Ako vymaza┼ą schr├ínku v syst├ęme Android v 3 sek├║nd

Pre─Źo vymaza┼ą schr├ínku?

Najprv pochopme, ─Źo je to schr├ínka!

Ke─Ć skop├şrujete text do telef├│nu s Androidom, do─Źasne sa ulo┼ż├ş do schr├ínky. Po vlo┼żen├ş skop├şrovan├ęho textu do textov├ęho po─ża sa obsah schr├ínky vyma┼że.

Pri ka┼żdom kop├şrovan├ş textu v syst├ęme Android sa teda predch├ídzaj├║ce ├║daje vyma┼ż├║ a nahradia novo skop├şrovan├Żm textom.

Pre─Źo teda potrebujete vymaza┼ą schr├ínku? Je to v├┤bec nevyhnutn├ę? No vlastne nie! Be┼żn├ęho pou┼ż├şvate─ża syst├ęmu Android by nenapadlo vymaza┼ą nie─Źo tak├ę trivi├ílne ako schr├ínka.

Schr├ínka navy┼íe neuklad├í ve─ża inform├íci├ş na vymazanie, a preto nezaber├í ve─ża miesta. Nat├şvna schr├ínka vo va┼íom zariaden├ş s Androidom m├í v┼íak pr├şstup k v┼íetk├ęmu skop├şrovan├ęmu obsahu a uklad├í ho. Pon├║ka tie┼ż funkcie spr├ívy schr├ínky.

Nat├şvnu schr├ínku m├┤┼żete vymaza┼ą, aby ste uvo─żnili miesto a kv├┤li obav├ím o s├║kromie. Nikto nechce, aby ostatn├ş mali pr├şstup k obsahu ulo┼żen├ęmu v ich schr├ínke, aby videli na┼íe s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőspr├ívy.

Aby som v├ím s t├Żm pomohol, uvediem nieko─żko sp├┤sobov, ako m├┤┼żete vymaza┼ą schr├ínku vo svojom zariaden├ş Android. Okrem toho v├ís nau─Ź├şm, ako m├┤┼żete spravova┼ą schr├ínku na svojom zariaden├ş s Androidom, a na z├íver uvediem nieko─żko tipov na r├Żchlu dostupnos┼ą.

Pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş, aby ste sa dozvedeli viac!

S├║visiace:

9 Najlep┼íie aplik├ície na odosielanie textov├Żch spr├ív na internete pre telef├│ny Android 2020

GIFy pre textov├ę spr├ívy v syst├ęme Android: kde ich z├şska┼ą a ako ich odosla┼ą

Top 4 Najlep┼íia aplik├ícia na anonymn├ę odosielanie textov├Żch spr├ív pre Android

Ako prida┼ą obsah do schr├ínky

Predt├Żm, ako sa dozvieme viac o vymazan├ş schr├ínky v syst├ęme Android, dovo─żte mi, aby som v├ís prevedie sp├┤sobmi, ak├Żmi m├┤┼żete do schr├ínky prid├íva┼ą obsah.

1. Skop├şrujte text

Najjednoduch┼í├ş sp├┤sob pridania obsahu do schr├ínky je skop├şrovanie textu. K├Żm pri kop├şrovan├ş textu na PC ide o v├Żber textu a stla─Źenie kl├ívesov Ctrl + C, na zariadeniach s Androidom sa text vyberie dlh├Żm stla─Źen├şm textu.

Ak chcete skop├şrova┼ą text v syst├ęme Android,

Krok 1: Len tak stla─Źte a podr┼żte text chcete kop├şrova┼ą, k├Żm nie je text vybrat├Ż a zv├Żraznen├Ż modrou alebo inou farbou v z├ívislosti od modelu telef├│nu.

Krok 2: Teraz, upravte dr┼żadl├í na oboch stran├ích ich potiahnut├şm na za─Źiatok a koniec obsahu, ktor├Ż chcete skop├şrova┼ą do schr├ínky.

Krok 3: Ke─Ć ste vybrali text, klepnite na ‘Kop├şrova┼ą‘. Text sa skop├şruje do schr├ínky.

Ke─Ć skop├şrujete in├Ż text, star┼í├ş text zmizne a bude nahraden├Ż nov├Żm textom. Skop├şrovan├Ż text prilepte tam, kam ho chcete prilepi┼ą.

Ke─Ć vypnete alebo re┼ítartujete telef├│n, p├┤vodn├Ż text u┼ż nebudete m├┤c┼ą obnovi┼ą, ak nie je povolen├í nat├şvna schr├ínka.

2. Povoli┼ą schr├ínku Gboard

Je to jednoduch├Ż sp├┤sob, ako prida┼ą viac obsahu alebo textu do schr├ínky. V├Ą─Ź┼íina telef├│nov s Androidom je nain┼ítalovan├í s kl├ívesnicou Gboard – vlastnou kl├ívesnicou spolo─Źnosti Google. Schr├ínka Gboardu v├ím umo┼ż┼łuje kop├şrova┼ą text a obr├ízky do schr├ínky jednu hodinu.

Pon├║ka ove─ża viac funkci├ş ako predvolen├í kl├ívesnica pre Android, ako je prevod textu na re─Ź, preklad, GIF, n├ílepka, prisp├┤sobenie t├ęmy, re┼żim jednou rukou, pl├ívaj├║ci re┼żim a ─Ćal┼íie funkcie dostupnosti.

Ak chcete povoli┼ą schr├ínke Gboard v syst├ęme Android prid├íva┼ą do nej viac obsahu, postupujte takto:

Krok 1: Otvorte aplik├íciu, ktor├í vy┼żaduje zadanie zapnite kl├ívesnicu

Krok 2: Klepnite na Ponuka tla─Źidlo (tri susediace bodky)

Krok 3: ─Äalej vyberte polo┼żku Schr├ínka mo┼żnos┼ą

Krok 4: Teraz klepnite na Zapnite schr├ínku tla─Źidlo

Po zapnut├ş schr├ínky uvid├şte v┼íetky najnov┼íie texty skop├şrovan├ę do schr├ínky Gboard. Ak chcete prilepi┼ą skop├şrovan├Ż obsah, klepnite na ka┼żd├Ż skop├şrovan├Ż blok textu v schr├ínke. Ak chcete schr├ínku spravova┼ą, klepnite na tla─Źidlo ├║prav (ikona ceruzky) v pravom hornom rohu.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą:

Ako bezpe─Źne obnovi┼ą odstr├ínen├ę s├║bory v telef├│ne? R├Żchly a ─żahk├Ż sprievodca!

Ako necha┼ą skupinov├Ż text v syst├ęme Android (2 Met├│dy)

Teraz m├┤┼żete v telef├│ne s Androidom pl├ínova┼ą textov├ę spr├ívy

Ako vymaza┼ą schr├ínku v syst├ęme Android: 3 met├│dy

1. Skop├şrujte ─Ćal┼í├ş text

Op├Ą┼ą kop├şrovanie in├ęho textu automaticky vyma┼że schr├ínku. Ako u┼ż bolo spomenut├ę, po skop├şrovan├ş in├ęho textu sa predt├Żm skop├şrovan├Ż text vyma┼że z pam├Ąte schr├ínky.

2. Z nastaven├ş kl├ívesnice

Ak prejdete na ─Ćal┼í├ş sp├┤sob vymazania schr├ínky v syst├ęme Android, nastavenia kl├ívesnice v├ím umo┼żnia odstr├íni┼ą v┼íetok obsah schr├ínky alebo iba vybran├ę texty. Tu je postup, ako to urobi┼ą!

Krok 1: Otvorte aplik├íciu, ktor├í vy┼żaduje zadanie zapnite kl├ívesnicu

klávesnica klávesnice

Krok 2: Klepnite na Ponuka tla─Źidlo (tri susediace bodky)

tla─Źidlo ponuky

Krok 3: ─Äalej vyberte polo┼żku Schr├ínka mo┼żnos┼ą

schránka

Krok 4: Uvid├şte v┼íetky texty skop├şrovan├ę do schr├ínky. Ak ich chcete vymaza┼ą, klepnite na upravi┼ą tla─Źidlo.

tla─Źidlo Upravi┼ą

Krok 5: Vyberte v┼íetky texty alebo vybran├ę texty, ktor├ę chcete odstr├íni┼ą zo schr├ínky, a klepnite na vymaza┼ą tla─Źidlo.

V┼íetky texty v schr├ínke bud├║ odstr├ínen├ę.

Pr├şpadne m├┤┼żete ─żubovo─żn├Ż text okam┼żite vymaza┼ą dlh├Żm stla─Źen├şm.

3. Aplikácia tretej strany

Okrem vy┼í┼íie uveden├Żch dvoch met├│d m├┤┼żete na vymazanie a spr├ívu schr├ínky vo svojom zariaden├ş s Androidom pou┼żi┼ą aplik├íciu tretej strany.

Pre tento ─Źl├ínok som testoval Kl├ívesnica Microsoft SwiftKey. Existuje d├┤vod, pre─Źo je SwiftKey jednou z najlep┼í├şch kl├ívesn├şc pre Android. Prisp├┤sob├ş va┼íe p├şsanie anal├Żzou v├í┼ího ┼ít├Żlu p├şsania pre r├Żchle p├şsanie.

Logo aplikácie Microsoft SwiftKey KeyboardAplikácia klávesnice Microsoft SwiftKey

Jednou z najlep┼í├şch funkci├ş kl├ívesnice SwiftKey je funkcia spr├ívcu schr├ínky.

Aplik├íciu z├şskate v Obchode Play kliknut├şm na tla─Źidlo ni┼ż┼íie.

odznak Google Play

Ak chcete vymaza┼ą obsah z kl├ívesnice SwiftKey, postupujte pod─ża t├Żchto krokov.

Krok 1: Klepnite na ikona plus v ─żavom hornom rohu kl├ívesnice a vyberte polo┼żku Schr├ínka. Zobraz├ş v┼íetky ned├ívno skop├şrovan├ę texty.

Krok 2: Vyberte texty a klepnite vymaza┼ą.

Ak chcete prilepi┼ą texty do textov├ęho po─ża, vyberte iba tie, ktor├ę chcete prilepi┼ą.

Kl├ívesnica ulo┼ż├ş skop├şrovan├Ż text na jednu hodinu a nesk├┤r ho vyma┼że. Ak chcete ulo┼żi┼ą text na dlh┼í├ş ─Źas, m├┤┼żete ho pripn├║┼ą.

R├Żchle tipy pre textov├ę spr├ívy

    Pou┼żi┼ą ─Źast├ę fr├ízy na odosielanie r├Żchlych textov├Żch spr├ív. Ak ste napr├şklad na sch├┤dzi a chcete odosla┼ą r├Żchlu spr├ívu, podr┼żte kurzor v textovom poli a klepnite na ─Źast├ę fr├ízy. Vyberte najlep┼íiu fr├ízu, ktor├í vyhovuje va┼íej situ├ícii.
    Komu r├Żchlo skop├şrova┼ą adresa URL v prehliada─Źi Chrome, jednoducho klepnite na adresu URL vo vyh─żad├ívacom paneli a kliknite na tla─Źidlo kop├şrovania.
    Komu skop├şrujte telef├│nne ─Ź├şslo z chatu WhatsApp a in├Żch rozhovorov stla─Źte a podr┼żte ─Ź├şslo. ─î├şslo bude skop├şrovan├ę priamo do schr├ínky.

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

Ako odosiela┼ą m├ędi├í na WhatsApp bez straty kvality?

Ako napl├ínova┼ą textov├ę spr├ívy v aplik├ícii Spr├ívy Google (2021)

Ako ─Ź├şta┼ą odstr├ínen├ę spr├ívy WhatsApp v syst├ęme Android?

─îast├ę ot├ízky

Kde n├íjdem prie─Źinok schr├ínky v syst├ęme Android?

Na kl├ívesnici Gboard klepnite na tla─Źidlo ponuky umiestnen├ę v pravom hornom rohu kl├ívesnice. Teraz vyberte Schr├ínka a povo─żte ju. ─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou, ako n├íjs┼ą schr├ínku v syst├ęme Android, je prejs┼ą na polo┼żku Nastavenia> ─Äal┼íie nastavenia> Jazyky a vstup> Spravova┼ą kl├ívesnice> Nastavenia> Schr├ínka.

─îo znamen├í kop├şrovanie do schr├ínky?

Ke─Ć kop├şrujete do schr├ínky, vybrat├Ż text sa do─Źasne ulo┼ż├ş do schr├ínky. Text je zvy─Źajne ulo┼żen├Ż pre 1 hodina v schr├ínke.

Ako vymaza┼ą schr├ínku v Samsungu?

Ak m├íte zariadenie Samsung, do schr├ínky sa dostanete dvoma sp├┤sobmi. Po prv├ę, ke─Ć stla─Ź├şte a podr┼ż├şte text, zobraz├ş sa mo┼żnos┼ą schr├ínky. Klepnut├şm na ┼łu z├şskate pr├şstup k funkci├ím schr├ínky. Po druh├ę, ak pou┼ż├şvate kl├ívesnicu Samsung, d├ívajte pozor na ┼í├şpku v pravom hornom rohu kl├ívesnice. N├íjdite schr├ínku a klepnut├şm na ┼łu z├şskate pr├şstup k funkci├ím. Akon├íhle otvor├şte schr├ínku, uvid├şte skop├şrovan├ę texty a m├┤┼żete ich v┼íetky ihne─Ć vymaza┼ą odstr├ínen├şm.

─îo znamen├í kop├şrovanie do schr├ínky?

Ke─Ć kop├şrujete do schr├ínky, vybrat├Ż text sa do─Źasne ulo┼ż├ş do schr├ínky. Text je zvy─Źajne ulo┼żen├Ż pre 1 hodina v schr├ínke.

Ako kop├şrova┼ą a vklada┼ą obr├ízky v syst├ęme Android?

Otvorte spr├ívcu s├║borov a vyberte prie─Źinok s obr├ízkami. Teraz vyberte obr├ízky, ktor├ę chcete skop├şrova┼ą, a klepnite na ÔÇ×ViacÔÇť. Teraz. vyberte ÔÇ×Kop├şrova┼ąÔÇť a prilepte obr├ízky na zvolen├ę miesto ur─Źenia.

Ako r├Żchlo prilepi┼ą skop├şrovan├Ż text v syst├ęme Android?

Akon├íhle skop├şrujete text v najnov┼í├şch verzi├ích syst├ęmu Android, skop├şrovan├Ż text sa zobraz├ş v hornej ─Źasti kl├ívesnice. Ak ho chcete vlo┼żi┼ą do textov├ęho po─ża, klepnut├şm skop├şrovan├Ż text prilepte.

Sta┼łte sa ninja schr├ínky!

To bolo v┼íetko, ─Źo ste potrebovali vedie┼ą o vymazan├ş a spr├íve schr├ínky v syst├ęme Android. Vstavan├í kl├ívesnica pre Android v├ím umo┼ż┼łuje kop├şrova┼ą text do schr├ínky, ale pomocou Kl├ívesnica Gboard alebo SwiftKey v├ím umo┼żn├ş urobi┼ą viac.

Vymazanie schr├ínky, pridanie viacer├Żch textov do nej, odstr├ínenie vybran├Żch textov a vlo┼żenie v┼íetk├Żch textov zo schr├ínky do jedn├ęho z├íberu je jednoduch┼íie pomocou met├│d, ktor├ę som uviedol v tomto ─Źl├ínku.

D├║fam, ┼że tento ─Źl├ínok priniesol ur─Źit├║ hodnotu pre va┼íe pou┼ż├şvanie syst├ęmu Android. Dajte mi vedie┼ą v sekcii koment├írov, ak pozn├íte nieko─żko ─Ćal┼í├şch tipov do schr├ínky alebo textov├Żch spr├ív pre Android. Bu─Ćte opatrn├ş a zosta┼łte v bezpe─Ź├ş! Uvid├şme sa nabud├║ce, na zdravie!