problém by mal byť odstránený.

Aké streamingové služby používate na televízore Samsung? Používate iné titulky ako angličtinu? Podeľte sa o svoje preferencie so zvyškom komunity TJ v komentároch nižšie.