Ako vypnúť Apple Čip U1 na zariadeniach iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max majú v sebe čip U1. Toto jedinečné Apple čip umožňuje týmto telefónom zistiť ich presnú polohu vzhľadom na ostatné zariadenia v okolí. Má svoje zvyky, ale objavilo sa, že tieto telefóny iPhone sledujú údaje o polohe, aj keď sú služby určovania polohy zakázané. Takže, ak máte obavy a chceli by ste vedieť, ako vypnúť Apple U1 čip na vašom iPhone 11, postupujte podľa tohto jednoduchého sprievodcu.

Ako vypnúť Apple Čip U1 na zariadeniach iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Predtým, ako zakážete čip U1, je dôležité vedieť viac o tom, čo tento čip robí na vašom novom iPhone a prečo by ste ho mali vypnúť.

Čo robí Apple U1 Chip Do?

Čip U1 využíva technológiu zvanú Ultra Wideband pre zlepšenie lokalizačného a priestorového povedomia. Apple je tak presvedčený, že vás žiada, aby ste mysleli na spoločnosť Ultra-Wideband as „GPS na stupnici vašej obývačky.“ “

Zjednodušene povedané, v súčasnosti čip U1 zlepšuje zážitok z AirDrop ak je v blízkosti ďalšie zariadenie vybavené čipom U1. Používa tiež tento čip na vylepšiť pripojenia Wi-Fi a Bluetooth.

Môžem povedať, že čip U1 je novým prírastkom do AppleDom špeciálnych čipov ako je čip W1, čip H1, bezpečnostný čip T2 atď. Väčšina z nich je skonštruovaná tak, aby fungovala a lepšie sa integrovala do Apple zariadení.

Dôvody na deaktiváciu Apple Čip U1

Malý príbeh: V decembri 2019 pozoroval výskumný pracovník v oblasti bezpečnosti Brian Krebs zvláštne správanie, keď zistil, že najnovší iPhone 11 vyhľadáva údaje o polohe, aj keď sú všetky prepínače polohy vypnuté a všetky aplikácie sú zatvorené.

AppleOdpoveď na ukážku čipu U1

Najprv, Apple dal neurčitú odpoveď so slovami ako ‘Nevidíme žiadne skutočné bezpečnostné dôsledky “ a ‘Ikona (ikona umiestnenia v hornom paneli iPhone) sa zobrazí pre systémové služby, ktoré nemajú prepínač v Nastaveniach.,

S iOS 13.3,1, Apple pridala možnosť úplne zakázať čip U1.

Podľa 9to5Mac je od tejto chvíle „čip UWB v nových telefónoch iPhone po celom svete neschválený“. “

Ďalšie informácie: ZDNet sa tiež zmieňuje o krajinách, v ktorých nie je aktívna technológia UWB (U1 Chip). Sú to Irán, Argentína, Rusko a Indonézia.

Takže po prečítaní toho, čo to je a ako to funguje, ak ste sa rozhodli zakázať alebo vypnúť čip U1 na vašom telefóne iPhone 11, tu je návod, ako to urobiť.

Ako zakázať čip Ultra Wideband U1 na zariadeniach iPhone 11, 11 Pro a iPhone 11 Pro Max

Krok č.1, Otvorené nastavenie vo vašom telefóne iPhone 11, 11 Pro alebo 11 Pro Max.

Krok č.2, Teraz klepnite na súkromia → klepnite na Služby určovania polohy.

Krok č.3, Posuňte zobrazenie nadol a klepnite na Systémové služby.

Klepnite na Súkromie a potom klepnite na Lokalizačné služby a vyberte Systémové služby na iPhone 11

Krok č.4, Vypnite prepínač pre Sieťovanie a bezdrôtové pripojenie zakázať čip Ultra Wideband U1.

Switch  Prepnite a klepnite na Vypnúť, aby ste zakázali sieť a bezdrôtové pripojenie na iPhone 11

Odhlásiť sa…

Aké sú vaše myšlienky v tejto záležitosti? Veríš Apple mal informovať svojich používateľov iPhone 11 lepšie? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie.

Budete radi čítať …

Keď ste tu, spojte sa s nami Facebook, Twittera Instagram, Stiahnite si tiež našu aplikáciu pre iOS, aby ste si každý deň mohli prečítať čerstvý technický obsah.