Ako vynútiť odhlásenie všetkých používateľov vo WordPress

Chcete vynútiť odhlásenie všetkých používateľov vo WordPress? Ak máte podozrenie, že váš program WordPress môže byť napadnutý hackermi alebo sa od používateľov jednoducho vyžaduje, aby sa znova prihlásili, v systéme WordPress neexistuje žiadna predvolená možnosť. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko vynútiť odhlásenie všetkých používateľov v systéme WordPress.

Prečo a kedy by ste mali vynútiť odhlásenie všetkých používateľov WordPress?

Ak prevádzkujete webovú stránku WordPress alebo doplnok LMS a potrebujete všetkých prihlásených používateľov, aby sa znova prihlásili, tento tutoriál je pre vás.

Možno budete chcieť urobiť z rôznych dôvodov. Napríklad, ak máte podozrenie, že váš web WordPress je napadnutý hackerom, vynútenie odhlásenia vám umožní správne vyčistiť váš hacknutý web WordPress.

Ďalej, ak používate stránku s členstvom alebo platbou za zobrazenie a obávate sa, že používatelia môžu zdieľať svoje heslá na prístup k obsahu, táto metóda sa vám hodí. Po odhlásení im môžete zabrániť v zdieľaní hesiel.

Iným scenárom je, že keď používate verejný počítač alebo Wi-Fi bez použitia služby VPN. Ak si nie ste istí, či ste sa úspešne odhlásili, táto metóda ukončí všetky začaté relácie.

Po tomto sa pozrime na to, ako sa ľahko odhlásiť zo všetkých používateľov WordPress.

Vynútiť odhlásenie všetkých používateľov WordPress

V tomto návode upravíte konfiguračný súbor WP s názvom wp-config.php. Dôrazne odporúčame, aby ste si pred vykonaním akýchkoľvek zmien vytvorili záložnú kópiu súboru wp-config.php.

Najprv sa musíte pripojiť k svojej webovej stránke cez FTP alebo prostredníctvom Správcu súborov v cPanel. Po pripojení nájdete súbor wp-config.php v koreňovom priečinku vášho webu.

Úpravy súboru wp-config.php cez FTP

Kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti Upraviť otvoríte súbor v textovom editore.

Vo vašom súbore wp-config.php nájdete blok kódu, ktorý bude vyzerať takto:

define('AUTH_KEY',     'K2#m,>O-z/IeRr?>5lmx`Hf:');
define('SECURE_AUTH_KEY', '-Qf(}6G(zB`(D*)]fe;iEw?M]PU>BY:$Ni6][email protected][email protected]');
define('LOGGED_IN_KEY',  '6R6:bur.^!Q1K-/H!$]A$g3JaaO]r|B&zu~{-*})|+C|');
define('NONCE_KEY',    'LM7}+||^qoISh4#q_ ST%#x0vke+TQD(^$W{lVQ_TyV!%,N++H)4+>uSZl6Z%W[3');
define('AUTH_SALT',    'PpS;[email protected]:=,RC;&0kkNXNkP -v=Lr;ghGft:?WV5vA-lje|h{A19Tfzq$[');
define('SECURE_AUTH_SALT', '+H.u}x4u/z');

Je tiež možné, že každý z týchto riadkov má iba „Sem vložte svoju jedinečnú frázu“ ako druhý parameter

Tieto riadky sa nazývajú autentifikačné kľúče a predaj. Viac informácií o nich nájdete v našej príručke k bezpečnostným kľúčom WordPress.

Ďalej by ste mali navštíviť stránku generátora predaja WordPress. Táto stránka náhodne vytvára nové reťazce kľúčov, ktoré môžete použiť v súbore wp-config.php.

Generovanie bezpečnostných kľúčov WordPress

Existujúce kľúče musíte nahradiť novými, ktoré ste práve vytvorili. Po dokončení zmeny uložte a nahrajte súbor wp-config.php späť na server.

Zmena solí automaticky odpojí každého z vašich webových stránok a prinúti ich, aby sa znova prihlásili.

Vylepšené zabezpečenie heslom pre všetkých používateľov na vašom webe WordPress

Ak prevádzkujete webovú stránku členstva alebo povolíte používateľom prihlásiť sa na svoj web, používatelia pravdepodobne používajú slabé a ľahko zapamätateľné heslá.

Slabé heslá sa dajú ľahko prelomiť a pre váš web predstavujú bezpečnostnú výzvu.

Ak máte podozrenie, že váš web je napadnutý hackermi, môžete bezpečne resetovať heslá pre všetkých používateľov na vašom webe WordPress. To im umožní generovať nové heslá pre ich účty.

Používatelia však môžu stále používať rovnaké heslo, aké mali predtým. Aby ste tomu zabránili, môžete pre všetkých používateľov na svojom webe WordPress použiť silné heslá.

Jednou z najbežnejších otázok, ktorú dostávame pri odporúčaní používania silných hesiel, je spôsob, ako si zapamätať všetky tieto ťažké heslá.

Odpoveď je jednoduchá, nie je potrebná. K dispozícii sú aplikácie, ktoré pre vás môžu spravovať heslá. Ďalšie informácie o tejto téme nájdete v našej príručke na správu hesiel WordPress.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť, ako vynútiť odhlásenie všetkých používateľov v systéme WordPress. Môžete si tiež pozrieť našu úplnú podrobnú príručku zabezpečenia WordPress pre začiatočníkov.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,