Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako vy─Źisti┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą Galaxy S9 Tie┼ż Galaxy S9 Plus

Ak m├íte so softv├ęrom Samsung probl├ęmy so softv├ęrom Galaxy Najr├Żchlej┼íia oprava zariadenia S9 alebo S9 plus (pre v├Ą─Ź┼íinu probl├ęmov) vyma┼że va┼íu vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą. Rovnak├ę probl├ęmy n├íjdete na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş s Androidom. Najlep┼í├ş sp├┤sob, ako opravi┼ą chyby alebo softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőchyby vo va┼íom Galaxy S9 alebo Galaxy S9 Plus je pre obidva dokon─Źite tov├írensk├ę nastavenie alebo vykona┼ą su┼íenie vyrovn├ívacej pam├Ąte.

Vymazan├şm vyrovn├ívacej pam├Ąte v telef├│ne Samsung Galaxy S9 tie┼ż Galaxy S9 Plus v├ím umo┼żn├ş vyrie┼íi┼ą probl├ęmy, ako je oneskorenie, z├ívady alebo zamrznutie, pod─ża pokynov uveden├Żch ni┼ż┼íie. Neodstr├íni to─żko ├║dajov, ako je nastaven├Ż pri tov├írnom nastaven├ş, a inform├ície, ktor├ę vyma┼że, s├║ do─Źasn├ę a zv├Ą─Ź┼ía zanedbate─żn├ę, tak┼że sa nemus├şte stara┼ą o svoje s├║bory. Vzh─żadom na to je zvy─Źajne najlep┼íie vysk├║┼ía┼ą t├║to met├│du najsk├┤r pri rie┼íen├ş probl├ęmu.

─îo je to cache a ─Źo rob├ş?

─îo je to vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą a pre─Źo by sa mala vymaza┼ą na va┼íej Galaxy smartphone?

Samsung Galaxy S9 tie┼ż Galaxy S9 Plus m├í nielen jeden typ vyrovn├ívacej pam├Ąte, ale dva r├┤zne typy. Prv├í je pre aplik├ície a druh├í pre syst├ęm. Ide o tzv. Vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├íci├ş a syst├ęmov├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

Ka┼żd├í aplik├ícia, ktor├║ si nain┼ítalujete do svojej Galaxy S9 alebo Galaxy S9 Plus m├í nain┼ítalovan├║ vlastn├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą. To umo┼ż┼łuje ukladanie do─Źasn├Żch ├║dajov pre lep┼íie a efekt├şvnej┼íie vyu┼żitie pri prep├şnan├ş medzi aplik├íciami.

Syst├ęmov├í vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą je takmer ├║plne rovnak├í, ale namiesto ukladania ├║dajov aplik├íci├ş to ist├ę plat├ş pre softv├ęr Android OS. Preto je najlep┼íou mo┼żnos┼ąou vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├íci├ş alebo syst├ęmov├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą, aby sa probl├ęm vyrie┼íil, ke─Ć sa vyskytne probl├ęm s aplik├íciami, ktor├ę zlyhaj├║ alebo zamrzn├║.

Ako vy─Źisti┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą aplik├íci├ş Galaxy S9 alebo S9 +

Ak m├íte probl├ęmy s aplik├íciou, najlep┼íie je skontrolova┼ą, ─Źi je aplik├ícia aktualizovan├í sk├┤r, ako urob├şte ─Źoko─żvek in├ę. Ak je aplik├ícia aktu├ílna s najnov┼íou dostupnou verziou, m├┤┼żete vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą danej aplik├ície.

 1. Prejdite na nastavenia zariadenia
 2. Otvorte nastavenia aplikácie
 3. Vyberte pr├şslu┼ín├║ aplik├íciu
 4. Posu┼łte zobrazenie nadol na polo┼żku Ukladac├ş priestorAko vy─Źisti┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą Galaxy S9 Tie┼ż Galaxy S9 Plus 1
 5. V dolnej ─Źasti ÔÇ×Vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ąÔÇť

Ak vyma┼żete vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą programu; inform├ície, ako s├║ prihlasovacie inform├ície, sa neodstr├ínia. Ak vyberiete mo┼żnos┼ą ÔÇ×Vymaza┼ą ├║dajeÔÇť, v┼íetky ulo┼żen├ę inform├ície (prihlasovacie inform├ície) sa vyma┼ż├║.

─îo robi┼ą, ke─Ć vymazanie vyrovn├ívacej pam├Ąte aplik├ície nepom├┤┼że

Ak ste vymazali vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą pre jednotliv├ę aplik├ície a st├íle m├íte rovnak├Ż probl├ęm so svoj├şm Samsungom Galaxy S9 alebo Galaxy S9 Plus, potom najlep┼í├şm rie┼íen├şm je odin┼ítalova┼ą aplik├ície, ktor├ę sp├┤sobuj├║ probl├ęmy, a re┼ítartova┼ą zariadenie.

O spolo─Źnosti Samsung Galaxy S9 alebo Galaxy S9 Plus sa re┼ítartoval a probl├ęm st├íle pretrv├íva, potom v├ím odpor├║─Źame vymazanie syst├ęmovej vyrovn├ívacej pam├Ąte (zn├íme tie┼ż ako vymazanie medzipam├Ąte na Galaxy S9 alebo Galaxy S9 Plus).

Pred vymazan├şm syst├ęmovej vyrovn├ívacej pam├Ąte

V aktu├ílnej verzii (Android 10.0), je vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą ka┼żdej aplik├ície ulo┼żen├í v syst├ęmovej vyrovn├ívacej pam├Ąti, ktor├í je v predvolenom nastaven├ş pravidelne vymaz├ívan├í. Pou┼ż├şvatelia, ktor├ş poch├ídzaj├║ z predch├ídzaj├║cich verzi├ş, m├┤┼żu by┼ą pri pokuse o vy─Źistenie niektor├Żch doplnkov zm├Ąten├ş MB ├║lo┼żn├Ż priestor alebo opravi┼ą probl├ęm so spr├ívan├şm v aplik├ícii.

Existuj├║ v┼íak dobr├ę spr├ívy! Nov├Ż syst├ęm u─żah─Źuje vy─Źistenie ├║lo┼żn├ęho priestoru. Existuje vyhraden├Ż spr├ívca zariaden├ş, ktor├Ż monitoruje nap├íjanie, ukladanie a RAM. Tento ┼í├ęf m├┤┼że zv├Ż┼íi┼ą ├║─Źinnos┼ą jedin├Żm stla─Źen├şm. Postupujte pod─ża nasleduj├║cich krokov:

 1. Otvorte Nastavenia
 2. Prejdite na ÔÇ×Starostlivos┼ą o zariadenieÔÇť (v star┼í├şch verzi├ích syst├ęmu Android m├┤┼że by┼ą ÔÇ×├Üdr┼żba zariadeniaÔÇť)Ako vy─Źisti┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą Galaxy S9 Tie┼ż Galaxy S9 Plus 2
 3. Kliknite na polo┼żku Pam├Ą┼ą
 4. Stla─Źte tla─Źidlo ÔÇ×Vy─Źisti┼ąÔÇťAko vy─Źisti┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą Galaxy S9 Tie┼ż Galaxy S9 Plus 3

Po vykonan├ş tejto akcie sa v telef├│ne ulo┼ż├ş r├Żchle vymetanie nepotrebn├Żch ├║dajov. Ak v├í┼í telef├│n st├íle nefunguje spr├ívne, je ─Źas vy─Źisti┼ą cel├║ syst├ęmov├║ vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą.

Ako vy─Źisti┼ą syst├ęm cache Galaxy S9:

 1. Za─Źnite ot├í─Źan├şm Galaxy S9 alebo Galaxy S9 Plus vypnut├ę.
 2. Potom s├║─Źasne dr┼żte tla─Źidl├í Volume Up, Power a Bixby, k├Żm sa nezobraz├ş logo Android a telef├│n nebude vibrova┼ą.
 3. Tla─Źidl├í m├┤┼żete uvo─żni┼ą pri spusten├ş re┼żimu obnovenia.
 4. Potom pomocou tla─Źidiel na ovl├ídanie hlasitosti posu┼łte zobrazenie nadol a vyberte mo┼żnos┼ą Vymaza┼ą oblas┼ą vyrovn├ívacej pam├Ąte.
 5. Ke─Ć je zv├Żraznen├í, vyberte ju stla─Źen├şm tla─Źidla nap├íjania.
 6. Pomocou tla─Źidla na nastavenie hlasitosti prejdite nadol na ├üno a stla─Źen├şm tla─Źidla nap├íjania ho vyberte.
 7. Prejdite na mo┼żnos┼ą Re┼ítartova┼ą syst├ęm a vyberte ju stla─Źen├şm tla─Źidla nap├íjania.
 8. Kone─Źne va┼íe Galaxy S9 by sa mal re┼ítartova┼ą s vy─Źistenou syst├ęmovou vyrovn├ívacou pam├Ą┼ąou.

Ďalšie veci na vyskúšanie

Ak m├í v├í┼í telef├│n probl├ęm so softv├ęrom doplnku, odstr├í┼łte aplik├ície, ktor├ę ste ned├ívno prevzali. To m├┤┼żete urobi┼ą pod─ża rovnak├Żch krokov ako vy┼í┼íie, aby ste vy─Źistili vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą. Namiesto vymazania vyrovn├ívacej pam├Ąte aplik├íciu odstr├ínite kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×odin┼ítalova┼ąÔÇť. M├íme ─Źl├ínok, ktor├Ż v├ím m├┤┼że pom├┤c┼ą.

Prezeranie v┼íetk├Żch predt├Żm stiahnut├Żch aplik├íci├ş ako zdroja probl├ęmov s telef├│nom m├┤┼że nejak├Ż ─Źas trva┼ą, ale je to lep┼íie ako ├║pln├ę obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş.

Tie┼ż by ste sa chceli uisti┼ą, ┼że ├║lo┼żisko v├í┼ího zariadenia nie je pln├ę. Ak v├í┼í telef├│n zaost├íva alebo sa u┼íkrnul, m├┤┼że to by┼ą sp├┤soben├ę t├Żm, ┼że ste si stiahli pr├şli┼í ve─ża dokumentov, fotografi├ş a aplik├íci├ş.

Ak probl├ęmy pretrv├ívaj├║, je ─Ćal┼í├şm krokom obnovi┼ą tov├íre┼ł Galaxy S9. Ak k tomu d├┤jde, nezabudnite si z├ílohova┼ą v┼íetky ├║daje v telef├│ne, preto┼że v predvolenom nastaven├ş od v├Żroby sa odstr├ínia v┼íetky va┼íe ├║daje. Pam├Ątajte, ┼że ke─Ć sa probl├ęm obnov├ş zo z├ílohy, probl├ęm sa d├í duplikova┼ą, preto┼że po┼íkoden├í s├║borov├í aplik├ícia sa tie┼ż z├ílohuje a obnovuje.

Ak je probl├ęm dos┼ą z├íva┼żn├Ż, m├┤┼że by┼ą najlep┼íie nastavi┼ą telef├│n ako ├║plne nov├ę zariadenie a obsah pomaly vraca┼ą.