Ako vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą v syst├ęme Android za menej ako 60 sek├║nd

V┼íetci sa m├┤┼żeme zhodn├║┼ą, ke─Ć to poviem: Je frustruj├║ce, ke─Ć aplik├ícia pre Android st├íle znova a znova havaruje. ─îo v┼íak m├┤┼żete urobi┼ą, aby ste to napravili, ke─Ć sa to stane? Jednoduch├ę. Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą v syst├ęme Android.

Mus├şme pochopi┼ą, ┼że k tomuto scen├íru prispieva mnoho faktorov. Na┼í┼ąastie sa tomu d├í vyhn├║┼ą! Najr├Żchlej┼í├ş a najjednoduch┼í├ş sp├┤sob, ako to vyrie┼íi┼ą, je vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte v syst├ęme Android. To tie┼ż z dlhodob├ęho h─żadiska zlep┼í├ş v├Żkon v├í┼ího telef├│nu.

Je to win-win! Ak chcete zisti┼ą, ─Źo je syst├ęmov├í vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą, ─Źo rob├ş a nieko─żko r├┤znych sp├┤sobov, ako vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą v syst├ęme Android, pozrite sa na nasleduj├║ceho sprievodcu so v┼íetk├Żm, ─Źo potrebujete vedie┼ą.

─îo rob├ş vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą syst├ęmu?

Mu┼ż prem├Ż┼í─żaj├║ciCache, ─Źo?

Syst├ęmov├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą n├íjdete na ka┼żdom zariaden├ş s Androidom. Mo┼żno ste to nevedeli, ale opera─Źn├Ż syst├ęm Android pou┼ż├şva oddiely na usporiadanie s├║borov a prie─Źinkov vo va┼íom zariaden├ş. Jednou z t├Żchto oblast├ş je vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą syst├ęmu. Tieto oddiely ukladaj├║ do─Źasn├ę syst├ęmov├ę ├║daje pre ka┼żdodenn├ę ├║lohy. Do─Źasn├ę s├║bory s├║ obr├ízky, text a vide├í pou┼ż├şvan├ę na zobrazenie vec├ş, ako s├║ webov├ę str├ínky a reklamy.

Pom├íhaj├║ r├Żchlo na─Ź├şta┼ą veci pri op├Ątovnej n├ív┼íteve webov├Żch str├ínok alebo na─Ź├ştan├ş ob─ż├║ben├Żch aplik├íci├ş. Do─Źasn├ę s├║bory v syst├ęmovej vyrovn├ívacej pam├Ąti umo┼ż┼łuj├║ r├Żchlej┼í├ş pr├şstup pri pou┼ż├şvan├ş aplik├íci├ş (─Źo m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę, ak ako v├Ą─Ź┼íina ─żud├ş, ktor├Żch pozn├ím, neust├íle hr├íte Clash of Clans alebo Candy Crush).

M├şnus?

Tieto s├║bory m├┤┼żu niekedy vies┼ą k probl├ęmom, ke─Ć s├║ nastavenia zastaran├ę alebo ak sa vo va┼íom zariaden├ş alebo konkr├ętnej aplik├ícii za─Źn├║ vyskytova┼ą v┼íeobecn├ę probl├ęmy.

Pre─Źo potrebujete v syst├ęme Android vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą?

Neexistuje ni─Ź tak├ę ako ÔÇ×pr├şli┼í ve─ża z├║─ŹtovaniaÔÇť. Zariadenie m├┤┼żete vymaza┼ą to─żkokr├ít, ko─żkokr├ít chcete, bez probl├ęmov.

Vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte telef├│nu Android zaist├ş bezprobl├ęmov├Ż chod aplik├íci├ş. To urob├şte po aktualiz├ícii syst├ęmu, aby bol v├í┼í telef├│n optimalizovan├Ż. Uvo─ż┼łuje tie┼ż miesto v pam├Ąti navy┼íe. (Ale zvy─Źajne to nie je ve─ża, preto┼że s├║bory by nemali by┼ą pr├şli┼í ve─żk├ę.)

Ale majte to na pam├Ąti.

Ke─Ć si aplik├íciu alebo webov├║ str├ínku na─Ź├ştate prv├Żkr├ít po vymazan├ş vyrovn├ívacej pam├Ąte, spustenie m├┤┼że trva┼ą trochu dlh┼íie. Va┼íe zariadenie v┼íak ulo┼ż├ş nov├ę do─Źasn├ę s├║bory, ktor├ę s├║ relevantnej┼íie pre va┼íe ned├ívne pou┼żitie.

Ako vymaza┼ą oblas┼ą vyrovn├ívacej pam├Ąte

Vyma┼żte ├║daje vyrovn├ívacej pam├Ąte v syst├ęme Android

Teraz vieme, ─Źo to je a ako presne vyma┼żeme vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą syst├ęmu Android?

┼Żena stieraj├║ca okno ┼żlt├Żm kobercomNIE. Nie tento druh ÔÇ×utieraniaÔÇť.

No, je to celkom jednoduch├ę! V skuto─Źnosti je na v├Żber nieko─żko sp├┤sobov, ktor├Żch dokon─Źenie by malo trva┼ą zhruba min├║tu, ak v┼íetko p├┤jde pod─ża pl├ínu.

Prv├í a druh├í uveden├í met├│da vyma┼że v┼íetky s├║bory vyrovn├ívacej pam├Ąte vo va┼íom zariaden├ş. Tretia met├│da v tomto zozname podrobne popisuje, ako vymaza┼ą ├║daje vyrovn├ívacej pam├Ąte pre jednotliv├ę aplik├ície, ak si chcete ponecha┼ą niektor├ę s├║bory, tak┼że vo─żba je na v├ís. Oddiel syst├ęmovej vyrovn├ívacej pam├Ąte m├┤┼żete tie┼ż vymaza┼ą pomocou ─Źisti─Źov vyrovn├ívacej pam├Ąte syst├ęmu Android.

(Tieto met├│dy nevyma┼ż├║ ┼żiadne osobn├ę ├║daje ani nastavenia v zariaden├ş, iba do─Źasn├ę s├║bory vyrovn├ívacej pam├Ąte.)

Po─Ćme do zoznamu!

Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą Android pomocou re┼żimu obnovenia

1. Prejdite do re┼żimu obnovenia

Obvykle sa to rob├ş podr┼żan├şm Moc, Domova Zv├Ż┼íi┼ą hlasitos┼ą tla─Źidl├í, ke─Ć je zariadenie vypnut├ę.

Niektor├ę zariadenia, ako napr├şklad Moto G3 a Xperia Z3, v┼íak maj├║ r├┤zne sp├┤soby vstupu do re┼żimu obnovenia. Ak teda nefunguje, skontrolujte online, ako sa to rob├ş pre va┼íe konkr├ętne zariadenie.

2. Vyma┼żte oddiel vyrovn├ívacej pam├Ąte

Po zapnut├ş sa zariadenie na─Ź├şta v re┼żime obnovenia. V tomto re┼żime m├┤┼żete vybra┼ą mo┼żnos┼ą vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą syst├ęmu. T├íto mo┼żnos┼ą je ozna─Źen├í ako ÔÇ×Vymaza┼ą oddiel vyrovn├ívacej pam├Ąte‘.

Na pohyb v mo┼żnostiach pou┼żite tla─Źidl├í hlasitosti.

vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą v syst├ęme Android vymazan├şm oddielu vyrovn├ívacej pam├Ąte v re┼żime obnovenia

3. Bu─Ć opatrn├Ż!

V├Żsledkom nebude ┼żiadna strata ├║dajov alebo osobn├Żch nastaven├ş, ale d├ívajte pozor, aby ste nevybrali mo┼żnos┼ą ÔÇ×Vymaza┼ą ├║dajeÔÇť, preto┼że to sp├┤sob├ş, ┼że sa v├í┼í telef├│n obnov├ş na predvolen├ę v├Żrobn├ę nastavenia.

Op├Ą┼ą Vymaza┼ą oddiel vyrovn├ívacej pam├Ąte neodstr├íni ┼żiadne ├║daje okrem vyrovn├ívacej pam├Ąte. Zma┼ż d├íta zma┼że v┼íetko ulo┼żili ste do telef├│nu. To je v┼íetko! A odteraz sa vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą za─Źne obnovova┼ą pri pou┼ż├şvan├ş zariadenia.

Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą Android pomocou nastaven├ş

V syst├ęme Android m├┤┼żete vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą prostredn├şctvom nastaven├ş telef├│nu

1. Pr├şstup k ├║dajom vyrovn├ívacej pam├Ąte syst├ęmu

    ├Źs┼ą do nastavenie a klepnite Skladovanie. Odtia─żto budete vidie┼ą, ko─żko pam├Ąte zaber├í oddiel pod ├Üdaje vo vyrovn├ívacej pam├Ąti.
vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą v syst├ęme Android prostredn├şctvom intern├ęho ├║lo┼żiskaPozrite sa, ─Źo v├ím zap─║┼ła pam├Ą┼ą

POZN├üMKA: Tento krok sa m├┤┼że l├ş┼íi┼ą v z├ívislosti od modelu telef├│nu.

2. Odstr├í┼łte ├║daje z vyrovn├ívacej pam├Ąte

Klepnite na ├Üdaje vo vyrovn├ívacej pam├Ąti a vyber si Dobre ak existuje potvrdzovacie pole na dokon─Źenie postupu.

POZN├üMKA: Niektor├ę verzie syst├ęmu Android v├ím nedovolia t├Żmto sp├┤sobom vymaza┼ą syst├ęmov├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą. Ak t├Żmto sp├┤sobom nem├┤┼żete vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą zariadenia Android, pou┼żite in├ę met├│dy

nemo┼żno vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą syst├ęmu

Je to tak├ę jednoduch├ę. Ak to vyrie┼íi va┼íe probl├ęmy, je to primerane bezbolestn├ę r├Żchle rie┼íenie, ktor├ę nem├í ┼íancu po┼íkodi┼ą va┼íe zariadenie, tak┼że stoj├ş za to ho vysk├║┼ía┼ą.

Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą jednotliv├Żch aplik├íci├ş v syst├ęme Android

Ak chcete vymaza┼ą ├║daje vyrovn├ívacej pam├Ąte konkr├ętnej aplik├ície, m├┤┼żete to urobi┼ą:

Chyst├íte sa nastaveniea klepnut├şm Aplik├ície. Klepnite na aplik├íciu, ktor├║ chcete vymaza┼ą. Klepnite na Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą, ktor├Ż sa nach├ídza v spodnej ─Źasti obrazovky.

Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├íci├ş v syst├ęme Android prostredn├şctvom nastaven├ş ├║lo┼żiskaVyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├íci├ş v nastaveniach

To m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę, ak chcete ulo┼żi┼ą ├║daje vyrovn├ívacej pam├Ąte svojho syst├ęmu Android pre v┼íetko ostatn├ę. Ak sa v┼íak rozhodnete vymaza┼ą v┼íetky ├║daje z vyrovn├ívacej pam├Ąte ru─Źne, m├┤┼że to by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├Ż proces.

Pre─Źo vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą a ako ─Źasto to urobi┼ą

Ak├Ż je teda zmysel toho v┼íetk├ęho? Na ─Źo ti to je? Va┼íe aplik├ície bud├║ be┼ża┼ą o nie─Źo pomal┼íie, ke─Ć ich prv├Żkr├ít otvor├şte po vymazan├ş vyrovn├ívacej pam├Ąte v syst├ęme Android. D├┤vodom je to, ┼że va┼íe zariadenie prebuduje syst├ęmov├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

─îoskoro v┼íak pobe┼ż├ş rovnako r├Żchlo ako predt├Żm a e┼íte r├Żchlej┼íie m├┤┼że by┼ą, ak telef├│n nebol pri aktualiz├ícii softv├ęru spr├ívne optimalizovan├Ż. Je ┼ąa┼żk├ę presne poveda┼ą, ako ─Źasto by sa mala vymaz├íva┼ą vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą syst├ęmu. Obvykle je osved─Źen├ę vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą po aktualiz├ícii syst├ęmu (ako napr 4.2 do 4.3), preto┼że aktualizovan├ę syst├ęmov├ę aplik├ície nebud├║ pou┼ż├şva┼ą zastaran├ę s├║bory optimaliz├ície.

To m├┤┼że pom├┤c┼ą v├Żrazne zlep┼íi┼ą ┼żivotnos┼ą bat├ęrie okrem in├Żch probl├ęmov, s ktor├Żmi sa be┼żne stret├ívate pri aktualiz├ícii softv├ęru Android. Neexistuje doslova ┼żiadny d├┤vod, pre─Źo by ste to nemali vysk├║┼ía┼ą.

PRE─î├ŹTAJTE SI TIE┼Ż: 15 najlep┼í├şch aplik├íci├ş na ─Źistenie telef├│nu pre Android v roku 2020!

─Żudia sa tie┼ż p├Żtaj├║

─îo je to cache?

Vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą uklad├í do─Źasn├ę syst├ęmov├ę ├║daje pre ka┼żdodenn├ę ├║lohy. Tieto ÔÇ×do─Źasn├ęÔÇť s├║bory s├║ obr├ízky, text a vide├í, ktor├ę sa pou┼ż├şvaj├║ na zobrazenie vec├ş, ako s├║ webov├ę str├ínky a reklamy. Pom├íhaj├║ r├Żchlo na─Ź├şta┼ą veci pri op├Ątovnej n├ív┼íteve webov├Żch str├ínok alebo na─Ź├ştan├ş ob─ż├║ben├Żch aplik├íci├ş.

─îo sa stane, ke─Ć vyma┼żete vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą syst├ęmu Android?

V┼íetky do─Źasne ulo┼żen├ę ├║daje z aplik├íci├ş a webov├Żch str├ínok bud├║ odstr├ínen├ę. Nebojte sa! Vymazan├şm vyrovn├ívacej pam├Ąte sa neodstr├íni ┼żiadna aplik├ícia ani sa nevynuluje.

Je ─Źistenie vyrovn├ívacej pam├Ąte syst├ęmu Android pre v├í┼í telef├│n dobr├ę?

Pravideln├ę ─Źistenie vyrovn├ívacej pam├Ąte mobiln├ęho telef├│nu v├ím m├┤┼że by┼ą z dlhodob├ęho h─żadiska ve─żk├Żm pr├şnosom. Ak vy─Źist├şte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą, v├í┼í telef├│n s Androidom bude r├Żchlej┼í├ş a bude fungova┼ą lep┼íie.

Upratovanie vec├ş

M├┤┼że sa to zda┼ą ako probl├ęm, ale nie je na ┼íkodu z ─Źasu na ─Źas vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą v zariadeniach s Androidom. Mo┼żno sa vo va┼íom zariaden├ş neuvo─żn├ş ve─ża miesta, ale pom├┤┼że to zaisti┼ą, aby v┼íetko be┼żalo ─Źo najhlad┼íie a je to ne┼íkodn├ę.

Dodato─Źn├í pam├Ą┼ą bude pravdepodobne nomin├ílna, ale ak├Ż m├í zmysel uchov├íva┼ą ├║daje pre zabudnut├ę aplik├ície a star├ę webov├ę str├ínky, ktor├ę u┼ż pravdepodobne nikdy nenav┼ít├şvite, ke─Ć by ich bolo mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na d├┤le┼żitej┼íie veci, ako je skvel├í logick├í hra alebo e┼íte nieko─żko dielov va┼íej ob─ż├║benej ┼íou?

Vyrie┼íil vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte syst├ęmu probl├ęm s va┼íim zariaden├şm?

Ak sa n├ím podarilo pom├┤c┼ą alebo m├íte probl├ęmy s vymazan├şm ├║dajov z vyrovn├ívacej pam├Ąte, dajte n├ím vedie┼ą v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch!