Ako vykoreniť Samsung Galaxy Okraj S6 pomocou Odina

Existuje množstvo dôvodov na zrušenie rootovania zariadenia. Jedným z väčších dôvodov je nechať zariadenie prijať všetky nové aktualizácie, ktoré sa pripravujú. Máte problémy so softvérom od svojho koreňa, prečo sa nevrátiť a zistiť, či je to problém? Avšak aj dôvod, ktorý je taký jednoduchý ako zvedavosť, stačí na to, aby ste ho chceli vykoreniť.

Bez ohľadu na vaše dôvody, pomocou Odina, počítača a trpezlivosti budete môcť svoj Samsung rozbiť Galaxy S6 Edge za menej ako hodinu. Musíte vykonať niekoľko sťahovaní a v prípade potreby budú k dispozícii odkazy. Keď to čítate, aby ste získali predstavu o tom, aký je proces, spustite tieto zálohy a pripravte sa na to, aby ste zariadenie znova uviedli do prevádzky.

Blikajúci firmvér s Odinom

Veľa času stráveného touto metódou sa generuje stiahnutím všetkých potrebných súborov, ktoré ste mohli na začiatku pripraviť o prácu ako prípravnú prácu.

Budete potrebovať:

Aktuálna verzia Odin pre váš počítač. Príslušný Samsung Galaxy Súbor firmvéru S6 Edge. Dátový kábel na pripojenie telefónu k počítaču. Ovládače Samsung pre váš počítač, ak ešte nie sú nainštalované.

Túto metódu je možné vykonať so staršou verziou Odina, ale dôrazne sa odporúča aktualizovať, ak je to možné.

Pamätajte si prosím, že aj keď sa jedná o postup vykorenenia, stále platia predbežné pravidlá zakoreňovania.

Krok 1:

Rýchlo sa dotknem sťahovania a inštalácie potrebných súborov. Ak chcete začať najskôr s Odinom, prosím:

Automatický root

Ak ste išli s reťazovým zipsom, extrahujte Odin exe a nainštalujte ho. Nemalo by to trvať veľa času.

To je zatiaľ všetko, čo budete s Odinom chcieť robiť, potom prídu na rad ovládače Samsung USB.

Krok 2:

Ak sú už k dispozícii správne ovládače, aby váš počítač mohol rozpoznať váš Samsung Galaxy S6 Edge, tento krok môžete preskočiť. Kto ešte nemá ovládače, bude si ich musieť stiahnuť.

Ak chcete získať ovládače:

USB ovládače

Extrahujte súbor exe nájdený v súbore zip a spustite proces inštalácie. Bude to trvať niekoľko minút, ale malo by byť dokončené pomerne rýchlo.

Po inštalácii budete možno musieť reštartovať počítač, aby ste proces dokončili. Akonáhle to urobíte, vaše ovládače by mali byť pripravené.

Krok 3:

Ďalej bude pravdepodobne najdlhší krok procesu, ktorým je stiahnutie súboru firmvéru, ktorý budete potrebovať na flashovanie.

Na to budete potrebovať:

Vyhľadajte informácie o svojom modeli číslom modelu O telefóne v sekcii alebo v príručke k vášmu zariadeniu. Pomocou čísla modelu si stiahnite štandardný firmvér Samsung vhodný pre vaše zariadenie.

Samsung Mobile

Nie ak je to možné, aktualizujte firmvér nezodpovedá číslu vášho modelu.

Po nájdení správneho balíka si ho stiahnite. Môže to trvať niekoľko minút až zhruba tridsať, takže sa očakáva, že budete čakať. Po dokončení sťahovania rozbaľte súbor a umiestnite ho na miesto, na ktoré si budete pamätať, aby bol ľahký prístup.

Krok 4:

Teraz, keď ste stiahli a nainštalovali všetko, čo potrebujete, prepnite telefón do režimu sťahovania, niekedy známeho ako režim Odin.

Robiť to:

Úplne vypnite telefón a počkajte niekoľko sekúnd. Teraz podržte tlačidlo znížiť hlasitosť tlačidlo, Domov kľúč, a moc tlačidlo naraz. Keď to urobíte správne, mala by sa vám zobraziť modrá varovná obrazovka.

Režim sťahovania

Krok 5:

V režime sťahovania otvorte Odin, ak bol zatvorený, a potom pripojte zariadenie k počítaču. Teraz ste doma, tak sa pozrite na svoje Odinovo okno.

Odin

V závislosti od verzie, ktorú práve používate, a ak je vaše zariadenie správne pripojené, bude existovať niekoľko rozdielov. Stredobodom vašej pozornosti však bude tlačidlo AP.

Kliknite na tlačidlo AP a nájdite súbor, do ktorého ste extrahovali Krok 3, vyberte ho a potom počkajte, kým Odin dobehne, ak bude zaostávať. Môžete povedať, že tento proces fungoval, ak a fajka je prítomný vedľa AP v Odine.

Akonáhle uvidíte začiarknutie, stlačte Začnite.

Odin štart

Teraz sa už len posaďte a váš telefón by sa mal po dokončení procesu blikania reštartovať. Ak sa váš telefón po dokončení procesu automaticky nereštartuje, reštartujte ho manuálne.

Reštartovanie telefónu by malo trvať oveľa dlhšie ako zvyčajne, ale akonáhle bude telefón hotový, bude správne odomknutý.

Záver

Časovo najnáročnejšia časť vykorenenia súboru Galaxy S6 Edge, alebo iba S6, sťahuje príslušný súbor firmvéru na flash. Keď to však zídete z cesty, ste zlatí a zostávajú vám iba čakacie doby na vašu jedinú prekážku.

Tento postup je našťastie s Odinom zjednodušený a je možné ho vykonať kedykoľvek, aby sa váš firmvér vrátil a v budúcnosti prijal všetky aktualizácie.

Narazili ste počas procesu rootovania na nejaké komplikácie? Ak máte akékoľvek otázky, nechajte ich v komentároch nižšie.

Odporúčaný kredit obrázku