Ako vynútiť všetkých používateľov mimo WordPress

Chcete vynútiť všetkých používateľov mimo WordPress? Ak máte podozrenie, že váš WordPress môže byť napadnutý hackermi alebo potrebujete jednoducho používateľov, aby sa znova prihlásili, v WordPress neexistuje štandardná možnosť. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko vytlačiť všetkých používateľov z WordPress.

 Ako prinútiť všetkých používateľov, aby nepoužívali WordPress 1

Prečo a kedy chcete prinútiť všetkých používateľov systému WordPress, aby sa odhlásili?

Ak prevádzkujete webovú stránku WordPress alebo doplnok LMS a na opätovné prihlásenie sú potrebné všetci registrovaní používatelia, tento tutoriál je práve pre vás.

Môžete to urobiť z rôznych dôvodov. Napríklad, ak máte podozrenie, že váš web WordPress bol napadnutý hackerom, vynútenie odhlásenia vám umožní správne vyčistiť váš napadnutý web.

Ak potom používate webovú stránku s členstvom alebo platbou za zobrazenie a obávate sa, že používatelia budú zdieľať svoje heslá pre prístup k obsahu, táto metóda bude užitočná. Po odhlásení im môžete zabrániť v zdieľaní hesiel.

Ďalší scenár je, keď používate verejný počítač alebo Wi-Fi bez použitia služby VPN. Ak si nie ste istí, či ste sa úspešne odhlásili, táto metóda ukončí všetky začaté relácie.

Na základe uvedeného sa pozrime, ako sa ľahko dostať zo všetkých používateľov WordPress.

Vynútiť odhlásenie všetkých používateľov WordPress

V tomto návode upravíte konfiguračný súbor WP s názvom wp-config.php. Dôrazne sa odporúča, aby ste pred vykonaním zmien vytvorili záložnú kópiu súboru wp-config.php.

Najprv sa musíte pripojiť k svojej webovej stránke cez FTP alebo prostredníctvom Správcu súborov v cPanel. Po pripojení nájdete súbor wp-config.php v koreňovom priečinku svojej webovej stránky.

Úpravy súboru wp-config.php cez FTP

Kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti Upraviť otvoríte súbor v textovom editore.

Vo vašom súbore wp-config.php nájdete blok kódu, ktorý vyzerá takto:

define (‘AUTH_KEY’, ‘K2 # m,> O-z / IeRr?> 5lmx`Hf:’);
define (‘SECURE_AUTH_KEY’, ‘-Qf (} 6G (zB` (D *)) fe; iEw? M) PU> BY: $ Ni6) (chránené e-mailom) (chránené e-mailom)’);
define (‘LOGGED_IN_KEY’, ‘6R6: department. ^! Q1K- / H! $) A $ g3JaaO) r | B & zu ~ {- *}) | + C | ‘);
define (‘NONCE_KEY’, ‘LM7} + || ^ qoISh4 # q_ ST% # x0vke + TQD (^ $ W {lVQ_TyV!%, N ++ H)4+> uSZl6Z% W (3,);
define (‘AUTH_SALT’, ‘PpS; (chránené e-mailom): =, RC; & 0kkNXNkP -v = Lr; ghGft 😕 WV5vA-lje | h {A19Tfzq $ (‘);
define ( ‘SECURE_AUTH_SALT’, ‘+ H.u} x4u / z’);

Je tiež možné, že každý z týchto riadkov má iba „Sem vložte svoju jedinečnú frázu“ ako druhý parameter

Tieto riadky sa nazývajú autentifikačné a predajné kľúče. Viac informácií o nich nájdete v našej príručke k bezpečnostným kľúčom WordPress.

Ďalej by ste mali navštíviť stránku generátora predaja WordPress. Táto stránka náhodne vytvára nové krúžky na kľúče, ktoré môžete použiť v súbore wp-config.php.

Generovanie bezpečnostných kľúčov WordPress

Existujúce kľúče musíte nahradiť novými, ktoré ste práve vytvorili. Po dokončení uložte zmeny a nahrajte súbor wp-config.php späť na server.

Zmena solí automaticky odpojí každého z vašich stránok a prinúti ich prihlásiť sa znova.

Vylepšené zabezpečenie heslom pre všetkých používateľov na vašom webe WordPress

Ak spravujete web členstva alebo ak používateľom povolíte prístup na web, pravdepodobne používajú slabé a ľahko zapamätateľné heslá.

Slabé heslá sa dajú ľahko prelomiť a pre váš web predstavujú bezpečnostnú výzvu.

Ak máte podozrenie, že váš web bol napadnutý hackermi, môžete bezpečne resetovať heslá pre všetkých používateľov vášho webu WordPress. To im umožní generovať nové heslá pre ich účty.

Používatelia však môžu stále používať rovnaké heslo, aké mali predtým. Aby ste tomu zabránili, môžete na všetkých používateľov vášho webu WordPress použiť silné heslá.

Jednou z najbežnejších otázok, ktorú dostávame pri odporúčaní používania silných hesiel, je spôsob zapamätania si všetkých týchto zložitých hesiel.

Odpoveď je jednoduchá, nie je potrebná. K dispozícii sú aplikácie, ktoré pre vás môžu spravovať heslá. Viac informácií o tejto téme nájdete v našom sprievodcovi správou hesiel WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako vytlačiť všetkých používateľov z WordPress. Môžete si tiež pozrieť našu úplnú podrobnú príručku zabezpečenia WordPress pre začiatočníkov.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,