Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako vy─Źisti┼ą iPhone

Rovnako ako pri zariadeniach zalo┼żen├Żch na opera─Źnom syst├ęme, ─Ź├şm viac ich pou┼ż├şvame a ─Ź├şm viac ├║dajov sa zhroma┼ż─Ćuje pri ka┼żdodennom pou┼ż├şvan├ş, t├Żm ─żah┼íie je ovplyv┼łova┼ą v├Żkon mobiln├ęho telef├│nu. Z tohto d├┤vodu nie viac ako raz vymaza┼ą medzipam├Ą┼ą iPhone Na zlep┼íenie v├Żkonu.

Toto je jedna zo z├íkladn├Żch vec├ş, ktor├ę v┼íetci mus├şme vedie┼ą. iPhonePreto┼że to je dobr├Ż sp├┤sob, ako za─Źa┼ą od za─Źiatku, ke─Ć pou┼ż├şvame aplik├ície alebo surfujeme na internete.

Vyma┼żte vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą iPhone

S vyrovn├ívacou pam├Ą┼ąou rozumieme, ┼że aplik├ície pou┼ż├şvaj├║ ├║daje alebo ich ukladaj├║ pri preh─żad├ívan├ş Internetu, ktor├ę sa zvy─Źajne pou┼ż├şva pre aplik├ície alebo webov├ę str├ínky, ktor├ę sa vopred na─Ź├ştaj├║. Je to kontraprodukt├şvne, preto┼że ─Ź├şm viac ─Źasu uplynie, t├Żm viac pam├Ąte cache zaber├í konkr├ętna aplik├ícia, ktor├í ulo┼żila ├║daje v ka┼żdej rel├ícii pou┼żitia, tak┼że nabud├║ce pou┼żijeme aplik├íciu alebo webov├║ str├ínku ─Źo najr├Żchlej┼íie. Ale niekedy sa dosiahne opa─Źn├Ż ├║─Źinok, to─żko hromadenia ├║dajov je v kone─Źnom d├┤sledku nebezpe─Źn├ę pre internet sistema operativo, v tomto pr├şpade iOS. M├íme dva sp├┤soby, ako vymaza┼ą vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą a odomkn├║┼ą d├íta pre iPhone Bez nej ur─Źite m├┤┼żeme ┼żi┼ą v mieri.

Jedn├Żm z nich je vymazanie hist├│rie a ├║dajov webov├Żch str├ínok, ktor├ę sme nav┼ít├şvili. Aby sme to mohli urobi┼ą, mus├şme zada┼ą nastavenia iPhone a v tomto poli vybra┼ą ÔÇ×safariÔÇ×Potom stla─ŹteÔÇťodstr├íni┼ą hist├│riu a ├║daje z webov├Żch str├ínokÔÇ×Stane sa to v ─Źase, ke─Ć sme odstr├ínili ├║daje, ke─Ć farba tla─Źidla zmen├ş farbu na siv├║. Bude to vtedy, ke─Ć ich nem├┤┼żeme znova pou┼żi┼ą, k├Żm nez├şskame nov├ę ├║daje v aplik├ícii safari, ─Äal┼íou alternat├şvou je vymazanie ├║dajov generovan├Żch aplik├íciami nain┼ítalovan├Żmi v iPhone, ktor├ę s├║ ove─ża radik├ílnej┼íie, ale rovnako efekt├şvne. Tu sa mus├şte rozhodn├║┼ą, ─Źi chcete pokra─Źova┼ą alebo nie. Aby sme vymazali ├║daje aplik├ície, na rozdiel od toho, ─Źo sa deje so syst├ęmom Android, kde je mo┼żn├ę to urobi┼ą nez├ívisle, tu mus├şme okam┼żite odstr├íni┼ą po┼żadovan├║ aplik├íciu.

medzipam├Ą┼ą iPhone

Tu je jedin├í alternat├şva odin┼ítalujte aplik├íciu a prein┼ítalujte juT├Żmto sp├┤sobom bud├║ v┼íetky nahromaden├ę ├║daje vymazan├ę. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte zada┼ą Nastavenia / V┼íeobecn├ę ├║lo┼żisko / iPhone a pozrite sa na spodn├║ ─Źas┼ą obrazovky a pozrite si aplik├ície, ktor├ę sme nain┼ítalovali. M├┤┼żeme si ich objedna┼ą pre t├Żch, ktor├ş zaberaj├║ viac miesta. Preto sa m├┤┼żeme rozhodn├║┼ą, ktor├í z nich sa m├í vymaza┼ą na z├íklade ve─żkosti nahromaden├Żch ├║dajov, ako odhalila agent├║ra sistema, Teraz sta─Ź├ş klikn├║┼ą na po┼żadovan├║ aplik├íciu a klikn├║┼ą na ÔÇ×Odstr├íni┼ą aplik├íciuÔÇ×Potom ho mus├şme nain┼ítalova┼ą znova. Tu sme ulo┼żili, ako vid├şte z obrazovky, takmer 200 megabajtov miesta. Po odstr├ínen├ş sa v┼íetky tieto ├║daje odstr├ínia a my ho obnov├şme.