Ako vyda┼ą digit├ílne ID ┼ítudenta pomocou aplik├ície

Nov├ę digit├ílne ID ┼ítudenta mo┼żno vyda┼ą prostredn├şctvom aplik├ície pre zariadenia so syst├ęmom Android a iPhone (iOS); viete vyda┼ą vlastn├ę

Feder├ílna vl├ída ozn├ímila v roku 2007 9 September Rozhodnutie za─Źa┼ą vyd├íva┼ą ┼ítudentsk├║ kartu. Uvedenie na trh bolo napl├ínovan├ę iba na december a tento pondelok (25), ID ┼ítudenta Ofici├ílne ho vyd├íva MEC a je k dispoz├şcii na registr├íciu. Bude zadarmo a digit├ílne.

Identita ┼ítudenta je digit├ílna a slobodn├í, ale s jasn├Żmi ├║myslami politick├ęho konfliktu

ID ┼ítudenta Bolo vyhl├ísen├ę na z├íklade do─Źasn├ęho konania ─Ź. 895/2019. Abraham Wintraub, minister ┼íkolstva, hovor├ş, ┼że n├ívrh prinies┼ą digit├ílny ┼ítudentsk├Ż dokument bude ziskov├Ż pre v┼íetk├Żch, koniec koncov, ktor├Ż d├íva ┼ítudentom mo┼żnos┼ą z├şska┼ą z─żavy, na ktor├ę maj├║ n├írok, na l├şstky na filmy, koncerty, divadl├í at─Ć. Min├║┼ą menej.

D├║fame, ┼że to bude pre spolo─Źnos┼ą ve─żk├Żm pr├şnosom. Ak si v┼íetci ┼ítudenti v Braz├şlii vytvoria kartu tak, ako je teraz, jej hodnota bude ove─ża vy┼í┼íia ako 1 miliarda R, aby sa dosiahla 2 Miliardy braz├şlskych riyalov a n├íklady, ktor├ę m├í zn├í┼ía┼ą MEC, sa zn├ş┼żia na 12 mili├│nov braz├şlskych riyals, ak je to rovnak├í skupina. To znamen├í ponecha┼ą 35 braz├şlskych riy├ílov n├íkladov, ktor├ę mus├ş ┼ítudent zaplati┼ą 0.15 Braz├şlska real.

Ibrahim Wintraub, minister školstva

Ako ID študenta funguje

Publik├ícia tohto dokumentu je k dispoz├şcii predov┼íetk├Żm ┼ítudentom vysok├Żch ┼ík├┤l. Do marca ID ┼ítudenta ┼átudenti bud├║ myslie┼ą na z├íkladn├ę vzdel├ívanie.

Ak chcete ID ┼ítudentaAplik├íciu si budete musie┼ą stiahnu┼ą robot alebo iOS, Odo d┼ła uverejnenia tohto ─Źl├ínku MEC nezverejnila ┼żiados┼ą robot a iPhone (iOS), Bude k dispoz├şcii spr├ívcovi ID ┼ítudenta,

─Äalej vyberte univerzitu, do ktorej ste sa zaregistrovali, a zadajte inform├ície o svojom osobnom dokumente. Ak chcete ID ┼ítudenta, The Feder├ílna vl├ída Z├ístupca vzdel├ívacej in┼ítit├║cie je povinn├Ż posla┼ą ┼ítudentom inform├ície v EP, Napr├şklad CPF, d├ítum narodenia, kurz, z├ípis a rok semestra pre ┼ítudentov. Na z├íklade t├Żchto inform├íci├ş Braz├şlsky vzdel├ívac├ş syst├ęm, nov├í vl├ídna datab├íza,

ID ┼ítudenta M├┤┼że by┼ą odoslan├Ż online, prostredn├şctvom aplik├ície a pomocou QR k├│d, Ak va┼ía organiz├ícia neodo┼íle va┼íe ├║daje, m├┤┼żete sa obr├íti┼ą na z├ístupcov. Na ofici├ílnej webovej str├ínke ID ┼ítudenta Je mo┼żn├ę z├şska┼ą pr├şstup k zoznamu u┼ż zaregistrovan├Żch in┼ítit├║ci├ş.

Je d├┤le┼żit├ę poznamena┼ą, ┼że aj s pr├şstupom ID ┼ítudenta, Existuj├║ci formul├ír fyzickej karty zostane platn├Ż v celej krajine. M├┤┼że ich vyd├íva┼ą ┼ítudentsk├í organiz├ícia ako UNE (National Student Union) a yuppies (N├írodn├í ├║nia pre ┼ítudentov stredn├Żch ┼ík├┤l) a ANPG (N├írodn├í asoci├ícia postgradu├ílnych ┼ítudentov).

Ako vyda┼ą ┼ítudentsk├ę ID

Najprv mus├şte aplik├íciu stiahnu┼ą Google Play Store Alebo ─Ćalej Obchod s aplik├íciami A zaregistrujte sa na svojom smartf├│ne. Potom mus├şte pristupova┼ą k svojmu ├║─Źtu pomocou ├║dajov vytvoren├Żch v denn├şku gov.br,

Mus├şte zada┼ą svoje ├║daje na gov.br

Kliknite na ÔÇ×Prida┼ąÔÇť a vytvorte ┼ítudentsk├ę ID. Objavia sa zmluvn├ę podmienky, tak┼że si len pre─Ź├ştajte a potvr─Ćte.

─î├ştajte ─Ćalej a prijmite zmluvn├ę podmienky slu┼żby ─î├ştajte ─Ćalej a prijmite zmluvn├ę podmienky slu┼żby

Po┼żiada v├ís o fotografiu, aby mohol overi┼ą biometrick├║ tv├ír. Tento obr├ízok sa porovn├í s va┼íou fotografiou v N├írodn├Ż vodi─Źsk├Ż preukaz Aby sa zabr├ínilo podvodom. Ak nem├íte CNH, vy┼żiada si predn├Ż a zadn├Ż obr├ízok v├í┼ího RG.

Biometrick├ę overenie tv├íre zabra┼łuje podvodom Biometrick├ę overenie tv├íre zabra┼łuje podvodom

V pr├şpade neplnolet├Żch ┼ítudentov mus├ş spr├ívca stiahnu┼ą aplik├íciu, aby umo┼żnil pr├şstup. V takom pr├şpade mus├ş ┼íkola najsk├┤r informova┼ą MEC, ktor├Ż je za pr├şslu┼ín├ęho ┼ítudenta pr├ívne zodpovedn├Ż.

Podarilo sa v├ím zaregistrova┼ą sa Nechajte to v koment├íroch a pom├┤┼żte ostatn├Żm ─Źitate─żom. Ak chcete z├şska┼ą viac inform├íci├ş, mus├şte urobi┼ą iba pr├şstup na ofici├ílnu webov├║ str├ínku Student ID.